Dog.bg Форуми : Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник?

Анкета: (91 гласували потребители)

Бихте ли си взели кастрирано кученце от развъдник, ако е домашен клас?

  1. Да, бих си взел кастрирано кученце домашен клас (61 гласове [67.03%] - Виж)

    Процент от гласовете: 67.03%

  2. Не, не бих взел кастрирано кученце, дори да е домашен клас. (7 гласове [7.69%] - Виж)

    Процент от гласовете: 7.69%

  3. Бих взел кученце домашен клас с договор, че ще го кастрирам на по-късен етап и ще изпълня задължението си. (19 гласове [20.88%] - Виж)

    Процент от гласовете: 20.88%

  4. Бих взел кученце домашен клас с договор, че ще го кастрирам на по-късен етап и няма да изпълня задължението си (1 гласове [1.10%] - Виж)

    Процент от гласовете: 1.10%

  5. Не мисля, че кучетата изобщо трябва да се кастрират. (3 гласове [3.30%] - Виж)

    Процент от гласовете: 3.30%

Гласуване Гостите не могат да гласуват

#1 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 March 2011 - 11:31 AM

От доста време аз и колегите ми коментираме този проблем. Интересно ми е да чуя мнението на всички ви. Предварително благодаря за взетото отношение!
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#2 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 March 2011 - 11:44 AM

За 90% от редовно пишештите тук, това няма да е проблем....напротив. Но до мен стои една приятелка,която иска шпиц и събира пари да си купи. Зададох и въпроса и тя без да се замисли каза. " Не,освен ако е по евтино."

Честит 8-ми март!

П.С. Аз съм противник на ранното кастриране

Това мнение е редактирано от lagunano1: 08 March 2011 - 11:47 AM

User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Desi_H Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 137
  • Регистрация: 25-February 10

Публикувано: 08 March 2011 - 11:47 AM

С абсолютно удоволствие. Щяхме да си спестим притесненията. И след време дано изчезнат бездомничетата, че ми омръзна да ми се свива сърцето от мъка. :dh_188: Но това е друга тема.

#4 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 March 2011 - 12:24 PM

Моето мнение е, че българина много трудно преживява мисълта, че кучето му трябва или е кастрирано. Скоро разговарях по този проблем с моя вет и го питах дали често отиват хора при него с кучетата си, за да бъдат кастрарани. Както и предполагах ми каза, че това се случва много, много рядко. В същото време ние развъдчиците продаваме кученцата домашен клас с договор, че те не трябва да се развъждат и по-късно не рядко се случва да сме измамени. Вчера случайно попадам в интернет на снимки на мое продадено кученце домашен клас, което е родило 4 бебета!!! Не очаквах подобно отношение от стопанката му, но явно доверие на хората не може да имаш, просто защото ти се струват свестни. Какво става от тук нататък с тези 4 бебета? И те ще се развъждат.... и така отново зоомогазините ще са с пълни витрини, а развъдчиците ще се чудим как да се преборим с това съсипване на породата.
Мисля, че само кастрацията е вариант да се спре масовото развъждане, но пък колкото пъти съм разговаряла по телефона с хора, които си търсят кученце домашен клас, мисълта , че кучето им трябва да се кастрира ги плаши. Още повече, че за да се кастрира кученцето то трябва да е на по-голяма възраст и от там идва и другия проблем, че почти всички искат бебенца, макар че израстналото кученце се гледа много по-лесно.
Анкетата е публична, надявам се да сте откровенни. Подобна анкета се прави и в темата за чихуахуа и за мен ще интересно да сравним резултатите в по-късен етап.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#5 Потребителят е офлайн   elena07 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1875
  • Регистрация: 08-March 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 March 2011 - 12:40 PM

Според мен ранното кастриране на животните пет клас е една чудесна практика, успешно прилагана в целия цивилизован свят!

Щом може да се кастрира три месечно коте пет клас, защо да не може да се кастрира и три месечно куче?!
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   C-suM Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 166
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Бургас

Публикувано: 08 March 2011 - 01:50 PM

В нашата страна, за съжаление кастрацията е наложителна, тъй като всеки трети вижда в кучето си начин за изкарване на пари, ей така покрай кризата да завърти някой друг лев и да му е спокойно.
Тъпо е, но е факт, че по-голямата част от населението на нашата държава се състои от глупави и ограничени хора, които са като коне с капаци.Когато чуят за куче от развъдник първите асоциации, която правят е изложбения ринг многото награди на родителите и естествено приблизителната цена, която в малко случай им е по джоба, и почват с "Ама аз си търся куче да си го обичам и т.н".
Но, като разберат примерно, че пет клас върви с договор за кастрация почват да чупят пръсти и да се вайкат, как в интернет имало обяви за 200 лева и можело да правиш с кучето каквото си искаш...
Ако аз бях на мястото на развъдниците, бих давал пет клас кученцата вече кастрирани.Вярно е, че много по-трудно биха си намерили дом, но пък ще съм сигурен, че са на добро място и няма да се злоупотребява с тях :smile:

Иначе на въпроса дали бих взел и кастрирал пет клас куче.. Да бих !
Светла най-добре знае, че когато бяхме при нея до последно се чудехме между моя Оникс и друго пет клас кученце, което вече намери своите стопани.

Поздрави :rc_036:

#7 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 March 2011 - 01:59 PM

Показване на мнениетоelena07, в 08 March 2011 - 10:40 AM, написа:


Щом може да се кастрира три месечно коте пет клас, защо да не може да се кастрира и три месечно куче?!

Кучетата може да се кастрират най-рано на 6 месеца, ако са мъжки, и най-рано на 8 месеца, ако са женски. Трудността при кастрацията е различна също така при дребните и едрите породи.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#8 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 08 March 2011 - 06:20 PM

Мисля, че е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО вече да се продават кученца домашен клас САМО след кастрация или с задължение да се кастрира от новите собственици. ( когато станат на нужните месеци ). ОМРЪЗНА МИ да гледам жално как се грози дадена порода от безхаберието на ГРОЗНИ по душа хора. ДА развъдчиците ще претърпят известни неудобства, но смятам, че само така ще се гарантира здравето и качествата на дадена порода. също смятам, че само така ще се спре тази търгашеска, борсаджийска навалица ( на всеки ъгъл вече има стъклени кутийки със всевъзможни подобия на породи) За това е трудно на един развъдчик да си защити произведените с труд и селекция кученца. ОМРЪЗНА МИ да слушам как развъдчиците се оправдават заЩо техните кученца са на такива цени, защо са толкова красиви като пораснат а тези от борсите да се крият в миши дупки, защото имат да продават 3000 кученца на съседката от 5 етаж дето си е купила куче с родословие ( домашен клас )и сега ТВОРИ СЛАДКИ БЕБЕТА ..И ТЯ СЕ Е СКРИЛА И ТЯ МИСЛИ, ЧЕ Е ПРАВА И КУЧЕТО Е НЕЙНО И ЩЕ СИ ПРАВИ КАКВОТО СИ ИСКА С НЕГО....... този месец 4 другия още две и готово ( изкарахме някой лев )наистина съм бясна и се извинявам ако сЪМ ви досадила, но ТОВА Е БЕЗОБРАЗИЕ.............
......... ДА БИХ СИ ВЗЕЛА КУЧЕ КОЕТО Е КАСТРИРАНО !!!!!!!!!
а на отговори като : Ама аз си го взимам да си го обичам...... еми обичайте си го ..нали няма да си продължавате рода с него........
колкото и грубо да звучи според мен това е истината. Трябва да има правила за да се спазват. Само така, че се спре този кошмар. :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 08 March 2011 - 10:00 PM

Аз имам кастриран котарак, който взех от улицата. Предприех кастрацията именно, защото ме беше страх при някое от бягствата си да не заплоди уличните мацки.
Ако купувам кастрирано куче от развъдник, обаче, трябва да е на много по-ниска цена. В крайна сметка, много голяма част от тази цена е в удоволствието от изложбите и евентуално заплождане някой ден.

Така че бих купил, но на чувствително по-ниска цена!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#10 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 08 March 2011 - 10:03 PM

Не бих купил кастрирано куче... нито бих се обвързал с такъв договор...
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 08 March 2011 - 10:19 PM

Така че бих купил, но на чувствително по-ниска цена!
тя цената и сега е чувствително по- ниска. Самоче сме свикнали да не даваме пари за кученца и котета.....и затова ни се струват много...... ако го вземем от улицата добре- добро дело, но го взимаме на цена която е в магазина или от съседката "Снежка" и тя е конкурентна на тази от развъдник, но маааааааалко по- ниска и респективно "по- изгодна"....в това е проблема!!!!!
Адмирации за кастрацията на вашия котарак KaiZen :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 08 March 2011 - 11:47 PM

Избрах първия отговор, но смятам че в момента домашния клас е на доста висока цена и затова хората се решават да си вземат помераноподобно кученце отгледано в дом, макар и доста от тях да знаят,че не е редно. За мен лично няма значение дали е кастрирано или не. За зоомагазините изобщо не ми се говори. Там цените доближават развъдниците. Хората си мисля, че в магазин възможността да ги излъжат е минимална.

А когато е кастрирано животното няма ли да търпи промени в развитието си? Да е склонно към напълмяване и да е по-лениво? , но пък положителните страни са доста. Бихте ли изредили плюсовете и минусите при една кастрация? А и смятам,че развъдчика ще го направи по най-добрия начин за кученцето и в най-подходящото време.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 08 March 2011 - 11:52 PM

По начало това, че дори има минуси говори само по себе си ЗАЩО НЕ трябва...


Ако ще взимам куче с минуси по-добре да го взема от пазара за кучета... няма смисъл да се дават 3-4-5 цифрени суми за животно с минуси ...


Хайде не мерси!По този начин няма да се спре междусъседското заплождане... това е трябвало да стане преди повече от 100 години ..., а не сега те първа да се открива топлата вода...

Начини винаги има... от развъдниците като ги пуснат на по-малка цена и онзи на пазара ще ги пусне на още по ниска и пак ще подбива пазара!

Освен това няма логика развъдниците да кастрират кучетата като ще получат по-малко пари за това... а грижите са ПОВЕЧЕ!
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 09:55 AM

Домашният клас си е приблизително наполовина по-нисък като цена (предполагам при всички породи).
Щом развъдчикът е прецинил, че кучето не е за разплод, значи то НЕ Е.
Дизел, недостатък е и едно неизлязло зъбче!Нали не искаш да кажеш, че това би попречило на любовта ти към животинката?Взимайки нещо си от пазара, първо то ще е подобие на това което искате, второ вероятността да има сериозни здравословни проблеми е доооста голям и трето недай си боже да ви умре в ръцете на 3тия ден...Има и още минуси разбира се, най-малко, че така се популяризира и подкрепя пазара с животни.Дето се вика, ако не се продадът до 3-4- месечни, аре по пътя и това е.
Явно договорът трябва да се заверява при нотариус, за да може и да се изпълнява при ситуации като при тази на Сеска.


User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#15 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 09:56 AM

Цената на кастрираното кученце не може да стане по-ниска от цената на кученцето, продадено като домашен любимец, но не кастрирано. Може да остане същата, но не и по-ниска. Развъдчика ще трябва да вложи труд, средства и време, за да гледа кученцето например 8 месеца, за да е достатъчно голямо на възраст, за да може да е кастрирано. Една кастрация също ще струва пари.
Относно минусите на кастрацията ще кажа, че кучетата наистина напълняват, но има гранули, разработени специално за кастрирани кучета, които са по-ниско калорични, също така с повече разходки, които в днешно време не са нужни само на кучетата, а и на нас хората, кученцето ще изразходва повече енергия и няма да е пълно. Логично е, че ако има по-застоял живот то ще е пълно, дори и без да е кастрирано. Имам кастрирани две женски кучета. Едната беше много дребничка и понеже нямаше да ражда я кастрирах още докато беше младо кученце. Другата е моето американско момиче Рози, някой от вас я знаят, кастрирана заради след родилни проблеми. Тя живее при моя приятелка. Взе я на 3 годишна възраст. Нямат никакви проблеми в общуването. Кученцето е все така мило и игриво и общо взето е бебето у тях. Това, че е кастрирана всъщност много улесни нещата за мойта приятелка, защото тя до този момент е нямала куче, съответно и опит. Кученцето линееше много по-рядко и не така драстично. За първи път от 3 години аз я видях с наистина хубава козина. Прилагам снимка. Нямаше разгонвания, от там и отпаднаха притесненията на приятелката ми как ще преминават тези периоди, как ще се пазят от нахални мъжки кучета по време на разходки. При мъжките кучета пък изчезва или намалява агресията, ако е имало такава. Спират маркирванията, което не е никак малък проблем за една домакиня.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#16 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 10:01 AM

Цвети, договор и при пет нотариуса да завериш е все тази, ако човек няма морал и реши да те излъже. Ти както си в Асеновград можеш ли да следиш примерно какво става с твое куче във Видин. Няма как да стане. Именно за това си мисля, че само кастрацията е вариант.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#17 Потребителят е офлайн   Цвети Милева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 272
  • Регистрация: 02-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград
  • Skype:

Публикувано: 09 March 2011 - 10:12 AM

О, Светле, абсурд да знам.То в Пловдив да е, пак ще е трудно ако някой си е наумил да върти "бизнес".Освен през 2 седмици да ходя на посещения, което е....
Добре ,а ти сега нищо ли не можеш да предприемеш с/у подобни измекяри?
И наистина, повечето хора търсят бебета, ако развъдчика тръбва да задържа пет кучетата при себе си до 6-8 месеца, това може би ще доведе до още повече търсене по борсите, защото там дават 2 месечни примерно :(
Рози изглежда фантастичноКачена снимка
User's Signature

Kleinspitz kennel
●THE SMALL STEP●
www.thesmallstep.com

#18 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 10:24 AM

Показване на мнениетоluchi, в 08 March 2011 - 09:47 PM, написа:

Избрах първия отговор, но смятам че в момента домашния клас е на доста висока цена и затова хората се решават да си вземат помераноподобно кученце отгледано в дом, макар и доста от тях да знаят,че не е редно. За мен лично няма значение дали е кастрирано или не. За зоомагазините изобщо не ми се говори. Там цените доближават развъдниците. Хората си мисля, че в магазин възможността да ги излъжат е минимална.


Тук говорим предимно за малки шпицове, а тяхната цена за кученце домашен клас е почти същата като на куче, купено от магазин. За помераните съм съгласна, че дори и като домашни любимци струват много, но не и неоправдано, но това е друга тема.
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

#19 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 09 March 2011 - 10:27 AM

Показване на мнениетоKaiZen, в 08 March 2011 - 08:00 PM, написа:

Аз имам кастриран котарак, който взех от улицата. Предприех кастрацията именно, защото ме беше страх при някое от бягствата си да не заплоди уличните мацки.
Ако купувам кастрирано куче от развъдник, обаче, трябва да е на много по-ниска цена. В крайна сметка, много голяма част от тази цена е в удоволствието от изложбите и евентуално заплождане някой ден.

Така че бих купил, но на чувствително по-ниска цена!



моите познания не са кой знае какви, но... в темата става въпрос за пет клас, а доколкото знам те не се допускат (или поне не легитимно) до развъждане и не се явяват по изложби... все пак това е пет клас...
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   seska Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3952
  • Регистрация: 27-September 04
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 March 2011 - 10:29 AM

Показване на мнениетоЦвети Милева, в 09 March 2011 - 08:12 AM, написа:

И наистина, повечето хора търсят бебета, ако развъдчика тръбва да задържа пет кучетата при себе си до 6-8 месеца, това може би ще доведе до още повече търсене по борсите, защото там дават 2 месечни примерно :(

Цвети, това е проблема. За това и повдигнах този въпрос, търся някакво решение, събирам мнения. За съжаление, освен теб, други развъдчици не се включват, но пък е добре да разбера и мнението на останалите хора. Благодаря ви за което, каквото и да е вашето отношение!
User's Signature

Kennel "Foxy nose" - kleinspitz & pomeranian
http://www.foxynose.com/

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни