Dog.bg Форуми : Пада ли козината на померанчето ви!!!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Пада ли козината на померанчето ви!!! проблем ли е падането на козината на померана за дома ви

#1 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 March 2011 - 07:38 AM

Винаги съм знаела ,че померана е моята порода кученце!!! Когато преди 8 месеца решихме да си взимаме куче, трябваше да обмислим всички плюсове и минуси на този акт. Едно от нещата които обсъждахме е падането на тази обилна козина и как ще се отрази на черните ни диван и килими и изобщо на цялата къща и как ще изглеждаме ние , а и гостите ни след като го гушкаме. Все пак отглеждането на кученце би трябвало да е свързно с възможно повече положителни емоции. Попоглеждах и към Йоркита, разбирайки че тяхната козина е най- близо до човешката коса и не пада, т.е. не я подменят. В един развъдник ми казаха , че те не я сменяват , но както човешката коса си пада , така и тяхната също.
Сърцето ми си беше за померанаКачена снимка. И така Бери вече е факт. Когато го взехме беше на 3 месеца и е вече 8 месеца при нас. Аз съм изумена , че до този момент проблем с космите не сме имали, а минахме и през периода на смяна на бебешката козинка. Когато го гушкам, я остане някое косъмче по дрехата ми , я не. Наистина отделям време всеки ден за ресане . Хубаво се разресваме до основа и всички косми остават по гребена. Това ми отнема не повече от 5 мин. на ден. Според мен това е тайната да не падат по мебелите. Смятам също , че гъстата козина не позволява падналите косъмчета да остават където и да е , а си стоят вътре в нея и си чакат гребенчето да ги махне.
Преди Бери имахме нещо като пинчерче, намерено от улицата. С неговата козина определено имахме повече проблеми. Естествено не се решехме и козината си падаше и се набиваше като иглички навсякъде, както когато се подстригваме и нашите къси косъмчета не могат да се почистят.


Отворих тази тема , за да споделим мненията си по въпроса и да успокоим хората които се притесняват , че козината на померана би била проблем за тях. Споделете вашите впечатления и мнението си по въпроса.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 11 March 2011 - 03:04 PM

Взехме Никита на 2,5 месеца ( искам да уточня,че е взета толкова рано след като вече повече от година се познавахме с развъдчика и ни имаше доверие ) и ние също смятахме,че ще имаме проблем с падането на козина,но не е така. Сресвам я всеки ден по веднъж,всичко остава по четките и гребените. Отначало беше сложно докато я научим да приема това сресване за ежедневие,с упоритост усмяхме. Ще си позволя да посъветвам всички новобранци да не се отказват,а да научат животинката,че това трябва да се прави и няма отърване. Е,още не и е сред най-любимите неща сресването,но поне вече знае,че няма къде да ходи и се е примирила :ab_041: Някои неща зависят от кучето,защото има и такива които обичат да бъдат ресани,но няма невъзможни неща,дори и такива лудетини като моята Ники се научават :dog: Помераните са невероятни кучета,умни и същевременно много красиви. Ние стопаните сме длъжни да се грижим за външния им вид ,ако го правим няма да имаме проблеми с космите вкъщи! :wub:

#3 Потребителят е офлайн   luchi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 177
  • Регистрация: 14-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 15 March 2011 - 12:10 AM

Показване на мнениетоevelina_pom, в 11 March 2011 - 06:04 AM, написа:

Отначало беше сложно докато я научим да приема това сресване за ежедневие,с упоритост усмяхме. Ще си позволя да посъветвам всички новобранци да не се отказват,а да научат животинката,че това трябва да се прави и няма отърване. Е,още не и е сред най-любимите неща сресването,но поне вече знае,че няма къде да ходи и се е примирила :ab_041: Някои неща зависят от кучето,защото има и такива които обичат да бъдат ресани,но няма невъзможни неща

Бебешката козина се реши доста по-трудно отколкото после когато я смени с новата. Може и моето бебе да не е било разресано добре още от развъдника , а може и защото бебешката козина е като вълна , но ми се плачеше в началото когато при всяко посещение при ветеринаря , той повтаряше, че това куче трябва да се реши, а аз все не успявах да се справя както трябва. Гребена все не минаваше през козината. С сега се реши много лесно и никакви косми не падат в къщи.


Много ми се иска повече хора да споделят мнението си особено тези с по-големи кученца и тези с развъдниците. Може би като започнат да линеят положението ще се промени....???

Нека успокоим бъдещите собственици на померанчета, че това не бива никак да ги безпокои
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   deliana85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 92
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 15 March 2011 - 02:32 AM

Тициано е почти на 5 месеца и в момента здравата се скубе. Бебешката му козина е подобна на вълната при овцете. Така изглежда на допир, така се събира и на вълма като пада. Реша го всеки ден-не му е любимото занимание, но търпи (няма къде да ходи):smile: Като цяло очаквах в този период цялата ми къща да потъне в козина, но не се получи така. Всичко пада и остава по гребена при самото ресане. Накрая си събирам една шепа вълна за предене:ab_041:
Не знам как ще е положението с новата козина, когато порасне напълно. Тя е по-различна като вид, но до колкото съм чувала "най-страшното" е сега в бебешките месеци.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Purplegrape Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 08-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 April 2011 - 10:38 PM

При мен и моята Чери (1 г. 4 м.) също нямаме проблем с козината. Ако трябва да съм честна по-често намирам мои косми, отколкото нейни. Е, няма да коментирам, че в леглото й е ужас, какво прави не знам ... сигурно се бие с въображаеми врагове насън :mg_062: . Аз също я реша почти всеки ден, рядко пропускам. Тя вече като че ли свикна, но продължава да крие очите си с лапички, а и винаги иска да види какво е това, което я реши. Ама много подробно държи да го проучи :be_107:

#6 Потребителят е офлайн   gecy75 Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 30-March 11
  • Gender:Male

Публикувано: 14 May 2011 - 12:06 PM

Показване на мнениетоPurplegrape, в 13 April 2011 - 10:38 PM, написа:

При мен и моята Чери (1 г. 4 м.) също нямаме проблем с козината. Ако трябва да съм честна по-често намирам мои косми, отколкото нейни. Е, няма да коментирам, че в леглото й е ужас, какво прави не знам ... сигурно се бие с въображаеми врагове насън :mg_062: . Аз също я реша почти всеки ден, рядко пропускам. Тя вече като че ли свикна, но продължава да крие очите си с лапички, а и винаги иска да види какво е това, което я реши. Ама много подробно държи да го проучи :be_107:


При нас с Лъки (почти 2 г.) положението със боренето с въображаеми врагове е същото. В къщечката му става въргал :ab_041: Рие, прави си "гнездо", крие си разни неща :md_064:
А с ресането ... мъка! Той дойде при мен когате беше на около 6 месеца, без никакви хигиенни навици, без да бъде разхождан достатъчно, не особено ресан ... Аз се опитвам да го реша поне през ден, но е голяма борба! :be_107: Не застава на едно място, глези се, мрънка - почти винаги ме побеждава! Знам си аз, че съм мека Мара! С прахосмукачката събирам козина за още едно куче :dog: Иначе и на Лъки му е много интересно сресаното с четката - изследва го, проучва ... Смехуран! :ae_085:
Единствено е послушен при д-р Вера - тя е уникална ! Тя го сресва невероятно добре и при нея той не се глези, ама никак! И така я караме за сега ... Ама пуста обич ... :wub:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   батко Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 24-August 11
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 August 2011 - 09:59 AM

Арнолд е на 3.5год.до сега не е имал проблем скозината.Косми има само когато се реши по четката.Реши се около 3 пъти седмично и няма никакви проблеми с косми в апартамента.За да няма проблеми с козината ,нека не забравяме,че трябва хубава храна.Тези кучета ядат много малко,затова нека не купуваме евтини храни в които няма нищо.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   Marinka7 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 26-May 13
  • Gender:Female

Публикувано: 26 July 2013 - 05:56 PM

Моята Кейси е на 2 месеца и си падат по дрехите ми значително малко :ae_085:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни