Dog.bg Форуми : Моля помогнете ми

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля помогнете ми

#1 Потребителят е офлайн   OnE oF a KinD о.О Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-March 11
  • Gender:Male

Икона за мнението  Публикувано: 12 March 2011 - 06:13 PM

Здравейте. :re_037: Преди 4 дни ми взеха кокерче-женско е и е на 3 месеца. За първи път имам кученце вкъщи и съм много объркан.Не знам какво да му давам да яде,как да го възпитавам,да го уча на команди и т.н. Така че,моля ви,по напредналите от мен да ме насочите към някаква храна за малки кокери,към методи на възпитание,учене на команди и каквото друго знаете.Трябват ми основни знания,защото наистина не знам какво да му давам да яде и как да го възпитавам.Купувам и обикновени гранули от магазина.Ако знаете как да ми помогнете с основни неща,моля,направете го :sad: .

#2 Потребителят е офлайн   no_brain Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1194
  • Регистрация: 28-November 08
  • Gender:Female
  • Location:гр.Пловдив

Публикувано: 12 March 2011 - 09:02 PM

Така първо храната му трябва да е качествена т.е. над 5 лв. килограма на пакета на гранулите трябва да пише за каква възраст и колко кг. какъв грамаж се дава. /някои добри марки са: Роял Канин, Про План,Юкануба/ Относно хигиенните навици можете да напуите един вестник с урината и го слагате на желаното от вас място за физиологични нужди. /най-добре банята/ За възпитанието казвате команда ''седни'' например, и когато седне го нагръждавате. Има много теми относно възпитанието в този форум, разровете и четете. Успех! :)

#3 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 13 March 2011 - 10:15 AM

Ами, сядате и четете из форума. Този форум над 7-8 години го пълним със всякакви съвети именно за гледане на кучета. Има толкова много теми и съвети, че не може да се изчете за месеци. В този подфорум има теми за почти всичко, а за което няма има теми в другите специализирани подфоруми.

Това, което веднага трябва да направите е да си намерите ДОБЪР ветеринар, за предпочитане да е клиника, да заведете кучето за първоначален преглед, обезпаразитяване, ваксини и да си купите качествена храна висок клас, за подрастващи кучета от средни породи.
Всичко останало - след това.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

#4 Потребителят е офлайн   OnE oF a KinD о.О Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 10-March 11
  • Gender:Male

Публикувано: 13 March 2011 - 04:52 PM

Да,и аз това направих първо,но като прочетох първите 7-8 страници-там всички описваха техния начин на обучаване,възпитание и хранене.Явно не съм се ровил достатъчнно надълбоко :bf_087: .Е,тогава ще се поровя още повече,иначе искренни благодарности,че ми помогнахте :ba_025:

#5 Потребителят е офлайн   samotnata Икона

  • assajventress
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4582
  • Регистрация: 23-September 04
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Биология, животни...
  • Skype:

Публикувано: 15 March 2011 - 01:05 PM

Специално за обучение има хубави теми в подфорума Обучение и спорт. Има тема Обучение на малкото кученце. В нея има методи и схеми за обучение. Има тема Кучето само у дома, в нея пише как да се приучва кучето да стои самичко. Но за тези неща е рано. Вие засега трябва първо да обезпаразитявате, ваксинирате и укрепите кучето с качествена храна, а след като стане на 3 месеца и започнете да излизате тогава вече ще мислите за обучение.
User's Signature

Nothing but the best is good enough!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни