Dog.bg Форуми : Подарява се самоед

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарява се самоед .....

#21 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 March 2011 - 10:30 PM

Това е форум,и като такъв,в него един отваря тема,други коментират,трети четат.Дали на мен лично ми е работа-на никой не му е работа.Казусът със самоеда,даван за осиновяване или продан,е само представителна извадка на това как някой иска куче,ама к'во правим после?Да четат тези,които ги интересува.Това да е пример.За грешки,които други да не допускат.Във всеки един форум има противници и апологети на автора на темата,но навсякъде има правила на изказ и стил на изразяване.Човек,позволяващ си да псува,никъде не се толерира и не може да ми е критерий за отношение и позиция.Сори-надясно съм!!!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#22 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 March 2011 - 10:34 PM

Ще си позволя да цитирим Kaizen "Типично по български" и "Еби му майката и селския манталитет!"

Типично по български е да :) изоставяме животните, а тези мои думи си имат и достатъчно доказателства :) ..
За съжаление и манталитета ни е такъв :) да НЕ сме отговорни!

Радвам се, че Елс търси стопани и наистина се надявам да намери точните хора. Ариел също е правя в момента се предлагат такива услуги, а предвид това, че много работят ... би трябвало да могат да си го позволят, ако разбира се това състояние, в което са в момента е временно. Важното е, че гледа кое е ДОБРЕ за кучето.
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#23 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 16 March 2011 - 10:57 PM

След като жената пише във форум, няма как да не е наясно, че ще има всякакви коментари, постът на KaiZen е най-меко казано неуместен. Колкото и да й съчувствам (сигурна съм, че не й е леко) факт е, че си изоставя кучето, едва 9 месеца след като го е взела. Това за мен означава само едно - недомислие, заради което животното ще страда. Заслужава си сериозна критика, а не поздравления, съжалявам.
Дано се намерят свестни осиновители, че това, както се вижда, никак не е лесно в днешно време!!!
User's Signature

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 17 March 2011 - 12:07 AM

Първо колко да работя си работя и си е моя работа, намерила съм си работа която не ми позволява да се грижа пълноценно за кучето си (за мое съжаление) . Вие били ли сте готвачи на и то на стаж , няма да се защитавам , но кухнята не е малка в някое квартално ресторантче , а голяма кухня с малко хора, като се прибирам едва се прибирам , камо ли да разхождам куче , което иска да бяга. И да мислили сме да наемем човек да го разхожда, а този човек дали ще е доброномарен как да разберем, не сме тъпи да дадем на някой непознат кучето си , ами ако го открадне какво.... казах , че това сме го обмисляли цял месец , как да го задържим. И не , кучето се ПОДАРЯВА, да това са негови снимки, НЕ това не е моя телефон и НЕ това не е моя имейл , нито на приятеля ми , на баба ми на дядо ми или на който и да е, снимки съм изпращала поне на 100 човека , които се поинтересуваха още преди да пусна обявата във форума и да това е моето куче. НЕ е от развъдник , знае команди, седни , дай лапа , дай пет, лай и тихо. Това е , кучето се ПОДАРЯВА , не съм за 100 лева или за 200, имам си достатъчно , не работя за пари , а защото ми харесва работата (е, разбира се че и за пари), щом съм преценила че е по - добре за мен да го предложа за осиновяване отколкото да го мъча , значи това е. Знам , че е много безотговорно и недообмислено и си признавам, но той не е на 4 години или на 2- 3 и решавам , че в момента не искам да го гледам и хайде вън, нали, искам да му намеря дом в който да го обичат. Освен това моя самоед е на 9 месеца, а не на 7 или 6 или 8 . Ако исках да го продам щях, а нямаше да пускам тук обяви не мислите ли ..... Ако някой е злоупотребил или нещо друго то си е за него.... аз искам да му намеря дом , а не купувач. Яде гранули , но му се дават и други лакомства. Ако някой иска да говори с мен ето го моя телефон 0878 141 030. Аз мога да говоря на работа , както и приятелят ми, просто когато сме заети , не вдигаме .... но заповядайте! Както и да е кучето има много кандидати и от тях не искаме средства, а само грижи за него вбъдеще.

П.С Само да допълня , че преди да го вземем обмисляхме 3 или 4 месеца, знаехме, че имаме възможност, но как човек да предположи какво го чака след 6 месеца или година, идея си нямах , че това работя , както и приятелят ми. Но това са лични неща , които засягат само нас.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#25 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 March 2011 - 09:32 AM

Мдам-самоедът е на 9 месеца,съответно сте заедно с него не по-вече от 7,понеже на тази възраст се отделят от майката и се дават на бъдещите си стопани.Желая на Елена да просперира в работата си.Всеки си има своите приоритети и не мога да я виня за избора и.Желая и също така и по-голяма отговорност и постоянство за в бъдеще към поетите си задължения-независимо в коя сфера на живота ще са те.Има една малко цинична приказка за маймунката в зоопарка,на която,като и метнат през оградата ябълка,тя първо си я премерва отзад,да види дали ще може да излезе и...тогава я изяжда.Това е моят съвет към бъдещия екс стопанин на самоедчето!!!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#26 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2011 - 10:04 AM

Много интересно, как моят израз, който не беше насочен към участник във дискусията, а по адрес на съвсем друго нещо, бе изтълкуван като ПСУВНЯ?!
Може ли Модератора, да ми предложи друг вариант, който да изразява отношението ми?

А какво казват правилата, за злонамерени, нямащи общо с темата коментари, от хора, които видиш ли, са толкова праведни, че няма какво друго да правят, освен да сочат останалите с пръст! Да им обясняват как те били едва ли не майка Тереза, която си гледа сама детето, ходи на работа, копа нива, слага на добитъка да яде, лее плоча на вилата, готви, чисти, пере, решава судоку и прочие.

А Elsss, грешницата, тя по цял ден се подмята с годеника си! Взимат по 5 000 лв заплата, а ми се правят на интересни за едно куче! Вместо да напусне единия работа! Ама то така ли се оставят толкова пари?! Сетих се! По-добре да наемат човек! Един да го разкарва и един да се занимава с него през деня! Все пак, заможни са! Нямат дете, само кучето!

Предлагам всички по-добри от Elsss да се съберем и да я пребием с камъни! Това заслужава тя! Беше осъдена от форумния съд на Светата инквизиция! Аз казах! Хау!

P.S. Успях да напиша целия пост, без псувни, макар, че ми идват на пръстите много. Сериозно започва да ми се повръща от тази държава и хората в нея!

P.S.2. Мога да употребя "повръща", нали?

P.S.3. Ако мога да употребя и по-народен израз за анално отверстие, ще си допълня поста!

Мод: Спестете си язвителните коментари! Този сайт се посещава и от деца, има ли нужда още да обяснявам за редакцията си?
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#27 Потребителят е офлайн   jurko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 March 2011 - 10:43 AM

МИсля ,че по добре е темата да бъде заключена . Явно тук хората които ще помогнат на Elss липсват , и няма смисъл от тази тема . По добре е да отворите нова тема с заглавие "Да оплщем хората които веченямат възможност да гледат куче , но неискат да го изхвърлят на улицата" и там да си ссе плюем и защитаваме колкото може . Относно всички крайни изказвания относно против БЕЗОТГОВОРНИТЕ хора търсещи дом на кучето си мога да кажа само - дано и ВИЕ не попаднете в тази ситуация , защото и по вас адрес ще се излее същата помия която вие изливате в момента и тогава ще вие много неприятно повярвайте ми !

#28 Потребителят е офлайн   jurko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 March 2011 - 10:54 AM

ето тук може да пренесете споровете http://forum.dog.bg/...B5%D1%82%D0%B0/
А тази тема е оставете за да наери новите си собственици кучо

Успех !!!

#29 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 March 2011 - 02:09 PM

Показване на мнениетоrimela, в 16 March 2011 - 09:12 PM, написа:

Не че ми е работа - питам от празно любопитство... Качена снимка

Чрез търсачката за дадения имейл излизат обява за продажба на стар компютър, даден и телефон за връзка.

Телефон за връзка: 08781092XX
email: elena_velichkova_@abv.bg


А от същия телефон продават ... самоед. Качена снимка


"Продава се 8 месечен самоед
Продава се 8 месечен самоед, с всички ваксини и в отлично здраве. За живеене в апартамент. НЕ става за пазач!!!
Цена в ЛЕВА 200.00 лв
"

Има доста обяви за това самоедче от този месец, последната - отпреди три дни.
Ето го красавеца:

Качена снимка


Тук пък е 7-месечен...

Цена: 200 лв. Регион Пловдив Тип на обява Продава Раздел Домашни любимци Категория Кучета Допълнителна информация: Продава се 7 месечно куче самоед. Мъжко, с хигиени навици. За снимки на имейл roomcenter@mail. bg. Не заънете по телефона, нямам възможност да вдигам.

Та не ми е ясно - това същото куче ли е? Продава ли се или се подарява?

То сякак бива - и да го продават, и да го подаряват, ама нещо много "пързалки" станаха напоследък в тоя форум - аман от лъжливи сърцераздерателни истории...

На кученцето пожелавам късмет - във всички случаи! Качена снимка


извинявам се за оф-топика, но аз наистина ужасно бих се притеснила ако някой използва мой имейл, за да продава моето куче, което съм решила да подаря. ако правилно съм разбрала горния пост, разбира се, но мисля, че съм - имейлът съвпада с този, даден от авторката на темата. поправете ме ако греша: вие сте пуснали обява за продажба на компютър с вашия имейл, а в последствие някой го дава, заедно с чужд телефонен номер за продажба на вашето куче?

и никак, ама никак няма да се учудя ако някой скоро се свърже с вас, за да му подарите кучето, което после да бъде продадено. наистина се надявам, че ще бъдете много внимателни.

успех в намирането на стопани!

#30 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 17 March 2011 - 02:19 PM

Показване на мнениетоPolence, в 17 March 2011 - 01:09 PM, написа:

и никак, ама никак няма да се учудя ако някой скоро се свърже с вас, за да му подарите кучето, което после да бъде продадено. наистина се надявам, че ще бъдете много внимателни.


И аз си помислих същото!Дано стопаните обърнат внимание и го имат в предвид.Успех :ba_025: .
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#31 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 March 2011 - 04:26 PM

Показване на мнениетоjurko, в 17 March 2011 - 08:54 AM, написа:

ето тук може да пренесете споровете http://forum.dog.bg/...B5%D1%82%D0%B0/
А тази тема е оставете за да наери новите си собственици кучо

Успех !!!


Лично на теб, като на човек който уж гледал "гледал съм овчарки, добермани, кавказка, дог, санбернар, чао-чао, и др.<br />работил съм в развъдник и училище за кучета." дето названието на любимата ми порода дори правилно не можеш да я напишеш, ще ти кажа следното: ти ако беше работил в развъдник и училище за кучета щеше да имаш достатъчно знания да не почваш онази тема, защото е също толкова тотална неграмотна колкото и позицията ти в уж анкетата която се изразява така:
"Одобрявате ли подаряване на кучета при невъзможност на гледане
Да , така кучето ще има подобър живот
Не , при смяна на собственици кучето се травмира "

Тук нещо ми бягат нужните отговори. Аз бих формулирала моят така:

- Да, одобрявам намиране на отговорни стопани на едно животно, с което предишните собственици категорично не се справят и не могат да му осигурят нужните условия.

- Да, при смяната на собствениците кучето неизбежно изпитва стрес, да, при някое нестабилни нерваци и травма.

- И на първо място - МИСЛЕТЕ в перспектива. Мислете ПРЕДИ да ви се е наложило да си вземете жива играчка. Мислете ПРЕДИ да си взимате куче, защото живота е шарен, днес имаш приятел/съжител който да ти помага, утре може и двамата да сте на работа с плътен график,или да се разделите, или да се ожените, да ви се роди дете и ако нямате роднини-познати-пари за проф. услуги, и най-вече ако НЕ ТЪРСИТЕ НАЧИН, то най-добре НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ КУЧЕ.

Така че, сори, jurko, твоята анкета няма нужен отговор за мен лично.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#32 Потребителят е офлайн   криси русанова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 17 March 2011 - 04:30 PM

днес в лекциите ми по една дисциплина обсъждахме това как в други народи някой като се захване с нещо неговите близки го окуръжават и той ако може да стигне до едно място,с подкрепа стига 5 крачки по напред ,а тук в бг когато някой се захване с нещо само му се втълпява,че не може да се справи и няма смисъл да се захваща с това.Мисълта ми е стига бе хора,направете добро и на себе си и на околните,стига се заяждайте,щом жената е решила,че не може да се грижи повече за кучето си не може вие да и казвате как да го пражи и то по този начин. :dh_188: Нека направи добро и на него и на бъдещите му собственици . Признавам,че съм един от желаещите осиновители на сладура,но дори да не избере мен ,важното е тя и кучето да се чувстват добре,защото ако не това ,аз ще взема друго куче-така или иначе сме го обмисляли в къщи и сме решили,че можем да увеличим семейството си с още един член :wub: Реших да помогна и на нея и на себе си :smile:

#33 Потребителят е офлайн   криси русанова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 17 March 2011 - 04:34 PM

леле извинете за грешките,но бързах :dh_188:

#34 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2011 - 05:11 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 17 March 2011 - 04:26 PM, написа:

- И на първо място - МИСЛЕТЕ в перспектива. Мислете ПРЕДИ да ви се е наложило да си вземете жива играчка. Мислете ПРЕДИ да си взимате куче, защото живота е шарен, днес имаш приятел/съжител който да ти помага, утре може и двамата да сте на работа с плътен график,или да се разделите, или да се ожените, да ви се роди дете и ако нямате роднини-познати-пари за проф. услуги, и най-вече ако НЕ ТЪРСИТЕ НАЧИН, то най-добре НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ КУЧЕ.


Ако Вие знаете какво ще Ви се случи в близките година-две, дори 6 месеца, да дойда и аз да ми погледате! На кафенце, на боб, на каквото там виждате!

А да казвате, че Вие НИКОГА не бихте си дали кучето на друг човек говори или за оскъден житейски опит, или просто за наивност!

Престанете да съдите жената! Тя не е длъжна да Ви се обяснява за всяко свое решение! Ако имате да кажете нещо по темата - добре! Ако ли не, напуснете тази тема, защото така измествате фокуса и, а той е да се намери дом на кучето!

P.S. Доколкото съм чел, и Вие не сте мислили много ПРЕДИ да вземете кучето си. Не ми се рови за цитати...

P.S.2. криси, с бутона Редактиране можехте да оправите грешките, без да пускате втори пост. Казвам го само като информация.
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#35 Потребителят е офлайн   jurko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 17 March 2011 - 05:13 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 17 March 2011 - 04:26 PM, написа:

Показване на мнениетоjurko, в 17 March 2011 - 08:54 AM, написа:

ето тук може да пренесете споровете http://forum.dog.bg/...B5%D1%82%D0%B0/
А тази тема е оставете за да наери новите си собственици кучо

Успех !!!


Лично на теб, като на човек който уж гледал "гледал съм овчарки, добермани, кавказка, дог, санбернар, чао-чао, и др.<br />работил съм в развъдник и училище за кучета." дето названието на любимата ми порода дори правилно не можеш да я напишеш, ще ти кажа следното: ти ако беше работил в развъдник и училище за кучета щеше да имаш достатъчно знания да не почваш онази тема, защото е също толкова тотална неграмотна колкото и позицията ти в уж анкетата която се изразява така:
"Одобрявате ли подаряване на кучета при невъзможност на гледане
Да , така кучето ще има подобър живот
Не , при смяна на собственици кучето се травмира "

Тук нещо ми бягат нужните отговори. Аз бих формулирала моят така:

- Да, одобрявам намиране на отговорни стопани на едно животно, с което предишните собственици категорично не се справят и не могат да му осигурят нужните условия.

- Да, при смяната на собствениците кучето неизбежно изпитва стрес, да, при някое нестабилни нерваци и травма.

- И на първо място - МИСЛЕТЕ в перспектива. Мислете ПРЕДИ да ви се е наложило да си вземете жива играчка. Мислете ПРЕДИ да си взимате куче, защото живота е шарен, днес имаш приятел/съжител който да ти помага, утре може и двамата да сте на работа с плътен график,или да се разделите, или да се ожените, да ви се роди дете и ако нямате роднини-познати-пари за проф. услуги, и най-вече ако НЕ ТЪРСИТЕ НАЧИН, то най-добре НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ КУЧЕ.

Така че, сори, jurko, твоята анкета няма нужен отговор за мен лично.

вярно е аз съм много ПРОЗ И НЕГРАМОТЕН пуснах това нещо наречено анкета с цел да предотвратя спама и излишни постове в теми като тази и мисля че това мнение можеше да го напишеш там щеше да е по - подходящо или да беше направил ти темата или анкетата . Както и да е няма да споря с никой в крайна сметка всеки има право да пише кадето и каквото иска

#36 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 17 March 2011 - 05:47 PM

KaiZen

Цитат

P.S. Доколкото съм чел, и Вие не сте мислили много ПРЕДИ да вземете кучето си. Не ми се рови за цитати...

Това не ми бе Първо куче, преди него съм гледала помияри и мелези от 8-годишна възраст, като свикнах да им бърша лайна и повърня още от тогава.

Това ми е първо чау-чау, с което се сдобих случайно, като компромис между мен и съпруга ми, който изобщо не искаше кучета. И със втората ми след него кучка-възпитаничка, която стана действащ водач на сляп човек, се гордея също. И не от празни приказки знам какво значи да се разделиш с куче, отгледано от теб с любов но дадено някъде по задължение, а не защото искаш да се отървеш.

Така че синдрома на раздялата цялото ми семейство го знае.

На никой от нас, взел тези кучета в дома ни, не ни е минало през акъла като на вас да защитаваме стопани, които неизвестно с кой акъл изобщо са си взели кучета и то с отглеждане до 9 месечна възраст.

Тази тема дано да е за урок на всичките мераклии, които пишат по под-форумите "Подарявам чау-чау, хъски, самоед" като преди това са писали "Искам чау-чау, хъски, самоед".
Кучето-водач, на което бях приемно семейство от възраст 2.5 месеца и до една година и съм вложила страшно много усилия със семейството ми за да стане то водач на сляпата жена да не би е това, което пишите:

Цитат

А да казвате, че Вие НИКОГА не бихте си дали кучето на друг човек говори или за оскъден житейски опит, или просто за наивност!


тогава ок, явно имате повече опит от мен в раздялата с отгледано-дресирано-възпитано лично от вас куче, за което знаете че винаги ще носите отговорност.

Мда, продължавайте, моля.

НО се научете да не се отнасяте към разкарване на животното от страна на непреценилите силите си стопани като към нещо обичайно и незначително.
Защото не е обичайно. Защото е значително. Защото няма къде да се намерят за всички нещастници "добри ръце".
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#37 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 17 March 2011 - 06:15 PM

Аз лично не виждам лошо в тема с подобно заглавие-''подарява се''Щом стопаните са стигнали до извода,че на кучето не му е комфортно и страда заради тях наистина е по-добре да му се потърси дом в който да се чувства щастливо.Никой не може да предвиди какво ще се случи в живота му занапред колкото и да обмисля евентуалните и най-често срещани путуване,бременност,раздяла и др.Смятам,че това е правилния начин- да потърсиш нов дом,а не да го зарежеш в някой изолатор,да го пуснеш в гората или на улицата да се оправя само или пък зарязано доживот на някоя верига.Само мога да си представя колко е тежко да се разделиш с любимо същество :dh_188: Мен би ме побърквала мисълта ако ще и най-свестните хора да се появят,че никой няма да му предложи грижите които аз съм давала,начина по който аз съм го гледала.Дано не ми се налага да го разбера наистина.
Успех в задомяването!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 17 March 2011 - 07:52 PM

Стига бе , хора....Спрете се.
Никой не поущрява това, че elsss е взела куче и не е преценила нещата и сега трябва да му търси нови стопани. Стореното- сторене. На момичето и е достатъчно гадно и болно. Хайде спрете да я нападате. Важното в момента е да се намерят стопани за кучето. Нашите мнения няма да променят ситуацията. Дано, ако някой реши да си взима куче, прочете тая тема, но едва ли......
Нещата можеха да са и мнг по-зле- да бъде оставено на улицата и т.н.
Elsss, надявам се ще пишеш за новите стопани.
Хайде да не превръщаме темата в "изгаряне на кладата на elsss", а да стимулираме някой да вземе кучето и ако още не е останал с лоши впечатления за форума, да му дадем шанс да влиза и разказва за кучето.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 17 March 2011 - 08:45 PM

Не мога да повярвам как не им е неудобно на някои персони.

Не съм вярващ, но ще цитирам нещо много вярно, според мен!

"Който е безгрешен - пръв да хвърли камък!"
Тук безгрешните са болшинство, явно, а камъните просто валят...

Няма да пиша в тази тема повече, че накрая ще ме пуснат на moderated.
Явно е ОК да нападаме авторката, да се правят заключения за материалното и състояние, за обичта и към животното, но не е ОК да се опонира.

Надявам се кученцето да си намери дом скоро. Аз самият имам някои идеи, но ако излезе нещо, ще го споделя на авторката на лично, а не тук между Вси Светии и влака с критиката, както пееше Тошо Колев.

Приятна вечер на почти всички!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#40 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 17 March 2011 - 09:29 PM

Показване на мнениетоKaiZen, в 17 March 2011 - 08:45 PM, написа:

Не мога да повярвам как не им е неудобно на някои персони.

Не съм вярващ, но ще цитирам нещо много вярно, според мен!

"Който е безгрешен - пръв да хвърли камък!"
Тук безгрешните са болшинство, явно, а камъните просто валят...

Няма да пиша в тази тема повече, че накрая ще ме пуснат на moderated.
Явно е ОК да нападаме авторката, да се правят заключения за материалното и състояние, за обичта и към животното, но не е ОК да се опонира.

Надявам се кученцето да си намери дом скоро. Аз самият имам някои идеи, но ако излезе нещо, ще го споделя на авторката на лично, а не тук между Вси Светии и влака с критиката, както пееше Тошо Колев.

Приятна вечер на почти всички!


Няма смисъл да се ядосваш, защото няма да ги спреш.. Това са едни и същи хора, които ще ги видиш във всяка подобна тема и които няма да престанат да дават "акъл".. Единия обучавал кучета водачи и бърсал повръщано, другия гледал хъски с припадъци, третия подкрепял втория.. :re_037: Ма кой ви пита?? :ab_041: :ab_041: Медал ли да ви дадем? Оставете момичето да намери стопани на кутрето, а вие си направете тема в която да се възхвалявате и да си мерите "поводите". :ba_025:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни