Dog.bg Форуми : Подарява се самоед

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарява се самоед .....

#41 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 17 March 2011 - 09:38 PM

Който взима куче може да пита "безгрешните" кучкари за да предскажат бъдещето!!
Прикачена снимка

Освен бъдещето иска или не ще научи всичко за техният живот и кучета..

Успех желая на кучето, което си търси стопани!!

#42 Потребителят е офлайн   SunDrop Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 27-March 10

Публикувано: 18 March 2011 - 12:13 AM

Съжалявам,че го казвам,съгласна съм на теория с много аргументи относно мисленето преди действието,но на практика..човек какво,спира да живее,защото иска/има куче ли?Срещам адски много намеци за такива крайности по темите във форума ви.Можеш да правиш някакви планове за бъдещето си,но да знаеш със сигурност какво,къде,как,защо и по какъв начин след 6 месеца,за 10 години да не говорим,минава доста в границите на наивността.Според мене всичко е до поемане на отговрност - решаваш,правиш и смяташ - каквото и да ти се случи ти носиш отговорност и за друго живо същество,което зависи от теб,НО това според мен не значи да поставяш кучето на пиедестал и целият ти живот да се върти основно около него.Ако си убеден,че можеш да понесеш тази отговорност,дори да ти се роди дете,дори да имаш проблеми,липса на време или пък болест пак ще направиш всичко възможно,за да "удържиш на думата си",така да се каже.Но понякога всичко възможно не е достатъчно,или пък просто човек не взима на сериозно собственото си решение.
Специално за случая,стига поне да се изберат новите стопани добре,не мисля,че е чак така трагедия и мелодрама.Кучето е малко,ще се приспособи - месеците,които е живяло със стопаните си са с няколко повече,от колкото е живяло с майка си.Това също е травма,по тази логика,какво се прави в такъв случай(питам от чисто любопитство)?

#43 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 March 2011 - 06:50 AM

Питаш-отговарям.Това е природна "травма".Рано или късно майката ги отбива и си тръгва по пътя,а малките порасват.Анормално е схемата "днес съм тук,утре съм там".Не драматизирам,но като пример ще дам децата от домовете,които се травмират,когато ги взимат приемни родители и се започнат едни "еди си-ела си".
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#44 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 March 2011 - 09:41 AM

Не мисля, че кучетата се травмират, както децата при смяната на стопаните. Травмират се, когато за изоставени и няма хора до тях. Щом тези бъдещи стопани ще дадат мнг повече време на това куче, то няма да се травмира.
Казвам го от личен опит. Нашето куче бе взето голямо ( на около 3 год.) и му трябваха към седмица , за да свикне с нас. Един единствен път го чух да извие, когато си легнахаме, а през останалото време, като се прибирахме от работа полудяваше от щастие. Така, че ако самоедчето смени собсвтениците с хора, които ще са с него мнг по-дълго време през деня и ще му осигурят по-дълги разходки, бързо ще ги приеме. Сега не искам да си мислите, че то ще забрави толкова бързо Елена и нейния приятел.
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 18 March 2011 - 09:48 AM

Аз пък искам да ви попитам, ако не се намери добър оснивител в рамките на месец-два - какво правим?!? Ами, ако кучето не беше самоед, а някоя не толкова харесвана порода?!? Не разбирам какъв ви е проблемът и защо се опитвате толкова изкуствено да създавате спор. Истината си е черно на бяло - недомислие се нарича...
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 18 March 2011 - 10:10 AM

Няма никакво значение какво е кучето!
Ако не се намери осиновител до 1-2 месеца, кучето ще продължава да страда от липса на внимание. Не знам дали Ви е ясно какво прави куче северна порода, когато е само дълго време и скучае - ремонт!

Вие как точно помагате да му се намери стопанин? Критикувайки стопанката?! Какво знаете Вие за ситуацията? Знаете ли в детайли проблемите? Не! Ама си вадите изводи от 2-3 поста и чопли семки и плюй!

ВСЕКИ може да изпадне в такава ситуация! И тогава е добре да му се помогне, а не да го ритаме, докато е на земята. Това се опитвам да кажа, но явно е въпрос на възпитание, манталитет и култура, да се разбере!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#47 Потребителят е офлайн   piron45 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 256
  • Регистрация: 06-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 18 March 2011 - 10:11 AM

Показване на мнениетоSunDrop, в 17 March 2011 - 10:13 PM, написа:

Съжалявам,че го казвам,съгласна съм на теория с много аргументи относно мисленето преди действието,но на практика..човек какво,спира да живее,защото иска/има куче ли?Срещам адски много намеци за такива крайности по темите във форума ви.Можеш да правиш някакви планове за бъдещето си,но да знаеш със сигурност какво,къде,как,защо и по какъв начин след 6 месеца,за 10 години да не говорим,минава доста в границите на наивността.Според мене всичко е до поемане на отговрност - решаваш,правиш и смяташ - каквото и да ти се случи ти носиш отговорност и за друго живо същество,което зависи от теб,НО това според мен не значи да поставяш кучето на пиедестал и целият ти живот да се върти основно около него.Ако си убеден,че можеш да понесеш тази отговорност,дори да ти се роди дете,дори да имаш проблеми,липса на време или пък болест пак ще направиш всичко възможно,за да "удържиш на думата си",така да се каже.Но понякога всичко възможно не е достатъчно,или пък просто човек не взима на сериозно собственото си решение.
Специално за случая,стига поне да се изберат новите стопани добре,не мисля,че е чак така трагедия и мелодрама.Кучето е малко,ще се приспособи - месеците,които е живяло със стопаните си са с няколко повече,от колкото е живяло с майка си.Това също е травма,по тази логика,какво се прави в такъв случай(питам от чисто любопитство)?



Много добро и смислено изказване. Но, ако излезем от конкретния случай ще кажа следното. Кучето е живо същество, което на практика става зависимо от собственика когато го вземе за отглеждане. Живота му е относително кратък 12г-15г и затова можем да направим паралел с отглеждането на едно дете. Когато човек решава да има дете, това означава да поеме изцяло отговорност за него в следващите поне 18г. Нормално отговорните хора не продават децата си и не им търсят други родители защото са си сменили работата или пък живота им се е променил повече от очакваното.Правят и невъзможното за да се справят с всеки катаклизъм в семейството. Тогава защо отношението към кучето трябва да бъде по различно. Ние сами решаваме да си вземем определено куче, животинчето не ни кара насила и няма отношение към нашето решение също като създаването на дете, което също не знае че някой е решил да го роди. Тогава защо трябва да имаме различно отношение относно отговорността към детето и кучето. И двете са живи същества, които особено в първите месеци са изключително зависими от човека решил да ги има.
Но веднага някой ще каже че не можем да сравняваме дете и куче. Да , вярно е че са различни породи, но всяка порода по своему прави всичко възможно за поколението си. Животните също не изоставят децата си, дори по малко от хората. В случая ние вземаме кученцето от майка му и в такъв случай би трябвало да поемем изцяло нейната отговорност към това кученце, понеже я лишаваме от възможността да се грижи за него.
Смятаме че кучето е най добрия приятел на човека, тогава нека и човека да бъде най добрия приятел на кучето. Изключвам нациите които се хранят с кучета. Затова мисля че докато не си променим отношението към кучетата генерално, ще има и бездомни, и изхвърлени и такива на които се търсят нови стопани поради непремислени възможности за поемане на отговорност.
Толкова, желая ползотворен ден на всички.
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 10:13 AM

Показване на мнениетоKaiZen, в 18 March 2011 - 08:10 AM, написа:

Няма никакво значение какво е кучето!
Ако не се намери осиновител до 1-2 месеца, кучето ще продължава да страда от липса на внимание. Не знам дали Ви е ясно какво прави куче северна порода, когато е само дълго време и скучае - ремонт!

Вие как точно помагате да му се намери стопанин? Критикувайки стопанката?! Какво знаете Вие за ситуацията? Знаете ли в детайли проблемите? Не! Ама си вадите изводи от 2-3 поста и чопли семки и плюй!

ВСЕКИ може да изпадне в такава ситуация! И тогава е добре да му се помогне, а не да го ритаме, докато е на земята. Това се опитвам да кажа, но явно е въпрос на възпитание, манталитет и култура, да се разбере!

Хубаво мнение. :ba_025:
Но не очаквай да те разберат съвършенните. Когато им се случи на тях, ще мълчат от срам - това, май, е достатъчно голямо.. хм... "наказание".
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#49 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 March 2011 - 01:47 PM

"И на вас може да се случи, не критикувайте момичето" - чудесен аргумент щеше да е, ако дадено явление бе изключителен случай.Работа е там, че все на повече хора взе да им "се случва", когато необмислено взимат животно в дома си и после се оказва че нямат време за него.

Ето вижте само за последната седмица какво става освен в тази тема:

Цитат

Кучето е на 4 год.Гледа се в домашна обстановка,но стопаните му се женят и го зарязват при родителите си.Хората се грижат добре за него .Здрав е ,но им е трудно да му обръщат внимание.Или просто им е писнало.Не го искат и му търсят дом.Претеснявам се ,че ако не му намрят дом по скоро,просто ще го изхвърлят.Ако някой иска да се сдобие с животинка която още не е изпитала ужаса да бъде изхвърлена ,моля да ми пише.


http://forum.dog.bg/...B4%D0%BE%D0%BC/

В съседния подфорум на маламутските северняци:

Цитат

Напоследък зачестиха изоставените маламути или смески м/у хъски и маламут. И въпреки че информацията идва от други хора, съфорумци, дано не се сърдят, че правя темата преди тях. Всичко е с цел да се види и ако може да помогнем.

Това са двама братя маламути

Тези двама братя са изоставени от своя стопанин , защото в семейството се е появило бебе Sad четири годишни са и винаги са живяли заедно.

http://forum.dog.bg/...83%d1%82%d0%b8/


Хубаво е да си тананикаме "Успех на кучето, успех на кучето", но откъде за абсолютно всички тези отказници да се намерят съвестни и отговорни стопани?

Около мен например вече всички наистина отговорни стопани са препълнени с прибрани безпородни и породоподобни отказници. Тоз има четири взети от улицата или изхвърлени/изоставени, онази там с две рошави помиярчета, зарязани от строителите, други стопани си имат и те прибрани и собствени. Сума ти хора не искат възрастни кучета - аз миналата година като звънях на всички познати пак за изоставени кокери някаква дама се обади защото е мислила че кучето се подарява като бебе. Не ще възрастно.
Като цяло картинката е много тъжна, и става все по-зле.
Разберете, хора, породоподобни нещо напоследък валят като градушка, и колкото повече се отказват от тях, толкова е по-малък шанса на всички тях да се намери дом.
Дано това конкретно куче да успее - дано всичките кучета да успеят да намерят отговорни стопани - но добър дом и добри ръце се намират по-трудно, отколкото прииждат все нови и нови кучета, от които са се отказали...

Така че - да, успех на кучето, и не е нужно да съжалявам и да съчувствам на стопани не успели да преценят правилно силите си.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#50 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 02:04 PM

Разбира се, по-лесно е да си чешем пръстите на клавиатурата.
Празни приказки... Нито ще промените ситуацията при жената, нито ще промените самата нея, нито вие ще придобиете нещо повече.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#51 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 March 2011 - 02:10 PM

Показване на мнениетоkitana, в 18 March 2011 - 12:04 PM, написа:

Разбира се, по-лесно е да си чешем пръстите на клавиатурата.
Празни приказки... Нито ще промените ситуацията при жената, нито ще промените самата нея, нито вие ще придобиете нещо повече.


А защо да не се замислиш че има поне някакъв шанс някой да се замисли трябва ли му изобщо куче и дали е по силите му да има куче?
Много разум и отговорност прояви момичето в темата за "Непретенциозна порода", надявам се наистина да вземе втора котка за да прави компания на нейния котак, защото честно призна че има 9-часов работен ден плюс 2 часа за път.
По-склонна съм да разубедя някого да взима куче, ще се спести цялата тази история на животното.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#52 Потребителят е офлайн   nedelina5 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 209
  • Регистрация: 28-April 10

Публикувано: 18 March 2011 - 02:14 PM

На всеки се случва да изпадне в затруднение, за това когато критикувате хора, подаряващи животните си се замислете, че и на вас това може да се случи.Общо взето всичко се връща.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   kitana Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 11-March 08

Публикувано: 18 March 2011 - 02:18 PM

Показване на мнениетоFuria_S, в 18 March 2011 - 12:10 PM, написа:

Показване на мнениетоkitana, в 18 March 2011 - 12:04 PM, написа:

Разбира се, по-лесно е да си чешем пръстите на клавиатурата.
Празни приказки... Нито ще промените ситуацията при жената, нито ще промените самата нея, нито вие ще придобиете нещо повече.


А защо да не се замислиш че има поне някакъв шанс някой да се замисли трябва ли му изобщо куче и дали е по силите му да има куче?
Много разум и отговорност прояви момичето в темата за "Непретенциозна порода", надявам се наистина да вземе втора котка за да прави компания на нейния котак, защото честно призна че има 9-часов работен ден плюс 2 часа за път.
По-склонна съм да разубедя някого да взима куче, ще се спести цялата тази история на животното.

Малко надценяваш възможностите и влиянието си. Или просто форумния живот е създал една труднопробиваема илюзия пред очите ти. Накратко - перде.
User's Signature

Конформизъм е промяна на поведението,чрез която индивидът отговаря на натискa на групата,опитвайки се да е в съгласие с нея,като приема предложени или наложени норми.
Тази промяна минава през отрицание на някои предишни позиции и води до самоодобрение чрез приемането на новите.

#54 Потребителят е офлайн   Furia_S Икона

  • Вещица
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5912
  • Регистрация: 26-September 04
  • Gender:Female
  • Interests:Кинология, генетика на окраска, обучение на кучето, развъдна дейност, ЧАУ-ЧАУ.

Публикувано: 18 March 2011 - 02:23 PM

kitana
Много "смислен" отговор:-)
Включително и в реалния живот заедно хора споделящи моето виждане са успявали да откажат някого от идеята да вземат куче или да заплодят "за здраве". А пък да помогнем на всички отказници - не е реално.
User's Signature

Чау - кучето, близнало небето...

#55 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 18 March 2011 - 04:05 PM

Абе хора,какво ви става на всички?
Следя темата от самото и начало,но не успях да се въздържа...
Не разбирам,какво очаквате от някои от нас? Да съчувстваме на хора като Elsss ,решили да подарят кучето си,понеже много работят?
Еее стига...,това за мен не е достатъчно обоснована причина.
Питам ви,колко от вас не работят и си стоят по домовете да отглеждат питомниците си "както трябва"?
На колко от вас,не се налага кучетата им да стоят през деня сами?
На колко от вас,разходките на кучетата ви ,са им достатъчни?
И на колко от нас,в даден момент не ни е идвало нанагорнище всичките грижи по тях?
Ееее,трябва ли да тръгнем да ги подаряваме?


"нямам време"-бла-бла...


Ако човек има желание ,време винаги ще се намери.Ще се лишиме ,от часът пред телевизора вечер,или ще се лишим от сутрешното си спане,но време се намира.


На мен ми се налага да ставам в 4 сутринта,за да успея да разходя и двете си кучета,но нито за секунда няма да ми мине през ума да се разделя с едно от тях.


Но точно в този конкретния случай,според мен липсва желанието...






User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 18 March 2011 - 04:10 PM

От някои от вас, КАТО вас, очакваме да си гледат собствения живот, а не да критикуват другите!
В тази тема, Elsss не търси съчувствие, а дом на кучето! Така че не Ви търсят съчувствие, не обяснявайте как няма да го дадете! Не сме го очаквали от тези като Вас, нито пък го искаме, дори да го предлагате.
Като нямате с какво да помогнете на КУЧЕТО, не виждам защо пишете!

Знам, изкушението да се изплюете и вие е голямо, но се опитайте да го овладеете!

Апропо, ТЪРСИ СЕ ДОМ НА МЛАД САМОЕД!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#57 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 18 March 2011 - 04:11 PM

Не виждам някой някъде да кара някого да съчувства за нещо си.Търси се дом на животинка и това е.По добре ли е кучето да се чувства нещастно?Предложиха се съвети как,хората си преценяват могат ли,не могат ли,т.е не се повлияха и решението им остава твърдо от тук нататък какво е можело да се направи според мен е излишно.Не е лошо или срамно да подариш животно на някой ,който има времето и желанието да го гледа-лошо е да го зарежеш на улицата или в приют.
:ae_085:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 24 March 2011 - 08:36 AM

Как се развива ситуацията с кучето?
Намери ли се решение?
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#59 Потребителят е офлайн   криси русанова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 01 April 2011 - 08:41 PM

остава си при тях :smile: Мисля,че всички ще са доволни и най-вече сладура :dog: :wub:

#60 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 11 April 2011 - 08:37 AM

Ами тогава го чакаме на Альоша. Всеки ден почти около 18:00-18:15 тръгваме от Бунарджика. Самоедската група набъбва...
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни