Dog.bg Форуми : Подарява се самоед

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарява се самоед .....

#1 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 14 March 2011 - 01:22 PM

Не знам дали темата е за този подфорум, но не открих подходяща, така че ако не и е тук мястото може да я премести админа.
Така, налага се да подарим самоедчето ни което този месец навършва 9 месеца. Знам , че сега половината ще скочат как така го изоставяме и колко сме безотговорни и т.н .... защо не сме помислили. И така е прави ще са , но и на нас не ни е леко вече 1 месец мислим как да успеем да го задържим и да не се разделяме с него, но уви нямаме възможност (времева) да го гледаме и той е нещастен. Така се получиха нещата, че работя до много късно и се прибирам само за да спя и да се преоблека, а приятелят ми се мести на нова работа и той до късно и нямаме време да го разхождаме и да му обърнем нужното внимание. Кучето е много спокойно, в смисъл прави си бели, но това за нас не е проблем , нормалните кучешки щуротии ... здрав е, не сме алергични или нещо такова , просто нямаме време да го разхождаме, а той е голямо куче и си иска своето, иска в парка , иска да си ходи навън по нужди. Разпитахме роднини дали временно могат да го гледат, докато се организираме поне, но никой не се съгласи. Майка ми има куче и котка и абсурд да вземе такова голямо куче. Много ни е мъчно , но искаме да му намерим дом в който ще му се обръща необходимото внимание , което ние не можем да му осигурим. Предпочитам да го подарим в Пловдив , въпреки , че може и в други градове , НЕ села! Кучето няма да го подарим при положение, че ще е на верига. Живяло е в апартамент, има си хигиенни нужди, хапва си всичко, но ние му даваме гранули. Има всички ваксини до момента и паспорт. Мъжко е и мислим да го кастрираме, само трябва да намерим време да го заведем. Телефон няма да оставям, защото на работа не мога да говоря, приятелят ми също, така че може да се свържете с нас по имейла: elena_velichkova_@abv.bg , на деца просто няма да го дам, при положение . Снимки ще кача по = късно тъй като сега нямам на разположение.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#2 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 14 March 2011 - 03:47 PM

elsss,точно на теб не вярвам някой да ти "скочи",но вярвам в друго.................че ще намерите най-добрите стопани за кучето си,така че желая ви успех :ba_025: !
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#3 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 March 2011 - 05:10 PM

А аз не вярвам, че ще изоставиш кучето си, или причината е друга много по-сериозна !
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#4 Потребителят е офлайн   криси русанова Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 14-March 11

Публикувано: 14 March 2011 - 06:06 PM

оставила съм ти скайп на профила :md_064:

#5 Потребителят е офлайн   piron45 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 256
  • Регистрация: 06-January 11
  • Gender:Male
  • Location:Самоков

Публикувано: 14 March 2011 - 07:13 PM

Самоеда е красиво куче и ще се явят доста мераклии. Я най добре му клъцнете топките за да ограничите поне потенциалните развъдчици. А нищо чудно и някой да иска да го вземе и после да го продаде.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 14 March 2011 - 07:36 PM

елсс,ужасно много съжелявам,знам, че за теб не е било лесно да вземеш това решение,мисли вариянт да му намериш приемен дом за известно време,но ако това не е възможно много внимавай на кого го даваш.....ти знаеш добре какви са рисковете,но аз да кажа!

п.с Бих го взела да го гледам докато се организираш,но след 20 дни започвам лятната си работа и ще съм в подобно на теб положение,но все пак ако 20 дни те устройват,ще ти помогна.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 15 March 2011 - 12:20 AM

Благодаря, но няма нужда от приемен дом(майка ми се съгласи за няколко седмици да го наглежда, а и приятеля ми си взе втори смени докато му намерим дом) , просто работя като готвач и ми се налага да съм почти по цял ден на работа, ето сега се прибирам, а идва летния сезон в който няма да имам и грам време за себе си, приятелят ми също е зает по цял ден и няма кой да го гледа. Няма кой да го изведе на разходка. По - сериозна причина няма(аз не разбрах каква ще да е тая по - сериозна причина, но хайде) . Както казах на мен не ми пречи , че прави бели (нормално е за всяко куче, още повече за тези , които са сами по цля ден) , израстнала съм с кучета и котки и какви ли не животни и някой ден бих се радвала и моите деца да израстнат заобиколени от домашни любимци , не съм алергична или каквито и да били други глупости , просто няма да има никой от нас време за него. Много ни беше трудно и взехме решението много трудно, щяхме дори да заминем с него , но пътуването за чужбина отпадна като вариант, така че никога не бихме го оставили ако няма наистина основателна причина. За мен е важно да си намери хубав дом в който да му се обръща внимание, а не по цял ден да е сам.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#8 Потребителят е офлайн   lagunano1 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 516
  • Регистрация: 02-March 10
  • Gender:Female

Публикувано: 15 March 2011 - 12:59 AM

Аз лично те разбирам напълно,лятото също работя в ресторант и знам какво е.И на моите кучовци няма да им е много добре,но поне няма да са сами през цялото време.
Пожелавам ти успех и най-добрите стопани за самоедчето!
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   elsss Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 10-September 10
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив
  • Interests:Веганство, животни, анатомия, мениджмънт, музика, природа, нощни разходки :) , кулинария , пътуване и други.

Публикувано: 15 March 2011 - 11:56 PM

За сега има няколко кандидати, но има и възможност да отиде при семеен познат, който има нюфаундленд и се позаинтересува и вероятно може да го вземе поне временно .... не ми се иска изобщо да се разделям с него, свикнахме с него толкова много, но пък така да го мъчим не си заслужава. Все пак ще продължа да търся и дано попадна на някой добър човек. Благодаря на всички , които ми предложиха помощ.
User's Signature

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.

#10 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 March 2011 - 11:52 AM

Айде сега всички защитници тук на Елена да ме нападнат мен.Защото имам запитване към нея-да работиш,да работиш-колко да работиш?Двама сте с годеника ти и едно куче не можете да извеждате в оптимални граници?!Аз съм сама,ходя на работа и гледам детето си.Нощно време получавам мускулни крампи,заради преумората си,но предпочитам да си пия съответните минерали,вместо да се откажа от кучето си,което на всичкото отгоре е енергично хъски,с епилепсия,осиновено от мен преди месец.Има вече обяви за предлагане да се разхождат домашните любимци срещу съответно заплащане.Този вариант обмисляли ли сте го?Още един въпрос-живот и здраве си родите дете-какво правим?Или детето не е като кучето и спираш работа.Ха!Но комент!!!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#11 Потребителят е офлайн   jurko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 105
  • Регистрация: 07-July 09
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 March 2011 - 12:11 PM

Аз, не съм защитник на момичето не го познавам но ще си позволя да ...."те нападна" момичето е имало желание за куче и има куче вложила е не малко пари и време , болката от това ,четрябва да се разделиш с любимото същество е без коментар безсънните нощи които преживяваш докато и ледкато вземеш това решение което никак не е лесно мислите кой ще го вземе как ще го гледа , а на кой точно да го дам как да му избера новия стопанин и т.н. това са страшно много мъки и неволи на един стопанин осъзнал , че неможе да се справи с положението в което се намира . И все пак тук говорим за отговорни и съвестни хора на които малко или много им е съвестно че го правят и за самия им приятел. Евала ти правя , че си задомила този прекрасен куч , но помисли колко има като теб и колко изхвърлени кученца . Защо винаги се намира някой който да опрекне човека за това , че търси дом на кучето си ? ОК Ели можешше да си спести укорите нали няма тема няма кой да е опреква излиза на разходака връзва дружката си за някое дърво и каквото сабе покаже и никои нищо не и казва (неговоря конкретно за ели и за Вас ) просто всяка обява която се появи че някой ГРИЖОВЕН стопанин мислийки за доброто на кучето си му търси дом винаги е наплюван от някой по "загрижен " за на човека кучето почва да ме дразни , Аз също много обичам животни , също съм пребирал какжото намеря на пътя , но имало е и моменти в които съм подарявал . Моля Ви влизайте в положението на тези хора които търсят дом за животинките си и те страдат и те се измъчват и не са им нужни упреци това само води до свободно скитащи се питомни хайвани по улиците . ИЗВИНЯВАМ СЕ НА Г-ЖАТА И ЗА СПАМА

#12 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 16 March 2011 - 12:26 PM

Показване на мнениетоАриел, в 16 March 2011 - 09:52 AM, написа:

Айде сега всички защитници тук на Елена да ме нападнат мен.Защото имам запитване към нея-да работиш,да работиш-колко да работиш?Двама сте с годеника ти и едно куче не можете да извеждате в оптимални граници?!Аз съм сама,ходя на работа и гледам детето си.Нощно време получавам мускулни крампи,заради преумората си,но предпочитам да си пия съответните минерали,вместо да се откажа от кучето си,което на всичкото отгоре е енергично хъски,с епилепсия,осиновено от мен преди месец.Има вече обяви за предлагане да се разхождат домашните любимци срещу съответно заплащане.Този вариант обмисляли ли сте го?Още един въпрос-живот и здраве си родите дете-какво правим?Или детето не е като кучето и спираш работа.Ха!Но комент!!!


+1 :ba_025:

#13 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2011 - 01:13 PM

Ама гледайте си хъскитата, това какво общо има със случая?
Или вие ей така - да си поразнообразите сивото ежедневие с малко тролстване?

Успех на кученцето!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#14 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 16 March 2011 - 01:19 PM

Показване на мнениетоKaiZen, в 16 March 2011 - 01:13 PM, написа:

Ама гледайте си хъскитата, това какво общо има със случая?
Или вие ей така - да си поразнообразите сивото ежедневие с малко тролстване?

Успех на кученцето!


Има общо разбира се... и 2те са кучета и 2те са енергични ... просто разликата е в стопаните... единия не може без животното, а другия е решил, че така ще е най-добре за него и за тях ...


Тази дума "трол" забелязвам, че се използва от известно време във форума... някаква нова ли е за вас, че чак сега се сетихте да я "спамите" ?Малко уважение към останалите участници в спора/дискусията ... какво ще стане, ако тук всеки започне да слага нарицателни към този който не мисли като него ?!?!


По темата... дано се намери свестен стопанин на животинката.. :)
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 16 March 2011 - 01:53 PM

elsss, дано намерите дом, в който кучето ще е добре. :ba_025:
Искам да обърна внимание на това, че elsss каза, че работи по цял ден, приятелят и също. Сигурно може да се намери начин за кучето, но това няма да е в момента или близките месеци, което означава, че то ще страда, няма да може да излиза и т.н. Като се прибираш в 12 вечерта, каква разходка можеш да му осигуриш. Верно ще се освободи от някои неща в него, но кучето се нуждае от общуване със себеподобни и хора. Като го изведеш, прибереш , легнеш си и не му обърнеш внимание, защото нямаш физическа възможност, е за какво гооворим. Добре сте решили да го дадете. Дано нещата се пооправят с вашите работи и да можете поне да ходите да го виждате.

Aриел, поздравявам те, че можеш да съчетаваш нещата. Ти си пример, че няма невъзможни неща, ако искаш да гледаш куче, но не очаквай всички да са като теб :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Мъни Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 560
  • Регистрация: 18-July 08
  • Gender:Female

Публикувано: 16 March 2011 - 06:59 PM

Естествено, че детето НЕ Е като кучето, що за сравнение? Най-малкото детето не можеш да го оставиш само...
Очевидно момичето и приятелят й работят като изоглавени, защото им се налага, чисто финансово, така че предложението да наемат човек, който да разхожда кучето е просто смешно.
Евала на хора, които обективно преценяват, че не осигуряват най-доброто на скъпите си същества. Дано намерите начин да се справите, без да се налага да се разделяте, но ако все пак нямате избор-успех при избора на нови стопани! :rc_036:
User's Signature

- Докторе, кучето ми постоянно гони колите...
- Нормално е, всяко куче го прави.
- Да, но моето ги хваща и ги заравя в градината...

Пише се ПОМИЯР - идва от помия. Не пумияр, нито пумяр...

#17 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 March 2011 - 07:52 PM

Показване на мнениетоМъни, в 16 March 2011 - 06:59 PM, написа:

Естествено, че детето НЕ Е като кучето, що за сравнение? Най-малкото детето не можеш да го оставиш само...

Упс!Именно!А Елена казва,че КУЧЕТО Е САМО и това бил проблемът.И защо да няма вариант с-у заплащане да се извежда?Щото е скъпо ли?Айде холан-та те са на две заплати и не хранят дете?!И още нещо-детето не е като кучето,защото кучето цял живот ти остава дете,а детето ти порасТва и става самостоятелен човек.....А га ядохме кифтетата не ривахме...Елена-знаеш,че това е чаша,която трябва да си изпиеш и аз се явявам "виночерпеца".Ще те посъветвам в бъдеще,ако си взимаш куче отново,хубаво обмисли на какви жертви,дори финансови, си готова,за да останете с него до края.И нека да не е пак самоед,че...пусто все се цапат миличките снежинки.Като се замисля....едно котенце е добър вариант...ама вече си прося бана!
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#18 Потребителят е офлайн   rimela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1748
  • Регистрация: 17-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 March 2011 - 09:12 PM

Не че ми е работа - питам от празно любопитство... :wb_052:

Чрез търсачката за дадения имейл излизат обява за продажба на стар компютър, даден и телефон за връзка.

Телефон за връзка: 08781092XX
email: elena_velichkova_@abv.bg


А от същия телефон продават ... самоед. :md_064:


"Продава се 8 месечен самоед
Продава се 8 месечен самоед, с всички ваксини и в отлично здраве. За живеене в апартамент. НЕ става за пазач!!!
Цена в ЛЕВА 200.00 лв
"

Има доста обяви за това самоедче от този месец, последната - отпреди три дни.
Ето го красавеца:

Качена снимка


Тук пък е 7-месечен...

Цена: 200 лв. Регион Пловдив Тип на обява Продава Раздел Домашни любимци Категория Кучета Допълнителна информация: Продава се 7 месечно куче самоед. Мъжко, с хигиени навици. За снимки на имейл roomcenter@mail. bg. Не заънете по телефона, нямам възможност да вдигам.

Та не ми е ясно - това същото куче ли е? Продава ли се или се подарява?

То сякак бива - и да го продават, и да го подаряват, ама нещо много "пързалки" станаха напоследък в тоя форум - аман от лъжливи сърцераздерателни истории...

На кученцето пожелавам късмет - във всички случаи! :ba_025:

#19 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 March 2011 - 09:18 PM

Колкото и странно да прозвучи подкрепям Ариел до дадена степен. Когато се взима куче се мисли с години напред ! :) Винаги сме го повтаряли и пак ще го повтаряме, а вие едва 7 месеца издържахте .. Само желанието НЕ стига :) .. Не казваш нищо за кучето .. от развъдник ли е, ако не откъде е. С какво е хранен, какви команди изпълнява, до колко е възпитан, проявява ли агресия ?!
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#20 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 16 March 2011 - 09:38 PM

Типично по български, ако някой има проблем, всички го ритат.
***
Абе, гледайте си Вашия добитък и не се бъркайте толкова в на другите чинията, като ИЗОБЩО не Ви засяга!
Жената може и да не е права, ама какви сте пък вие канонизирани безгрешници да я налазвате?
Продава-подарява, вие нали нямате интерес?! Аре улево! Панаир да има...

Мод: По-полека с думичките! Получаваш официално предупреждение!
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни