Dog.bg Форуми : Тревоги и неволи или Happy end?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тревоги и неволи или Happy end?

#21 Потребителят е офлайн   Finve Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 613
  • Регистрация: 15-November 05
  • Location:гр. Сливен

Публикувано: 14 August 2006 - 11:38 AM

Дълго се чудех дали да пиша за това куче, но най-после се реших, защото си мисля, че трябва да говорим не само за лошите, а и за хубавите неща, които ни се случват. Защото върху каквото наблягаш повече /негативно или позитивно/, това се умножава в живота.

Това е Енчо /Ени/ - така го кръстиха децата, защото беше намерен в деня срещу Еньовден, празника на нашето населено място. Намерих го на пътя - скиташе по слънцето, обезводнен, гладен, целия в кърлежи и с ранички по крехкото телце. Не вярвах, че на другата сутрин ще го намеря жив - толква зле изглеждаше и не спираше да повръща - явно стомахчето се беше свило много.

При нас има поверие, че каквото си пожелаеш срещу Еньовден се сбъдва. Аз си пожелах Енчо да си намери добър стопанин. Въобще не съм предполагала, че желанието ми ще се сбъдне още на другия ден.
Ето го Енчо, такъв какъвто го намерихме:
Качена снимка
Качена снимка

На Еньовден си избра да спи точно под Еньовския венец - през който се провират хората за здраве b)
Качена снимка

Взе го най-добрата жена, която можех да си представя - Дона. Сега Енчо /тя го нарича Ени/ живее в огромен двор, има си собствена възглавничка, дюшече и играчки. Яде най-вкусните ястия на света. Обгърнат е с много любов и грижи. Център е на вселената.

И е щастлив, щастлив:

Качена снимка
Качена снимка
User's Signature

Finwe-Land - Alaskan Malamutes[br][br]

Величието и моралният напредък на една нация    могат да се оценят по отношението й към животните"  Махатма Ганди

#22 Потребителят е офлайн   prosto Maq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 53
  • Регистрация: 10-August 06

Публикувано: 14 August 2006 - 10:48 PM

интересни истории w)

#23 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 15 August 2006 - 08:32 AM

w) w) w) Хубава, хубава, много хубава история. Неведоми са пътищата Господни.

#24 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 15 August 2006 - 09:56 AM

Цитат

Взе го най-добрата жена, която можех да си представя - Дона. Сега Енчо /тя го нарича Ени/ живее в огромен двор, има си собствена възглавничка, дюшече и играчки. Яде най-вкусните ястия на света. Обгърнат е с много любов и грижи. Център е на вселената.

И е щастлив, щастлив:

Развълнува ме с тоя разказ за кученцето. Радвам се за адаша, b) добре, че е имал шанса да попадне на добри хора. Нека расте щастлив и обичан! w) d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#25 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 February 2007 - 10:17 AM

Цитат

Подарява се Хари. Този малък сладур е на 2 месеца и половина.


Качена снимка

Цитат

Хари /а може би ще остане само Ари, за да не се бърка с един семеен приятел rolleyes.gif / се чувства добре, много е палав, хапва за трима. В момента спи, та използвам да пиша.


Качена снимка

от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 13 February 2007 - 10:32 AM

Цитат

кученцето е женско, на 4 месеца. предстои му първа ваксина. има невероятен характер. обича да е сред хора. любеобилно е много, целувки раздава наред. според познавачи е наполовина старонемска овчарка. весело, жизнено куче. много умна, личи й по погледа. подарява се само на грижовни стопани!!


Качена снимка

Осиновена на зооекспото:

Цитат

Малката наистина си избра чудесни стопани - браво на нея, защото имаше и други желаещи да я грабнат wub.gif


Качена снимка

Качена снимка

от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 October 2007 - 11:04 AM

Цитат

Бамби е на две години. Мелез между коли и овчарка, но повече прилича на овчарка. Прекарала е живота си до сега на верига, по врата козината й е много къса от нея.
Ражда от първото си разгонване до сега -всеки път. Не я хранят. Съседи оставят храна на вратата, но стопанина я оставя да се развали, просто защото не се сеща да я даде на кучето. Като си покани гости пържи кюфтета на двора, на 2 метра от нея и през ум не му минава да даде и на нея.
След месеци преговори успях да го склоня да я даде да я кастрираме. В приюта бяха ужасени от стъчащите й ребра, които се скриват от козината, иначе ще е трагична гледка. От лошия живот има анемия. В момента се захранва и лекува.
Ако се намери някой, който да я хареса и да й даде наистина нормален живот - няма да я връщаме на стопанина. Но ако никой не я поиска, ще съм принудена да му я дам обратно. Там ще умре сигурно до една година.
А тя е красива, млада и бекрайно мила и любвеобилна, спокойна и лесно обучаема - това е взела от характера на овчарката.

Ето я и нея, моля се да й излезне късмета и някой да й даде нормален живот:


Качена снимка


Цитат

Най-сетне да покажа момичето  kiss
Освен, че е спокойна, гальовна,  любвеобилна и безкрайно добра, вече е и охранена (дори леееко дебеличка  smiley), но най-изумителното е промяната в козината й. Тя, нали е 50% коли, та явно гена на колито неясно защо изведнъж е решил да се прояви.  Дългата й козина е опадала, цвета й е изсветлял, направо си е оранжева. В първия момент помислих, че има грешка и е друго куче  Shocked Но очичките ... погледа й си е същия.
Има си приятел - 9 годишно хъски, когото дори тормози - яде му от паницата и му се кара.
Живее обичана и спокойна при един чудесен човек.
Тя е просто едно куче с много, много късмет.
Вижте сега снимките и се чудете на нейната пълна промяна  :shock::



Качена снимка

Качена снимка


ot tuk
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#28 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 18 October 2007 - 11:21 AM

Бушка, благодаря ти, темата е просто прекрасна! Направо се разревах  :'( но от радост и облекчение.

#29 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 November 2007 - 12:41 AM

Цитат

Здравей.
Преди 2-3 дни си вървях по улицата и случайно дочух много жално и измъчено и пискливо мяучене.След като го проследих открих,че под един кашон затрупан нарочно с тухли беше изоставено едно малко черно коте.Стана ми жал че не само че никой не го иска ,ами и са направили така,че да загине под онзи кашон и го приютих при мен.За съжаление не мога да го задържа,но не знам към кой да се обърна...нахраних го,но способностите и знанията ми как да се справя в такава ситуация свършват до там. Моля дай ми съвет,не знам как да постъпя,не искам да съм като онзи,който го е оставил на произвола на съдбата.


Качена снимка

Вести от осиновителите:

Цитат

Ето вести и за Ти Ар :
"Здравей Дури,
имам добри новини!!!
Вчера през нощта ни докараха котенцето.
Много е сладко, страхотно е.
Тича, играе си, много му се радваме.
Много се притеснявахме за транспорта, защото служебното пътуване на Павел  се отложи и един негов познат, който имаше курс Варна-София-Варна ни направи голяма услуга.
Купихме транспортна чанта и му я дадохме като трьгна от Варна. Пътуването е минало без проблеми.
Като му отворихме транспортната чанта веднага започна да играе с играчките си.
Изяде си вечерята, гушна се в краката ми и заспа.
Извинявам се, че не го снимах, но не ми остана време тази сутрин. Довечера като се прибера от работа, ще ти изпратя снимки.
Много благодарим, че ни помогна да си имаме толкова сладко коте. Чувства се много добре, ползва си котешката тоалетна, има си всичко необходимо.
Чао засега и лек ден."
Ей на това се казва:всичко е хубаво, когато свършва добре.  Kiss

Качена снимка

от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#30 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 November 2007 - 12:44 AM

Цитат

Приятели, моля,  дайте съвет..
В треволяка зад блока в момента има едно малко очарователно котенце, лежи, мяука жално, само е (къде е майката?!) жегата е убийствена (не мога да преценя здраво ли е и защо майка му не е край него?!) след малко трябва да вървя на работа..
Та!Моля ви, дайте съвет мога ли нещо да сторя (трябва ли изобщо да се намесвам или да оставя майка му да го намери?) скъса ми сърцето, заклевам се..
Сега пак го погледнах през терасата - лежи в треволяка и не мърда..
Болно ли е..Какво става...?
Дали да не скоча в дънките и да не го отнеса на вет.лекар?
Ако е заразено с нещо би ли могло да зарази (чрез мен) моите кучета?
Моля ви дайте някакъв съвет!
Поздрави: Дури



Качена снимка

И след осиновяването:

Цитат

Днес  видях Шир Хан.
Истински цар !
...
Преточвам снимките от апарата ще го видите след малко..
Последно го видяхте на снимки от 25 август, когато им го дадох.
След малко ще го видите на снимки от 7 октомври.
***
Когато влязохме сър Шир Хан спеше като един истински цар..
Събуди се от гласа ми.
Остана да си лежи царствено.Когато посегнах да го погаля сви уши и  изсъска, хихии!
Тони ми каза, че имал все така завиден апетит.Обичал да се оглежда в огледалото.В началото им атакувал тапетите и с това се изчерпвали беличките.
Като един истински лъв доместикос от време на време пускал нокти в обръщение, но нищо абсолютно нищичко не  е в състояние да накара влюбените до уши негови стопани да му се разсърдят.
Казвам ви: царче.
Едно щастливо коте всред своите котколюбиви стопани.
Двете дъщерички на Тони го обожават!
А нашия малък герой царува и управлява с котешка лапа своите владения - щастлив, обичан, желан.
Вервате или не аз това видях с очите си..
Сега ще ви залея със снимки.


Качена снимка


от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#31 Потребителят е офлайн   jijafka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 587
  • Регистрация: 27-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 10 November 2007 - 04:33 PM

Цитат

Някой беше захвърлил малко женско сиамче пред блока ни. Личи си, че е домашно, защото е обезпаразитено и реагира много добре на хора.

Нямам как да го задържа, защото имам куче, женска котка и рибки ... мога само днес вечерта да го подслоня, но утре трябва да го дам нз някой ... просто е малка зоогическа градина в нас....

Моля ви помогнете ми ... сърце не ми дава да го оставя пак на улицата ....  :'(

аз съм от София, телефона ми е 0897/814-717
ако някой може да го подслони докато му намерим дом или пък да го вземе нека ми се обади .... няма значение от часа ....  :sos:  :sos:  :sos:


но, пък така се стекаха обстоятелствата, че сега е част от голямото ни..вече... семейство  ;D  :wub:

а ето я и нея .... малката Пуси  :wub:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   twoofo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 2572
  • Регистрация: 28-April 06
  • Location:София

Публикувано: 10 November 2007 - 08:08 PM

Мисля, че е време и Макс да го щамповаме с Happy End.

Известната на нас част от миналото му е само това съобщение и 1-2 снимки от проскубания период...

Цитат

Това са трите кучета, които извадихме с Лъчо в понеделник. На първата снимка - Блеки - мъжки, на около 4-5 години, минал покрай овчарка. Засега е предвиден за склада, който Саманта предложи, но е направо грехота да отиде там - има си поведение и навици на домашно куче. Изключително благ и спокоен, винаги ходи редом до човека, без да трябва да му се напомня, приятелски настроен към другите кучета и хора. Няма проблеми с пътуване в кола. И най-важното - минал е метър покрай болестите, които изолаторът предлага!
Идеалната компания, особено за улегнали хора!

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=4520.0;attach=6154;image

Получи кратко име за да се адаптира по-лесно към него: Макс
След като за само 5 дни стана ясно, че в домът, където трябваше да го приемат няма да се грижат за него, както бих искала, без колебания Макс остана вкъщи.
Година и 3 месеца вече това съкровище е с нас и никой не може да повярва, че подобно куче е било захвърлено и с "краен срок" в изолатора. Ето го и него само 2 месеца по-късно:

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=4520.0;attach=8113;image
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=4520.0;attach=8110;image

Покрай него научих много и се запонах със страхотни хора. Благодаря ти, Макс!

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка


"Money will buy you a pretty dog, but it won't buy the wag of his tail"

#33 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 November 2007 - 01:35 AM

Панчо нямаше късмет...
Неговата тема
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=10667.0;attach=46553;image

Цитат

Малкият откакто се е родил не е излизал от тоя кабинет и определено не му вървеше.Преди вас са га осиновили някакви и на сутринта,човекът,който ги гледа го е заварил в едно кашонче под прозореца на кабинета.Котето се било побъркало от страх-то никога не е излизало за разлика от майка си.


Но ние имахме и той дойде при нас!  :blink:

Прикачени файлове


User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 November 2007 - 01:40 AM

Намерих Герда уплашена и болна на улицата...
Качена снимка
Мислех, че никой няма да поиска това старо и грохнало куче. Но най-неочаквано съдбата на Герда и направи един последен подарък - Деси.

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=9524.0;attach=43725;image
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=9524.0;attach=39086;image
Деси даде на Герда един месец щастие. Толкова и беше останало да живее.

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=9524.0;attach=40629;image
Почивай в мир, мила Герда.
За мен това е щастлив край.
User's Signature

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 November 2007 - 01:50 AM

Пуделяшко беше останал сам в гората, но бързо намери ново семейство.  ;D ;D ;D
Неговата тема

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=9922.0;attach=41873;image
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=9922.0;attach=41877;image
User's Signature

Качена снимка

#36 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 19 November 2007 - 12:58 PM

Така ни я докараха, така започна всичко:

Цитат

Ето и снимки на малката котанка. Кипи от енергия и постоянно си играе, затова и някои от снимките не са на фокус.


После превзехме клиниката, липсата на оче хич не ни притесни:

Цитат

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Докато един ден:

Цитат

Ураааааа! Урааааааа!
Урааааа!
Взеха я за събота, тъй като тази събота (за първи път от колко време) няма да работим (имаме сватба в колектива) и няма да има кой да се грижи за нея! Хората са с котка, сиамка, възрастна и ревнива. Надявам се да се погодят. Мисля, че няма да има проблем. Ако всичко е ок ще я осиновят.
Ураааа!
Стискайте палци! Хората са стари клиенти на клиниката, страхотни, мили, добри и грижовни!
:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

И за финал:

Цитат

Само да спомена, котето още не ни е върнато, въпреки че в семейството се случи трагедия.
Ще се разпиша в темата да добрия край.
Браво на всички нас! На вас и на нас! :yahoo:

User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 19 November 2007 - 08:53 PM

И не мога да се стърпя - днес имах невероятен късмет! Настанихме 2 кученца за около 3 часа, нямах време и да ги снимам!
Урааа!
User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   Anelly Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 686
  • Регистрация: 17-January 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 November 2007 - 09:22 PM

Цитат

И не мога да се стърпя - днес имах невероятен късмет! Настанихме 2 кученца за около 3 часа, нямах време и да ги снимам!
Урааа!


Браво! :yahoo:Късметлийчета! :kuchence:

#39 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 20 November 2007 - 03:23 PM

Просто страхотно!!! :->)

#40 Потребителят е офлайн   fireogi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1176
  • Регистрация: 19-October 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 November 2007 - 03:46 PM

Браво хора!
Занимавате се с нещо повече от похвално!
Аз за съжаление стигам само до там да нахраня някой гладен- в къщи си имаме вече едно куче и не ми дават да осиновя още  :'(
Но отново браво за вашите грижи и упоритост! Дано повече истори завършват с хепи енд! :wub:
User's Signature

Качена снимка Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни