Dog.bg Форуми : Тревоги и неволи или Happy end?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тревоги и неволи или Happy end?

#41 Потребителят е офлайн   sbubi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 69
  • Регистрация: 07-August 07

Публикувано: 24 November 2007 - 11:47 PM

е време и ние да се похвалим,получих първите снимки на сърничка и новата и стопанка.бях невероятно щастлива като отворих емеила си и видях тази малка палавница.изглежда щастлива и обичана,тя го заслужава след всичко което преживя на улицата ,този кошмар за нея се превърна в приказка благодарение на момичето което я осинови-йоана,миличка благодаря ти за шанса които даде на сърничка да живее и за любовта която и даваш.за приятелството няма порода.
ето и снимкитеКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка


#42 Потребителят е офлайн   d-r Bobadova Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6824
  • Регистрация: 22-October 07
  • Gender:Female
  • Location:P. Sherman 42 Wallaby Way, Sydney

Публикувано: 08 December 2007 - 10:50 AM

Цитат

Нямам си име, на 2 месеца съм, изумително красива девойка. Търся си дом.

Качена снимка


Цитат

Опаа, осиновена е! Ще прави компания на една мила дама. Урааа!

User's Signature

Ветеринарна клиника "Добро хрумване!" ул. "Княз Борис I" N125, София
тел: 929 80 29; 0896 604 835
Качена снимка

#43 Потребителят е офлайн   jutsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 94
  • Регистрация: 14-December 07
  • Location:sofia

Публикувано: 06 April 2008 - 06:28 PM

Мисля ,че и Пандичко и братчетата му са с Хепи Енд  ;) :kuchence: :sedni!: :Танц:  :yahoo:

#44 Потребителят е офлайн   bis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 684
  • Регистрация: 09-February 06

Публикувано: 07 April 2008 - 12:24 PM

И то какъв!!! :yahoo:

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 April 2008 - 06:20 PM

Отчаян зов за помощ:

Цитат

Поводът да пиша отново е,че положението се промени драстично в лоша посока.
Нещата излезнаха от контрол,защото баща ми разбра за котето и щеше буквално да го изхвърли през петия етаж,където живеем.
Моля помогнете,ако не на мен,то поне на Мики,той наистина го заслужава!


И бързо-бързо:

Цитат

Хора,нямам търпение да ви кажа,че задомихме тази вечер Мики Яху! Сега се прибрах от момичето,което го осинови.
Остава само да стискаме палци всичко да е  наред и Мики най-сетне да е намерил своето си местенце под слънцето.
На всички,които бяха съпричастни към нашите патила с Мики отново сърдечно благодаря! smiley


Цитат

Здравейте всички! smiley
Получих от осиновителката на малкия Мики още прелестни снимчици, които слагам тук - наисина са прекрасни!:)
Той вече се гушка и си играе:)
Адаптирал се е, което ме прави супер щастлива!!! Яху!


http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=15288.0;attach=131589;image

от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 19 April 2008 - 06:29 PM

Една тъжна история:

Цитат

Намерихме я - беше родила в едни храсти ..5 броя..Тя беше скелет ,но бебетата изглеждаха прекрасно.Вероятно е избягала вече бременна или Бог знае какво ,но факт е, че са питчета ,не са смесени.На около 10 дни.Първата идея беше да ги приспим.Обаче с тези наши откачени сърца- е не ни стигна воля да го направим.


http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=8606.0;attach=32017;image

След като всички са задомени:

мама:
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=8606.0;attach=130833;image

и "бебоците":
някои и с човешки бебета:
http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=8606.0;attach=123711;image

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=8606.0;attach=39580;image

Качена снимка

от тук - има още прекрасни снимки
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 April 2008 - 06:12 PM

Мама го родила в парка, много хора минаха покрай него, но няколко добри човека го прибраха и се погрижиха за него.

Качена снимка

И после:

Цитат

Панди вече в ръцете на новия си любящ стопанин, който успя да се пребори за него (обаждаха ми се дори мои познати с референции за човека като страхотен кучелюбител).

Ма тоз човек много благ, даде на Пандьо да му изгризе ръцете (с тия остри зъбки) - ще го разглези за нула време, ужас  :P Но веднага "си се познаха" - гушнаха се и ние решихме, че  ще му го подарим още на първа среща  :wub:


http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=14987.0;attach=125812;image

Качена снимка


от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#48 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 May 2008 - 01:46 PM

Цитат

Тя е домашна котка, изхвърлена във входа ни.


На изтривалката във входа:
Качена снимка

Ииииии:

Цитат

Царицата се прибра у дома! Благодаря на всички в този сайт и най-вече на Дени, че ни помогнаха да се срещнем с тази уникална пантера, която ходи из къщи като истински лъв!


Качена снимка

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=12780.0;attach=139699;image

от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#49 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 May 2008 - 04:54 PM

Сляпо хъски, болно от диабет:

Цитат

Кучето е намерено на село през лятото,хранено и прибрано после в София от моя съседка.Лекарят установи пневмония и воден плеврит,лекувано,но не пълнее.Младо е 4-5 годишно.От известно време го оставят само на двора,преди спеше в мазето на топло,там има парно.Съседката няма възможност за лечение и добра храна и иска да го евтаназира.Засега аз съм поела храненето,ще викам и лекар,но не мога да поема всички изследвания и лекарства,имам много животни.Даден ми е срок 1 месец.


http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=14816.0;attach=101777;image

И после:

Цитат

Здравейте. Пиша ви за да ви съобщя радостната новина, че Алба е вече в Австрия при осиновителите си. Семейство с дете на 14 години и 2 кучета осиновени от приюти.


http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=14816.0;attach=139737;image

http://dog.bg/forum/index.php?action=dlattach;topic=14816.0;attach=139735;image

Качена снимка

от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#50 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 30 June 2008 - 04:41 PM

Нашата история ще бъде без снимки, но искам да я споделя, защото днес съм много щастлива!
В парк "Гео Милев" миналата година се появиха 3 малки женски палета. Добри хора се погрижиха те да бъдат своевременно кастрирани. Други ги хранеха и обезпаразитяваха.
Но - с течение на времето сладурките започнаха да пречат на някого. Опитваха се да ги тровят, да стрелят по тях... И така - с течение на времето от трите остана само една, благодарение на кварталните съдисти - накуцваща с едното краче. Но невероятно добро същество, въпреки всичко преживяно.
Миналата седмица я открих с огромна рана на крака - дълбока поне 4 см. Заведохме я при нашите лекари в Зооландия, където почистиха и зашиха раната и и сложиха антибиотици. Една от жените от парка пое ангажимент да приюти временно кучето.
Оказа се, че по кучето е стреляно с арбалет.
Какъв беше шокът ми, когато 2 дена след това видях Шуши (кучката) отново в парка, с още една дълбока рана на същото краче, на около 10 см. от предишната! Веднага я помъкнах пак към докторите, оказаха й нужната първа помощ (този път - без упойки и шевове), затворих нашите кучета и я настаних в бараката за дърва, докато измисля как да спася живота й - защото връщането й в парка или при жената, която я беше приютила предишния път явно я обричаше на смърт в скоро време.
И така, умишлено ще спестя имената на хората, които ми помогнаха, за да се развият нещата благополучно за Шуши и на които съм изключително благодарна!
Но днес вече малката патиланка е германка :yahoo: Тъй като е в ръцете на прекрасни и грижовни хора, съм сигурна, че след като доизлекуват раните й, ще има и истински дом.
Дай Боже такъв късмет на повече изтормозени нашенчета ;)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#51 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2008 - 05:04 PM

:yahoo: много се радвам за нея  :wub:,
а ние с Анук вчера я търсихме в парка.

#52 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 September 2008 - 02:09 PM

Цитат

Бушката 21х, че ме покани в този форума :)

Ще цитирам малко :)

Цитат

Предисловието ще е дълго. Живея в София, Надежда 2.

На 4ти септ. комшия от съседният вход (бил пиян) изхвърлил котарака си от 4тия етаж. Дъщеря ми и куп съседски хлапета висяха през вет. кабинет в блока. Вет. тогава не е успял да направи нищо, защото нямал рентген. Децата ме помолиха да прибера котачето за няколко дена у нас, но имам бебе на 3м и не посмях. Имам и котарак на 4г. Една баба от входа прибрала котачето в мазето. Имало храна и вода. Реших все пак да го прибера по някое време, но се оказа, че нямам ключ от мазето. На 5ти сутринта чух жално мяукане долу, погледнах, беше котачето. Просто казах на Дияна "стой при Алекс, аз се обличам и отивам да прибера котето". И го прибрах.

Писах до сайта (Без Дом). Не се открехнах, че има и форум Smile Посъветваха ме да заведа малкото в "Свети Антим".
Писах на мъж ми по КЮто, че съм взела котето у дома. Дребното ръмжеше и съскаше по моя котарак. Мъж ми се прибра от работа. Малко се притеснявах от реакцията на 1/2-та, но той само се усмихна и погали котачето. Облякохме се и всички отидохме до клиниката. Направиха му две снимки, нямаше нищо счупено. Сложиха му две инжекции, АБ и витамини.

За една нощ дребчо беше прихванал бълхи. И за да не ги шерне с Харо, им сложих фронтлайн.

С мъж ми решихме да го погледаме малко докато се посъвземе. Нямам данни за ваксини и обезпаразитяване. наричам го "Мацо", защото 1вият ден у дома отговаряше на това обръщение.

Спря да ръмжи и съска на моя Харо, но го гони и го хапе. Харо си трае Smile Радвам му се, защото яде всичко, наричам го "циганска торба". Не знам как са го гледали, но е много слабичък. Харо е капризен, чде само гранули и някой марки консерви. Малкото минава през неговата си купичка, след това пресушава и купичката на батко си Харо Smile

При бебето не ходи, но се крие от дъщеря ми в багажника на бебешката количка.

Все още леко накуцва.

Иска ми се да му намеря дом, където ще го обичат и няма да е "хвърлян".


В крайна мсетка малчо вече си има име. Мъж ми е фен на Ливе и го кръсти Торо, демек на Фернандо Торес (който и да е това). И ще си остане при нас :) Харо съм го кръстила аз - Харитон, но мъж ми твърди, че бил кръстен на Хари Кюл (пак някакъв футболист на Ливе) :)
Щерка ми му е луд фен. Торо не чак толкоз нейн. С Харо са голяма лиБов. Взаимно си правят баня и си облизват ушите. В следващият момент се захапват и тичат в конски тръст из апартамента.

Ще ги сваля и двамата на основен "ремонт" при вет-а.
Ето снимки на Торо :) май не съм качила последните, но нищо.

http://img.bgpetition.com/a302/

Има снимки как спят с Харитон :)

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#53 Потребителят е офлайн   Anelia Икона

  • опитваща се да помага
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 11-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:непородисти кучета

Публикувано: 28 September 2008 - 08:37 PM

Моля ви, погледнете снимките от горния пост, и после тази - това са нашите Ники и Тигър  :rolleyes:
User's Signature

0897/878 298 Анелия
......
http://spasijivot.dog.bg/

#54 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 29 September 2008 - 09:54 AM

ай стига бе тези котки ужасно си приличат  :rolleyes:

#55 Потребителят е офлайн   AnMary Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 19-September 08

Публикувано: 30 September 2008 - 02:40 AM

Вярно, че си приличат :) Моя Торо обаче е много слабичък... все още. Но наваксва. Харо позаслабна покрай него. Торо е по-бърз - и в омитането на купичката с храна, и в гонитбите. На Харо му трябва движение :)

Ето пресни снимки

Качена снимка Качена снимка Качена снимка

#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 October 2008 - 12:18 PM

Еми ето - имаме си нов подфорум. Да ни е честит.  :->)

Тази тема, ще я оставя най-отгоре. Тя беше началото на събирането на Щастливи истории. Тогава не бяха още толкова много. Сега се намножиха толкова, че ни потрябва нов раздел.
Надявам се повечето теми от Без дом да мигрират тук  ;)

Моля, ако видите тема от Без дом,която не съм преместила тук  - пратете ми лс с линк към темата.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   margokk Икона

  • Грънчарско колело
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2756
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 October 2008 - 12:21 PM

Ура.  :yahoo: Браво, Бушка, много си бърза.
User's Signature

"Този, който търси ангел и следи само за крилата, рискува да се прибере вкъщи с гъска." Г.Лихтенберг

Ако се интересувате от някое от предлаганите животинки, пишете на margokk@abv.bg

#58 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 October 2008 - 12:22 PM

Толкова съм бърза, че пратих половината теми в Новини  :rolleyes: ама сега го оправят  ;D
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#59 Потребителят е офлайн   **БИЖУ** Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3613
  • Регистрация: 01-May 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 October 2008 - 12:29 PM

Цитат

Толкова съм бърза, че пратих половината теми в Новини  :rolleyes: ама сега го оправят  ;D
;D

Едно голямо ЧЕСТИТО и от мен за новия раздел във форума! :wub:
Надявам се все повече теми да намират своя край тук-щастлив край.
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 October 2008 - 12:44 PM

Браво за новият раздел...И ние имахме нужда от такъв във форума...Дано всички теми от "Без дом" се прехвърлят тук  ;)
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни