Dog.bg Форуми : Тревоги и неволи или Happy end?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Тревоги и неволи или Happy end?

#1 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 10:37 AM

Така започна историята на Отело:

Цитат

Немски дог на 4 години търси нов дом!
За съжаление, не мога да взема със себе си любимото си куче.
Търся му добри стопани. Той винаги е живял в апартамент,
има навици, добър е с хора и животни, обича децата.
Чудесен приятел. Вярвам, че ще донесе много радост на новите стопани.

Това е той, с предишната си стопанка:
Качена снимка

А това е Отело сега, с нови стопани и нова компания:
Качена снимка


тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#2 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 10:39 AM

Случката с Лъчо:

Цитат

Днес на обяд намерих Лъчезар Чернев, 3-годишен, да се щура като луд по улиците на квартал Бояна. Той има дълги уши, черни очи и козина и се вписва напълно в това, което някои наричат американски кокер шпаньол.

Лъчо е чудесен пес и има нужда от нов дом. Вече е обезпаразитен, постриган, изкъпан и нахранен. Предстои му да се сдобие със свой собствен паспорт и, ако звездите са благосклонни към това прекрасно момче, със свое собствено семейство.

Моля ви, помогнете ни да намерим на Лъчо дома, който заслужава!


Качена снимка

След ЕДИН ден се случи това:

Цитат

Лъчо вече има нов дом!  
Благодаря на всички, които помогнаха, страхотни сте!
Милена и Светльо, които взеха Лъчо са го намерили в този форум!



тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 10:47 AM

Един проблем....:

Цитат

Търси се дом за мъжки кафяв пит/стаф, не агресивен.
Не ми се искаше да пускам тема, заради многото хора използващи кучетата за бой, но в момента нямаме друга алтернатива.

Кучето е скитало по улиците, след което е била прибрана от полицаи и съответно заведена в изолатора-Лозенец.
В момента се търсят сериозни хора, които няма да използват кучето за бой, щесе грижат за нея като за нормален домашен любимец.
До 3-4 дни ще бъде евтанизирана.
Моля да пишат само сериозни хора, аз лично както и другите занимаващи се със случая ще проверяваме желаещите да я вземат.

Надявам се до 2-3 дни да се появи кандидат, за да я прибере.
Отново трябва да спасяваме един ЖИВОТ!!!


.....завърши така:

Цитат

Много се обичаме и не се отлепя от мен.


Качена снимка


тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 10:55 AM

Нещо започнало със заплаха за живота:

Цитат

В изолатора в Сеславци има далматин , женски, на около година и половина, прекрасен характер, глуха. Остават й десетина дни живот...


Пак завършва с хепи енд:
Качена снимка

тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#5 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 11:00 AM

Болно и изхвърлено куче:

Цитат

това е пижо вече 3 седмици е при мен децата я донесохасъс премачкан и подут крак - за наше щастие малката след 2 операции вече стъпва на крачето си и търси дом. след 3 месеца желаещият да я приюти ще има възможността да я доведе в нашата клиника за безплатна кастрация


Качена снимка


Си намира дом и работа b) :

Цитат

малката пижо вече е пазач на ферма за кокошки  , на великден по великденски се уреди момичето


тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 11:03 AM

Още един скитник:

Цитат

Момчето е намерено пред Инономически факултет, на 18 март. Няма вид на куче, което скита отдавна. На около 4-5 години е, има кафяво петно на гърба.
По-късно (като го изкъпя) ще пусна снимка.


Качена снимка Качена снимка

И накрая:

Цитат

Гошко се казва Ричи, има си нов дом, детенце-да си играе с него и всичко е ок!



тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   insult Икона

  • свободен радикал
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3974
  • Регистрация: 04-November 05
  • Gender:Female

Публикувано: 09 May 2006 - 11:07 AM

И отново куче, захвърлено на произвола:

Цитат

Грети е едно прелестно момиче на около две години.
Тя има страшния опит на изоставеното на улицата куче.
Нямерихме я миналата седмица, но сме сигурни, че няма да я потърсят.

Качена снимка

15 дни по-късно:

Цитат

С радост съобщаваме, че Грети вече намери новите си стопани!!!
Напред към нов и добър живот, без мръзнене, глад и страх, с добри приятели и много грижи. Подозирам, че няма да има дисциплина, но какво пък - явно и е дошло времето за глезене.
Благодарим на всички, които се опитаха да ни помогнат!

Качена снимка

Цитат

Преди седмица срещнах едно невероятно весело, игриво и щастливо момиче в Южния парк: Грети. Нямаше как да не позная това красиво като картинка същество. Няма следа от плахостта й  b)



тук
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 11:09 AM

Има и такива истории:

Цитат

Моля помогнете на две бебета синеоки майката е хъски ....след като ги е изродила д-р Лазарова ...стопанката гръмко се заканила че ще ги изхвърли!!!
И наистина го е направила тази сутрин в кашон ги е зарязала пред ветеринарния кабинет на ветеринарката която сега им търси дом!!!
Бебета са страхотни на около 30 дни на третото му намерихме дом но две сирачета още търсят своя НОВ ПРИЯТЕЛ!!!


С такъв край:

Цитат

Намерих стопани и за двете бебета!!!    В София са!!!
Не ги интересува родословие, произход - те просто обичат животните и ще вземат едното бебенце да го гледат. Другото ще дадат на своя приятелка, за да не се разделят братчета и сестричета. А и приятелката им до скоро е имала ротвайлер, който е починал и е много тъжна. Искала е да си вземе друг ротвайлер, но все не намирала "красив" като нейния си. Те смятат, че единствено друга порода ще стопли сърцето й и поемат отговорността. Обадете им се! Те са в София! Срещнете се! Говорете!!! Хората са ми приятели и аз ще помагам с каквото мога!!!


тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 11:18 AM

Две съдби:

Цитат

Както знаете спасихме един кокер и един далматинец от изолатора в Лозенец.
Кокера (кръстен Блеки) е черен, 3-4 годишен. Живо, весело, енергично и дружелюбно куче.
Даламтина (кръстен Абел) е 5-6 годишен и също ще бъде отличен домашен любимец. Много е спокоен, много е любвеобилен, игрив и послушен.


Качена снимка

Качена снимка

Нов живот за единия:

Цитат

Вчера взеха Блеки. Много мили хора. Гледали са кучета и са кучкари цялото семейство. Информираха ме подробно - как се е държал в колата, как се е държал у тях, как спал и т.н. Бяха учудени, колко свойски е приел новата си къща. А той, милия Блеки, колко "местообитания" смени за 20 дена... Много го харесват, разбират от кучета и... абе всичко е наред. Май този път уцелихме стопаните!!!!
Аз съм щастлива и обнадеждена!!!!!


И за другия:

Цитат

Взеха и Абел!
Много готини хора, имали са далматин, починал миналата година на 15 год. Хората още страдат за него и въпреки това имат още много любов, която да дадат на Абел. Той се държал чудесно у тях, спял на леглото с вирнати крака, днес му направили една дъъълга разходка, абе...мечта!
Какво да ви кажа - МНОГО СЪМ ЩАСТЛИВА!
Пак благодаря на всички, които се включиха по някакъв начин и направиха този чудесен двоен резултат реалност!


тук


Цитат

Абел: новата му стопанка проведе разследване, оказа се, че се казва Гън и по-добре реагира на това име. Няма следа от броящи се ребра. Силен, самоуверен, чудесен.
Качена снимка  Качена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 11:26 AM

Тема в развитие:

Цитат

Спасете моите приятели-след 14 дни ще ги приспят.
От приюта днес взеха кученцатата от службата ни.Ако до 14 дни не им намеря любящи стопани, ще ги приспят.Всички са дружелюбни и обичат хората.Снупи и Рошла са на година и половина, Майка им-Лиска е на 3год., а Лео е най-голямата ми мъка.Той е на 3год. и от декември м.г. е сляп, но се справя отлично с всичко и е най-милото и гальовно куче на света.Поемам кастрацията и ваксинацията, но не мога да им осигуря дом.Моля ви, помогнете им!


Качена снимка

Качена снимка


За Снупи (от долната снимка) всичко завърши така:

Цитат

Привет на всички!
Много съм щастлива да споделя с вас, че Снупи си има вече семейство от село Стряма.
И дворче, тревичка, баба и дядо , много внимание и любов, без синджири и вериги...
Искам да изкажа безкрайни благодарности на нашия ветеринарен лекар д-р Тодоров и целия екип на клиника "Провет" в Пловдив. Там кастрираха, ваксинираха , обезпаразитиха и се грижиха за Снупи 8 дни безплатно! И най-важното - намериха му стопани!
Качена снимка


А за Лео (който е сляп) така:
(преди)
Качена снимка

(и след):
Качена снимка

Кучетата от първите две снимки още чакат своя хепи енд.


тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 09 May 2006 - 12:42 PM

Oще едно куче от изолатора:

Вътре:
Качена снимка


Когато пуснах снимката му в нета - започнаха да звънят и да го искат. От цяла България. Поли, едно мило момиче направи всичко възможно, гореше от нетърпение и притеснения, да дойде деня, в който да го вземем.
Качи го в колата, прегърна го, разплака се...
Сега Стиви живее в Дупница.
И вън: w)

Качена снимка


тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 May 2006 - 11:29 PM

Една история от agalina:

Сара дойде в квартала и първия път като я видях- скачаше в контейнера
за боклук и пускаше за ядене на кучетата, които чакаха долу...

Качена снимка


Осиновиха я в Лихтенщайн. Ето писмото на гордите и стопани и снимката. Победителка в състезание!

Писмото до agalina, от приятелка-българка:

Цитат

Ето тук нещо, което ще те зарадва: новости от Саричка...Rita Hundertpfund  е новата й собственичка и пише следния е-майл:
"Здравейте.....
Вчера ходихме с нашата Сара на едно рали за кучета във Flums (местност).
Сара се включи много добре. Кое е най-учудващото при нея: тя обича Mobility най-много от всичко (това е вид тренировка-спорт за  кучета). Като Аджилити. Сара завърши с най-висока оценка. Дали ще се вози в предното вагонче, ще тича между мрежите, ще прескача люлките, ще скача през автомобилна гума и т.н., с всичко това тя се справи супер. ...... Ние бяхме много горди със Сара и тя, разбира се, бе много доволна от това и се надяваше да бъде хвалена. Като си помисля - как беше с нея в началото и как е сега...!
Надявам се много, че сте могли да намерите и на другите кучета от България добри домове и че техните нови собственици са също толкова щастливи и радостни от кучетата си.
Мили поздрави:
Rita Hundertpfund


Оригиналното писмо:
Hallo Frau ........
gestern waren wir mit unserer Sahra am Hunderally in Flums. Sahra hat sehr
gut mitgemacht. Was aber bei ihr ganz erstaunlich ist, sie liebt Mobility
ьber alles. Wir haben anschliessend nach dem langen Marsch auch noch am
Mobility mitgemacht. Sie hat dort alles mit der Hцchstnote abgeschlossen.
Sei es in einem Leiterwagen zu fahren, ьber ein Gitter zu laufen, ьber die
Wippe zu gehen, durch einen Pneu zu springen usw. alles hat sie super
gemacht. Wir waren sehr stolz auf Sahra und sie hat das natьrlich sehr
genossen. Wenn wir zurьck denken, wie es am Anfang mit ihr war und
jetzt.....!
Ich hoffe sehr, Sie konnten die anderen Hunde aus Bulgarien auch gut
vermitteln und die neuen Besitzer haben auch so viel Freude an ihrem Hund.
Liebe Grьsse
Rita Hundertpfund


Качена снимка
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   Eni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1306
  • Регистрация: 04-October 04
  • Location:Плевен

Публикувано: 11 May 2006 - 02:47 PM

Тая тема е като филм с Чарли Чаплин - и плачеш, и се смееш! w) d)
User's Signature

прочети правилата за подписите

#14 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 May 2006 - 08:34 AM

Да - трагикомичничко е - от кофата за боклук- победителка на кучешко състезание - измежду 50-тина песа родени със сребърна лъжица!
Чакам едни снимки ,за да видите една друга история- от подритваното куче на крайния квартал- в уважавано от всички животно, което работи В Германия с инвалиди пет терапия...
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 12 May 2006 - 10:41 AM

Ая и Еви:

Цитат

Това е първата им снимка, от деня, когато набих спирачки и ги прибрахме от междуградския път - те двете уплашено кръстосваха платното - сигурно току-що някой ги бе изхвърлил! Тук спят върху дупето на приятеля ми, който също похъркваше....  b)


Качена снимка

Цитат

Добрата новина е, че снощи подарих на едно чудесно семейство едното от кученцата, които бях прибрала от пътя!!! Така се радвам - Айа вече си има дом!

Цитат

Малката ЕВИ вече със сигурност си я оставяме за наше кученце (колкото и да ме убеждавате, аз съм голям инат) - не мога да живея без нея!



тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 May 2006 - 07:22 PM

Една история, която започна със сложно раждане, при което майката прегризвайки плацентата - прегризва и задното краче на едно от котетата, след два месеца завършва поетично:

Цитат

Бъди щастлива мъничката ми !
Винаги ще те помня и обичам !
Прости ми за крачето ако можеш.
Обещах ти че ще ти намеря дом,в който да те обичат.
Вече го имаш.
Благодаря ти,Нина!


Цитат

Бени, благодаря ти много, 4е ми позволи да взема Принцеса! Нямам думи с които да ти благодаря! Ти си много добър 4овек, и никой не е виновен за лапи4ката, просто съдбата е била такава! Сега Принцеса ще е най-глезеното коте, ще й се огажда много, както подобава за една истинска ПРИНЦЕСА!!!


Качена снимка

Качена снимка


от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 28 June 2006 - 01:50 PM

Тъжна гледка ... в изолатора, дните му са преброени...
Качена снимка


Но има и кучета с късмет:

Цитат

Здравейте всички! Просто съм много щастлив и исках да ви се похваля - на 22.06.06 осинових куче от скапания изолатор в Сеславци! Кучето е невероятно умно и послушно! За съжаление там са направили кастрацията като първите касапи и сега сем вече 4-ти ден на инжекции и антибиотик! Стискам яко палци да не се налага да му правим операция. Много е стресиран и не ме изпуска от очи! За сегаще се учим да влизаме в кола (защото е шубе), за да мога да си го водя на вилата да тича на воля.
В няс си има цяла стая само за него. Голяма душа е! Надявам се повече хора да поемат инициативата за осиновяване на кучета....не ми се иска да се сещам пак каква гледка е изолатора...:(

Качена снимка


от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   Diyana Char Икона

  • Freaky animal
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 853
  • Регистрация: 29-December 05
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2006 - 09:49 AM

r) Мога ли и аз да добавя?

Цитат

Позволявам си да поместя тук тази тема и моля админите да ми простят, но вярвам, че тук има хора, които биха се заинтересували.
От около месец едно женско куче, което по моите непрофесионални наблюдения ми прилича на НОК е изоставено в градинката при бившия майчин дом. Кучето е било домашно - първите дни все се залепваше след хора с кученце, за да обикалят градинката заедно. Затичваше се към стопаните. Постоянно си търси, "своя човек". Ако беше избягала, да беше тръгнала досега нанякъде да се "връща", а тя само там се върти и търси ли търси. Много мило и много красиво куче. Не е ресано и козинката му на места по корема и задните крачета е на талази. Започна да поотслабва. Преди не съм го виждала в квартала. Другите кучкари от градинката също се питат, кой ли го е оставил. Много мило момиче, добро, търпеливо. Повиках я да я поснимам малко с телефона си и тя дойде и стоя докато клечах пред носа й и я обикалях.

и

Цитат

Ако някой има възможност и желание, разбира се, да я вземе при себе си... Мен ме боли всяка вечер, когато ме остави до края на градинката и тръгне пак в обратна посока да обикаля и търси. Засяда ми горчива, гореща буца в гърлото. В крайна сметка нещата винаги опират до парите и пространството. Не познавам много хора, които биха могли да я вземат, а е тъжно добро и мило куче, гледано до сега в дом, със закуска, вечеря, топлина, стопани... да остане на улицата без да знае, кога ще дойдат за него, кой ще го нахрани, къде му е дома, защо е тук...  Моля ви, ако вие се сещате за някой, който може да предложи дом и обич на това момиче, да ми се обади, ако иска или направо там да потърси - в градинката на бул. "Христо Ботев" преди Гарата. Аз само толкова мога да направя. Благодаря ви предварително.


А сле дняма и седмица

Цитат

Здравейте, кучето е у нас, Благодаря на Диана, че го докара, муцунката е срамежлива, изплашена, и много кротка, стои си в коридора и не ще да мръдне от там. Явно й харесва да е на топло и меко на килима  Ще видим по-късно вечерта как ще ги изкарваме със Сара, но както видях кучето няма проблеми с други кучета. Странно че не е гладна, хапна няколко гранули от ръката ми, но купичката не я е пипала, затова пък заспа спокойно, даже сънуваше по едно време  Айде засега толкова, ще ви пиша по-късно тази вечер
Поздрави от Сара, мен и новата гостенка у нас 

и

Цитат

Благодаря на всички, кучето се чувства много добре, вече яде като за 3 овчарки, маха с опашка, знае някои команди и е толкова спокойна и щастлива, че всяко куче би й завидяло. Радвам се, че успяхме да я спасим, тя го заслужава, наистина 


А вече, до колкото знам, кученцето си има къща с двор и е волно и доволно, има изгледи и другарче да му вземат w)

#19 Потребителят е офлайн   mik Икона

  • Breeding for Quality,NOT Quantity
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2631
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Female
  • Location:Стара Загора

Публикувано: 29 June 2006 - 09:56 AM

agalina Публикувано на: Jun 17 2006, 05:44 PM
НОК ,женска, 1 ,5 год.Искат да я махнат, че не могат да я гледат .Нещастна история - предава се животното нa 2-ри стопани и вероятно ще свърши зле.
Тъпа работа- родителите на кучето са с родословие, но се е получило бебето неродословно по съседска линия.
Питах дали искат пари за кучката- каза- ееее ,може....
Ако има интерес - на ЛС.
А да - обещаха снимки днес-утре.


mik Публикувано на: Jun 20 2006, 06:40 PM
Ето я Джина с новият си стопанин

Прикачени файлове



#20 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 30 June 2006 - 03:00 PM

Той беше един от тях:
Качена снимка

Сега вече на свобода, живота е пред него и има човек до себе си:
Качена снимка

Качена снимка


Повечето нямат този късмет...
от тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни