Dog.bg Форуми : Запознайте се с Хепи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Запознайте се с Хепи Дребосъчка без дом :(

#1 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 March 2011 - 07:56 PM

Тази сутрин,на път към София,спрях по молба на дъщеричката ми в една отбивка на излизане от с.Нови хан.Още не бях спряла колата напълно и към нас се запъти едно много любвеобвилно същество - дребна кучица на около 7-8 месеца.Така ни се радваше,все едно не ни е виждала отдавна,все едно сме се разделили преди време и сега се срещаме отново.Май не съм попадала на толкова жизнерадностно бездомно кученце - не спираше да маха опашка и да ни се радва,особено като се има предвид,че живее "по средата на нищото",извън населено място,в отбивка,превърната на бунище.Мяркала съм я и друг път там,минавам често.Сега обаче от сутринта не ми излиза от ума това мъниче(сигурно е не повече от 5-6 кг).Пътят там е оживен,въпрос е на време да се случи непоправимото. :dh_188: Сутринта,отгоре на всичко нямах нищо да й дам за ядене,а тя милата е доста слабичка.Вечерта специално спрях да я почерпя,но пък валеше такъв проливен дъжд,че сигурно се е покрила някъде (макар,че не ми е ясно къде би могла да се скрие на това поле).Аз и мъж ми станахме на мокри кокошки да я търсим и викаме,но без резултат.
Та явно сутрин като минаваме от там ще я храним,ще гледам да я снимам,ще я обезпаразитя пък дано някой открие в това мъниче своето момиче :wub:
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#2 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2011 - 12:31 PM

Здравейте,днес сутринта минах да нагледам и нахраня Хепи,че като в петък не я открих в дъжда ми беше притеснено.Когато спях колата,излезнах и започнах да подсвирквам и подвиквам,тя долетя от другата страна на шосето :ud_009: .Като я видях как пресече без въобще да се огледа направо ми се дорева. :rf_011: Не спирам да мисля къде мога да я приютя,ако продължаваме така ще я бутне кола.Мислех си да я храня всеки ден,но днешната случка почти ме разубеди,вече не съм сигурна като я извикам от къде ще изхвърчи.Другото неприятно нещо,което видях днес е,че се е разгонила.
Иначе кучинка е прекрасна,толкова е обичлива.Опитах да я снимам,но не се получи - тя така върти опашка,че чак цялото дупенце се гъне :wub: Направих обаче клип,да видите за каква лиготия иде реч,при това ни вижда само за втори път,а предния даже не сме я хранили

User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#3 Потребителят е офлайн   tuty Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1056
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:Димитровград

Публикувано: 21 March 2011 - 09:50 PM

Боже-е! Ще му се откъсне опашлето на това кученце!
User's Signature

Всеки ден в България умират десетки кучета от човешка ръка.Ако и ти си против нечестните убийства на кучета, сложи това под подписа си.Нека помогнем на най-добрите приятели на човека да живеят в този суров и нечестен живот.

#4 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 March 2011 - 10:59 PM

Леле, колко е гладна, пък и как й се играе.... сладурана! Ще я вземете ли или остава там?
В такива моменти ми е много тъжно, че не мога аз да се погрижа... Много е мило това кученце.
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#5 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 March 2011 - 10:06 AM

За съжаление не мога да я приютя,в къщи съм с проклет котарак,а дворът е зает от две женски овчарки,които едва ли ще я приемат.Майка ми е с две кучета,свекърва ми с едно и поне за сега съм в безизходица. :dh_188:
Иначе кучинка е добре,доколкото това е възможно,сутринта я обезпаразитих.
Дано му излезе късметът на това момиченце
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#6 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 March 2011 - 10:18 PM

Хепи вече познава колата и е там,и ни чака.А ние,вечно забързани на някъде минаваме сутрин и вечер да я нахраним,отделяйки й има-няма 5-10 мин. :dh_188: А тя е жадна за обич и ласки и лакомо поглъща всяка искрица внимание.Не знам докога ще издържа,най-вече психически.Всеки път когато отиваме натам изпитвам ужас,че вместо да намеря усмихнатото й личице,ще намеря безжизненото й телце.
Наистина ли никой не може да предложи дом на това момиченце,дори временен?
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#7 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 March 2011 - 11:21 PM

Страхотна е! :wub:
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#8 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 March 2011 - 05:47 PM

Показване на мнениетоКристина, в 23 March 2011 - 09:21 PM, написа:

Страхотна е! :wub:

Нали?И аз така мисля :wb_052:

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#9 Потребителят е офлайн   sanita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 548
  • Регистрация: 16-May 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 March 2011 - 01:41 PM

Стискам й палци! Как игриво гледа само... бонбонче е. Дръжте ни в течение... :ba_025:
User's Signature

...Дай му сърцето си и то ще ти даде своето...
from Марли&me
http://www.greenbalk...u...8&cat_id=35

#10 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2011 - 12:47 PM

Тази сутрин,когато спрях за да я нахраня,Хепи пак дотича при мен още със спирането,но пак от другата страна на шосето и пак без да се огледа. :dh_188: Размина й се на косъм,а аз стоях втрещена и не знаех как да постъпя.Отгоре на всичко от някъде се появиха и две огромни овчарски кучета(мъж ми,който я хранеше последните два дни ми каза,че се навъртат наоколо,сигурно защото е разгонена)Та малката така се изплаши от въпросните кучета,че беше готова да хукне да се спасява през глава и познайте-през шосето :dh_188: Успях да я извикам с много кандърми,а кучищата - прогоних.Тя като видя,че съм на нейна страна и взе да се прави на куче и да подлайва,много беше сладка :wub: Иначе нищо друго ново,всичко си е по старому.Уф,как се моля да се сдобие с дом това кученце :dog:
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#11 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 26 March 2011 - 01:50 PM

Защо не я заведеш да я кастрират.Ако не можеш сама,помоли хора от форума.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 26 March 2011 - 02:50 PM

Разбира се,че ще я заведа,но ме посъветваха да е след като мине разгонването.Най-вероятно другата седмица ще се обадя да й запиша час.Оправно момиче съм,не ме мислете :db_046: Само много се притеснявам ,че като я взема от там за да я заведа на кастрация сърце няма да ми даде да я върна обратно
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#13 Потребителят е офлайн   GUSH4E Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 28
  • Регистрация: 09-December 10

Публикувано: 27 March 2011 - 12:20 PM

И аз така си мислех за едно слънце-като това........а сега я няма :dh_188:
Блъсна я кола! Така че, действайте сега - "после" може и да няма !

#14 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2011 - 04:25 PM

Еми,това е то.Колко издържах?Има-няма една седмица.Хепи от вчера е у нас и в момента облайва двора и се прави на куче :mg_062: Снощи на прибиране от работа спрях при нея,поогледах се,пък я метнах в багажника.В къщи знаеха,че ще се случи,очакваха го,просто не знаеха кога.Като се появихме мъж ми само успя да каже "Има топла вода - марш и двете в банята" :be_107: Изкъпахме се,обезбълшихме се,запушихме канала(оказа се,че не е заради мърсотията,не че беше чиста,но беше паднала капачката на шампоана и отнесох малко "благословии"),извадихме три кърлежа и се метнахме на дивана да се гушим. :blush: Вече мога да кажа с чисто сърце - кучица е прекрасна - има хигиенни навици,не обърна внимание на котарака,който направи всичко възможно да предизвика скандал,не "регистрира" изобщо нито едно от останалите четирикраки в къщата.Само се опита да се направи на куче пред моите хубавици,но и там беше по-скоро за да си заслужи вечерята.Все още обаче предпочита да стои на двора,притеснява се в къщи.Истината е,че и аз няма да посмея да я оставя в къщи,когато ме няма,страх ме е,че котака няма да й прости.Така че за сега ще живее на двора.За съжаление само това мога да й предложа в момента.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#15 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 28 March 2011 - 05:26 PM

Честито и на двете ви! :smile:
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Кристина Икона

  • Was it a dream...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 856
  • Регистрация: 27-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 March 2011 - 07:11 PM

:be_107:
Чудесна новина!!
User's Signature

"И в края на нашия живот ние няма да бъдем съдени по това колко дипломи имаме,колко пари сме спечелили или колко големи неща сме направили. Ние ще бъдем съдени по това: „Бях гладен и ти ме нахрани. Бях гол и ти ме облече. Бях бездомен и ти ми даде подслон.” М.Тереза

#17 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 March 2011 - 08:39 AM

Още по-чудесна ще е новината за намирането на хубав дом за тази сладурана.Дано скоро и това да се случи.Малко съм притеснена от няколко неща:
1.Ако реши да се измъкне от двора,това не е невъзможно.Дано не й минават подобни мисли,че от утре няма да съм в къщи,а не искам да я връзвам.
2.След около месец ще пътуваме за 10-тина дни,абсурд да я вземем с нас - пътуваме с 2 НОК,две деца,морски прасенца и чинчили и колата ни не е разтегателна.
3.Има оредяла козинка на 2-3 места по крачетата,ще я наблюдавам и се надявам,че е от мърсотийката,в която живееше.Днес ще я изкъпя още веднъж,че понамирисва
И обещавам да ви зарадвам с нови снимки на изкъпаната и сресана Хепи
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#18 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 29 March 2011 - 09:03 AM

Rinusha, браво за решението! Знам, колко е трудно и в единия и другия вариант - да я оставиш там или да се справиш със ситуацията вкъщи. Дано по-бързо се намери вариант за друг приемен дом и дай Боже постоянен!
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#19 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 April 2011 - 06:50 AM

Хепи се оказа куче-беляджийка - вчера,като се прибрах след безкраен работен ден заварих цветята си унищожени :zz_219: Лимонът е получил такова окастряне(изгризване),че не съм сигурна дали нещо ще стане от него.Предния ден беше прегризала едни кабел(добре че не беше бключен).Но не е виновно детето - как може да ни няма 10-12 ч?Нощно време пак спи сама там,но не прави никакви бели,явно има значение.Значи за прекрасната Хепи се търси човек,който да не отсъства дълго през деня.
Обезпаразитих я втори път и я ваксинирах.
Имам няколко запитвания за нея,но все още нищо конкретно.Най - много ми допадна обаждането на една пенсионерка,която си търси компания.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#20 Потребителят е офлайн   dikari Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5020
  • Регистрация: 19-October 05

Публикувано: 01 April 2011 - 09:05 AM

Дано не е много възрастна жената. А кучето си е почти бебе и е нормално това, което прави. В апартамент като ги няма хората ще върши също пакости. Така че, много трябва да се внимава. А кастрацията кога ще е
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни