Dog.bg Форуми : Родезийски Риджбек

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (64 Страници) +
  • « Първа
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Родезийски Риджбек

#1201 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 September 2012 - 08:56 AM

Сега ще внеса още настроение! Преди 10-тина дни се върнахме от Сърбия с ето тази госпожица.

Казва се Асали. Според правилата не може да се допусне до развъждане, защото има нестандартен ридж (три корони). Само ще споделя, че за пръв път ми се случи това да срещна човек, който ме изслуша търпеливо и с внимание докато му обяснявах защо и какви са разликите между стандартно куче и такова, което се счита за брак. Не възприе нито една моя дума като високомерие или някакво превъзнасяне, остави си време за размисъл и после ми се обади с решение. Искаше куче с ясен произход, документи и такова, което не подлежи на развъждане. Отиде два пъти до развъдника за да се увери първо, че това е мястото, откъдето ще си вземе куче и второ, че това е точно неговото куче, а на финала подписа договор, че няма да допусне кучето да бъде развъдено. Имах чувството, че не е реалност. Толкова съм свикнала да ми опонират по тази тема, че като ми се обади човек и някак без да се усетя се стягам. Оттогава си мисля, че от всички теми и препирни тук има някакъв смисъл. Надявам се да бъдат дълго време заедно и много щастливи !

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1202 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 04 September 2012 - 09:35 AM

Еййййй, какви риджове имат тез двамцата !!!! :wub:
Mafinga Rhodesian Ridgebacks - сайт на развъдника

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1203 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 September 2012 - 10:43 AM

Асали е прекрасна :wub: ще стане прекрасен представител на породата, сигурна съм. Надявам се собственичката и да се включи тук във форума, и да споделя снимки по често, та да стане по активен форум на риджбеците :rc_036: :dog:

Тези двамцата са прекрасни, вчера гледах тази снимка във фейса, и им завиждам благородно :wub:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#1204 Потребителят е офлайн   MSG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 06 September 2012 - 12:05 AM

Показване на мнениетоPersona Grata, в 03 September 2012 - 10:13 PM, написа:

Мисля че реакцията им се дължеше най вече на това, че са Хора, а не че имат куче - с родословие или без - и просто обичат животни.
Както виждаш, някои просто "нахлуват" във форума, и директно с обвинения, защо някой е направил нещо така, в случая с кастрацията, и не било правилно, защото било снобарщина. То в която тема и да вляза, чета постове на такива възмутени, които си знаят тяхното. Като не искате куче с родословие - никой не ви кара да купувате. Осиновете.

Понеже подозирам, че камъните са в моята градинка, да спомена набързо... Въобще не ми пука кое куче е елитно, с родословие и изложбени родители. Аз, като пълен лаик, или харесвам или не. Виждал съм досега няколко риджбека, уж родословни, които въобще не приличат на кучетата от снимките в нета. Може би животинките са прекрасни, но не виждам кое им дава повече право на живот. Ако смятате, че едно определено куче е еталон и всички останали трябва да са му копия, за да могат да се причислят към породата, ОК, но това е абсолютната снобарщина според мен (просто не се сещам за по-точно и необидно определение). А и доколкото знам, никой не може да каже със сигурност точно какви гени са забъркани, преди породата да се появи в тоя и вид. Затова да осъждате едно куче като "дефектно", без да сте видели наследството му ми се вижда не по-малко снобарско (сори за повторенията, опитвам се да съм благоприличен) :rc_036: ....
П.П. За да не си направите някакви грешни изводи ще спомена, че считам моето куче за наследник на елитни родители с родословие. Майката е внесена директно от развъдник в Южна Африка, бащата също е с "доказан произход" :re_037:

#1205 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 September 2012 - 12:31 AM

Цитат

Виждал съм досега няколко риджбека, уж родословни, които въобще не приличат на кучетата от снимките в нета.

Снимките в нета не са това, към което се стремим. Има си стандарт на породата , който е публикуван на страницата на FCI, изграден и съсздаден с години, и селекция, за да се създаде това куче - риджбекът - със всичките му качества - работни и екстериорни, и здравословни. Затова, не виждам защо да правите сравнение в случая със снимки в нета, и някаква лични естетически предпочитания във външния вид на риджбека, с реалният стандарт, и най вече здраве - което се опитват да запазят развъдчиците.

Цитат

Затова да осъждате едно куче като "дефектно", без да сте видели наследството му ми се вижда не по-малко снобарско (сори за повторенията, опитвам се да съм благоприличен) ....

Вие не сте развъдчик, предполагам, нито сте навътре в генетика като цяло, затова , да не звуча снобарски :beer: ще кажа, че няма смисъл едно животно с дефект, да се "тестира" с производство на поколения, за да се докаже, че е с дефект :ae_085:
Всичко друго е лично , субективно отношение към животното, а не отношение на развъдчик, който се стреми да създаде здраво и качествено поколение.

P. S. и все пак ... за да не звуча снобарски :ab_041: ... никой не яде вкиснала салата от преди 1 седмица, само да докаже, че доматите в нея са били добри :rc_036:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#1206 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 06 September 2012 - 12:40 AM

Цитат

П.П. За да не си направите някакви грешни изводи ще спомена, че считам моето куче за наследник на елитни родители с родословие. Майката е внесена директно от развъдник в Южна Африка, бащата също е с "доказан произход"


:ba_025:

А на моето куче чак прадядовците и прабабата са от Южна Африка :dh_188: ама пак е готина :beer: :wub:
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#1207 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 06 September 2012 - 12:22 PM

MSG, за добро или лошо имам представа откъде е кучето Ви (на база написаното от Вас съм се досетила). От думите Ви личи, че го обичате и ТОВА е отношението, към което се стремим всички. Проблемите започват когато собствениците започват да бъркат развъждането и селекцията с емоционалното състояние и отношение към кучето. Двете неща имат само една допирна точка и това е предполагаемото общо позитивно отношение към кучето. Нищо друго. Селекцията се основава на определени принципи, а любовта към кучето е нещо, което всеки сам изживява. Това, че определен стандарт изисква определени характеристики и тяхното спазване не означава, че той изисква всички останали несъответстващи на него кучета да умрат или да страдат. Надявам се силно да правите тази разлика!

Както казах, имам идея откъде произхожда кучето Ви и ще Ви кажа само, че за съжаление, родителите му не са елитни и не са с родословие. Неприятно ми е, че дори и да бъркам относно произхода на кучето Ви, не бъркам по отношение на това, че са Ви заблудили. За добро или зло имам представа как и откъде са пристигнали голяма част от риджбеците в България. Също така, най-неприятното е, че собствениците на кучетата без родословия сякаш се страхуват да признаят, че в крайна сметка са приели за чиста монета предложената им история за "кучето внесено от Южна Африка" и не са си задавали повече въпроси. В България има кучета внесени от Южна Африка или изобщо от Африка, но те са внесени не от развъдници, а от ферми и не са нито плод на елитно развъждане, нито плод на някаква селекция. Те са с произход, сходен с този на нашите БОК при нас. Всяко второ куче, което има бал основен цвят и петна, огромно и космато се счита за БОК или "каракачанка". Е, това е положението и с "кучетата от Африка". А ако се питате откъде го знам, ще Ви отговоря веднага. Преди години (повече от 10) започнах да си водя лични записки за риджбеците, които срещам в БГ или собствениците на такива се свързват с мен по този повод. Говоря със собствениците им и проверявам казаното от тях. (това включва и проверка на всякакви документи, с които разполагат). Отделно от това знам и към кои "посредници" се обръщат хората , като мислят, че така ще получат онова, за което плащат. Знам и откъде тези "посредници" се снабдяват с кученцата си. Уверявам Ви, че не е Южна Африка. :smile: Това го правя не за клуба, а за да потвърдя мои лични изводи. Често изпадам в подобни на този конфликти, когато се опитам да обясня, че любовта към кучето и личното предпочитание нямат нищо общо с развъждането, селекцията и стандарта на породата, а имат още по-малка връзка с доказването на произхода на кучето. В този смисъл се радвам, че обичате кучето си, но няма да Ви заблуждавам като човека, който го е произвел, че то е плод на регламентирана връзка или че родителите му са "елитни". (каквото и да значи това) , а дали са от Африка и коя точно Африка ...... :rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1208 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 06 September 2012 - 01:06 PM

Нарочно нов пост:

Показване на мнениетоMSG, в 06 September 2012 - 12:05 AM, написа:

А и доколкото знам, никой не може да каже със сигурност точно какви гени са забъркани, преди породата да се появи в тоя и вид. Затова да осъждате едно куче като "дефектно", без да сте видели наследството му ми се вижда не по-малко снобарско (сори за повторенията, опитвам се да съм благоприличен) :rc_036:


И това не е съвсем вярно, защото реално се знае от какви кучета се е появил съвременния вариант на родезийския риджбек. Но в днешно време не се връщаме към произхода на породата, защото тя вече е установена, а говорим за произхода на определени кучета. Породата е установена като стандарт и изисквания. Те не зависят от моето или Вашето предпочитание и не е необходимо да се "вижда наследството ", на което и да било куче, за да се разбере дали е или не е представител на породата. Съвременната наука и постиженията в селекцията ни дават толкова много възможности за да разберем това, че не е необходимо да се осланяме на "око да види, ръка да пипне". Дали е снобарско или не е без значение. Не знам защо толкова много се дразните от това, че има хора, които са предпочели да не се доверят на нечии думи, а да имат реално доказателство за произхода и появата на тяхното куче?! Защо това да е толкова лошо? Защо да е лошо да искаме нещо и да направим каквото е необходимо за да го получим? Ако Вие сте получили кучето случайно, аз не съм и защо това ме прави толкова лоша или сноб? Защо документите на моето куче ме правят сноб, а Вашата "вяра" по отношение на произхода на кучето Ви е нещо ценно, добро или правилно?:smile:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1209 Потребителят е офлайн   MSG Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 18-February 12

Публикувано: 06 September 2012 - 04:20 PM

Защото не го налагам на никого и не изисквам останалите да се съобразяват с мнението ми. Колкото до "елитния" произход, ще повторя, че всъщност не ми пука. Кучето попадна при мен случайно и никак не съм се замислял кой от родителите му откъде е и дали е вярно това, което собствениците им твърдят. За него съм платил крупната сума от 1 лев, защото всъщност ми е подарък. За мен е по-важно конкретното животно, а дали има данни за изложба, все ми е тая, така или иначе нищо не разбирам от кинология. Дразня се от високомерието и надменното отношение на разни хорица, дето смятат, че като са дали торба с пари за животно, то има повече права от другите и непременно ги превъзхожда във всяко отношение. Всъщност съм се нагледал и на мутанти, които произлизат от именити развъдници. За справка само се разходи из Южния парк и поразпитай собствениците.
П.П. Същото е и със собствениците на скъпи коли, скъпи имоти и т.н. Манталитет, какво да се прави....

#1210 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 06 September 2012 - 04:43 PM

За какви "права" на кучетата става дума?
И родословното, и безпородното куче заслужават еднаква обич и еднакво добър живот. Както и техните стопани заслужават радост в еднаква степен.
Единствената разлика е, че едното не бива да се вкарва в селекция, след като произходът му е неясен. И тук леко недоумявам какво е "елитен" и "неелитен" произход, той е документиран или не. Но щом сам/а казвате, че нямате намерение да се занимавате с кинология, значи няма и да развъждате - всичко е точно :md_064: Радвайте се на кучето си, живейте чудесния живот с него и не са занимавайте с дразги.

#1211 Потребителят е офлайн   Fibsi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 11-May 07
  • Gender:Female
  • Location:Русе

Публикувано: 06 September 2012 - 04:56 PM

Да, има такива хора, които парадират с всяка своя покупка, вкл. и куче. Ето, например, обява за малки бернерчета, в която се споменава за колко евро били купени майката и бащата. Не познавам предлагащия ги, не съм засичала родителите по изложби- но ето хора, които без да са вътре в кучкарлъка си мислят, че като са дали крупна сума за куче, то е по-специално, или пък по този начин се надяват да привлекат клиенти.
Аз, пък съм се нагледала на мутанти, които произлизат от някакви си там връзки. Даже имаше случай с куче, закупено от Швейцария, на което в паспорта му пише, че е кръстоска с бернер, но понеже те били дали еди колко си франка, и понеже то произлизало от родината на породата- трябва да има малки с тяхната неродословна женска и никой нищо не може да им каже.
Така че, MSG, "мърша" има навсякъде. Поведението на хората не е свързано с това дали имат родословно куче, или не. Манталитет, както сте написали.
User's Signature

www.liebern.com

Дарк 07.10.1998- 08.02.2010 /// Ата 07.10.1998- 26.07.2011
Тичайте волни, мили мои кученца...

#1212 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 07 September 2012 - 06:10 PM

Показване на мнениетоMSG, в 06 September 2012 - 04:20 PM, написа:

Защото не го налагам на никого и не изисквам останалите да се съобразяват с мнението ми.


Не знам дали сте обръщали внимание, но селекцията и породното развъждане (в това число и на кучета) са постигнали резултати точно защото са наложили изисквания и правила. В този смисъл това, за което говоря не е просто "мнение" , а дали някой ще се съобрази с него зависи от това доколко разбира за какво точно става дума и че проблема не се ограничава в простичкото "пускане" на кучето да роди или да заплоди. :rc_036:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1213 Потребителят е офлайн   Persona Grata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1089
  • Регистрация: 02-July 09
  • Location:Sofia

Публикувано: 07 September 2012 - 06:25 PM

Цитат

Всъщност съм се нагледал и на мутанти, които произлизат от именити развъдници.


Много Ви моля, бъдете по конкретни в такъв тип изказвания. По такъв начин слагате "именити развъдници" под общ знаменател, което не е коректно. От кои развъдници? И в какво се проявяват дефектите им ? :wb_052: :rc_036: Тези които нямат възможност за един отскок до Южния парк за справка :dh_188: , но също много се интересуват :beer: :rc_036:

Typical ridgeback :ab_041:

Прикачена снимка

Прикачена снимка
User's Signature

Усмивката на Булдог е способна да разтопи камък
Style Bullet Prince

Качена снимка

#1214 Потребителят е офлайн   mushr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 11-May 12

Публикувано: 22 September 2012 - 06:40 PM

Прикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаПрикачена снимкаЗдравейте. От няколко дни сме собственици на ето това кученце. Прилича много на риджбек, но ме притеснява, че цветът бие повече на сиво и бледо кафяво. Родителите сме ги виждали само на снимка, а и кученцето така го избрахме. Ние сме от София, а кучилото от Твърдица.Кученцето няма родословие и като навърши година ще го кастрираме /поне за такава възраст ни посъветваха от "Син кръст"/. Кученцето на последната снимка е нашето/това което няма бяло на лапите/.

#1215 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 24 September 2012 - 09:36 PM

Добре дошли в темата !
Лично аз приветствам решението Ви ! Не говорим за екстериора на кучето, дори не говорим за родословие или подобни неща. На практика Вие нямате представа каква е предисторията на кучето и дали има някакви наследствени обременености. Затова считам решението Ви за кастрация за разумно и правилно. Има толкова много дейности, които да вършите заедно с кучето. Има толкова много моменти, в които то ще ви донесе удовлетворение и радост от присъствието и съпричастността си. В този смисъл дали ще остави поколение далеч не е най-важното, да не кажа, че с оглед на ситуацията е лишено от основателност. Щом е мъжко наистина е добре да изчакате докато навърши година. Женските кучета могат да се кастрират и по-рано, но при мъжките има известна зависимост от развитието на отделителната система. Предполагам, че докторите са Ви обяснили.

п.п. - Имате ли представа откъде са родителите или поне имена казаха ли Ви? Интересувам се, защото преди няколко часа ми съобщиха за ново кучило риджбеци с генетична обремененост. Говоря за специфичното заболяване при риджбеците, наречено дермоиден синус. Въпреки, че собственикът на мъжкото куче е бил наясно, че не бива любимеца му да се допуска да създава поколение заради заболяването си, не се е съобразил и сега има цяло кучило от него. Мисля, че в началото на годината се занимавахме в една тема, в друг раздел с този въпрос, но явно няма как да се ограничи човешката глупост и безсмислено твърдоглавие. Да ни е честито на всички ! Сега нека пак някой да ми каже, че съм груба, брутална и всичко останало като поддържам кастрацията. :tb_195:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1216 Потребителят е офлайн   mushr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 11-May 12

Публикувано: 27 September 2012 - 07:03 PM

Здравейте. Имам общи понятия какво предствлява дермоиден синус и когато взехме кученцето с напипване се опитах да проверя дали има симптомите на заболяването. За сега и за наша радост на този етап не ги установихме. Иначе това е обявата за кученцето - http://obiavi.grad.b..._риджбек, http://obiavi.grad.b...риджбек. По думите на собственика, баща му е ветеринарен техник и разбира от отглеждането на кучета/ използват ги за лов/. И още нещо ми каза, макар, че звучи като виц - бащата бил от от родословието на риджбеците на Поли Пантев. Като информация само това знам за кученцето.

#1217 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 27 September 2012 - 10:02 PM

Показване на мнениетоmushr, в 27 September 2012 - 07:03 PM, написа:

И още нещо ми каза, макар, че звучи като виц - бащата бил от от родословието на риджбеците на Поли Пантев. Като информация само това знам за кученцето.


:md_064: Това ми е любимата част. Или е от "родословните" риджбеци на Поли Пантев или от тези на Богомил Бонев. Вероятно се предполага, че това е някаква реклама. Не ми се коментира доколко такива кучета съществуват или ако съществуват доколко са от развъдници, че и от Южна Африка. Просто няма смисъл да го дискутираме. Радвам се, че имате отношение към породата. Вярвам, че ще проявите необходимата отговорност да не развъждате кучето и силно вярвам, че това няма да Ви попречи да му се радвате много и то да участва в живота Ви по неповторим начин! Поствайте снимки на разбойника и се чувствайте добре дошъл тук!
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1218 Потребителят е офлайн   mushr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 11-May 12

Публикувано: 28 September 2012 - 06:44 PM

Няма проблем. С едно уточнение - не е разбойник, а госпожица.

#1219 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 28 September 2012 - 11:05 PM

Показване на мнениетоmushr, в 28 September 2012 - 06:44 PM, написа:

Няма проблем. С едно уточнение - не е разбойник, а госпожица.


Упс ! Извинете ! :r_181: Не знам защо реших, че е момче.... няма значение. Да е живо и здраво ! Ще му се радваме заедно ! :beer:
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#1220 Потребителят е офлайн   mushr Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 14
  • Регистрация: 11-May 12

Публикувано: 06 October 2012 - 04:20 PM

Прикачена снимка

  • (64 Страници) +
  • « Първа
  • 59
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни