Dog.bg Форуми : Обучение на Кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на Кучета Професионално обучение на кучета Оцени темата: ***** 8 Гласове

#21 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 02 April 2011 - 12:56 PM

Arolski911...
Аз лично те разбирам, защо отговори по този начин.Просто не ти се даде шанс да отреагираш по някакъв друг.От теб се изисква да си последователен,упорит,да отстояваш позициите си и да не спираш цял живот да се учиш.И най вече,когато някои ти гласува доверие,да се постараеш да му се отплатиш подобаващо.
Желая ти успех от сърце,в начинанието което си предприел :ae_085: ...На теб остава задължението да покажеш,че можеш,вярваш в това което правиш и да се докажеш(всъщност това е трудната част от упражнението).

Принципно,когато прочетох темата...Първо ми стана смешно,после се нервирах,а още по после се разочаровах,защото явно си дадох сметка(за пореден път),защо България е в това лайняно положение(във всички сфери).Просто ,както някои по горе казаха...че не сме Америка...Ами да Вярно и след 1000 години няма да я стигнем,поне в отношението да се дава шанс на млади хора,изпълнени с желание да се докажат ,че са способни и могат.След първоначалния изпитателен срок и ВИДЯНО С ОЧИТЕ си дали някой е способен или не, да се реагира и съди. :mg_062:
От личен опит да ви споделя,че много повече успех в живота и работата си съм имала,когато съм давала шанс на млади хора изпълнени с ентусиазъм и воля за работа, които обаче нямат по 2 висши и 5 страници автобиография(просто няма начин)...
А и все пак тук говорим за професия,в която всеки може да си каже ,каквото му е кеф,но още след първоначален контакт става ясно дали някои може или не.(Все пак момчето не се бори да става ветеринарен лекар нали?!)..Можело да има последствия(хайде Моля,Моля..Какво кучето ше се депресира и ще има непоправими последици след един-два евентуално некомпетентни урока?!..
Ами според мен не,ама явно е по лесно да си изтъркаме буквичките на клавиатурата и да си легнем усмихнати,защото сме успяли да разшифроваме поредния неможещ самохвалко,без дори да сме дали шанс да покаже,на какво е способен...
Обадете се на момчето бе хора...Пробвайте го и после си кажете тежката дума...Както и да е..
В крайна сметка всеки е наясно от какво има нужда за да заспи спокойно...

Навар да ти призная малко ме разочарова...
Останала съм с впечатление,че сме възпитаници на една и съща спортна академия...Ами ти ,ако не си си дал сметка,за какво иде реч,като шуробаджанащина и че всеки опит на някои млад човек(които естествено не е брат,сестра,приятел и т.н на някои от ходещите бетонирани имена там)...няма възможност за никакъв шанс...(Да не останете с грешно впечатление,Аз съм от хората,които са имали всички предоставени шансове, но тъй като си имам някакви умряли явно вече принципи,не съм била съгласна с тази методика и подход)
Това беше малко отклонение,но го давам,защото според мен е пряко свързано с всички сфери и начин на действие в нашата мила родна България. :flagbg:
След целия изписан обяснителен ферман да кажа кратко и ясно...Според мен Не е това начина.
Лек ден на всички... :ae_085:

p.s..Сега видях мнението на Galiadogs(смятайте от колко време творя тоз роман :ud_009: ),но тъй като съм си написала вече,няма връщане назад... :smile:
Иначе Галя Комплименти за дипломатичното и наистина професионално мнение...Един от мотивите да ти се възхищавам искрено :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#22 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 02 April 2011 - 01:49 PM

Показване на мнениетоGaliadogs, в 02 April 2011 - 10:40 AM, написа:

Arolski,повечето от потребителите с коментарите си те насочиха много сполучливо,как е по-приемливо едно представяне в такъв форум.Ако само извлечеш полза без да натрупваш негативи,значи си прескочил първото и най-страшно препядствие в живота-Егото.
Следващото препядствие са собствените цели и изисквания поставени от теб самия към професионализма ти.Накрая,но не последно място идват резултатите с твоите собствени кучета и тези на клиентите ти.Те ще станат твоята атестация и мерило за следващи успехи.

:rc_036:
Извинявам се на всички, но няма да си намеря място,ако не цитирам това мнение :wf_039: ...С две думи според мен това е начина(ама трябва да ти идва отвътре) :mg_062:
Просто на останалия мрачен и скапан фон е глътка свеж,професионален и наистина вдъхновяващ полъх...В тези моменти си мисля,че ще бъде много добре ,ако има възможност да се клонират хора като Galiadogs... :rc_036:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#23 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 02 April 2011 - 10:15 PM

хмм,съжалявам че съм те поразочаровал григо,но именно в тази академия която сме завършили и двамата,съм научил някой друг много важен урок..
а именно -никога не се казва аз съм най добрия,ако неможеш да го докажеш..
аз претендирам че съм най добрия треньор по..... ама не мога да ви покажа мои състезатели,нито дипломи ,нито купи,нито даже медали..ама съм се учил от баща си ,който е бил треньор в дагестан..как ти звучи??
когато имаш претенции че си най добрия в нещо,обикновено се изисква атестация-я документ,я резултати..
определено аз давам път на младите,когато подходят по правилния начин..а честно казано,ако ще работя с куче предпочитам то да е с "празен компютър " отколкото да има разни погрешни фаилове в него..по лесно се обучава куче,което никога не е обучавано,отколкото такова което е обучавано погрешно..и ако говорим за бордърколи,или кокер нещата са поносими,,,но когато става дума за моите породи-там не е толкова розово..
ако просто беше поднесъл обявата си подходящо,лично аз щях да съм заинтригуван..
но извини ме,москва слезам не верит-понагледал съм се на това онова,та парен каша духа..оттам е недоверчивостта ми..
аз съм просто момче,което по стечение на обстоятелствата мина през една школа за обучение за водач на служебно куче,и си имам хартиен носител за това-не съм кинолог,а кучкар..мога ли не мога ли да обучвам кучета,няма значение..но познавам хора които го могат,и то много добре,но от тях не съм чул такива силни думи,въпреки че има мнооого материали за това как работят..
та не бъди разочарована от мен :) че няма да мога да спя спокойно :)
а младежа ако ги може нещата,ще си проличи..

#24 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 03 April 2011 - 12:00 AM

Аз те разбирам наистина и подкрепям това,което казваш,Но да се върнем на темата а именно...
Ееее нали сме наясно всички,че това фамозно "Аз съм най добрия" беше предизвикано и изпросено след някои мнения?!Или може би не?!Обърках се...
Аз не видях нищо дразнещо и бyдещо недоверие в първоначалния пост...Просто съвсем нормална обява,която цели да привлече внимание.После евентуално кой ,как ще се доказва си е негова грижа и ангажимент.
Mнителност и недоверчивост,не са ми чужди(колкото и да не се вярва на никoй :ud_009: ),ами как пък не ми дойде на акъл веднага да го нападна младежа,колко е некомпетентен и не е дорасъл да се бута между големите?!Защо някои уверил ли се е?!Някой знае ли въобще за какво иде реч от опит или гадаем и хвърляме боб в случая,просто щото сме патили преди, та сега е удобен момент да си го избием на някои си?!
Чудя се и аз що се занимавам с някакви неща,които могат да бъдат интерпретирани кой ,както му е кеф...
В крайна сметка завършваш с думите..."Младежа ,ако ги може нещата,ще си проличи"...Ами дайте му шанс,да има възможност въобще да доказва нещо... :ae_085:

P.С...Навар в предишния ми пост казах "МАЛКО разочарована",не е случайно,просто вратичка да не се налага да спорим непоносимо продължително и да мога с чисто сърце да кажа...Вече не съм...Простих ти... :ab_041: :ae_085:
Шегувам се естествено,но все пак се притесних как ще спиш тази нощ,та да уточня... :smile:

Arolski911 взимай се в ръце и се доказвай,че борбата е безмилостно жестока :smile: ...А и все пак някои адвокат ,ако ме забележи и има нужда от съдружник,няма лошо...Mога да се пробвам.. :af_089:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#25 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 03 April 2011 - 08:48 AM

много е просто-никой не вярва вече на думи,още след финансовите пирамиди..
клипове му е майката,и доволни клиенти..щото тук из форума витаят няколко майстора на обучението ,които всеки ден са на полигона,но кучетата им са се представили смешно на изпитите,но продължават гръмнко да твърдят колко са вещи в тази област,как имат незнам си колко години опит с кучета,които плюят по хора които наистина го могат това нещо,само защото не им скачат по свирката ,и не членуват където "трябва" и като за капак ,в теми като тази,където се говори за обучение,тези много вещи икомпетентни,пишат великите си гледни точки,храчат и мажат по тези,които мислят различно работят по друг начин,и накрая пускат за онагледяване клипове..ама не техни ,а чужди.

а към колежката която малко по нагоре спомена "Сириус" -извинете ме ,ама обучение ба кучета в България е имало мноого преди Сириус да се пръкне,така че спрете да говорите так а,все едно който не членува в Сириус не вдява от обучение..все едно моите инструктори от Берковица,отпреди 20 години да дадат за пример как някой ,когото те са обучавали ,сега сам учи кучета..за справка откога има обучение на кучета в БГ..
"На 15-ти март инструктори от школата за служебни кучета ще участват в демонстрация в Националния дворец на културата в София
Полицаите Димитър Тодоров Димитров със служебно куче, Хектор Евгени Рангелов Ангелов със служебно куче Никор и Димитър Тодоров Димитров със служебно куче Хектор. Ще представят работата си с четириногите си партньори при охрана на багаж, търсене на скрито оръжие, задържане на криминално проявено лице след обиск, охрана на багаж, отказ от храна и др.

Школата за подготовка на водачи на служебни кучета в гр. Берковица /ШПВСК/ е основно специализирано структурно звено на Академията на МВР.
В исторически аспект дейността й започва през 1949 год., като е носела името “Централен развъден дресировъчен пункт”, намиращ се в гр. София. През 1954 год. се премества в гр. Берковица, където е и до момента.
Вследствие на промените в организацията и структурата на обучение по стандартите и изискванията на Европейския съюз, през 2003г. школата е включена в структурата на Центъра за специализация и професионална подготовка на полицаи в град Пазарджик /ЦСПП/.
Във връзка със сега действащия Закон за МВР, от месец септември - 2006г. двете структурни звена съвместно, са на подчинение на Академията на МВР в гр. София.
Началник на школата за подготовка на водачи на служебни кучета е комисар Славимир Славов.
Зам.-началник на школата, е главен инспектор Спиридон Йорданов.
Обучението на ВСК се осъществява в секция “Специална подготовка” с ръководител г-н Пламен Ерменков – ръководител секция “СП”.
Племенно-развъдната дейност и предварителната подготовка на служебните кучета се извършва в група “Племенно-развъдна дейност” с началник г-н Сергей Цветков – началник група “ПРД”.
Освен основната дейност по обучението на полицаи водачи на служебни кучета, щатния състав на учебното заведение до момента е привличан и в помощ на РПУ – Берковица към ОДП – Монтана и Регионалната гранична служба в гр. Драгоман към Главна дирекция “Гранична полиция” – НС “Полиция”, за решаване на задачи по опазване на обществения ред, криминогенната обстановка и охраната на държавната граница.
Не малко на брой са и случаите, когато служебни кучета от гр. Берковица са използвани за откриване на лица в неизвестност, предимно деца и възрастни хора.
До момента основно се обучават: “Патрулни кучета” – за работа по мирисова следа; охрана на задържани лица; претърсване на местности; преследване и задържане на заподозрени лица и “Специализирани кучета” – за търсене на взривни вещества.
През настоящата 2008 г. в ШПВСК – Берковица за първи път ще започне обучението и на специализирани служебни кучета за МВР, използвани за откриване на наркотични вещества. Предвидено е и обучение на кучета, използвани в Базовите научно-технически лаборатории в ОДП – МВР за търсене на лица извършили криминални престъпления, което обучение се основава на оставените човешки миризми на местопрестъплението. (одорологическа идентификация).
Школата подържа и развива много добро професионално сътрудничество със сродни школи на федералната полиция на Германия.
Осъществени са контакти и посещения с подобни учебни заведения в Румъния и Русия.
В ШПВСК – Берковица работят високо квалифицирани преподаватели и специалисти по обучението на водачите на служебни кучета и дресировката на самите животни. "

#26 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 03 April 2011 - 11:09 PM

Трябваше да направя нов профил,защото ми е забранено да пиша с другия !!
Изразът "Аз съм най добрия" наистина беше изпросен от по - горни
коментари.Не мисля.че съм най - добрия, но съм в пъти по-добър от
повечето треньори в България! Знам много неща въпреки,че съм млад.Но ако
някой от вас има желание да ми даде шанс , да се докажа няма да съжалява
ГАРАНТИРАМ !:ba_025:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 04 April 2011 - 02:55 PM

Хм, явно съм забравила да се изразявам правилно по форумите, ама като нямам време да пиша редовно - нека ми :dry:
Първо - не става въпрос за Сириус и неСириус - има много хора, които работят сами или в групи, плащат или не плащат... дадох пример, на който съм личен свидетел (не съм фен на случки, разказани от "познат на мой познат").
Второ - никъде не твърдя, че въпросният треньор е добър или недобър... мога да го твърдя отново според моите лични впечатления едва когато го видя как работи, но това ще е отново лично мое мнение, незадължаващо никого да се съгласява.
Трето - дори да е "най-добрия" това не прави обявата по-приемлива така, както беше поднесена в началото - протеста (или по-скоро въпросите, които зададох и бяха приети като скачане срещу новодошлия) беше за начина на недаване на полезна и необходима за клиентите информация. А целта на една такава обява е да даде максимално количество инфо в рамките на нормалното, за да може потенциалния клиент да прецени дали отговаря на исканията му и да го накара да се обади за повече подробности.
Четвърто (и последно) - превърнахме една непълна обява в голям проблем и мисля, че не е необходимо тук да се обясняваме кой кой е и какво точно иска да каже... Съжалявам, че попитах (ама ми беше любопитно поне за кой град става въпрос и дали аджеба не се познаваме с момчето, та ако мога да помогна с препоръки...)
Желая успех и се надявам да видим резултатите и тук :ba_025:

П.с. И все пак - леко с изявленията, независимо по каква причина се дават! Добър можеш да кажеш, по-добър... от кого? С кого си се състезавал или сравнявал (на живо), за да дадеш това определение? На каква база даваш това "в пъти по-добър от
повечето треньори в България"? От кои точно - повечето е разтегливо понятие, дори ние самите не знаем колко сме :md_064:
Споко и успех :rc_036:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#28 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 04 April 2011 - 03:46 PM

може в БГ да сме малко недоверчиви към хората и да не им даваме шанс, но това е когато информацията не е представена, както трябва.
За хора с проблемни кучета ( както е моето) описанието е страшно важно, а не възрастта. Не случайно и питах за агресивни породи и видове породи. Колкото по-обеснителен и изчерпателен си, толкова повече хора ще ти обърнат внимание. Думи от сорта "най-добрият" и "гарантирам" правят по-скоро лошо впечатление.
Ти искаш да ти се даде шанс, но не даваш никаква инфо, за да се хванем за нещо.

Напиши с колко кучета си работил, породи, възрасти.
Какви са били най-особените и тежки случаи, какво си постигнал и в/у какво работиш. Как работиш с кучето- методи, но не само изброени като от някой учебник- техники, които ползваш.
Как работиш със стопаните. Има ли нужда кучето да остава известно време с теб, далеч от стопаните.
Как спечелваш доверието на кучето.
Откога се занимаваш с възпитание, къде си се учил- цитирай школи, треньори.
Откога се занимаваш с корекция на поведение и превъзпитание.
Всичко, което си правил и където си работил.


Чак тогава някой ще ти обърне сериозно внимание.
Тук не се заяждаме с теб, а се опитваме да измъкнем някакво инфо.
Колкото по-дълга е биографията ти, толкова по-малко въпроси ще има от наша страна.
Тъй че хайде още веднъж се представи
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 04 April 2011 - 04:48 PM

Така да започнем с това,казвам се Асен Аролски и се занимавам с обучение
на кучета и техните стопани.Работил съм с Бордер Коли,Лабрадор,Голден
Ритривър,

САО,Ротвайлер,ПитБул териер,

Пудел,Кокер Шпаньол,Болонка,НОК,Пинчер,

Чихуахуа,Френски Булдог,Английски Булдог,Маламут,Хъски, и др. Не се
сештам за всички имаше още няколко породи мисля,че е това. Като
възрастта на кучетата варира от 2 месеца до 6 - 7 годишни.





Не мога да определя,кой е най - тежкият ми случай,но определено с един 2
годишен Пинчер се занимавах около месец и половина.Понеже стопаните на
кучето не го разхождат с други кучета и то не знаеше как да се държи със
себеподобните.Имаше страх от хора,кучета,пликчета и какво ли още не.И за
около 1 месец работа с кучо стигнах до там,че го разхождат и то не се
страхува от други кучета и хора.Почна да играе и да се доверява на
непознати.

Друг тежък случай беше 1 Ротвайлер,който като му сложат храна след това
не дава на никой да се доближи до него.Нападаше дори беше ухапал 1 от
собствениците.Беше и доста агресивен с непознати хора.С него се
занимавах около 2 до 3 седмици.И вече от около 6 месеца не е
нападал,никого и когато тръгнат да го хранят той седи и чака да му се
позволи да яде,и след това да му се вземе храната без да ухапе някого.



Сега работя върху характера си :ab_041:
това е шега разбира се! Опитвам се в момента да стана търсен треньор на
кучета и да мога с това да се издържам,защото за момента само с това
не мога да преживявам.Също така събирам пари и искам да отворя мой център
за обучение на кучета със свободен полигон за всички желаещи.Може би
скоро ще стане реалност не ми остава още много.



Методите който използвам са много разнообразни съчетавам старата школа с новата и резултатите са настина повече от добри.



Механичен - При този метод за заучаване на дадена команда кучето се
заставя ( обикновено с натиск на ръката за да покажем какво искаме от
него ) да я изпълни и в резултат получава лакомство.



Вкусопоощрителен - Използва се когато кучето изпълни дадена команда да
бъде поощрено с лакомство или чрез лакомство да бъде накарано да изпълни
желаната от вас команда.



Апортировъчен - Използва се с цел изпълнение на дадена цел и като
награда се дава любима играчка на кучето.Този метод се използва предимно
при обучаването на Следови и Спасителни Кучета



Подтикващ - Да подтикнеш кучето да изпълни дадена команда.Смисъл такъв
когато се учи куче примерно за аджилити и то се страхува или по някаква
друга причина не иска да мине през дадено препятствие ти да го вържеш с
повода и да преминеш препятствието заедно с него.



Подражателен - Се използва най - често при малки кучета.Като се използва
по възрастно куче , което е обучено и когато малките кучета го гледат
те му подражават и се постигат доста бързи резултати в обучението.









Работата ми със собствениците е различна в зависимост от кучето.Ако
кучето не е агресивно или страхливо а просото има нужда от обучение за
послушание тогава показвам няколко пъти как трябва да се направи дадено
упражнение след,което следя как собствениците се справят. И докато не се
убедя , че дадена команда е усвоена не започвам друга.



До сега не е имало нужда куче да остава при мен, но има и такъв вариант в много наложителен случай.



Доверие на куче се печели трудно и не знам дали бих могъл да ти обясня подробно,затова продължавам на татък.





С възпитание на кучета се занимавам през целия си съзнателен
живот.Понеже в нас винаги кучетата са били обучавани от баща ми и като
бях малък много ми беше интересно как става този номер и така малко по
малко започнах да се занимавам с кучетата у дома докато усвоя техниките
за обучение.След това започнах с кучетата на мой приятели който искаха а
пук на мен ми трябваше практика.И стигнах до сега когато искам да правя
нещото което обичам и правя с удоволствие.Учил съм се най напред от баща ми.След това прочетох малко книжки

"Енциклопедия на кучето " издадена от д-р Веселин Денков.

"В света на Немското овчарско куче " от Николай Атанасов.

След това почнах да търся информация в Интернет и се запознах с Зак
Джордж . който е супер треньор на Анимал Планет и той ми даде доста
полезни съвети и ми прати видеота за някой номера.От там започна и това
да уча кучетата не само на послушание но и на някой други трикове.



След това ходих до Правец където се запознах с професор Мицулов който е
професор по кинология и предлага обучение на стажанти който след това да
практикуват.Но не започнах да уча при него поради куп причини , но
най- основната е че не може професор по кинология да ми каже че храни
кучетата си с варени кокали и хляб.Това ме възмути страшно много.Другата
причина е че нещата който той учеше своите ученици аз ги знам от отдавна
и не ми е нужно да давам пари за нещо което знам.



След това се свързах с Sit mean Sit това е организация занимаваща се с
обучение на кучета.След като проведох няколко разговора с Фред Хасан
той лично ме покани в САЩ - в Лас Вегас да мина тяхното обучение и след
това да работя там.Но не заминах поради простия факт живеем в България :flagbg: и нямам достатъчно пари да си платя обучението.

И така общо взето работил съм в 2 хотела за кучета за кратко понеже не
ме задоволяваше по никакъв начин работата там.И така стигнахме до там че
сега се опитвам да стана "име" в този бранш да го наречем и да мога да
си позволя да работя нещото което ме прави адски щастлив но в същото
време да мога да живея нормално без да мисля какво да ям утре.





БЛАГОДАРЯ Ви за вниманието.Извинявам се че не съм се представил добре в
предишните си постове но не пиша често във форуми.Надявам се този път
да съм се представил по подобаващ начин.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ :md_064:




User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 04 April 2011 - 04:48 PM

Така да започнем с това,казвам се Асен Аролски и се занимавам с обучение
на кучета и техните стопани.Работил съм с Бордер Коли,Лабрадор,Голден
Ритривър,

САО,Ротвайлер,ПитБул териер,

Пудел,Кокер Шпаньол,Болонка,НОК,Пинчер,

Чихуахуа,Френски Булдог,Английски Булдог,Маламут,Хъски, и др. Не се
сештам за всички имаше още няколко породи мисля,че е това. Като
възрастта на кучетата варира от 2 месеца до 6 - 7 годишни.





Не мога да определя,кой е най - тежкият ми случай,но определено с един 2
годишен Пинчер се занимавах около месец и половина.Понеже стопаните на
кучето не го разхождат с други кучета и то не знаеше как да се държи със
себеподобните.Имаше страх от хора,кучета,пликчета и какво ли още не.И за
около 1 месец работа с кучо стигнах до там,че го разхождат и то не се
страхува от други кучета и хора.Почна да играе и да се доверява на
непознати.

Друг тежък случай беше 1 Ротвайлер,който като му сложат храна след това
не дава на никой да се доближи до него.Нападаше дори беше ухапал 1 от
собствениците.Беше и доста агресивен с непознати хора.С него се
занимавах около 2 до 3 седмици.И вече от около 6 месеца не е
нападал,никого и когато тръгнат да го хранят той седи и чака да му се
позволи да яде,и след това да му се вземе храната без да ухапе някого.



Сега работя върху характера си :ab_041:
това е шега разбира се! Опитвам се в момента да стана търсен треньор на
кучета и да мога с това да се издържам,защото за момента само с това
не мога да преживявам.Също така събирам пари и искам да отворя мой център
за обучение на кучета със свободен полигон за всички желаещи.Може би
скоро ще стане реалност не ми остава още много.



Методите който използвам са много разнообразни съчетавам старата школа с новата и резултатите са настина повече от добри.



Механичен - При този метод за заучаване на дадена команда кучето се
заставя ( обикновено с натиск на ръката за да покажем какво искаме от
него ) да я изпълни и в резултат получава лакомство.



Вкусопоощрителен - Използва се когато кучето изпълни дадена команда да
бъде поощрено с лакомство или чрез лакомство да бъде накарано да изпълни
желаната от вас команда.



Апортировъчен - Използва се с цел изпълнение на дадена цел и като
награда се дава любима играчка на кучето.Този метод се използва предимно
при обучаването на Следови и Спасителни Кучета



Подтикващ - Да подтикнеш кучето да изпълни дадена команда.Смисъл такъв
когато се учи куче примерно за аджилити и то се страхува или по някаква
друга причина не иска да мине през дадено препятствие ти да го вържеш с
повода и да преминеш препятствието заедно с него.



Подражателен - Се използва най - често при малки кучета.Като се използва
по възрастно куче , което е обучено и когато малките кучета го гледат
те му подражават и се постигат доста бързи резултати в обучението.









Работата ми със собствениците е различна в зависимост от кучето.Ако
кучето не е агресивно или страхливо а просото има нужда от обучение за
послушание тогава показвам няколко пъти как трябва да се направи дадено
упражнение след,което следя как собствениците се справят. И докато не се
убедя , че дадена команда е усвоена не започвам друга.



До сега не е имало нужда куче да остава при мен, но има и такъв вариант в много наложителен случай.



Доверие на куче се печели трудно и не знам дали бих могъл да ти обясня подробно,затова продължавам на татък.





С възпитание на кучета се занимавам през целия си съзнателен
живот.Понеже в нас винаги кучетата са били обучавани от баща ми и като
бях малък много ми беше интересно как става този номер и така малко по
малко започнах да се занимавам с кучетата у дома докато усвоя техниките
за обучение.След това започнах с кучетата на мой приятели който искаха а
пук на мен ми трябваше практика.И стигнах до сега когато искам да правя
нещото което обичам и правя с удоволствие.Учил съм се най напред от баща ми.След това прочетох малко книжки

"Енциклопедия на кучето " издадена от д-р Веселин Денков.

"В света на Немското овчарско куче " от Николай Атанасов.

След това почнах да търся информация в Интернет и се запознах с Зак
Джордж . който е супер треньор на Анимал Планет и той ми даде доста
полезни съвети и ми прати видеота за някой номера.От там започна и това
да уча кучетата не само на послушание но и на някой други трикове.



След това ходих до Правец където се запознах с професор Мицулов който е
професор по кинология и предлага обучение на стажанти който след това да
практикуват.Но не започнах да уча при него поради куп причини , но
най- основната е че не може професор по кинология да ми каже че храни
кучетата си с варени кокали и хляб.Това ме възмути страшно много.Другата
причина е че нещата който той учеше своите ученици аз ги знам от отдавна
и не ми е нужно да давам пари за нещо което знам.



След това се свързах с Sit mean Sit това е организация занимаваща се с
обучение на кучета.След като проведох няколко разговора с Фред Хасан
той лично ме покани в САЩ - в Лас Вегас да мина тяхното обучение и след
това да работя там.Но не заминах поради простия факт живеем в България :flagbg: и нямам достатъчно пари да си платя обучението.

И така общо взето работил съм в 2 хотела за кучета за кратко понеже не
ме задоволяваше по никакъв начин работата там.И така стигнахме до там че
сега се опитвам да стана "име" в този бранш да го наречем и да мога да
си позволя да работя нещото което ме прави адски щастлив но в същото
време да мога да живея нормално без да мисля какво да ям утре.





БЛАГОДАРЯ Ви за вниманието. Извинявам се че не съм се представил добре в
предишните си постове но не пиша често във форуми.Надявам се този път
да съм се представил по подобаващ начин.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ :md_064:




User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 04 April 2011 - 06:04 PM

Определено,това звучи много добре.Мога само,да ти пожелая успех в твоето начинание.Ако успеещ и да прикачиш някое видео в момент на обучение.Направо се представяй в темата http://forum.dog.bg/...%d0%b8-%d0%b4/.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#32 Потребителят е офлайн   Geleto Paynera Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 04-April 11

Публикувано: 04 April 2011 - 06:26 PM

Здравейте на всички! Тази подробна информация, която даде Асен Аролски, звучи повече от добре. Доста изчерпателна дори. Но аз имам запитване към него: имам хъски на 4 месеца, мъжко е и е доста буйно дори. Усещам, че ме разбира когато му говоря и му правя забележки, но нали са своенравни и прави каквото си пожелае. Живея в апартамент и знам, че не е подходящ за тази порода, тъй като хъскито обича по-широките площи и двори, за да изразходва енергията (която повярвайте е в много повече от други породи кучета). Интересува ме, колко време е необходимо за обучение на хъски за послушание например и най-важното за мен е колко ще струва това време за този курс?
Благодаря предварително! ;)

#33 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 04 April 2011 - 08:36 PM

Щом е на 4 месеца няма да е нужно да идвам продължително време мисля че за около 2 - 3 пъти ще стане.Ще ти струва между 35 - 50 лв. Като говорим за 50 лв ще дойда около 4 - 5 пъти.Но мисля че и с по - малко ще минем.И аз благодаря за въпроса !

А до John ако Гелето се обади да вършим работа ще снимам и ще се представя в групата.Благодаря за поканата и благодаря за положителните отговори :be_107:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 04 April 2011 - 09:15 PM

Забравих да си оставя телефона:ab_041::ab_041::ab_041: - 0878787912

Моля всички който имат интерес да се обадят :zz_223: ще ви чакам с нетърпение :zh_112:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 04 April 2011 - 09:29 PM

Показване на мнениетоGeleto Paynera, в 04 April 2011 - 05:26 PM, написа:

Здравейте на всички! Тази подробна информация, която даде Асен Аролски, звучи повече от добре. Доста изчерпателна дори. Но аз имам запитване към него: имам хъски на 4 месеца, мъжко е и е доста буйно дори. Усещам, че ме разбира когато му говоря и му правя забележки, но нали са своенравни и прави каквото си пожелае. Живея в апартамент и знам, че не е подходящ за тази порода, тъй като хъскито обича по-широките площи и двори, за да изразходва енергията (която повярвайте е в много повече от други породи кучета). Интересува ме, колко време е необходимо за обучение на хъски за послушание например и най-важното за мен е колко ще струва това време за този курс?
Благодаря предварително! ;)

:ud_009:
A малка пътечка в Xималаите с три букви?!

P.S...Аролски един съвет от сърце...
Подробности си уточнявай на лични или по телефон.Не си длъжен да даваш публично точни отговори,що се отнася до цени, начини и време.Всеки може да те попита ,каквото му е кеф.Първо не знаеш дали го прави по същество,второ дали не е простo провокация.Ако някои има наистина интерес, да те потърси лично :md_064:
Иначе представянето ти е заинтригуващо...остава да докажеш и какво можеш.Успех ти желая... :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#36 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 04 April 2011 - 10:02 PM

Благодаря Григо ще го имам в предвид :ba_025::ba_025::ba_025:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   dmm Икона

  • Rott Group
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4360
  • Регистрация: 02-June 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 04 April 2011 - 10:15 PM

Хубаво е, че има хора с високо самочувствие, особено когато имат и покритие.
Аролски, имаш това самочувствие, дано и да си толкова добър, колкото смяташ.
Може би притеснението и липсата на опит да се представиш по най-подходящия начин тук ти бяха лош съветник, но бъди сигурен, че най-добрата реклама, ще ти дойде от доволните клиенти и добрите резултати от обучените от теб кучета .
Дано да си добър, а ако е така и резултатите няма да закъснеят.... а от там и клиентите сами ще те търсят.
Успех и дано ти се получат нещата!
User's Signature

Не са ме е хапали кучета, ... само хора! - М. Монро

#38 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 05 April 2011 - 12:04 AM

Показване на мнениетоdmm, в 04 April 2011 - 08:15 PM, написа:

, че най-добрата реклама, ще ти дойде от доволните клиенти и добрите резултати от обучените от теб кучета .
Дано да си добър, а ако е така и резултатите няма да закъснеят.... а от там и клиентите сами ще те търсят.
Успех и дано ти се получат нещата!

Успех и от мен. :smile:
User's Signature

Качена снимка

#39 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 05 April 2011 - 02:48 PM

а аз ще позамълча известано време ..да не каже някой че само се заяждам :)

#40 Потребителят е офлайн   g_tanov Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 760
  • Регистрация: 31-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 05 April 2011 - 03:22 PM

Момчето е сърцато и звучи искрено. Младостта винаги е облечена и в непреднамерена самонадеяност, така че му е простено. Аз му пожелавам успех, защото при нарастващия брой на домашните кучета ще има все повече нужда от треньори, етолози и кинолози. Качена снимка



  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни