Dog.bg Форуми : Обучение на Кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (32 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на Кучета Професионално обучение на кучета Оцени темата: ***** 8 Гласове

#621 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 25 October 2011 - 08:17 AM

много отдавна бях написал че служебните/работните кучета и домашните любимци са две различни неща,и н етрябва да се слагат под един знаменател..същото важи за ветеринарите,за аксесоарите ...замислете се не е ли така?? един нашийник 85/5 см см ,от естествена кожа за кавказката ми струва 10 лв..а едно нашийниче за чихуато на дъщеря ми ,дълго сигурно 15 см/1 см от розова изкуствена материя -20 лв ..

#622 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 October 2011 - 08:24 AM

Показване на мнениетоnavar, в 23 October 2011 - 05:10 AM, написа:

правилно,привиква към определен вид храна...особено когато няма избор...сложете пред него гранули и месо ,и вижте откъде ще започне..
за разходката няма да коментирам,за отглеждането в гарсониера -също

То и на детето,ако му сложиш една ябълка и един шоколад в голям процент от случаите ще избере шоколада,нали? :md_064:
Иначе за гледането на двора - била съм и от двете страни на "барикадата" - живяла сЪм в голям апартамент, имах много свободно време и огромен парк наблизо - мисля,че кучетата ми(тогава две НОК-подобни) бяха щастливи.После отидох да живея в гарсониера с междублоково пространство и далеч по-малко свободно време,но съчетавах някак си нещата.После се роди дъщеря ми,в същата тази гарсониера и времето ми за кучетата и пространството още намаля.После се пренесохме в къща - дъртата ми кучка живееше вътре,а малката постепено се адаптира и остана навън.Вече 4г сме в къща,но аз все още съм някак гузна - кучетата ми получават дозата си разходки,тренировки и ласки,но все имам чувството,че не съм достатъчно време с тях - все пак не мога да съм на двора в 100% от времето,когато съм в къщи.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#623 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 25 October 2011 - 08:46 AM

Всеки храни според възможностите си най-вече финансови.Преди години баща ми гледаше едър и дребен добитък-кучетата ядяха месо.Навар,ако купуваш месото-за една година колко килограма месо ще ти отидат за едно куче?Горе-долу.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#624 Потребителят е офлайн   kangal_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 327
  • Регистрация: 20-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Bulgaria

Публикувано: 25 October 2011 - 10:24 AM

Показване на мнениетоRinusha, в 25 October 2011 - 08:24 AM, написа:

Показване на мнениетоnavar, в 23 October 2011 - 05:10 AM, написа:

правилно,привиква към определен вид храна...особено когато няма избор...сложете пред него гранули и месо ,и вижте откъде ще започне..
за разходката няма да коментирам,за отглеждането в гарсониера -също

То и на детето,ако му сложиш една ябълка и един шоколад в голям процент от случаите ще избере шоколада,нали? :md_064:
Иначе за гледането на двора - била съм и от двете страни на "барикадата" - живяла сЪм в голям апартамент, имах много свободно време и огромен парк наблизо - мисля,че кучетата ми(тогава две НОК-подобни) бяха щастливи.После отидох да живея в гарсониера с междублоково пространство и далеч по-малко свободно време,но съчетавах някак си нещата.После се роди дъщеря ми,в същата тази гарсониера и времето ми за кучетата и пространството още намаля.После се пренесохме в къща - дъртата ми кучка живееше вътре,а малката постепено се адаптира и остана навън.Вече 4г сме в къща,но аз все още съм някак гузна - кучетата ми получават дозата си разходки,тренировки и ласки,но все имам чувството,че не съм достатъчно време с тях - все пак не мога да съм на двора в 100% от времето,когато съм в къщи.


Още с присъединяването си към човека, кучето е негова жертва. Важното е да осъзнаваме грешките си, да се стремим да ги коригираме, а да не търсим оправдание.
Ако можеха да говорят, сигурен съм че 99% от кучетата щяха да кажат колко им е дискомфортна нашата компания. Ами добре че са кучета!

#625 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 25 October 2011 - 05:00 PM

Показване на мнениетоdesi79, в 25 October 2011 - 08:46 AM, написа:

Всеки храни според възможностите си най-вече финансови.Преди години баща ми гледаше едър и дребен добитък-кучетата ядяха месо.Навар,ако купуваш месото-за една година колко килограма месо ще ти отидат за едно куче?Горе-долу.

зависи от кучето,моят домашен любимец получава по около 2 кг храна дневно,като половината е месо,другата половина яйце,извара,ориз и зеленчукзначи 365 килограма месо годишно..ако го купуваш от магазина в квартала -не е изгодно,ако го купуваш от складовете-иди дойде,ако го купуваш от кланицата-най -изгодно..ако си го произвеждаш си най на сметка :)

#626 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 25 October 2011 - 07:08 PM

Показване на мнениетоnavar, в 25 October 2011 - 06:17 AM, написа:

много отдавна бях написал че служебните/работните кучета и домашните любимци са две различни неща,и н етрябва да се слагат под един знаменател..същото важи за ветеринарите,за аксесоарите ...замислете се не е ли така?? един нашийник 85/5 см см ,от естествена кожа за кавказката ми струва 10 лв..а едно нашийниче за чихуато на дъщеря ми ,дълго сигурно 15 см/1 см от розова изкуствена материя -20 лв ..


да ти кажа, темата вече отиде другаде..................както и да е съгласен съм с всички, защото всеки има своя истина..................:ba_025:

#627 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 26 October 2011 - 03:21 PM

съгласен,или да се връщаме на обучението или да не спамим повече :dog:

#628 Потребителят е офлайн   NANIOX Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 777
  • Регистрация: 09-February 08
  • Gender:Male
  • Location:Смолян
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=fag9c50wJE0

Публикувано: 26 October 2011 - 05:52 PM

Показване на мнениетоnavar, в 26 October 2011 - 01:21 PM, написа:

съгласен,или да се връщаме на обучението или да не спамим повече :dog:


:ba_025:

#629 Потребителят е офлайн   alexy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 965
  • Регистрация: 03-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 31 October 2011 - 05:05 PM

А това куче на какво ли е обучавано?Може би футбол? :ab_041:

http://www.youtube.c...opvideos_sports
User's Signature

"Гробарю,когато копаеш гроба ми,нека бъде плитък,за да усещам дъжда."

#630 Потребителят е офлайн   Arolski9111 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 259
  • Регистрация: 17-June 11
  • Gender:Male
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 31 October 2011 - 09:14 PM

Обучено е да разкарва футболисти, които не искат да тичат :ab_041:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици

Качена снимка

  • (32 Страници) +
  • « Първа
  • 30
  • 31
  • 32
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни