Dog.bg Форуми : Обучение на Кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Обучение на Кучета Професионално обучение на кучета Оцени темата: ***** 8 Гласове

#1 Потребителят е офлайн   Arolski911 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2011 - 03:07 PM

Ако искате професионално обучение за вас и вашето куче се обърнете към мен ( ИДВАМ НА МЯСТО !! ) Професионално обучение на кучета и техните собственици. Обучението се състои от начално обучение ( общо послушание ) до Специализирано обучение в различни професий на кучето ( следова , охрана циркови номера и др. ) Обучение получава не само кучето , но и неговият стопанин. Обучението е на часове като във всеки един час кучето се приучава към нещо според изискванията на собственика. тел.0878787912 - ( Асен Аролски )

#2 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2011 - 03:40 PM

Дайте някакво инфо - от кой град сте (или обявата важи за цялата страна :ab_041: )? Какви постижения имате? Къде сте учили за треньор, с кого сте работили? По какви методики?
Изобщо, по този начин обявата звучи несериозно и дори да сте наистина добър треньор потенциалните клиенти няма как да го разберат... Особено след като напоследък куцо и сакато се пише "обучител" мисля, че е съвсем нормално да дадете повече информация за себе си и да сте готови да отговаряте на всякакви въпроси... И ако позволите още една лека забележка - дори да бързате проверявайте си правописа :tb_195:
Успех :ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   Arolski911 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2011 - 04:09 PM

Първоначално съм се учил от баща ми ( той е експерт кинолог - работил е в Русия 9 години бил е международен съдия .) След това аз съм се специализирал предимно в обучението на кучета , както и в корекции на тяхното поведение.Работил съм на няколко места,но няма да цитирам имена да не правя нечия реклама.
Методите,който използвам са най - различни в зависимуст от резултатата,който желаете - ето част от тях


Механичен
Вкусопоощрителен
Контрастен
Апортировъчен
Подтикващ
Подражателен

А до това дали разбирам можете да бъдете сигурни !

П.С. Обявата важи само за гр.София


Ето и клип как си играя , с моето куче - http://www.youtube.c...h?v=02C7PEP_hiU

#4 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 01 April 2011 - 04:45 PM

Занимавате ли се с кореккция на поведението на пораснали кучета, минали възрастта си са обучение, също агресивни?
Какви породи сте обучавал?
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Arolski911 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2011 - 04:58 PM

Да занимавам се с корекции на поведение на възрастни кучета ( с агресивни също ) - А с породите , с които съм се занимавал са най - различни от Болонка до САО ( Средно Азиатска Овчарка).

#6 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 01 April 2011 - 05:34 PM

И аз имам няколко въпроса...Казвате че баща ви е експерт кинолог- може ли да назовете името му, и къде точно в Русия е работил. Общо взето казвате много, но всъщност не казвате нищо съществено. И аз мога да кажа че баща ми е бил руски космонавт и от него съм се учил.
Напротив- назоваването на имената на местата, на които сте работил, само ще Ви помогне да спечелите повече клиенти- винаги може да се направи справка, ако назовете къде сте работил. Могат да се разберат какви са впечатленията на хората от вас. Къде сте специализирал? Изглеждате млад на клипчето.. как така сте обучили кучета от болонка до САО? Малко несериозна работа ми изглежда, честно казано :smile: Отговорете на зададените въпроси и с удоволствие аз ще ви стана клиент с 2 годишна немска овчарка.

#7 Потребителят е офлайн   Arolski911 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2011 - 05:43 PM

.

#8 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 01 April 2011 - 05:49 PM

Показване на мнениетоArolski911, в 01 April 2011 - 03:43 PM, написа:

Баща ми се казва Асен Г. Аролски и е работил в Старии Оскол.
Да найстина съм млад,но това няма никакво значение.
След като се съмнявате в това дали съм добър или не просто ми се обадете да се видим и сами ще се убедите.

Повечето време съм работил на свободна практика,но нямам случай когато отида при някой клиент той да не се обади отново.


Твърдите че сте професионалист- опита идва с годините и работата с различните кучета. Къде сте учил? За баща ви нищо не намерих в интернет :smile: Успех ви желая, лично предпочитам да заведа кучето си на някои доказан, а не на поредния самохвалко, които е професионалист на 20. Лек ден!

#9 Потребителят е офлайн   Arolski911 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2011 - 07:10 PM

Всеки има право на избор къде да заведе кучето си.Незнам какво значение има къде съм следвал.
Само ще помоля да пишат сериозни хора които имат интерес към обявата а не постват общи приказки
Благодаря !!!

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 April 2011 - 07:27 PM

Показване на мнениетоjacko, в 01 April 2011 - 05:49 PM, написа:

лично предпочитам да заведа кучето си на някои доказан

За да се докаже човек все някой трябва да му даде шанс. Не разбирам нахвърлянето.
Какво разпитвате за обучение, сякаш в България всички треньори са го учили като висше.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 April 2011 - 09:38 PM

Буш,не става дума да е учено като висше..
говорим за друго-казваш аз съм Гошо,обучавам кучета..обучил съм това куче на тоя стопанин-ето клип,работил съм с това и това куче на тоя стопанин-ето клип..показването на постижения,и мненията на клиенти доказва професионализма..
иначе какво се получава-някой,когото никой не познава пуска обява като тази,пуска клип на което някакъв младеж с куче играят фризби..ама дали той е младежа,дали кучето е негово,дали въобще той го е учил??
не разбирайте нещата погрешно...
дали има диплома или няма-все тая,въпросът е може ли или не може..казва работил съм на много места-ами цитирай ги,за да може човек преди да повери някому обуучението на кучето си ,да провери що за човек е обучаващия..че хора всякакви се навъдиха,обучаващоите станаха като строителите в Бг -всеки ги разбира тия неща

#12 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2011 - 10:16 PM

navar е прав.Не може ,да изскочиш от нищото и,да кажеш:"Аз обучавам кучета,баща ми е .еди кой си....."най-малкото звучи несериозно.Поне един коментар в темите за обучение да имаше.Профила е празен,няма никакви сведения.Освен това,има специална тема ,за представяне на тренъори или хора занимаващи се активно с възпитание и обучение на кучета.Видеото е интересно но...само това .В интернет ,има стотици такива клипове.То,показва едно обучено куче.Но ,кой го е обучил,как го е направил,тайна.Нищо лично но ,такава презентация трябва да се защити.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#13 Потребителят е офлайн   Arolski911 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 24
  • Регистрация: 01-April 11
  • Gender:Male

Публикувано: 01 April 2011 - 10:29 PM

Защитата става много лесно обадете ми се, ако искате и с моето куче ще дойда, но мисля че няма как да стане аз да отида да работя с дадено куче и в същото време да снимам видео !!! " ..казва работил съм на много места-ами цитирай ги,за да може човек преди да повери някому обуучението на кучето си , "
Както казах по рано повечето време в което аз съм работил като треньор е било с частни лица.Аз кучета не взимам да обучавам !
А до колкото това че нямам коментари отговора е елементарен днес се регистрирах с цел да пусна обявата и все още не съм разгледал форума къде какво има !!
И не е нужно да се нахвърляте - може би факта че има хора където се опитват да пробият по някакъв начин ви дразни може би незнам но знам 1
сигурен съм че съм един от най - добрите треньори в България !!

#14 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 01 April 2011 - 10:32 PM

Бре, че големи думи праска...
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   John Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 361
  • Регистрация: 22-December 05
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 01 April 2011 - 10:45 PM

Не знам защо,елементарни въпроси ги превръщате в лична вендета? Както споменах, можеше ,да дадете съвет,в някой от форумите.Да се представите в профила си..
В един друг форум,имаше подобен случай.Но,човекът освен че си правеше реклама,при това агресивно,даваше много компетентни съвети по различни проблеми/описаният форум няма нищо общо с кучетата/.
User's Signature

Няма лошо куче,има лош стопанин.

#16 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 01 April 2011 - 11:10 PM

а аз съм сигурен че съм най красивия мъж в България ,и най умния ..и най скромния ,ама що ли никой не ми вярва..
сега приятелю,ако наистина си работил с частни клиенти( не че има държавни такива) е много лесно да се докаже и провери,а клипове всеки инструктор прави -недей по тънката лаистна..
та ,нещата са прости- Бг не е САЩ,хората които правят дадени неща общо взето се познават-къде лично,къде задочно...когато имаш претенции за нещо -трябва да се аргументираш..и аз мога да докажа че тунинговам джипове за оффроуд -мога да дойда с моя и да видиш..ама какво ще видиш?? готовия продукт ,или това че аз съм го създал??

#17 Потребителят е офлайн   jacko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 251
  • Регистрация: 29-January 09

Публикувано: 01 April 2011 - 11:44 PM

И на мен ми се стори невероятно всичко това, както и това че младежа дори не пише грамотно :ab_041:

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 02 April 2011 - 12:30 AM

Навар, Джон, съгласна съм.
Особено с това:

Цитат

че хора всякакви се навъдиха,обучаващоите станаха като строителите в Бг -всеки ги разбира тия неща

А най-лошото е, че тия неща си имат последствия и то по-честно негативни.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   sundy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 523
  • Регистрация: 17-November 04
  • Gender:Female
  • Location:Бургас... again...
  • Skype:

Публикувано: 02 April 2011 - 07:41 AM

Не исках да започвам такава полемика, но не можах да не направя асоциация с един "колега", посещавал за кратко тренировките на "Сириус" и след като реши, че вече е велик обучител самопроизвел се в треньор със "школа" :dry: Аз самата доста време отказвах да се занимавам с чужди кучета, защото смятах че има още много да уча (и това е така), още много поводи да скъсам и много грешки да направя, докато придобия самоусещането, че съм треньор... Ужасно се дразня от самоизлюпили се обучители със самочуствието на Сизър Милан (а той определено си го има :ab_041: ), които са попили оттук-оттам по малко знания и се опитват да ги приложат "матрично" върху всяко поверено им куче... Да, на клипа се вижда много симпатично куче, което играе с удоволствие и което е научило няколко не много сложни, но ефектни номера - харесва ми, но аз харесвам всички кучета дори без да правят номера :wb_052:
Далеч съм от мисълта да твърдя, че момчето не е добър треньор или не е компетентен да обучава кучета, за да изгради база на която да се докаже... просто дойде от нищото с твърдението, че е "един от най-добрите треньори в България" - е, тогава защо никой не е чувал за него? Ние не сме толкова много и ако не се познаваме лично, поне сме чували за тези, които се занимават с кучета професионално или любителски - с кого точно се сравнява твърдейки, че е един от най-добрите? На колко състезания или изпити е присъствал, на колко се е явил и колко е издържал? Информацията за него е твърде оскъдна, за да повярваме на твърденията му... а уроците в Русия - ех, страна огромная!
Да отбележа - не подскачам, защото го смятам за конкуренция :ab_041: Дори приветствам конкуренцията (изобщо не е приятно да се състезаваш сам със себе си или с още 1-2 луди ентусиасти :dog: ) Дори не съм в София от няколко години - живея и работя във Варна в момента и не ми остава твърде много време за удоволствието да тренирам кучета, въпреки че това е с което искам да се занимавам. Дразня се от начина, по който се изсипа обявата без да даде дори минимална информация за качествата на предлаганата услуга, пък били те и завишени...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Galiadogs Икона

  • оптимист-рецидивист
  • Икона
  • Група: German Shepherd Dog
  • Мнения: 2923
  • Регистрация: 01-March 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив/Съединение

Публикувано: 02 April 2011 - 11:40 AM

Arolski,повечето от потребителите с коментарите си те насочиха много сполучливо,как е по-приемливо едно представяне в такъв форум.Ако само извлечеш полза без да натрупваш негативи,значи си прескочил първото и най-страшно препядствие в живота-Егото.
Следващото препядствие са собствените цели и изисквания поставени от теб самия към професионализма ти.Накрая,но не последно място идват резултатите с твоите собствени кучета и тези на клиентите ти.Те ще станат твоята атестация и мерило за следващи успехи.
User's Signature

Качена снимка

  • (32 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни