Dog.bg Форуми : Да живееш и помагаш на куче което поради различни причини е пострадало необратимо!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Да живееш и помагаш на куче което поради различни причини е пострадало необратимо! Истории от ежедневието,съвети и грижа за кученцата!

#1 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 08 April 2011 - 03:08 PM

Пускам тази тема за собствениците на слепи кучета. Аз самата имам такова, някои знаят нашата история други могат да се запознаят с Оливър тук. Темата я пускам в БКК Мопс не само защото моята мишка е мопс, а защото тази порода е една от най- предразположените към очни заболявания. Нека всеки който има някакъв опит с незрящо животно да сподели опита си. Ще се радвам, ако намеря съмишленици и други стопани на слепи кучета, с които да коментираме живота със сляпо куче, защото хората трябва един път завинаги да разберат, че сляпото куче не е по-различно от останалите и няма нужда да се евтанизира. То може да живее като едно нормално животно с малко мопощ от своя верен стопанин. Ще се радвам тук да споделят мнения собственици на кучета с всякакви увреждания, било то физически, духовни или присически....животните са наши приятели и ние е трябва да се грижим за тях, въпреки всичко.
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   Archiball Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 532
  • Регистрация: 09-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Варна
  • Interests:жУвотни

Публикувано: 09 April 2011 - 06:24 PM

Разбрах за вашата история от Фейсбук. Поздравления за това, което правите, грижете се добре за малкия Оливър.
User's Signature

Качена снимка


"you cannot change the world by saving one animal, but for that one animal...you can change the world."

"Имаме земя, имаме вода... и си правим кал."

#3 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 11 April 2011 - 11:15 AM

Благодаря :smile: всъщност отглеждането на сляпо куче и по-точно Оливър е много по-лесна задача от колкото повечето хора си представят. Но той е умничето на мама и е много послушен. Вече писах за последният преглед при доктора и няма да скрия, че у мен никога не умира една последна надежда, че все пак може и да се оправим, поне с едното око. Ако налягането спадне и излекуваме кератита и белите петна се избистрят и ретините му не са отлепени, както твърди нашият лекар ...може пък и да започне да вижда, не знам все се надявам.
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 11 April 2011 - 11:17 AM

Стискам палци Ани и силно ви прегръщами двамата!!! Силно вярвам, че той има шанс. Живота е пред него.

#5 Потребителят е офлайн   Pretty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 03-April 11
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:+359878787912
    arolski911@gmail.com

Публикувано: 15 April 2011 - 11:19 AM

Да наистина живота е пред него и това,че има проблем не означава,че не може да живее пълноценно и да е изпълнен с любов и радост :ba_025:

Ако имате нужда от помощ - МОЛЯ не се колебайте да ми пишете ще ви помогна,с каквото мога :be_107: :be_107:
User's Signature

Асен Аролски треньор на кучета
и
техните собственици


Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 15 April 2011 - 01:51 PM

Искате ли да ви разкажа една смешна история от днес. Идва майстор вкъщи, аз му отварям, а той не иска да влезе...защото 4 месечният сляп Оливър стои на дивана и го гледа втренчено ( на мего му е любопитно какво става сега) :ud_009: ....хахахахах.....а човека ми казва, аа това да не е от онези кучета .....хахахха....бойните, които хапят.....хахахахах. Аз му обясних, че той е още бебе и дори не може да слезе от дивана сам и тогава го убедих да влезе..... :ab_041: Как може да те е страх от тази муцунка....

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 20 April 2011 - 06:35 PM

Познаваме се с Ани, знам че няма да ми се разсърди , че пиша в темичката и.

Искам да ви разкажа за едно мъниче, без особени надежди..Тя е малка и обречена. От както я видях, не спирам да мисля за нея. Днес звънях, още е там ( в Общински приют Бургас) - жива е. Значи още има шанс... СЛЕПИЧКА Е!

Прикачена снимка

Не мога да поема повече кучета у нас, не мога да натоваря и никого, постоянно изникват нови и нови същества - кой изоставен, кой ранен...все не остава място за тези, които също са крайно нуждаещи се и умират тихо в някой ъгъл, но няма кой да ни ги тресне пред вратата и да каже - спасявайте се.

търся приемен дом за да я извадя, не мога да се ангажирам със срокове за осиновяване, но ще направя всичко по силите си - лечение ако е нужно и ваксини от мен...

Темичката и тук
User's Signature

Качена снимка


#8 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 26 April 2011 - 11:46 AM

Малката е прекрасна! От приюта ми казаха, че е родена без очи. Често срещан проблем при кучетата в Щатите, но за първи път виждам у нас. Тази, как да я нарека, аномалия обаче въобще не изглежда грозно. Напротив малката изглежда винаги усмихната и с присвити очички. Дано се намери някой, който ще иска да я осинови. Явно ще стане едричка и ще е хубаво да има двор където да тича и играе. Дано слепотата не се окаже пречка пред осиновителите й. Тя е толкова сладка и ще бъде едно прекрасно домашно куче.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 28 April 2011 - 06:55 PM

Повечето хора смятат, че слепите кучета са непълноценни животни. Страхуват се да се обвържат с такова куче и от личен опит мога да кажа, че думите на повечето са, че животно се мъчи и трябва да бъде ефтаназирано.
За това тук ще опиша едни от основните неща, които могат да бъдат от полза за собствениците на слепи кучета.


КАК ДА ЖИВЕЕМ СЪС СЛЯПО КУЧЕ

Ослепяването на кучето може да бъде причинено от проишествие, удар в окото или заболяване.
Кучетата които ослепяват в последствие или са родени така, обаче могат да живеят нормален живот. Когато се сблъскат с този проблем собствениците изпитват скъб, страх как ще се справят със ситуацията, съжаление.
Не сте сами....
Ще видите, че когато научите повече как да помагате на сляпото куче, много бързо то ще започне да се справя с новата обстановка.
За да бъде улеснено сляпото куче ще трябва да направите малко корекции във вашия дом, които ще направят кучето по-уверено.

1. Премахнете опасните предмети (като играчки, столове поставени на средата на стаята).
2. Използвайте звукови сигнали. Добре е пода да бъде от твърда настилка, а да може кучето да чува стъпките ви и да знае къде се намирате.
3. Започнете да учите специфични команди които да съобщават на кучето за опасни райони. ( стоп, внимавай, за качване и слизане например- up i dawn, защото са кратки)
4. Може да сложите различни ароматиатори в различните стаи. Така кучето няма да се обърка къде се намира.
5. Винаги мебелите трябва да стоят разположени по един и същ начин. Така кучето ще си направи "карта" и ще се ориентира без да се блъска в предмети.
6. Остри ръбове и опасни предмети, които са на нивото на очите на кучето трябва да бъдат премахнати или обвити с мек плат.
7. Иползвайте пътеки на пода, по които кучето може да стигне в раличните стаи.
8. Ако кучето се дезориентира го заведете в неговото легло или мястото където спи, нещо което му е познато.
9. Изкачването и слизането по стълби е едно от най-трудните неща за слепото куче. Стълбите вкъщи трябва да бъдат с пътеки. Вървете до кучето и подпирайте тялото му. Успокоявайте го с добър тон на гласа. Изпозлвайте командите up, dawn


СЪВЕТИ И ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ

Винаги водете сляпото куче на каишка когато сте на разходка. Каишка може да използвате и вкъщи, когато кучето учи мястото, така ще може по-лесно да го коригирате при евентуално препядствие.

Бъдете търпеливи в работата си с нерящо куче. То трябва да ви има доверие.

Не изполвайте строги методи, наказания и удари по време на възпитанието на сляпо куче. То е достатъчно стресирано, че е изгубило зрението си.

Чувството за социално изолиране е проблем на незрящите кучета, както и на глухите. Кучето се чувства по-спокойно когато знае къде е стопанинът му.

Ограничавайте движението на кучето нощно време докато спите.

След като кучето свикне и изготви ментална карта, то ще може да обикаля дома съвсем спокойно. Ако не кажете на гостите си, че кучето ви е сляпо....те няма да разберат.

КАКВО ТРЯБВА ДА ЗНАЕМ ЗА КУЧЕШКАТА СЛЕПОТА

Слепотата при кучето рядко се появява внезапно. Тя обикновено се появява постепенно, но много често собствените я откриват когато вече е късно.

Кучетата компенсират слепотата си, като другите им сетива слуха и обонянието се засилват. Все пак зрението е последното по ред сетиво, с което си служат кучетата.

Някои кучета са генетично предразположени към слепота.

Най-честите причини за слепотата са катаракта, корнеална болест, възпаление на ретината и глаукома.

Глаукомата е водещата причина за ослепяване на кучета в зряла възраст. Ако налягането не бъде овладяно се налага отстраняване на очните ябълки на животното.

Кучетата могат да изпаднат в депресия, когато загубят рението си. За това те трябва да получават специално внимание от своите стопани.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 28 April 2011 - 07:06 PM

Еио и няколко клипчета как се справят незрящите кучета :rc_036:

My linkhttp://www.youtube.com/watch?v=8-92g1zPKpQ

My linkhttp://www.youtube.com/watch?v=lP3tV9netQY

My linkhttp://www.youtube.com/watch?v=o4OyCtuWT2M
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   nETq Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 378
  • Регистрация: 27-June 09
  • Gender:Female
  • Location:Асеновград

Публикувано: 28 April 2011 - 09:25 PM

Прекрасно си се справят животинките. Не по-зле от всяко друго куче :rc_036:

#12 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 23 June 2011 - 08:08 AM

Приятели, помогнете на Оливър да спечели състезанието за най-изключително куче....следвайте линка и гласувайте със звездичките....My link

Благодарим виии ..... :be_107:
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   anela Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 247
  • Регистрация: 25-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Burgas

Публикувано: 08 December 2011 - 12:36 PM

Приятели, приятели наши .... колкото и да не ми се иска, трябва да ви съобщя една тъжна вест. Моето малко мишленце ни напусна. Детенцето ми умря в ръцете ми и нищо не можах да направя.
Знам, че ще се чудите какво се обърка, точно сега когато всичко вървече перфектно с очите, за това ще ви разкажа. След кастрацията си го прибрахме у дома. Операцията беше наложителна, защото Оливърчето имаше задържани тестиси. Той дишаше тежко, но доктора каза че е от упойката и до сутринта ще се оправи. В 12 часа през ноща се събудих и видях как сърцето му спря. Не можех да повярвам...веднага започнах сърдечен масаж и икуствено дишане, тръгнахме към една от клиниките, в Бургас няма денонощна, обадих се на лекарите...дойдоха сравнително бързо. Интубираха го, включиха го към апарата, биха му адреналин в сърцето направо....нищо не стана. Не знам защо Господ ми го отне...не спирах да се моля, но..... Лекарите казаха, че или е увреждане на сърцето или тромб и е било необратимо. Липсва ми толкова много, не знам какво ще правя....детето ми го няма вече....
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 08 December 2011 - 12:45 PM

Моите най-искрени съболезнования за милото мопсче... Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Hera_mp Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 293
  • Регистрация: 08-June 11
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 08 December 2011 - 01:29 PM

Много съжалявам за загубата, но трябва да сме силни, знам какво е и все още не мога да свикна с мисълта че я няма. Думите не стигат когато загубим някого толкова близък до сърцето ни. :dh_188:

#16 Потребителят е офлайн   svetamops Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1898
  • Регистрация: 26-September 05
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 08 December 2011 - 03:19 PM

Показване на мнениетоanela, в 08 December 2011 - 10:36 AM, написа:

Приятели, приятели наши .... колкото и да не ми се иска, трябва да ви съобщя една тъжна вест. Моето малко мишленце ни напусна. Детенцето ми умря в ръцете ми и нищо не можах да направя.
Знам, че ще се чудите какво се обърка, точно сега когато всичко вървече перфектно с очите, за това ще ви разкажа. След кастрацията си го прибрахме у дома. Операцията беше наложителна, защото Оливърчето имаше задържани тестиси. Той дишаше тежко, но доктора каза че е от упойката и до сутринта ще се оправи. В 12 часа през ноща се събудих и видях как сърцето му спря. Не можех да повярвам...веднага започнах сърдечен масаж и икуствено дишане, тръгнахме към една от клиниките, в Бургас няма денонощна, обадих се на лекарите...дойдоха сравнително бързо. Интубираха го, включиха го към апарата, биха му адреналин в сърцето направо....нищо не стана. Не знам защо Господ ми го отне...не спирах да се моля, но..... Лекарите казаха, че или е увреждане на сърцето или тромб и е било необратимо. Липсва ми толкова много, не знам какво ще правя....детето ми го няма вече....



Не мога да сдържа сълзите ,много ми мъчно ,колко той и ти изтърпяхте ,защо това нещо ,защо винаги прибират най добрите.Горкото малко но много бойно сърчице ,защо страда то ,защо и с какво си заслужила и ти така да страдаш.Миличка много ти съчувствам и те съжалявам.Нямам много думи ,а и не ти до тях сега.
User's Signature

Качена снимка

www.bullgary.com
www.kingonaleash.com

#17 Потребителят е офлайн   Tania Toteva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 67
  • Регистрация: 16-September 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 December 2011 - 04:35 PM

Толкова много съжалявам.


User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 09 December 2011 - 07:59 PM

Жалко за кутрето... :dh_188: Моите съболезнования.

#19 Потребителят е офлайн   blackburn Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 376
  • Регистрация: 02-October 10
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив
  • Interests:German Shepherd Dog

Публикувано: 09 December 2011 - 08:57 PM

Стана ми адски мъчно :dh_188: Кураж!!!
User's Signature

Днес някой седи на сянка, защото преди много време някой друг....... е посадил дърво.
http://www.nuadarits.net

#20 Потребителят е офлайн   ATT Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 136
  • Регистрация: 03-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 December 2011 - 11:29 AM

Ужасно съжалявам, следях темите на Оливър с голям интерес и много се радвах за Вас и за него,най-искрени съболезнования! Бъдете силни!
User's Signature

Качена снимка

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни