Dog.bg Форуми : Снимки и клипове с кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Снимки и клипове с кане корсо Нашите кучета

#121 Потребителят е офлайн   animal heart Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 23-July 11
  • Gender:Male
  • Interests:Kane Korso Italiano

Публикувано: 20 August 2011 - 04:31 PM

Вие явно се имате за по добър от съдия явно!
Вземете и си направете клюкарски форум,а не пречете тук на хората които постигат всичко със труд защото сте смешни и жалки.
Ще коментираме след следващата изложба :re_037:

#122 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 20 August 2011 - 08:30 PM

За разбирачите......Афродита.
Чакам произведените еталони от Благомир ,Carousel и активно пишещите тук никому непознати корсо познавачи.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#123 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 20 August 2011 - 08:59 PM

Не си струва според мен.Сигурна съм,че нямате никаква нужда някой да Ви казва каквото и да е.Нито Вие,нито някой друг.
Както в този форум,така и в другият липсва много информация-точна и ясна кой какво произвежда,развъдник ли е развъждач ли е.И който няма,каквото трябва да има да си вземете необходимите мерки.Но трябва яснота и прозрачност за обикновеният потребител.От страни погледнато такава няма,много неяснотий,много въпроси.
Лично мнение и без лоши чувства :re_037:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#124 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 20 August 2011 - 10:12 PM

Дайте да видим какво липсва....В клубният ни сайт са на разположение всички необходими за всичко документи,легитимните развъдници са обявени и тук,информация никога на никого не е отказана. Да, трудно е да се прочете всичко от началото до сега,обаче ако някой иска да му е ясно,чете......и пита, контакти с КККБ колкото искаш.
Проблемът desi79 е друг,нали знаете ,че българина не признава авторитети,от него почва и свършва всичко и за него е по-лесно да руши,отколкото обратното,защото да правиш нещо трябва дупе и то голямо.......,хайде стига,много време им отделихме.Качена снимка

#125 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 20 August 2011 - 10:19 PM

FORD / Буда,бащата на Афродита(Атина).

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#126 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 20 August 2011 - 10:37 PM

Майката на Афродита, АЛМА/Хали и сестра и Андромаха.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#127 Потребителят е офлайн   Carousel Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 20-August 11

Публикувано: 20 August 2011 - 11:05 PM

Не съм селекционер, нито съдия във втора група. Общото впечатление от дадените снимки е, че кучето е много различно от родителите му и едно от друго. Черепът изглежда тесен спрямо муцуната. Неща като запълненост под очите, пропорции на главата, горна линия на муцуната, захапка - чела съм стандарта и коментарите и казах какво и къде ме смущава. Забравих да спомена слабата и лека долна челюст и недоразвита задница която личи на последвалите снимки. Мнението ми е базирано на представените снимки тук и в клубният форум. Интересува ме мнението на селекционерите относно въпросната Атина, както и тълкуването им на стандарта, а и леко ме учудва тази тънкообидност на ангарева и animal heart, повече прилягаща на някой тийнейджър, но предполагам става въпрос за обикновено неразбирателство. Надявам се, че не всички селекционери са толкова неотзивчиви.
Мнението е лично, за компетентност никъде не съм претендирала. И не е заяждане, а напълно индиферентен коментар, който дадох само след като бях раздразнена от предшестващите събития и коментари и участието в тях на мои познати.

#128 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 20 August 2011 - 11:39 PM

Показване на мнениетоCarousel, в 20 August 2011 - 11:05 PM, написа:

Не съм селекционер, нито съдия във втора група. Общото впечатление от дадените снимки е, че кучето е много различно от родителите му и едно от друго. Черепът изглежда тесен спрямо муцуната. Неща като запълненост под очите, пропорции на главата, горна линия на муцуната, захапка - чела съм стандарта и коментарите и казах какво и къде ме смущава. Забравих да спомена слабата и лека долна челюст и недоразвита задница която личи на последвалите снимки. Мнението ми е базирано на представените снимки тук и в клубният форум. Интересува ме мнението на селекционерите относно въпросната Атина, както и тълкуването им на стандарта, а и леко ме учудва тази тънкообидност на ангарева и animal heart, повече прилягаща на някой тийнейджър, но предполагам става въпрос за обикновено неразбирателство. Надявам се, че не всички селекционери са толкова неотзивчиви.
Мнението е лично, за компетентност никъде не съм претендирала. И не е заяждане, а напълно индиферентен коментар, който дадох само след като бях раздразнена от предшестващите събития и коментари и участието в тях на мои познати.


Раздразнена или не,ваша работа,не съдете кучета по снимки, не сте съдия видно е,терминологията която употребявате е доста странна,с четене на стандарт и коментари няма да стане.А забравих,в БГ всички сме капацитети ,дори и футболни......Ангарева е фамилията ми и се пише с главна буква,струва ми се не се познаваме. И съвет ако ми позволите,личните мнения на лични съобщения,,,,,,"напълно индиферентен коментар".....

#129 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 21 August 2011 - 09:04 AM

По въпросът за прозрачността и информацията още нещо,ако тези два клубни форума в които все още двама,трима радетели за чисто породно развъждане пишат и непрекъснато добронамерено се опитват да обясняват,мненията на сериозни кинолози по най-различни наши теми, не са достатъчни и убедителни,не знам какво още е необходимо на аудиторията.Много пъти съм казвала че КККБ принадлежи на обичащите породата и всяко градивно предложение е добре дошло......такива обаче няма,има мрънкане,заяждане,скандали между хората.Ако това не е прозрачност......

#130 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 21 August 2011 - 09:10 AM

Опитах снощи да Ви изпратя ЛС с моите аргументи,но за съжаление имам проблем с изпращането.При първа възможност ще се аргументирам и тъй като мнението ми е лично предпочитам да го направя на лични.
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#131 Потребителят е офлайн   GOD OF TROY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 306
  • Регистрация: 28-March 11
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 21 August 2011 - 11:14 AM

Показване на мнениетоangareva, в 21 August 2011 - 09:04 AM, написа:

По въпросът за прозрачността и информацията още нещо,ако тези два клубни форума в които все още двама,трима радетели за чисто породно развъждане пишат и непрекъснато добронамерено се опитват да обясняват,мненията на сериозни кинолози по най-различни наши теми, не са достатъчни и убедителни,не знам какво още е необходимо на аудиторията.Много пъти съм казвала че КККБ принадлежи на обичащите породата и всяко градивно предложение е добре дошло......такива обаче няма,има мрънкане,заяждане,скандали между хората.Ако това не е прозрачност......


Ваня,мислех да запазя мълчание .Но така развиваща се темата мисля,че е редно да се включа.Знам ,че не съм обичан ,заради много мои мисли и действия.Знаеш,колко много скандали съм заформял.Но не мога да се съглася с мнението на противника ти и смятам да те подкрепя .Всеки развъдчик има правото да прави своята селекция ако тя не протиторечи на правилата.Какво се е получило от това, времето показва,дори да има неуспех или успех ,това е извода които си прави развъдчика и продължава напред.Нямат право хора ,които не са правили никога атестация на собствените си кучета да плюят по другите.Дали Афродита е коректна или не отсъжда съдията!!!!!! Ако съдията реши ,че не е коректна -.лошо,но добрият развъдчик прави изводите и продължава напред.И при най-успелите развъдчици стават грешки,при най-непознати се раждат отлични екземпляри.Да не забравяме ,че все пак майката природа последна отсича.Така ,че лаячи и писари,добивате тъпията съдия, водите кучетата си на изложби и показвате успехи,тогава коментирате. Аз познавам много по-големи катастрофи на известни развъдчици,не смятам ,че Афродита е това ,което ви пречи.Знам ,че сте я хванали за мезе,но това е глупаво. Никога,никъде, никой не е парадирал с нея или изтъквал качествата и .Има много по-напъващи се с техните любимци ,а те са само хубавци на думи. Шубе ги е собствениците да ги представят в една атестация наравно с другите,и защо, да не се изложат,не са уверени в качествата на техните любимци,или просто не са ......Ето това е проблема, не лайте ,а показвайте кучетата си и тогава се напъвайте да давате оценки.Това е мое мнение,много е лестно да лаеш отсрани,ела и се докажи и тогава бау ,бау,бау!!! Ваня,не им се връзвай,всички не сме идеални,като изключим мен :ab_041: ,но това не пречи човек да продължи напред.Бачкане ,бачкане,бачкане ,може и да се получи нещо.Мисля ,че се върви в правилна посока,повече гластност,повече инат ,повече желание и всичко ще си дойде на място.

#132 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 21 August 2011 - 07:53 PM

Благодаря Митак,нали ритаме в един отборКачена снимка.Все си мисля,че куче Клаудия Шифър не се ражда всеки ден,ама на, противника ,смята че всички негови са поне Анджелина Джоли,к,во да правиш. Гласът ни се чува,инат всички имаме достатъчно,обаче пак сме си едни и същи в ринга......,тези големите капацитети и селекционери предпочитат кучета на снимка,от друга страна пък........кучетата си лаят,кервана си върви.

#133 Потребителят е офлайн   vlado zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1818
  • Регистрация: 12-February 07
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 21 August 2011 - 09:48 PM

За съжаление, Ваня, тук не става дума само за твоето куче. Бавно и полека се прокрадва сравнението - кучета, размножавани по екстериор или кучета, доказани на едни "по-различни" рингове - танцьори, май беше последното определение. Разбира се подобно нападане над куче или стопанин беше грозновато. Но по-страшното е навлизането на подобни хора в клуба и развъдната дейност. Много се надявам след последния катарзис на последните две страници УС да преосмисли идеята си за прекалена масовост на клуба.
Поздрави
User's Signature

Качена снимка

#134 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 21 August 2011 - 10:43 PM

Показване на мнениетоvlado zoo, в 21 August 2011 - 09:48 PM, написа:

За съжаление, Ваня, тук не става дума само за твоето куче. Бавно и полека се прокрадва сравнението - кучета, размножавани по екстериор или кучета, доказани на едни "по-различни" рингове - танцьори, май беше последното определение. Разбира се подобно нападане над куче или стопанин беше грозновато. Но по-страшното е навлизането на подобни хора в клуба и развъдната дейност. Много се надявам след последния катарзис на последните две страници УС да преосмисли идеята си за прекалена масовост на клуба.
Поздрави


Разбира се ,че не става дума само за мойто куче,затова не мълчете,а пишете какво мислите.Както знаеш ОС на КККБ гласува промяната свързана с членуване в клуба,а УС е изпълнител на волята му.Не мисля,че някой от тези хора има желание за членство,опазване на породата или каквото и да е свързано с идеята на Клуба,единствената цел е да няма правила,защото така е било досега и е много лесно-въдиш,продаваш,те майката и бащата имат италиански родословия... , а тези от КККБ нищо не разбират.Време трябва,Владе и здрави нерви.

#135 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 21 August 2011 - 11:00 PM

И отново за аудиторията от познавачи, Аполония от Малина Валей.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#136 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 21 August 2011 - 11:20 PM

Моят пост беше свързан точно с това.Не мога да Ви изпратя ЛС,тъй като сте ги изключили явно или има друг проблем.
Вие,които сте членове на КККБ си знаете кой,какво,защо.Но който седне да чете трудно би разбрал например какъв е статутът на г-н Михайлов към този момент.Член ли е на Клубът,кандидат член ли е,това което произвежда има ли,няма ли родословия....
Ако да речем искам КК и вляза в темите виждам снимки с FCI регистрация,трябвало да са агресивни,на всички други са мастии едва ли не,първо караници,после подаване на ръце,в един момент иска,после не иска да е в Клубът.Луд да станеш.
Постоянно се прокрадват и подхвърлят съмнения за неизпълнение на някои правила и то явно от членове на Клубът.Има ли някой наказан с изключване каквито са последствията упоменати в правилникът ако обвиненията са истина и ако не са някой освен засегнатият написа ли,че обвиненията са неоснователни.
В първа страница на Развъдници.... е споменат развъдник Арес-Генерал Тошево.Това легитимен развъдник ли е?
Кой точно произвежда кучета страдащи от епилепсия? Ако се знае,трябва да се напише.
Дано да бъда разбрана правилно.Въпроси,които си задават сигурна съм и други като мен-нямащи нищо общо с КККБ.
Просто ме вълнува породата.
Поздрави.

След като написах горното,отворих клубният форум.Намерих една част от отговорите.
Мога да кажа само,че това ,което е написал г-н Русев е изключително градивно и трябва да се направи.
За останалото нямам думи.

Това мнение е редактирано от desi79: 21 August 2011 - 11:38 PM

User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#137 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 21 August 2011 - 11:53 PM

Едно по едно.....1.На 06 08 в тази тема помолих Иван Михайлов да махне надписа FCI от снимка на която представя куче,произведено незнайно кога и сигурно сте проследили развитието,до сега г-н Михайлов не е направил постъпка за членство в КККБ,следователно това което произвежда в момента са неродословни кучета .
2.Въпросният господин Данаилов след подадена и гласувана молба за членство в КККБ заплоди родословно куче без оценки с куче,с недоказано родословие и се самоизключи,поради неплатен членски внос.
3.Да ,Арес е легитимен развъдник,но без кучила в момента.
4.Аз знам за кучета с епилепсия от Плевен,Пазарджик и Ловеч .

#138 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 August 2011 - 12:08 AM

В такъв случай КККБ не е ли длъжен да направи постъпки за уведомяване на FCI за нерегламентирано развъждане?
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#139 Потребителят е офлайн   angareva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 82
  • Регистрация: 21-October 10

Публикувано: 22 August 2011 - 12:27 AM

КККБ има за основна цел регламентирано развъждане на породата и както вие сама казахте преди време трябва да се направи всичко възможно за привличане на съмишленици.Надяваме се че г-н Михайлов бавно и сигурно върви по пътя си на съмишленик и толерантно си мълчим.Всъщност нещата са доста по -сложни от това което се вижда на първо четене,а пък и тази тема беше за друго,снимки,ако може без коментари на стандарта,а с усмивки.




#140 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 22 August 2011 - 12:38 AM

Заставам зад това,че трябва да се привличат съмишленици.
След всичко изписано от г-н Михайлов,смятате ли че той е съмишленик в идеите зад които стои Клубът?
Или Клубът е съгласен да прави компромиси в името на спирането или ограничаването на нерегламентираното развъждане?


P.S.Стана си интервю направо. :smile:
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

  • (17 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни