Dog.bg Форуми : Здраве и хигиена на Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здраве и хигиена на Аляски маламут

#1 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 13 April 2011 - 08:50 PM

Молба към модератора: ако може темата да се включи към важните теми :smile:

Нека тук да обсъждаме всички въпроси, свързани със здравето и лечението на маламута, заболяванията които се предават по генетичен път и пр.

Може би знаете, че най-разпространените болести, които се предават по наследство при маламута са катаракта на очите и дисплазията на ставите. Първата води до пълно ослепяване, а втората до осакатяване на кучето, което изпитва и силни болки в ставите и движението му става трудно или даже невъзможно, в зависимост от степента на дисплазията.

Това е сериозен проблем при съвременните маламути, който може да се сведе до минимум само с развъждане на напълно здрави кучета. Във всички нормални цивилизовани държави собствениците на кучета се задължават да проверяват кучетата си, а при желание за развъждане - освен оценките от изложби се изискват и сертификатите от такива изследвания. Тоест - куче с катаракта на очите и/или дисплазия на ставите НЕ СЕ ДОПУСКА ДО РАЗПЛОД.

До миналата година в България нямаше оторизирани клиники, които да изследват очите и ставите и да издават международно признати сертификати - затова и никой не изследваше кучетата си - най-близките места за това бяха Белград и Букурещ. От края на 2009 година вече има сертифицирани специалисти и в нашата страна.

Миналата седмица най-после изследвахме Индис и сме много щастливи, че нейните резултати са за напълно здраво куче: очите са чисти; няма дисплазия на тазо-бедрените и лакътните стави.

Ето къде можете да направите изследванията:

За очите: Ветеринарен център на д-р Борисов -
Адрес
1618 София
Ж.к. Бъкстон
Ул. Юнашка песен 30
(зад бившия Калиман сега Софарма)

Телефон
GSM: 0885 64 62 02

За проверка за дисплазия:
д-р Георгиев - вет.клиника Син кръст - първият сертифициран български доктор, чийто снимки и изследвания за дисплазия се признават в ЦЯЛ СВЯТ

Адрес: София 1137, Панчарево, ул. "Черешова градина" № 1
Денонощен телефон за информация и записване на час: 02/979 09 35;
gsm: 0898 361 903
e-mail: info@bluecrossbg.com
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#2 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 13 April 2011 - 09:57 PM

Finwe, доколкото зная за диспалзия изследването е под пълна упойка?
Тогава това препоръчва ли се за кучета, които няма да стават родители?
И ако случайно някое куче има проблеми с очите и начална степен на диспалазия, колко лечимо е?
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 13 April 2011 - 10:56 PM

Да под упойка е , аз вече давам да слагат на мое куче упойка само в краен случай , преди години ми ликвидираха едно куче с предозирана упойка въпреки , че го предопредих доктора да не слага :eg_033: Като се сетя малко го бих доктора след това :eg_033: :eg_033:
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 April 2011 - 08:46 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 13 April 2011 - 07:57 PM, написа:

Finwe, доколкото зная за диспалзия изследването е под пълна упойка?
Тогава това препоръчва ли се за кучета, които няма да стават родители?
И ако случайно някое куче има проблеми с очите и начална степен на диспалазия, колко лечимо е?


Да - изследването за дисплазия е под пълна упойка, прави се рентгенова снимка на ставите. Моето мнение е, че ако кучето няма да става родител и ако не се налага да работи интензивно (теглене) и ако симптомите за дисплазия не са изявени (болки когато се движи, куца) да не се изследва. Но вече има случаи на дисплазия със самоед в България - наложи се да го оперират, за да спасят кучето - в такива случаи се поставя изкуствена става. За очите - мисля, че катаракта не е лечима - физическите натоварвания също влияят и на тази болест. Забравих да спомена, че изследванията за дисплазия се правят еднократно, докато за очите - е препоръчително всяка година (след навършване на едногодишна възраст на кучето) - защото симптомите могат да се появят и по-късно във времето.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#5 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 14 April 2011 - 07:58 PM

Дори не зная дали трябва да публикувам тук проблема си, моля да ме извините, ако съм изъвън темата, но дълго време, година се боря с проблема, който ще логна по-долу и резултатът е нулев, затова моля и се надявам, ако някой може да ми помогне, нека да го направи:
Чародей е аляски маламут на една година и два месеца. Тежи 46кг. От лятото получи гъбична инфекция на двата предни крака на колянните стави, точно на местата, които имат най-силно триене с повърхностите , върху които лежи. Инфекцията се оказа доста упорита и труднолечима , към настоящият момент продължа да има този проблем. Лекуван е с Пиоктанин, Екзематин С, Имаверол, поставяни са му през един месец два пъти противогъбични ваксини, след втората вероятно поради неправилно инжектиране от ветеринарният лекар се образува ново петно на задното краче. В момента се третират местата с Ветеузан външно и през 12дни поставяме нова серия ваксини Поливак ТМ. Свърши периода за поставянето на трите ваксини, изчаках определено време, дано нещо се случи, но уви, няма подобрение, мисля че и лекарите, при които го водя сега вече са безпомощни и само вдигат рамене, не ми го казват открито, за да не се отчаят, но...Моля, ако някои е имал подобен проблем и е намерил решение да сподели медикаментите , които са по-ефикасни или да предложи какъвто и да е съвет. Принципно има мнение, че тази гъбична инфекция е характерна за тежките и големи породи кучета, и минава трудно, но вярвам, че има някакво ефективно лечение.
Благодаря на всички, които ще споделят мнение по проблема.
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   dimy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 496
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Male
  • Location:Самоков
  • Skype:

Публикувано: 14 April 2011 - 11:08 PM

Сменяй докторите доведете го в Сф , направете консултация и с дерматолог .
Пробвайте и някое лекарство на билкова основа .
Аз много пъти съм се сблъсквал с неграмотноста на ветеринарите от по малките градове , На мен хъскито го объркаха с предозиране на някаква инжекция и направи невероятна анемия. От там я закарахме в син кръст , където само диагностираха анемията с изледванията дадоха някакви хапчета и казаха да търсим куче за преливане на кръв , ако не нямало да я бъде. След консултация с дядо ми /лекар е/ и един пазар в аптеката с хапчета за анемия + саностол кучката за няма и 2 месеца беше като нова , при повторните изледвания в син кръст нямаше и следа от анемията и не можеха да повярват , че кучето е оцеляло.

п.с. Finwe катарактата / пердетата / са лечими оперативно ,
относно дисплазията имаме едни познати с НОК на 7г и го е много закъсала постояно е на лекарства животното и е голямо мъчение и за него и за собствениците :dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 15 April 2011 - 06:28 AM

Показване на мнениетоCharodei, в 14 April 2011 - 07:58 PM, написа:

Дори не зная дали трябва да публикувам тук проблема си, моля да ме извините, ако съм изъвън темата, но дълго време, година се боря с проблема, който ще логна по-долу и резултатът е нулев, затова моля и се надявам, ако някой може да ми помогне, нека да го направи:
Чародей е аляски маламут на една година и два месеца. Тежи 46кг. От лятото получи гъбична инфекция на двата предни крака на колянните стави, точно на местата, които имат най-силно триене с повърхностите , върху които лежи. Инфекцията се оказа доста упорита и труднолечима , към настоящият момент продължа да има този проблем. Лекуван е с Пиоктанин, Екзематин С, Имаверол, поставяни са му през един месец два пъти противогъбични ваксини, след втората вероятно поради неправилно инжектиране от ветеринарният лекар се образува ново петно на задното краче. В момента се третират местата с Ветеузан външно и през 12дни поставяме нова серия ваксини Поливак ТМ. Свърши периода за поставянето на трите ваксини, изчаках определено време, дано нещо се случи, но уви, няма подобрение, мисля че и лекарите, при които го водя сега вече са безпомощни и само вдигат рамене, не ми го казват открито, за да не се отчаят, но...Моля, ако някои е имал подобен проблем и е намерил решение да сподели медикаментите , които са по-ефикасни или да предложи какъвто и да е съвет. Принципно има мнение, че тази гъбична инфекция е характерна за тежките и големи породи кучета, и минава трудно, но вярвам, че има някакво ефективно лечение.
Благодаря на всички, които ще споделят мнение по проблема.

Здравей.Виждам,че си от Ловеч и предполагам,че там сте лекували животното.Отскочете до Троян.Там има мн,добра докторка ...ако не сте ходили и имате интерес пишете ми на Л.С. за името за да не се възприеме като реклама

#8 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 07:25 AM

Наистина сменете лекаря.Тук в Стара Загора има такива мошеници в частните кабинети...Правят всичко възможно да те задържът като клиент,апък само оплескват животното и после като отидът хората на някой наистина свестен,той човека се чуди кое да оправя първо,болестта или хорските глупости.Взимат ти парите за някакви скъпи изследвания-не ги правят;взимат ти пари за операция,апък правят само повърхностен разрез и тем подобни.И това не е само при нас.Не се знае на кого сте попаднали :dh_188:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 15 April 2011 - 08:38 AM

Чародей ,всички големи кучета правят мазол на лакътните стави от триенето.Как разбра ,че има гъбична инфекция?Петното расте ли ?Нормално е на мястото да има хипертрофия на епидермиса и кожата да е дебела и груба.Дай повече инфо за проблема ,ако може и снимки.Ако гъбичната инфекция е доказана ,най-доброто средство ,при положение ,че е локализирана е чистата йодна тинктура.Поне 3 пъти дневно.Ако има кора ,внимателно я отстранявайте преди третирането.Дори да се разрани кожата ,не е проблем.Няма по-сигурно средство от това.Ако гъбичната инфекция е дисеминирана по цялото тяло ,няма как да се третира и тогава се прибягва до ваксини и противогъбични средства.Важно е да се взимат и перорално за неутрализиране на спорите.При десиминираната форма проблема основно е имунен.В твоя случай обаче не съм убеден ,че има някакъв проблем.

#10 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 15 April 2011 - 08:47 AM

Чародей ,всички големи кучета правят мазол на лакътните стави от триенето.Как разбра ,че има гъбична инфекция?Петното расте ли ?Нормално е на мястото да има хипертрофия на епидермиса и кожата да е дебела и груба.Дай повече инфо за проблема ,ако може и снимки.Ако гъбичната инфекция е доказана ,най-доброто средство ,при положение ,че е локализирана е чистата йодна тинктура.Поне 3 пъти дневно.Ако има кора ,внимателно я отстранявайте преди третирането.Дори да се разрани кожата ,не е проблем.Няма по-сигурно средство от това.Ако гъбичната инфекция е дисеминирана по цялото тяло ,няма как да се третира и тогава се прибягва до ваксини и противогъбични средства.Важно е да се взимат и перорално за неутрализиране на спорите.При десиминираната форма проблема основно е имунен.В твоя случай обаче не съм убеден ,че има някакъв проблем.

#11 Потребителят е офлайн   peicho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 10-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Несебър

Публикувано: 15 April 2011 - 09:52 AM

Напълно съм съгласен с Пьотр! Имали сме проблем със спори - гъбички. Със три поставяния през 10 дни на Поливак проблема се реши. Сега веднъж годишно го слагаме както другите ваксини и не сме имали никакви кожни проблеми! А относно определянето на инфекцията наистина за секунди доктора го определя- взема няколко косъмчета от поразеното място, слага ги под микроскопа и спорите се виждат.

#12 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 15 April 2011 - 09:58 AM

Само да добавя ,че често микозите са вторични усложнения на други проблеми ,например екземи.Тогава лечението е комбинирано ,като се набляга и нахипоалергенна диета.

#13 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 15 April 2011 - 02:30 PM

По отношение на здравето на маламута.Тъй като породата е селектирана в среда много бедна на агресивни антигенни дразнители и имунната и система не се е адаптирала към наличните по умерените пояси приони и РНК вируси ,се оказва ,че такива мутагени лесно могат да излъжат имунната система и да предизвикат ракови образувания.Това не значи ,че маламутите мрат като мухи ,просто са по - податливи от други нативни породи .

#14 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 08:49 PM

Показване на мнениетоПьотр, в 15 April 2011 - 08:38 AM, написа:

Чародей ,всички големи кучета правят мазол на лакътните стави от триенето.Как разбра ,че има гъбична инфекция?Петното расте ли ?Нормално е на мястото да има хипертрофия на епидермиса и кожата да е дебела и груба.Дай повече инфо за проблема ,ако може и снимки.Ако гъбичната инфекция е доказана ,най-доброто средство ,при положение ,че е локализирана е чистата йодна тинктура.Поне 3 пъти дневно.Ако има кора ,внимателно я отстранявайте преди третирането.Дори да се разрани кожата ,не е проблем.Няма по-сигурно средство от това.Ако гъбичната инфекция е дисеминирана по цялото тяло ,няма как да се третира и тогава се прибягва до ваксини и противогъбични средства.Важно е да се взимат и перорално за неутрализиране на спорите.При десиминираната форма проблема основно е имунен.В твоя случай обаче не съм убеден ,че има някакъв проблем.

Като пиша , че има гъбична инфекция се предполага ,че му е правена намазка и след 14ден, а не след 7 ден спорите започнаха да растат и пуснаха мустачки, още се пази намазката при ветеринарите под стъкло и вече е изпълнила цялата стъкленичка - едни такива кръглички кутийки с капаче, целите са стъклени, не мога в момента да се сетя за името им. Утре ще направя снимки, третиран е с лекарства - хапчета, инжекции също, като попитам какви - отговарят: противогъбични!!! Вече съм бясна от безпомощност! Това са третите лекари за една година. А това ,че ти не си убеден, не означава че Чародей няма проблем! МОЛЯ ЗА КОНСТРУКТИВНИ МНЕНИЯ САМО, НЯМАМ НУЖДА ОТ СПАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 08:52 PM

Показване на мнениетоdimy, в 14 April 2011 - 11:08 PM, написа:

Сменяй докторите доведете го в Сф , направете консултация и с дерматолог .
Пробвайте и някое лекарство на билкова основа .
Аз много пъти съм се сблъсквал с неграмотноста на ветеринарите от по малките градове , На мен хъскито го объркаха с предозиране на някаква инжекция и направи невероятна анемия. От там я закарахме в син кръст , където само диагностираха анемията с изледванията дадоха някакви хапчета и казаха да търсим куче за преливане на кръв , ако не нямало да я бъде. След консултация с дядо ми /лекар е/ и един пазар в аптеката с хапчета за анемия + саностол кучката за няма и 2 месеца беше като нова , при повторните изледвания в син кръст нямаше и следа от анемията и не можеха да повярват , че кучето е оцеляло.

п.с. Finwe катарактата / пердетата / са лечими оперативно ,
относно дисплазията имаме едни познати с НОК на 7г и го е много закъсала постояно е на лекарства животното и е голямо мъчение и за него и за собствениците :dh_188:

БЛАГОДАРЯ ЗА МНЕНИЕТО, ЩЕ ТЕ ПОСЛУШАМ, ЩЕ ИЗДИРЯ ВЕТЕРИНАР В СОФИЯ, ВЪПРЕКИ ЧЕ ШАНСА ДА ПОПАДНА НА ШАРЛАТАНИН ИЛИ НЕГРАМОТЕН, ЗАЩОТО ИДВАМ ОТ ПРОВИНЦИЯТА И НЯМА КАК ДА ПОЗНАВАМ ВЕТЕРИНАРИТЕ В СОФИЯ Е ГОЛЯМ, АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ПРЕПОРЪЧА ДОБЪР, КАДЪРЕН И ПОСВЕТЕН ЛЕКАР, КОЙТО ДА НЕ СЕ СЪБЛАЗНЯВА САМО ОТ ПАРИТЕ, ЗАЩОТО ТУК В ЛОВЕЧ, ВЕЧЕ ИЗДЪРЖАХ СИНА НА ПЪРВИЯТ ЕДНА ГОДИНА КАТО СТУДЕНТ СЪС СРЕДСТВАТА, КОИТО ВЛАГАХ, А РЕЗУЛТАТ - НИКАКЪВ!!!
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 08:53 PM

Показване на мнениетоDeeper, в 15 April 2011 - 06:28 AM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 14 April 2011 - 07:58 PM, написа:

Дори не зная дали трябва да публикувам тук проблема си, моля да ме извините, ако съм изъвън темата, но дълго време, година се боря с проблема, който ще логна по-долу и резултатът е нулев, затова моля и се надявам, ако някой може да ми помогне, нека да го направи:
Чародей е аляски маламут на една година и два месеца. Тежи 46кг. От лятото получи гъбична инфекция на двата предни крака на колянните стави, точно на местата, които имат най-силно триене с повърхностите , върху които лежи. Инфекцията се оказа доста упорита и труднолечима , към настоящият момент продължа да има този проблем. Лекуван е с Пиоктанин, Екзематин С, Имаверол, поставяни са му през един месец два пъти противогъбични ваксини, след втората вероятно поради неправилно инжектиране от ветеринарният лекар се образува ново петно на задното краче. В момента се третират местата с Ветеузан външно и през 12дни поставяме нова серия ваксини Поливак ТМ. Свърши периода за поставянето на трите ваксини, изчаках определено време, дано нещо се случи, но уви, няма подобрение, мисля че и лекарите, при които го водя сега вече са безпомощни и само вдигат рамене, не ми го казват открито, за да не се отчаят, но...Моля, ако някои е имал подобен проблем и е намерил решение да сподели медикаментите , които са по-ефикасни или да предложи какъвто и да е съвет. Принципно има мнение, че тази гъбична инфекция е характерна за тежките и големи породи кучета, и минава трудно, но вярвам, че има някакво ефективно лечение.
Благодаря на всички, които ще споделят мнение по проблема.

Здравей.Виждам,че си от Ловеч и предполагам,че там сте лекували животното.Отскочете до Троян.Там има мн,добра докторка ...ако не сте ходили и имате интерес пишете ми на Л.С. за името за да не се възприеме като реклама

БЛАГОДАРЯ, ОТИВАМ НА ЛИЧНИ!!!
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 09:02 PM

Показване на мнениетоstefoto, в 15 April 2011 - 07:25 AM, написа:

Наистина сменете лекаря.Тук в Стара Загора има такива мошеници в частните кабинети...Правят всичко възможно да те задържът като клиент,апък само оплескват животното и после като отидът хората на някой наистина свестен,той човека се чуди кое да оправя първо,болестта или хорските глупости.Взимат ти парите за някакви скъпи изследвания-не ги правят;взимат ти пари за операция,апък правят само повърхностен разрез и тем подобни.И това не е само при нас.Не се знае на кого сте попаднали :dh_188:

БЛАГОДАРЯ, В ЛОВЕЧ НЯМА КЪДЕ ПОВЕЧЕ ДА ГО ЗАВЕДА, СМЕНИХ ВСИЧКИ, НА КОИТО ИМ СЕ НОСИ СЛАВАТА, ЧЕ СА НАЙ-ДОБРИ, ПО-ДОБРИ, ДОБРИ, ГРАДАЦИЯТА УМИШЛЕНО Е НИЗХОДЯЩА, ЗАЩОТО ЗАПОЧНАХ УЖ ОТ НАЙ-ДОБРИЯТ...СЕГА СЕ ГРИЖАТ ЗА КУЧЕТО ДВАМАТА ВЕТЕРИНАРИ, КОИТО ОБСЛУЖВАТ ЖИВОТНИТЕ НА ЗООПАРК ЛОВЕЧ, А ТОЙ БЕ НА ВТОРО МЯСТО СЛЕД СОФИЙСКИЯ, ОТЧАЯНА СЪМ, УТРЕ ЗА 10ЧАСА ПАК ИМАМ ЧАС ПРИ ТЯХ, ТОЛКОВА ДЪРЖА НА КУЧЕТО СИ, ИМАШЕ ТАКИВА ХУБАВИ БЕЛИ КРАЧКА, А СЕГА Е ЧУВСТВИТЕЛЕН НА ДОКОСВАНЕ ДОРИ ДО СТАВИТЕ, ХУБАВО Е , ЧЕ НЕ ГО ДРАЗНЯТ И НЕ ГИ ЗАКАЧА, НО ОТ ТРЕТИРАНЕ КОЗИНАТА ИЗГОРЯ И ПОЖЪЛТЯ, ОПИТАХМЕ СЕ ДА Я ПОДСТРИЖЕМ , ЗА ДА ИЗРАСТЕ НОВА, КОЯТО ДА Е БЕЛИЧКА, ГОРКОТО ЖИВОТНО АДСКИ СЕ РАЗСТРОИ ОТ ТАЗИ МАНИПУЛАЦИЯ, СЕГА УСПЯВАМ ДА ГО ПИПАМ НА ТЕЗИ МЕСТА САМО СЛЕД ДЪЛГА ИГРА, ДОКАТО ГО ИЗМОРЯ ОКОНЧАТЕЛНО, ЗА ДА МУ ПРИТЪПЯ ВНИМАНИЕТО, СЛЕД КОЕТО ГО ГОЛЯ ДЪЛГО И ПРОДЪЛЖИТЕЛНО И ЧАК ТОГАВА , СЛЕД КАТО НАПЪЛНО СЕ УНЕСЕ, НЕ СЕ УСЕЩА , ЧЕ МУ ПИПАМ ПРОБЛЕМНИТЕ МЕСТА И МЕ ДОПУСКА ДО ТЯХ, ЗА ДА ГИ НАМАЖА С ВЕТЕУЗАН, КОЕТО ПРИНЦИПНО Е ВИД КРЕМЧЕ ЗА ОМЕКОТЯВАНЕ НА КОЖАТА И СЕ ПРИЛАГА И НА ЧОВЕЦИ...
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 09:07 PM

Показване на мнениетоpeicho, в 15 April 2011 - 09:52 AM, написа:

Напълно съм съгласен с Пьотр! Имали сме проблем със спори - гъбички. Със три поставяния през 10 дни на Поливак проблема се реши. Сега веднъж годишно го слагаме както другите ваксини и не сме имали никакви кожни проблеми! А относно определянето на инфекцията наистина за секунди доктора го определя- взема няколко косъмчета от поразеното място, слага ги под микроскопа и спорите се виждат.

Да, ама не, не се виждат винаги, при нас се наложи да чакаме и те се развиха чак след 14ден! Поливак поставяхме още при първият ветеринар, той каза два пъти през един месец, после на всеки шест, от това се получиха само нови петна. Като отидох при следващите лекари, те заключиха , че ваксината не е поставяна правилно и направихме три ваксини точно през 12дни, резултат още две нови места, където изби и подобрение - НУЛЕВО! Радвам се ,че вашия проблем се е решил бързо!
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 09:12 PM

Благодаря на всички за съпричастието и съчувствието, за изказаните мнения, искам да си помогна на кучето...
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 09:32 PM

Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни