Dog.bg Форуми : Здраве и хигиена на Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здраве и хигиена на Аляски маламут

#101 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 14 August 2014 - 07:20 AM

Може ли някакъв линк към този препарат с чаеното дърво, че ми стана интересно?

#102 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 14 August 2014 - 08:40 AM

Ползите -тук- от чаено дърво, вкл. и за животни
Иначе как изглежда - тук, първоот, което ми попадна
User's Signature

Качена снимка

#103 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 August 2014 - 09:51 AM

Показване на мнениетоarina, в 14 August 2014 - 05:20 AM, написа:

Може ли някакъв линк към този препарат с чаеното дърво, че ми стана интересно?


Аз ползвам веднъж етерично масло от чаено дърво /правя спрей, или го капвам в крем, шампоан, душ-гел/ или директно мажа с него кожа, нокти, пъпки, рани. И втори път ползвам мехлем за рани и гъбички от чаено дърво: ЧАЕВЕЦ, купих го от он-лайн аптека, защото в Сливен нямаше никъде такова нещо. Сега ще ви постна линкове, които ми се струват интересни и полезни:

Чаено дърво - рецепти, употреба, ветеринарна: http://teodosiyastan...o-dyrvo.1048769

Мехлем Чаевец http://prirodo-leche...-post_1270.html

Също Ви препоръчвам да прочетете и тези неща, които за мен поне са много полезни:

Оцет при гъбички /помага при гъбички по ноктите, и при кучетата/ http://narodnirecept...log-post_4.html
http://ezine.bg/n14-...%86%D0%B5%D1%82 http://www.segabg.co...872&sectionid=8

Това е на английски, но има доста полезни неща - оцет за Вашето куче http://www.wikihow.c...inegar-for-Dogs

Предпазване от бълхи с домашни средства http://www.hobby-bg.info/blog/post/215

и това също за гъбичките и вътрешните паразити: Екстракт от орех за вътрешни паразити и гъбички http://zepir.com/bg/...kstrakt-ot-oreh

Дано нещо да Ви е от полза, аз винаги имам подръка масло от чаено дърво и дори при ухапвания от насекоми, като се намажа с една капка веднага успокоява
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#104 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 14 August 2014 - 11:32 AM

Много ви благодаря, ще си купя мехлема непременно, щом лекува толкова много неща. Вижте за кучетата какъв шампоан намерих с чаено дърво http://zoomagazin.eu...na-250-ml-32911 Мисля да го пробвам, но като приключим с медицинската козметика. Засега къпя с това http://www.zoosviat....products_id=638

#105 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 August 2014 - 08:29 PM

Показване на мнениетоarina, в 14 August 2014 - 09:32 AM, написа:

Много ви благодаря, ще си купя мехлема непременно, щом лекува толкова много неща. Вижте за кучетата какъв шампоан намерих с чаено дърво http://zoomagazin.eu...na-250-ml-32911 Мисля да го пробвам, но като приключим с медицинската козметика. Засега къпя с това http://www.zoosviat....products_id=638


Да, видях го, има също и някакъв спрей за тяло. А има ли ефект от медицинския шампоан против гъбички?
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#106 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 14 August 2014 - 10:52 PM

този шампоан -
Оздравителен Антимикотичен Шампоан Пиодерм / Virbac Pyoderm
и на мен ми го препоръчаха днес в един зоомагазин, тъй като нямаше Хиносепта
Но аз реших да изчакам, док да каже и сега мажем само с Йодасепт
User's Signature

Качена снимка

#107 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2014 - 07:28 AM

Показване на мнениетоFinwe, в 14 August 2014 - 08:29 PM, написа:

Показване на мнениетоarina, в 14 August 2014 - 09:32 AM, написа:

Много ви благодаря, ще си купя мехлема непременно, щом лекува толкова много неща. Вижте за кучетата какъв шампоан намерих с чаено дърво http://zoomagazin.eu...na-250-ml-32911 Мисля да го пробвам, но като приключим с медицинската козметика. Засега къпя с това http://www.zoosviat....products_id=638


Да, видях го, има също и някакъв спрей за тяло. А има ли ефект от медицинския шампоан против гъбички?

О, шампоанът е прекрасен! Не знам дали сме имали точно гъбички, но казаха, че екземата е от влагата, с много лимфна течност, голям сърбеж и т.н. Но около две седмици имахме забрана за къпане и мокрене. След като зараснаха раните изкъпах веднъж и кучето светна! Козината стана прекрасна, коричките паднаха - въобще много съм доволна. Препоръчаха ми къпане по схема през 3 дни, но аз малко няма съвсем да я спазя, защото трябва и на работа да се ходи.....Но шампоанът препоръчвам с две ръце. Има места, където е една идея по-евтин, аз го взех от Син кръст, тъй като ми го предписа ветеринарят. Давам и добавка Дермафит дог за подсилване на козината, тъй като има плешиви местенца на врата все още. Мисля поне два-три месеца да я давам.

#108 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2014 - 07:29 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 14 August 2014 - 10:52 PM, написа:

този шампоан -
Оздравителен Антимикотичен Шампоан Пиодерм / Virbac Pyoderm
и на мен ми го препоръчаха днес в един зоомагазин, тъй като нямаше Хиносепта
Но аз реших да изчакам, док да каже и сега мажем само с Йодасепт

Точно така, питай вета, ние в началото имахме забрана за къпане. Той знае най-добре какво да препоръча за вашия случай.

#109 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 15 August 2014 - 06:22 PM

Arina, а имахте ли някаква миризма?
При нас само аз усещам нещо от време на време и вече се чудя дали не си внушавам.
User's Signature

Качена снимка

#110 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 15 August 2014 - 06:39 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 15 August 2014 - 06:22 PM, написа:

Arina, а имахте ли някаква миризма?
При нас само аз усещам нещо от време на време и вече се чудя дали не си внушавам.

Да, имаше неприятна миризма определено! Докато не го изкъпах все си миришеше, обаче в началото още докато не беше подстриган беше ужасно силна!

#111 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 19 August 2014 - 09:10 AM

Днес водихме Арчи на прегледа в клиниката. Констатираха, че вероятно си е направил раничките по коремчето от близане. Махнаха му раничките, като обесниха, че те не падат сами, както при хората. И видимо под тях нямаше рана, а се бяха оплели в козината. Понеже нямаше опадване на козина и видими белези за гъбички, го изключиха като вероятно. Не му напарвиха тест, защото в събота бил къпан с Низорал и нямало да даде положителен резултат, дори да има.
Понеже на две разходки уринираше мнг повече от обичайното, но вече уринирането му е нормално, док. каза, че може да е имал лек цистит, вследствие на мокренето и студената вода. А и в жегите пиеше мнг вода. Засега не му правиха изследване, но ако пак получи хиперуриниране, да го заведем
User's Signature

Качена снимка

#112 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 22 August 2014 - 12:17 PM

Хора, да знаете, че ако на кучето ви му бият инжекции против сърбеж или пема някакъв тип кортизонов препарат, едни от страничните ефекти са повишен апетит, жажда, обилно уриниране.


Арчи след първата такава инжекци показа такива симптоми, но го отдадохме на жегата. За такова уриниране ставаше дума, че се уплаших. След 1 ден му мина, но във вторник му биха втора такава и вчера пак се започна. При което вече занесох проба от урината му за изследване. И чак тогава докторката, на която попаднах, ми каза, че това е от инжекциите и че може да продължи още няколко дена. Днес му взех изследването и всичко е наред Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#113 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 16 December 2014 - 08:59 PM

Здравейте, не знам дали тук е мястото да пиша, то темата е за здраве на Аляски маламут, затова ще ви питам нещо.
Искам да Ви попитам колко килограма горе долу според Вас трябва да тежи женски аляски маламут на 1 година. Тъй като се притеснявам че моята е твърде малка, а и от известно време много се мръщи на гранулите.Какво ли не съм слагала в гранулите , но ината си е инат. Ту яде ту не яде не мога да я разбера.Водих я на лекар направихме и кръвни изследвания и всичко и е добре.Докторите казаха , относно храненето било нормално да се мръщи.

#114 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 17 December 2014 - 06:56 AM

"РЪСТ/ТЕГЛО: В породата съществуват естествени вариации на размера. Желателните размери за работни животни са:
Мъжки - 25 инча при холката и 85 паунда (63.5 см - 38 кг)
Женски - 23 инча при холката и 75 паунда (58.5 см - 34 кг)"

При положение, че е на 1г., има още да расте, т.е. 4-5кг. отдолу би трябвало да не е проблем. Колко тежи девойката?

Моят също е много злояд и си мислех, че е дребен, та припомнянето на стандарта ме успокои :ab_041: . Иначе в последно време най-после спряхме да му даваме, когато ние ядем / колкото и да е трудно да устоиш на мазния поглед/ и ефекта е много голям. Яде повече и се мръщи по-малко на неговата си храна. Другото е слагаш купата, чакаш 10-тина мин. и я вдигаш и край с до следващото ядене. Никога не яде чиста гранула, просто не я обича, затова му я смесвам с консерва и му готвя от време на време.
User's Signature

Качена снимка

#115 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 17 December 2014 - 10:07 AM

Тежи около 23 килограма , което според мен е малко при положение че родителите и са едри. Пък и сега и пада козината и изглежда доста слабичка. Това с купата за 10 минути сме го пробвали, но не яде.Става ми жал слагам и кисело мляко, но пак не иска.Звънях и на един кинолог Г-н Антоан Хлебаров, той даде идея да слагам телешко шкембе в гранулите яде около 2 седмици и това беше. Сменях и храната и пак не иска.Вече не знам какво да и давам.Може ли да ми кажете какво му готвите на вашия сладур.

#116 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 17 December 2014 - 11:11 AM

За да си яде гранулите, редувам това, което добавям. Обикновено слагам консерва, начупена кучешка бисквита, някъв колбас, понякога и малко от нашата храна / знам че не е мн полезно, заради подправките/, риба или въобще каквото имам. Избягвам ако ми откаже да яде да добавям нещо друго, защото се почва глезенето и неяденето.
Понякога давам няколко препечени филиики за закуска сухи или намазани с масло или маз. Варя му най-често пилешко или риба със макарони или ориз. Може да добавите морков /доколкото знам е много полезен/, но моя хубостник изобщо не го иска. Друго, което варя е микс от вътрешности. С него, обаче, внимавайте, защото май не на всички им понася добре. Иначе и тук из форума имаше някъде тема за готвено, където има по-разнообразни рецепти. Просто аз нямам времето, иначе сигурно щахме да минем изцяло на готвено. Личното ми мнение за гранулата е, че ако беше толкова полезна, щяхме и ние да се тъпчем с нея :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#117 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 17 December 2014 - 11:20 AM

Благодаря ти много.Това с макароните е добра идея трябва да пробвам пък да се надяваме да почне да яде както като беше малка.Тази сутрин си изяде гранулите с едно яйце нарязано, пак се мръщи но яде. Мисля да и взема гранули на Acana с 3 вида риба някакви дано да са по миризливи и да ги яде за да качва килограми.

#118 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 December 2014 - 11:38 AM

колко е натоварена физически през деня според вас? Ако и увеличите физическата активност, може би ще започне да яде.
Има кучета, които не харесват гранули, но обичат всякаква друга храна. И ние сме от тези, но за съжаление, не губим тегло :(. Та един от подходите ми, за да си яде храната е, като не му даваме от масата. Вярно е, че седи до нас и се надява да изпадне нещичко, докато се храним, но не накрая отива и си изяжда неговото.
Другото е, че като му се намали дневната дажаба и се увеличи физическото натоварване, изяждат всичко. И така постепенно може да му увеличвате дозата.
Пробвайте и с друга марка.
Имайте предвид, че не е позлено да се дават гранули + готвено едновременно. Имаше някакви теми из форума, където бях чела. Рискувате да му се разстрои стомаха най-малко.
Но според мен проввайте да я изтощавате повече физически :)
А колко дни е издържала гладна?
User's Signature

Качена снимка

#119 Потребителят е офлайн   Vesetooo1991 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 80
  • Регистрация: 13-June 14
  • Gender:Female

Публикувано: 18 December 2014 - 12:19 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 18 December 2014 - 11:38 AM, написа:

колко е натоварена физически през деня според вас? Ако и увеличите физическата активност, може би ще започне да яде.
Има кучета, които не харесват гранули, но обичат всякаква друга храна. И ние сме от тези, но за съжаление, не губим тегло :(. Та един от подходите ми, за да си яде храната е, като не му даваме от масата. Вярно е, че седи до нас и се надява да изпадне нещичко, докато се храним, но не накрая отива и си изяжда неговото.
Другото е, че като му се намали дневната дажаба и се увеличи физическото натоварване, изяждат всичко. И така постепенно може да му увеличвате дозата.
Пробвайте и с друга марка.
Имайте предвид, че не е позлено да се дават гранули + готвено едновременно. Имаше някакви теми из форума, където бях чела. Рискувате да му се разстрои стомаха най-малко.
Но според мен проввайте да я изтощавате повече физически :)
А колко дни е издържала гладна?




Ами разходките са и сутрин и вечер по час час и нещо, отделно я водим в парка за кучета да бяга.С храненето пробвали сме всичко,но няма такъв инат. Стояла е гладна около 3 4 дни, но вместо да няма енергия тя даже подивява още повече. :ab_041: Сменяхме храната и пак не иска.Яде около 2 седмици и пак спря,просто яде колкото иска, но не си изяжда грамажа колкото трябва за деня , затова се притеснявам понеже е слабичка.Има ли някакви добавки които мога да и давам?Докторите ни дадоха Биотин за козината,обаче тя не ги иска.Маламутска работа му викам аз :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041: :ab_041:

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни