Dog.bg Форуми : Здраве и хигиена на Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здраве и хигиена на Аляски маламут

#21 Потребителят е офлайн   Ares09 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 48
  • Регистрация: 19-August 10
  • Gender:Female

Публикувано: 15 April 2011 - 09:53 PM

Здравейте!Видях снимките с проблема на кучето,познато ми е и направо ще пиша-клиника Син кръст,София,кв.Панчарево-Д-р Козарева,тя ни помогна.За жалост съм загубила рецептата на кучето,но дори и да не бях,трябва преглед.Успех и дано скоро оздравее кученце!!!

#22 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 15 April 2011 - 10:07 PM

Показване на мнениетоAres09, в 15 April 2011 - 09:53 PM, написа:

Здравейте!Видях снимките с проблема на кучето,познато ми е и направо ще пиша-клиника Син кръст,София,кв.Панчарево-Д-р Козарева,тя ни помогна.За жалост съм загубила рецептата на кучето,но дори и да не бях,трябва преглед.Успех и дано скоро оздравее кученце!!!

Сърдечно благодаря, още след Великден отиваме, сега ще взема координатите от интернет. Дано успеем най-после..
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   peicho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 10-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Несебър

Публикувано: 17 April 2011 - 10:28 PM

Показване на мнениетоCharodei, в 15 April 2011 - 09:07 PM, написа:

Показване на мнениетоpeicho, в 15 April 2011 - 09:52 AM, написа:

Напълно съм съгласен с Пьотр! Имали сме проблем със спори - гъбички. Със три поставяния през 10 дни на Поливак проблема се реши. Сега веднъж годишно го слагаме както другите ваксини и не сме имали никакви кожни проблеми! А относно определянето на инфекцията наистина за секунди доктора го определя- взема няколко косъмчета от поразеното място, слага ги под микроскопа и спорите се виждат.

Да, ама не, не се виждат винаги, при нас се наложи да чакаме и те се развиха чак след 14ден! Поливак поставяхме още при първият ветеринар, той каза два пъти през един месец, после на всеки шест, от това се получиха само нови петна. Като отидох при следващите лекари, те заключиха , че ваксината не е поставяна правилно и направихме три ваксини точно през 12дни, резултат още две нови места, където изби и подобрение - НУЛЕВО! Радвам се ,че вашия проблем се е решил бързо!


За съжаление този проблем не се решава никак бързо! Съжалявам но явно не съм бил разбран правилно... или може би лекаря който посещавате не е обяснил симптомите, възможните начини на лечение, обичайно очаквани и нормално последващи ефекти, или аз не съм се изразил правилно!!!
Та... като се появи този проблем при нас, доктора който ние посещаваме, точно както казах, само за минута , под микроскоп... и каза -гъбички. Обясни ни, че лечението с мазила е много по-продължително и не толкова сигурно, другият вариант кактонвче писах е Поливак, 3 ваксини през 10 дни(обясни ни че след втората ваксина, всички други заразени места по тялото които до този момент не са били видими ще се обезкосмят задължително!!! Това е ефект от лекарството за дасе изчисти организма от спорите. Той ни каза 10 дена след третата вксина(казвам ваксина защото това е ваксина, но когато се поставя по определена схема се поставя като лекарство, надявамсе съм се изразил разбираемо?), да го посетим и той ще прецени дали има нужда от евентуална четвърта. При нас не се наложи. Но след втората инжекция избиха изведнъж три нови петна като вашите. От този момент до пълното заличеване(ново окосмяване) на поразените места минаха почти два месеца. Но от тогава, както вече казах всяка година поставяме Поливак като годишна ваксина и не сме имали проблем

#24 Потребителят е офлайн   peicho Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 10-July 10
  • Gender:Male
  • Location:Несебър

Публикувано: 17 April 2011 - 10:31 PM

Лично мое мнение, но което и да е лекарство, когато не се приема по правилният начин в правилна дозировка води до резистентност...! Надявам се съм останал разбран!

#25 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 18 April 2011 - 09:08 AM

Показване на мнениетоpeicho, в 17 April 2011 - 10:28 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 15 April 2011 - 09:07 PM, написа:

Показване на мнениетоpeicho, в 15 April 2011 - 09:52 AM, написа:

Напълно съм съгласен с Пьотр! Имали сме проблем със спори - гъбички. Със три поставяния през 10 дни на Поливак проблема се реши. Сега веднъж годишно го слагаме както другите ваксини и не сме имали никакви кожни проблеми! А относно определянето на инфекцията наистина за секунди доктора го определя- взема няколко косъмчета от поразеното място, слага ги под микроскопа и спорите се виждат.

Да, ама не, не се виждат винаги, при нас се наложи да чакаме и те се развиха чак след 14ден! Поливак поставяхме още при първият ветеринар, той каза два пъти през един месец, после на всеки шест, от това се получиха само нови петна. Като отидох при следващите лекари, те заключиха , че ваксината не е поставяна правилно и направихме три ваксини точно през 12дни, резултат още две нови места, където изби и подобрение - НУЛЕВО! Радвам се ,че вашия проблем се е решил бързо!


За съжаление този проблем не се решава никак бързо! Съжалявам но явно не съм бил разбран правилно... или може би лекаря който посещавате не е обяснил симптомите, възможните начини на лечение, обичайно очаквани и нормално последващи ефекти, или аз не съм се изразил правилно!!!
Та... като се появи този проблем при нас, доктора който ние посещаваме, точно както казах, само за минута , под микроскоп... и каза -гъбички. Обясни ни, че лечението с мазила е много по-продължително и не толкова сигурно, другият вариант кактонвче писах е Поливак, 3 ваксини през 10 дни(обясни ни че след втората ваксина, всички други заразени места по тялото които до този момент не са били видими ще се обезкосмят задължително!!! Това е ефект от лекарството за дасе изчисти организма от спорите. Той ни каза 10 дена след третата вксина(казвам ваксина защото това е ваксина, но когато се поставя по определена схема се поставя като лекарство, надявамсе съм се изразил разбираемо?), да го посетим и той ще прецени дали има нужда от евентуална четвърта. При нас не се наложи. Но след втората инжекция избиха изведнъж три нови петна като вашите. От този момент до пълното заличеване(ново окосмяване) на поразените места минаха почти два месеца. Но от тогава, както вече казах всяка година поставяме Поливак като годишна ваксина и не сме имали проблем

Последните три ваксини Поливак правихме на 1, 12,24 Март, до сега няма някакъв ефект, затова ще се опитам да си резервирам час за 26Април в клиниката в Панчарево, все пак консулт с още един лекар не е излишен, давате ми надежда , щом при Вас след два месеца е имало резултат, може и при нас да се случи така, но определено лекарите в Ловеч не знаят какво може да се направи повече по проблема, на връщане от София ще видя и лекарката от Троян, и от всичко , което евентуално ще чуя , ще се опитам да си създам правилна и реална картина, пък по-нататък каквото сабя покаже :uc_029: :ed_142: :ef_097:
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 18 April 2011 - 09:10 AM

Показване на мнениетоpeicho, в 17 April 2011 - 10:31 PM, написа:

Лично мое мнение, но което и да е лекарство, когато не се приема по правилният начин в правилна дозировка води до резистентност...! Надявам се съм останал разбран!

Зная, дозата е определяща, тя прави от едно лекарство отрова или лек, но не съм медицинско лице и завися/за огромно съжаление/ от компетенцията на други!!! :ec_117:
User's Signature

Качена снимка

#27 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 18 April 2011 - 01:57 PM

Ваксините много често не помагат ,защото са групово а не видово специфични.При микроспориите обикновено има някаква друга причина ,преразполагаща към развитието им.Препоръчвам да минете на хипоалергична диета ,поне за месец. Третирайте локално пораженията.Намалете травматизирането на лактите от подпирането на твърда повърхност.Отстранете всички изкуствени тъкани с ,които кучето има контакт.Наелекризирането на козината ,особено в периода на линеене може да доведе до свръхчуствителност на кожата и локални алергий.Огледайте добре средата и храната на кучето за дразнители от всякакъв вид и ги отстранете.Най-вероятно петната на лакътните мазоли ще останат.

#28 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 19 April 2011 - 05:01 AM

Показване на мнениетоПьотр, в 18 April 2011 - 01:57 PM, написа:

Ваксините много често не помагат ,защото са групово а не видово специфични.При микроспориите обикновено има някаква друга причина ,преразполагаща към развитието им.Препоръчвам да минете на хипоалергична диета ,поне за месец. Третирайте локално пораженията.Намалете травматизирането на лактите от подпирането на твърда повърхност.Отстранете всички изкуствени тъкани с ,които кучето има контакт.Наелекризирането на козината ,особено в периода на линеене може да доведе до свръхчуствителност на кожата и локални алергий.Огледайте добре средата и храната на кучето за дразнители от всякакъв вид и ги отстранете.Най-вероятно петната на лакътните мазоли ще останат.

Може ли да бъдеш по-конкретен?
- Хипоалергична диета....;
- Локално третиране....
-Ветеринарите отрекоха при последното посещение, че микроспориите са вследствие на друг проблем, ще направя консулт с клиниката в София и лекарката в Троян.
- Дразнители от всякакъв вид???
- Няма наелектризиране и контакт с изкуствени тъкани.
User's Signature

Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 19 April 2011 - 06:31 AM

Искам и аз да попитам нещо за малката .... от първото и разгонване се установи,че има извръщане на влагалището.Сега пак е разгонена и отново се появи проблема.Имаше мнения от ветеринари,че е възможно да отшуми проблема,но явно,че не е !Има ли някой идея дали мога да предприема някакви други мерки освен кастриране?Знам,че темата за кастрирането е доста спорна и аз съм твърдо против,но ако няма наистина друг вариант.....

#30 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 19 April 2011 - 07:39 AM

Според мен,най-добрия вариант е да отидете на няколко доктора и те да ви кажат.Тук във форума не могат да се дадът кой знае какви съвети за такива сложни заболявания.Дори човека отсреща да е лекар няма как да ви помогне без да види,пипне и прегледа животното обстойно.Това може само да ви обърка.Лично мое мнение :smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 19 April 2011 - 12:57 PM

Показване на мнениетоstefoto, в 19 April 2011 - 07:39 AM, написа:

Според мен,най-добрия вариант е да отидете на няколко доктора и те да ви кажат.Тук във форума не могат да се дадът кой знае какви съвети за такива сложни заболявания.Дори човека отсреща да е лекар няма как да ви помогне без да види,пипне и прегледа животното обстойно.Това може само да ви обърка.Лично мое мнение :smile:


Ами те точно с лекар са се консултирали и той им е казал, че най-вероятно ще трябва да се кастрира. Човека пита дали някой има информация за този проблем и дали евентуално има друг начи за справяне с него :smile: Това не значи, че чрез форума ще я лекуват, просто иска мнение ако има някой компетентен да се изкаже.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 19 April 2011 - 01:06 PM

Деепер, ето форума на ветеринарите. Може пък да създадеш тема или потърсиш.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 19 April 2011 - 04:11 PM

В случая е така,но по принцип може и много да се обърка човек.Това имах предвид :smile:
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 20 April 2011 - 12:37 PM

По отношение на пролапсуса ,в зависимост от тежеста му има различни методи за лечение.От хормонални ,до оперативни.Предполагам ,че вашия случай е по-лек щом не споменавате ,че кучето е кататеризирано ,следователно уретрата не е засегната и уринира свободно.Обикновенно пролапсус свързан с естрогенен пик се повлиява от хормони ,но най-доброто лечение си остава оперативното.При тежки случаи се налага фиксиране на влагалището и цервикса ,ако е засегнат към костната основа на таза.Мога да кажа ,че голям процент от средностепенните и леките пролапсуси се фиксират добре с няколко оперативни техники и изхода е благоприятен.

#35 Потребителят е офлайн   Пьотр Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 09-June 10

Публикувано: 21 April 2011 - 08:27 PM

Показване на мнениетоCharodei, в 15 April 2011 - 08:49 PM, написа:

[Като пиша , че има гъбична инфекция се предполага ,че му е правена намазка и след 14ден, а не след 7 ден спорите започнаха да растат и пуснаха мустачки, още се пази намазката при ветеринарите под стъкло и вече е изпълнила цялата стъкленичка - едни такива кръглички кутийки с капаче, целите са стъклени, не мога в момента да се сетя за името им. Утре ще направя снимки, третиран е с лекарства - хапчета, инжекции също, като попитам какви - отговарят: противогъбични!!! Вече съм бясна от безпомощност! Това са третите лекари за една година. А това ,че ти не си убеден, не означава че Чародей няма проблем! МОЛЯ ЗА КОНСТРУКТИВНИ МНЕНИЯ САМО, НЯМАМ НУЖДА ОТ СПАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Не бях видял това мнение ,явно някой знае повече.Гъбички може да поникнат и ако направиш посадка от собствената си коса.Съвсем случайно моя спам е продукт от това ,че аз съм имал същия проблем с моя маламут и причината беше съвсем друга.Съвсем случайно аз съм ветеринар ,но съветите и въпросите ми са спам в разклатената психика на някои кратуни ,затова спирам да ги давам.Пожелания кучето да се оправи ,а също така и стопанина му. За втория поне има адекватно лечение - антидепресанти.

#36 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 22 April 2011 - 06:27 AM

Показване на мнениетоПьотр, в 20 April 2011 - 12:37 PM, написа:

По отношение на пролапсуса ,в зависимост от тежеста му има различни методи за лечение.От хормонални ,до оперативни.Предполагам ,че вашия случай е по-лек щом не споменавате ,че кучето е кататеризирано ,следователно уретрата не е засегната и уринира свободно.Обикновенно пролапсус свързан с естрогенен пик се повлиява от хормони ,но най-доброто лечение си остава оперативното.При тежки случаи се налага фиксиране на влагалището и цервикса ,ако е засегнат към костната основа на таза.Мога да кажа ,че голям процент от средностепенните и леките пролапсуси се фиксират добре с няколко оперативни техники и изхода е благоприятен.

Обясни ми по подробно за оперативните техники ако ти е удобно....може и на ЛС.Не искам да си кастрирам животинчето ...

#37 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 24 April 2011 - 09:19 AM

Показване на мнениетоПьотр, в 21 April 2011 - 08:27 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 15 April 2011 - 08:49 PM, написа:

[Като пиша , че има гъбична инфекция се предполага ,че му е правена намазка и след 14ден, а не след 7 ден спорите започнаха да растат и пуснаха мустачки, още се пази намазката при ветеринарите под стъкло и вече е изпълнила цялата стъкленичка - едни такива кръглички кутийки с капаче, целите са стъклени, не мога в момента да се сетя за името им. Утре ще направя снимки, третиран е с лекарства - хапчета, инжекции също, като попитам какви - отговарят: противогъбични!!! Вече съм бясна от безпомощност! Това са третите лекари за една година. А това ,че ти не си убеден, не означава че Чародей няма проблем! МОЛЯ ЗА КОНСТРУКТИВНИ МНЕНИЯ САМО, НЯМАМ НУЖДА ОТ СПАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Не бях видял това мнение ,явно някой знае повече.Гъбички може да поникнат и ако направиш посадка от собствената си коса.Съвсем случайно моя спам е продукт от това ,че аз съм имал същия проблем с моя маламут и причината беше съвсем друга.Съвсем случайно аз съм ветеринар ,но съветите и въпросите ми са спам в разклатената психика на някои кратуни ,затова спирам да ги давам.Пожелания кучето да се оправи ,а също така и стопанина му. За втория поне има адекватно лечение - антидепресанти.


О, зная , че съвсем случайно си ветеринар ! Докторът се е засегнал, затова преминава към лечението на хора, в една предишна тема бе пуснал мнение за потомството на аляския маламут от Троян, с генетична предразположеност към туморни образувания, отговори ли ми там?/Въпросът е риторичен!/
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 24 April 2011 - 02:28 PM

Показване на мнениетоCharodei, в 24 April 2011 - 09:19 AM, написа:

Показване на мнениетоПьотр, в 21 April 2011 - 08:27 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 15 April 2011 - 08:49 PM, написа:

[Като пиша , че има гъбична инфекция се предполага ,че му е правена намазка и след 14ден, а не след 7 ден спорите започнаха да растат и пуснаха мустачки, още се пази намазката при ветеринарите под стъкло и вече е изпълнила цялата стъкленичка - едни такива кръглички кутийки с капаче, целите са стъклени, не мога в момента да се сетя за името им. Утре ще направя снимки, третиран е с лекарства - хапчета, инжекции също, като попитам какви - отговарят: противогъбични!!! Вече съм бясна от безпомощност! Това са третите лекари за една година. А това ,че ти не си убеден, не означава че Чародей няма проблем! МОЛЯ ЗА КОНСТРУКТИВНИ МНЕНИЯ САМО, НЯМАМ НУЖДА ОТ СПАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Не бях видял това мнение ,явно някой знае повече.Гъбички може да поникнат и ако направиш посадка от собствената си коса.Съвсем случайно моя спам е продукт от това ,че аз съм имал същия проблем с моя маламут и причината беше съвсем друга.Съвсем случайно аз съм ветеринар ,но съветите и въпросите ми са спам в разклатената психика на някои кратуни ,затова спирам да ги давам.Пожелания кучето да се оправи ,а също така и стопанина му. За втория поне има адекватно лечение - антидепресанти.


О, зная , че съвсем случайно си ветеринар ! Докторът се е засегнал, затова преминава към лечението на хора, в една предишна тема бе пуснал мнение за потомството на аляския маламут от Троян, с генетична предразположеност към туморни образувания, отговори ли ми там?/Въпросът е риторичен!/


Не разбирам на какво се дължи тона ти към Пьотр, но не е нужно да го нападаш по този начин в темите. Ако имате конфликт може да го разрешите на ЛС. Това е моето мнение.
User's Signature

Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 25 April 2011 - 07:41 AM

Показване на мнениетоves, в 24 April 2011 - 02:28 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 24 April 2011 - 09:19 AM, написа:

Показване на мнениетоПьотр, в 21 April 2011 - 08:27 PM, написа:

Показване на мнениетоCharodei, в 15 April 2011 - 08:49 PM, написа:

[Като пиша , че има гъбична инфекция се предполага ,че му е правена намазка и след 14ден, а не след 7 ден спорите започнаха да растат и пуснаха мустачки, още се пази намазката при ветеринарите под стъкло и вече е изпълнила цялата стъкленичка - едни такива кръглички кутийки с капаче, целите са стъклени, не мога в момента да се сетя за името им. Утре ще направя снимки, третиран е с лекарства - хапчета, инжекции също, като попитам какви - отговарят: противогъбични!!! Вече съм бясна от безпомощност! Това са третите лекари за една година. А това ,че ти не си убеден, не означава че Чародей няма проблем! МОЛЯ ЗА КОНСТРУКТИВНИ МНЕНИЯ САМО, НЯМАМ НУЖДА ОТ СПАМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Не бях видял това мнение ,явно някой знае повече.Гъбички може да поникнат и ако направиш посадка от собствената си коса.Съвсем случайно моя спам е продукт от това ,че аз съм имал същия проблем с моя маламут и причината беше съвсем друга.Съвсем случайно аз съм ветеринар ,но съветите и въпросите ми са спам в разклатената психика на някои кратуни ,затова спирам да ги давам.Пожелания кучето да се оправи ,а също така и стопанина му. За втория поне има адекватно лечение - антидепресанти.


О, зная , че съвсем случайно си ветеринар ! Докторът се е засегнал, затова преминава към лечението на хора, в една предишна тема бе пуснал мнение за потомството на аляския маламут от Троян, с генетична предразположеност към туморни образувания, отговори ли ми там?/Въпросът е риторичен!/


Не разбирам на какво се дължи тона ти към Пьотр, но не е нужно да го нападаш по този начин в темите. Ако имате конфликт може да го разрешите на ЛС. Това е моето мнение.

А моето мнениет е,че 90% от жените в този форум не искат той да се разраства...то и за това е толкова активен де.... 3-ма човека пишат редовно,3-ма наблюдават,но без желание да пишат и от време на време се появява някой който няма маламут и никакви реални наблюдения в/у породата и започва да раздава правосъдие и да обяснява как се гледа въпросното животно...
Абе що за хора сте?Какво не ви хареса в коментарите на Пьотър ?Ако Finwe (извинете ме колежке,че ви споменавам) ви ги каже същите неща ще и повярвате нали?Наистина съжалявам,че се регистрирах тук!Това не е форум за Аляски Маламут!Това е някаква измислица :eg_033:

#40 Потребителят е офлайн   stefoto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 258
  • Регистрация: 09-September 10
  • Gender:Male
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2011 - 07:54 AM

Ако видите форума за Сибирско хъски направо ще се откажете.Там всеки за нещо спори и се кара...
User's Signature

Качена снимка



Качена снимка

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни