Dog.bg Форуми : Здраве и хигиена на Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здраве и хигиена на Аляски маламут

#41 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 25 April 2011 - 05:17 PM

О, не съм против Пьотър или който и да е непознат от форумите, но съм против хвърлени в публичното пространство хаотични изказвания, особено когато касаят трети лица, които не фигурират тук, визирам случаят от Троян, защото познавам собствениците на две кучета от потомството, а що се касае до проблема на Чародей, по никакъв начин написаното от ветеринарния лекар не ми помага, след като ходя по мъките повече от година съм чувствителна към подобни изказвания, още повече , когато някой ме праща в аптеката за антидепресанти, което изобщо няма да коментирам, така че по-леко с адвокатстването!
User's Signature

Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 April 2011 - 05:48 PM

Чародей, влезте във ветеринарния форум, има линк и в тази тема, и потърсете мнения и там. Можете да се ориентирате и за компетентността на лекарите освен всичко останало.

Не практикувам от 7 години (само по диплома съм ветеринарен лекар), но Ви гарантирам, че всеки колега би Ви задал същите въпроси, които Ви зададе и Пьотр, освен ако животното не е там. Аз самата бях лепнала прелестна микроспорийка докато практикувах, и я лекувах с мазане с йод, само че не по 3 пъти на ден, а през 2 часа - точно каквото Ви посъветва и той. Хуманните дерматолози бяха втрещени от бързината, с която петното намаля и изчезна. Предполагам, реакцията Ви се дължи на това, че сте изнервена, и все пак...

Пьотр, може би е добра идея да се представите там, във ветернинарния форум?

И сега от чисто любопитство да питам аз за пролапсуса - дали пък няма вероятност да има наследствена компонента и кучето не би следвало да се изключи от разплод?

Колкото до хъскарите - те си имат трол като слънце, и ще се карат, докато въпросният не получи поне временен бан :ab_041:

Поздрави! Дано не съм наранила нечии чувства без да искам :beer::

#43 Потребителят е офлайн   Deeper Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 91
  • Регистрация: 09-July 10

Публикувано: 25 April 2011 - 06:20 PM

Показване на мнениетоPolence, в 25 April 2011 - 05:48 PM, написа:

Чародей, влезте във ветеринарния форум, има линк и в тази тема, и потърсете мнения и там. Можете да се ориентирате и за компетентността на лекарите освен всичко останало.

Не практикувам от 7 години (само по диплома съм ветеринарен лекар), но Ви гарантирам, че всеки колега би Ви задал същите въпроси, които Ви зададе и Пьотр, освен ако животното не е там. Аз самата бях лепнала прелестна микроспорийка докато практикувах, и я лекувах с мазане с йод, само че не по 3 пъти на ден, а през 2 часа - точно каквото Ви посъветва и той. Хуманните дерматолози бяха втрещени от бързината, с която петното намаля и изчезна. Предполагам, реакцията Ви се дължи на това, че сте изнервена, и все пак...

Пьотр, може би е добра идея да се представите там, във ветернинарния форум?

И сега от чисто любопитство да питам аз за пролапсуса - дали пък няма вероятност да има наследствена компонента и кучето не би следвало да се изключи от разплод?

Колкото до хъскарите - те си имат трол като слънце, и ще се карат, докато въпросният не получи поне временен бан :ab_041:

Поздрави! Дано не съм наранила нечии чувства без да искам :beer::


Това е културен и колегиален пост ! Евала ви колежке :beer:
Относно пролапсуса-да,може да се предаде наследствено и е хубаво...желателно е кучето да се изключи от разплод.Така и бих направил ако имах шанса да не го кастрирам.Не бих я заплодил...но за добро или лошо-ще я кастрираме.Просто ще изчакаме да наближи следващото и разгонване (предполагам към септември месец) за да може да поотрасне и да се развие още малко...в момента е на годинка

#44 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 25 April 2011 - 10:46 PM

Показване на мнениетоPolence, в 25 April 2011 - 05:48 PM, написа:

Чародей, влезте във ветеринарния форум, има линк и в тази тема, и потърсете мнения и там. Можете да се ориентирате и за компетентността на лекарите освен всичко останало.

Не практикувам от 7 години (само по диплома съм ветеринарен лекар), но Ви гарантирам, че всеки колега би Ви задал същите въпроси, които Ви зададе и Пьотр, освен ако животното не е там. Аз самата бях лепнала прелестна микроспорийка докато практикувах, и я лекувах с мазане с йод, само че не по 3 пъти на ден, а през 2 часа - точно каквото Ви посъветва и той. Хуманните дерматолози бяха втрещени от бързината, с която петното намаля и изчезна. Предполагам, реакцията Ви се дължи на това, че сте изнервена, и все пак...

Пьотр, може би е добра идея да се представите там, във ветернинарния форум?

И сега от чисто любопитство да питам аз за пролапсуса - дали пък няма вероятност да има наследствена компонента и кучето не би следвало да се изключи от разплод?

Колкото до хъскарите - те си имат трол като слънце, и ще се карат, докато въпросният не получи поне временен бан :ab_041:

Поздрави! Дано не съм наранила нечии чувства без да искам :beer::


:ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#45 Потребителят е офлайн   Charodei Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 263
  • Регистрация: 03-March 11
  • Gender:Male
  • Location:Lovech
  • Skype:

Публикувано: 28 April 2011 - 08:56 AM

Ако си говорим и изказваме мнения като хора, които обичат животните е едно, тогава всеки може да предполага и да споделя какво е чул докато си е разхождал кучето, но когато раздаваме диагнози от позицията на специалист/което предполага образование, опитност , етика и пр.../е съвсем друго и е въпрос на личен избор, всеки уважаващ себе си професионалист знае, че когато застава от тази позиция представя първо професията си и след това себе си. Зная какво точно съм написала в първоначалният си пост тук, така че моля повече да не се раздува размяната на реплики с Пьотър и да се прави проблем какъвто всъщност няма. Благодаря на всички, които ми изказаха съчувствие и съпричастност, и на тези, които ме насочиха към контрекни лекари в София и Троян - такъв вид помощ търсих, защото ефикасно лечение в мрежата няма как да стане още повече при случай, който се е оказал упорит и не се повлиява от широкия спектър медикаменти с които е третиран. Ако някой все пак се съмнява в моята добронамереност или допуска , че търся конфликт, моля да прочете първоначалния пост / дори не е наложително да е ветеринар/, за да разбере какво съм написала.
Да, българи сме и безсилието си към проблема решаваме със словесна агресия един срещу друг, това отдавна е част от ежедневието ни в реалния живот, така че няма как във форумите да е нещо различно. Човек не може да избяга от себе си, където и да отиде,носи това, което е. Пожелавам на всички нас да срещаме добри, усмихнати и сърцати хора, и да можем да им отвърнем със същото.
User's Signature

Качена снимка

#46 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 May 2011 - 11:22 AM

Здравейте от нас. Първо да се похваля, че Рая днес става на 1 годинка и ще празнуваме. По-късно ще кача снимки от партито :mg_062:

Преди малко бяхме при вет-а за нещо за кърлежите, че онзи ден имаше 2 забити и се оказа, че има и ушна краса :dh_188: Взехме да се мажем с Neostomosan, който предпазвал от бълхи, кърлежи и действал и на ушната краста. Освен това се оказа, че ноктите й още са болни от тази гадна гъбична инфекция :dh_188: и сега пак ще се мажем. Казаха ми за този вариант за инжекциите, но не е много сигурно, че ще подейства на ноктите. За сега ще се мажем и ако няма подобрение май до тях ще допрем. Има ли някой опит с гъбички по ноктите и смятате ли, че би имало ефект с тези инжекции. По принцип действат на целия организъм, но .....
User's Signature

Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 14 May 2011 - 11:53 AM

Честит Рожден ден, на Райчето! Пожелаваме и да е все така общителна и игрива и да не спира да ви радва. А на нейните стопани, да я обичат все така силно и да я правят все така щастлива :)

Вес
, би ли разказала повече, как сте забелязали, че има проблеми? Или просто забитите кърлежи са били повод за изследвания? За неостомозана- Finwe го беше препоръчала. Ние също го ползваме, когато ходим по паркове и гори. Но аз не пръскам мнг мнг и се лепят някакви гадини (кърлежи), обаче умират със стъпването на лапата!!! Един ветеринар ми каза, че бил токсичен и мен сякаш ме хвана страх да го наръся обилно, но пък на съдържанието на продукта в нета, не пише такова нещо и силно се съмнявам, че е токсичен.
User's Signature

Качена снимка

#48 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 14 May 2011 - 12:10 PM

Аз мисля, че преди време бях споменала за ноктите. Преди около 3 месеца започнаха да падат един по един и така открихме проблема.Започнахме да ги мажем с няколко вида лекарства и уж нещата се оправиха. В последствие всички изпадаха малко по малко и изникнаха новите. Доктора профилактично си ги наблюдаваше и нямаше проблем, но днес като отидохме му показах, че няколко от ноктите са като нацепени и сравнително по-тъмни на цвят. Каза, че са заразени и пак започваме да ги мажем. Спомена за този вариант за инжекциите, но каза, че до сега не е имал случай с гъбички по ноктите и няма идея дали биха помогнали. Разбрахме се да мажем оиколо месец и ако няма подобрение да пробваме с тях. За кърлежите започвам да я пръскам, защото доколкото разбрах сега е големия бум като се затопли времето.
А по въпроса с крастата от доста време има като корички по ушите и сега ясно се видя, че са се обазували и тъмни петна.
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 24 September 2012 - 08:59 AM

здр и от нас за жалост пишем имайки малък проблем и ви търсим за мнение и опит
на моя бонбон вчера сутринта му се появи едно топче което като го пипаш се мърда много неприятно. веднага разбира се отидохме на лекар в син кръст там ни взеха проба гледаха го на ехограф и казаха че е пълно с вода и ни дадоха антибиотик за 5 дни трябвало да мине ако не не било добре..
проблема е че тук хората с който излизаме казаха че и на техните кучета е излизало и било хематон но той много бавно минавал и нямало как да мине за 5 дни..
на някой от вас случвало ли му се е как са протичали нещата
благодарим предварително за помоща

#50 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 01 October 2012 - 07:35 PM

абе хора кажете, кво да правим Арчи и килата му :(
миналата есен беше 38 кила, ноември 43, сега е 44.5 :(

Лошото е че от април (43 кила) до сега му намаляме мнг храната, последно с 60грама, а килата се трупат, не спадат.
Вече съм се видяла в чудо, защото не иска да яде никакви гранули и единствено с лъжица кисело мляко ги изяжда. В момента в който отворя гардероба и бръкна за гранулите, Арчи се изнизва в спалнята и неще да дойде :(
Гранулите на Рояла, на Еканубата не ги ще :(, вече и на Чикопито, дето са му основни. Вчера пробвахме Екануба за кастрирани, но с голям инат ги изяде :(

А мисля такива да му купя, за да изкара поне 1 чувал с тях.....
Някакви идеи, как да отслабне???? Ясно е, че с движение няма, как да се получи, защото няма къде да го пускам да тича Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка, нали в прекрасната ни столица има мнг градинки......Качена снимкаКачена снимкаКачена снимка
Моля ви за помощ, защото ако качи още кила, ще го заколим за Коледа Качена снимкаКачена снимкаКачена снимкаКачена снимка (това в кръга на шегата)
User's Signature

Качена снимка

#51 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 01 October 2012 - 08:41 PM

Показване на мнениетоdeedeto, в 24 September 2012 - 06:59 AM, написа:

на моя бонбон вчера сутринта му се появи едно топче което като го пипаш се мърда много неприятно. веднага разбира се отидохме

А къде е това топче и колко е голямо?
Фини имаше едно топче на ребрата - доктора каза, че вероятно е от удар (или докато играят някое от другите кучета го е ударило със зъби) - топчето беше с диаметър около 8 см, мажех го с гранулин (онова зеленото лекарство за рани) и го разтривах, след месец започна да спада и постепенно изчезна - не зная дали вашия случай е същия

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 01 October 2012 - 05:35 PM, написа:

абе хора кажете, кво да правим Арчи и килата му :(
миналата есен беше 38 кила, ноември 43, сега е 44.5 :(

Лошото е че от април (43 кила) до сега му намаляме мнг храната, последно с 60грама, а килата се трупат, не спадат.
Вече съм се видяла в чудо, защото не иска да яде никакви гранули и единствено с лъжица кисело мляко ги изяжда. В момента в който отворя гардероба и бръкна за гранулите, Арчи се изнизва в спалнята и неще да дойде :(
Гранулите на Рояла, на Еканубата не ги ще :(, вече и на Чикопито, дето са му основни. Вчера пробвахме Екануба за кастрирани, но с голям инат ги изяде :(

А мисля такива да му купя, за да изкара поне 1 чувал с тях.....
Някакви идеи, как да отслабне???? Ясно е, че с движение няма, как да се получи, защото няма къде да го пускам да тича


Спри да го храниш за няколко дни... той като огладнее ще си каже. Нищо няма да му стане ако погладува
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#52 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 01 October 2012 - 09:11 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 01 October 2012 - 05:35 PM, написа:

абе хора кажете, кво да правим Арчи и килата му :(
миналата есен беше 38 кила, ноември 43, сега е 44.5 :(
Някакви идеи, как да отслабне????


За тези знам че действат:

Kennels Favourite Expanded-
http://www.profpetco...uct/21-expanded
Eukanuba-
http://www.eukanuba....ed-calorie.html
Royal Canin Obesity-
http://www.royalcani...anagement-dp-34
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   aaliyah Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 116
  • Регистрация: 11-March 10

Публикувано: 14 October 2012 - 10:19 AM

Здравейте,ние пак имаме малко проблеми със здравето и искаме да се допитаме до Вас.Алая има прозрачна слуз в изпръжненията,но не всеки път.Няма разстройство,но тази слуз ме тревожи.Преди месец отново имаше,заведохме я на лекар,каза ни,че стомахът й се е натоварил и трябва да мине на диета от ориз и пилешко+ 2 инжекции и хапчета.Оправи се,но за кратко....сега пак има слуз.Моля дайте ми съвет,защото не искам пак да я тъпча с хапчета,запознати ли сте какво може да е?Какво да й давам да яде?Благодаря предварително и ще очаквам мненията ви.
User's Signature

Качена снимка

#54 Потребителят е офлайн   Петя Кръстева Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2223
  • Регистрация: 11-July 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 October 2012 - 11:18 AM

Показване на мнениетоaaliyah, в 14 October 2012 - 08:19 AM, написа:

Здравейте,ние пак имаме малко проблеми със здравето и искаме да се допитаме до Вас.Алая има прозрачна слуз в изпръжненията,но не всеки път.Няма разстройство,но тази слуз ме тревожи.Преди месец отново имаше,заведохме я на лекар,каза ни,че стомахът й се е натоварил и трябва да мине на диета от ориз и пилешко+ 2 инжекции и хапчета.Оправи се,но за кратко....сега пак има слуз.Моля дайте ми съвет,защото не искам пак да я тъпча с хапчета,запознати ли сте какво може да е?Какво да й давам да яде?Благодаря предварително и ще очаквам мненията ви.


Първото, което трябва да направиш е да занесеш секрет от изпражненията му за изследване!
User's Signature

Akita Bagatur Ken
за връзка тел.088 7 982 645, 088 8 982 645

"АКО ВЕДНЪЖ ВЛЕЗНЕШ ВЪВ ФОРУМ ЗА КУЧЕТА, НЯМА КАК ДА НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ХАПЕШ"
Петя Кръстева

#55 Потребителят е офлайн   deedeto Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 52
  • Регистрация: 26-March 12
  • Gender:Male
  • Location:софия-бургас

Публикувано: 17 February 2013 - 06:26 PM

здравейте отново от нас току що се зачетохме и видяхме че и други са имали нашия проблем - имаме разстройство от 3 дни и има много неприятна слуз накрая даже каточели има и нещо като кръв взехме проба и направихме изследвания но не намериха никакви бактерии и казаха да пием хапчета надяваме се да се оправим барзо при вас как са протичали тези проблеми малко опит ще ни пооспокой :)

#56 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 February 2013 - 08:29 PM

какви изследвания му напарвихте?
За парвовироза?

Аз давам ориз, докато не се оправи.
User's Signature

Качена снимка

#57 Потребителят е офлайн   palikari Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 23-November 12

Публикувано: 08 April 2013 - 05:48 PM

Здравейте,пролетта ще си вземе скоро полагаемото и се място в календара,но с нейното идване идват и едни нежелани гости по телата на нашите подопечни.Според мен козината на маламута е доста негостоприемна за кърлежите...но все пак.Ние 5г.ползваме на Байер каишките,но тази година Тошков/ветеринара ни/,а и не само той са се увлякли малко с цената.48лв ми се струват доста,спрямо миналогодишната цена от 36лв.Сега ползваме друг кабинет и доктора ни предлага някаква Скалибор.Та за това ми е питането,някой ако е имал допир с такава каишка да сподели,иначе цената е наполовина на другата.

#58 Потребителят е офлайн   stunnyto84 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 22
  • Регистрация: 01-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2013 - 06:09 PM

Около нашия блок и парка, в който се разхождаме е пълно с кърлежи последните няколко дни. Всеки ден на прибиране намирам по 2-3 по козинката и то без да ги търся, на бялото доста силно изпъкват. В момента сме с капки, но поръчахме на Фрей новата каишка на Bayer- Foresto, около 52лв беше с отстъпката, другата на Bayer-Kiltix, която сигурно имаш предвид е 34,90. Но ние предпочетохме първата понеже доста познати са доволни от нея. Palikari ако искаш пиши на лични от къде пазаруваме, цените ми изглеждат по приемливи. От 34 до 48 лв ако е за една и съща каишка няма смисъл да даваш :mg_062: .Миналата година бяхме на Frontline и няколко пъти имахме забити кърлежи. Гадното с тези каишки и препарати е, че дори когато кърлежите не се забиват в кожата, те налазват кучето и вкъщи падат и то живи. Има ли нещо с което да обезпаразитяваме себе си или у дома, защото не винаги ги намирам гадините.

#59 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 April 2013 - 07:46 PM

Слагай байерската каишка и не му мисли. Рая проявява алергия от нея и се налага всеки месец да я капя с пипета Advantix пак на байер, която е 20лв. на месец...
User's Signature

Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   tanq_aira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 04-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 08 April 2013 - 09:41 PM

Показване на мнениетоves, в 08 April 2013 - 07:46 PM, написа:

Слагай байерската каишка и не му мисли. Рая проявява алергия от нея и се налага всеки месец да я капя с пипета Advantix пак на байер, която е 20лв. на месец...

Здравейте и добър вечер има хубави капки на вирбак които за нас са много ефикасни след като всички други дадоха при нас пропуск и без малко да си отиде кучето минахме на вирбак и сме много доволни при нас са евтини взимам до 40 килограма пипета за 8 и 50 но я слагам всеки месец

  • (6 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни