Dog.bg Форуми : Здраве и хигиена на Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здраве и хигиена на Аляски маламут

#61 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 08 April 2013 - 09:48 PM

Показване на мнениетоtanq_aira, в 08 April 2013 - 09:41 PM, написа:

Здравейте и добър вечер има хубави капки на вирбак които за нас са много ефикасни след като всички други дадоха при нас пропуск и без малко да си отиде кучето минахме на вирбак и сме много доволни при нас са евтини взимам до 40 килограма пипета за 8 и 50 но я слагам всеки месец

Коя серия на Вирбак са тези пипети, тъй като гледам, че има 2?

Показване на мнениетоpalikari, в 08 April 2013 - 05:48 PM, написа:

Сега ползваме друг кабинет и доктора ни предлага някаква Скалибор.

palikari, искам само да отбележа, че тази каишка не предпазва от бълхи. Действа само срещу кърлежи и пясъчни мухи:
"Scalibor® Protector Band е първият продукт, който успява да защити вашето куче срещу пясъчни мухи и кърлежи в продължение на 6 месеца."
User's Signature

Качена снимка

#62 Потребителят е офлайн   Никси Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 08 April 2013 - 10:59 PM

Здравейте, горди собственици.
Имам един въпрос към тези от вас с по-богат опит в отглеждането на вълци :) Нашето бебе вече е на година и три месеца и дефакто за пръв път сериозно сменяме зимната козина. Миналата година по това време сменяхме бебешкия кожух, но той не ни създаде някакви сериозни проблеми. Обезпокоена съм от факта, че козината ни сериозно линее. Когато хвана даден участък от нея по задните бутчета и просто дръпна с ръка, без да прилагам усилие и без да му причинявам болка, пада цяла шепа от подкосмието. В края на тази седмица имахме инцидент. По време на игра с други кучета се удари, в резултат на което получихме оток на едната лапа и няколко дневен абонамент при ветеринаря. Говорих с него относно проблема с линеенето на козината и той ми обясни, че поради факта, че го отглеждаме у дома и контакта му с атмосферните промени и влияние е много по-малък в сравнение с животни отглеждани изцяло на вън, процесът по смяна на козина протича значително по-бавно, особено през този сезон, когато се сменя не само горния слой, ами и сравнително по-голяма част от подкосмието, но на мен ми се иска да се допитам и до вас. Как се справяте вие с новите тоалети, ние наистина почваме да си губим очарованието с това проскубано дупе.

#63 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 09 April 2013 - 08:01 AM

Показване на мнениетоНикси, в 08 April 2013 - 10:59 PM, написа:

Здравейте, горди собственици.
Имам един въпрос към тези от вас с по-богат опит в отглеждането на вълци :) Нашето бебе вече е на година и три месеца и дефакто за пръв път сериозно сменяме зимната козина. Миналата година по това време сменяхме бебешкия кожух, но той не ни създаде някакви сериозни проблеми. Обезпокоена съм от факта, че козината ни сериозно линее. Когато хвана даден участък от нея по задните бутчета и просто дръпна с ръка, без да прилагам усилие и без да му причинявам болка, пада цяла шепа от подкосмието. В края на тази седмица имахме инцидент. По време на игра с други кучета се удари, в резултат на което получихме оток на едната лапа и няколко дневен абонамент при ветеринаря. Говорих с него относно проблема с линеенето на козината и той ми обясни, че поради факта, че го отглеждаме у дома и контакта му с атмосферните промени и влияние е много по-малък в сравнение с животни отглеждани изцяло на вън, процесът по смяна на козина протича значително по-бавно, особено през този сезон, когато се сменя не само горния слой, ами и сравнително по-голяма част от подкосмието, но на мен ми се иска да се допитам и до вас. Как се справяте вие с новите тоалети, ние наистина почваме да си губим очарованието с това проскубано дупе.

Ако космопада е симетрично на двата крака - няма от какво да се притеснявате. При нас е по същия начин, че и на всичко отгоре тая зима по средата сменихме един кожух :dry: Ние също гледаме Рая в апартамент. Като започне да сменя козина започва едно ежечасово метене на топки с косми... Особено по гръбнака, където са най-дебелите косми, става както при вас - колкото пъти дръпна без усилие - толкова пъти пада шепа с косми. За пуха няма да коментирам. Там на сресване събирам по една голяма торба с пух. Съвсем нормално е според мен, но пак казвам, стига да е симетрично падането, а не на единия крак да пада, а на другия не :smile:
User's Signature

Качена снимка

#64 Потребителят е офлайн   tanq_aira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 04-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 09 April 2013 - 08:07 AM

Показване на мнениетоves, в 08 April 2013 - 09:48 PM, написа:

Показване на мнениетоtanq_aira, в 08 April 2013 - 09:41 PM, написа:

Здравейте и добър вечер има хубави капки на вирбак които за нас са много ефикасни след като всички други дадоха при нас пропуск и без малко да си отиде кучето минахме на вирбак и сме много доволни при нас са евтини взимам до 40 килограма пипета за 8 и 50 но я слагам всеки месец

Коя серия на Вирбак са тези пипети, тъй като гледам, че има 2?

Показване на мнениетоpalikari, в 08 April 2013 - 05:48 PM, написа:

Сега ползваме друг кабинет и доктора ни предлага някаква Скалибор.

palikari, искам само да отбележа, че тази каишка не предпазва от бълхи. Действа само срещу кърлежи и пясъчни мухи:
"Scalibor® Protector Band е първият продукт, който успява да защити вашето куче срещу пясъчни мухи и кърлежи в продължение на 6 месеца."

ще погледна коя точно е защото в момента я нямам опаковката мисля че беше вирбак ефипро но не съм сигурна

#65 Потребителят е офлайн   Никси Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9
  • Регистрация: 19-February 12
  • Gender:Female

Публикувано: 09 April 2013 - 02:36 PM

Показване на мнениетоves, в 09 April 2013 - 08:01 AM, написа:


Ако космопада е симетрично на двата крака - няма от какво да се притеснявате. При нас е по същия начин, че и на всичко отгоре тая зима по средата сменихме един кожух :dry: Ние също гледаме Рая в апартамент. Като започне да сменя козина започва едно ежечасово метене на топки с косми... Особено по гръбнака, където са най-дебелите косми, става както при вас - колкото пъти дръпна без усилие - толкова пъти пада шепа с косми. За пуха няма да коментирам. Там на сресване събирам по една голяма торба с пух. Съвсем нормално е според мен, но пак казвам, стига да е симетрично падането, а не на единия крак да пада, а на другия не :smile:

Благодаря много :)

#66 Потребителят е офлайн   tanq_aira Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 68
  • Регистрация: 04-November 10
  • Gender:Male

Публикувано: 09 April 2013 - 08:39 PM

Капките са вирбак ефипро тая опаковка използвам тя е от 20 до 40 килограма

#67 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 09 April 2013 - 09:12 PM

Показване на мнениетоНикси, в 08 April 2013 - 08:59 PM, написа:

дефакто за пръв път сериозно сменяме зимната козина


При повечето маламути първото линеене (но нямам предвид смяната на бебешкия пух) е наистина сериозно, и козината опадва почти "до голо", смятам че няма за какво да се притеснявате. Може да му давате някакви добавки, например Петнил, който действа много добре на козината.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#68 Потребителят е офлайн   palikari Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 23-November 12

Публикувано: 12 April 2013 - 01:01 AM

Благодаря на всички отзовали се.Ами купихме я тази Скалибор,сигурно и цената от 22лв.на промоция ни стимулира малко.50 кинта за Байера ми се виждат неоправдано много.Отзивите по руските сайтове за скалибор не са лоши,но ще видим.За бълхите нямам притеснение защото да уточня,в района по местоживеене,като че ли не са проблем,по скоро кърлежите ме притесняват.На капките не съм фен,слагали сме Фронтлайн,но в последствие установихме,че каишката е достатъчна,но пак казвам-ще видим наесен.Профилактично може и пудричка да сложиме 3-4 пъти.

#69 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 15 August 2013 - 10:34 AM

Понеже наближават калните есенни дни и не ми се иска да ме сварят неподготвена, се допитвам и до вас. Кой шампоан е най-подходящ за маламутковците?

Като бебе взехме сух шампоан My link , само че ми се струва, че вече не е подходящ. Разрових се и попаднах на този My link . Не го намерих из нашите магазини, а доставката от сайта струва повече от самия шампоан :dry: . Ако някой има идея за магазин около София, в който се продава, нека сподели :smile: Ако пък не, ще се радвам да ми препоръчате друг .
User's Signature

Качена снимка

#70 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 26 August 2013 - 08:45 PM

тея пък за първи път ги чувам :)
Сух никога не сме ползвали. Единственото, което гледам при шампоаните, е да не миришат, защото нашия не е фен на силни миризми. Последният ни е дори "еко". Къпем го два пъти в годината макс, живее в апартамент, спи на леглото, въргаля се в чаршафите ни. Тези кучета са мнг чисти същества и сами се ближат и чистят, затова мисля, че не бива да се отделя някакво специално внимание на шампоана, освен ако не мирише козината му непрекъснато де. Арчи дори се ближе, след като е изкъпан, сякаш да се изчисти от шампоана :D

Аз бих те посъветвала, ако го къпете есента, да изчакате да попремине калния сезон. Ние го къпем късно есен и май месец. Като за тази есен се замислям, дали ще има нужда :)
User's Signature

Качена снимка

#71 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 27 August 2013 - 08:46 AM

Иси, мерси за отговора. И Тимбър като цяло е чистичък, но периодично нагазва в разни водоеми и известно време понамирисва на жаба :ab_041: . От пролетта насам не сме го къпали, само се сушим с кърпи колкото да махна калта и позамиваме лапките. Мен ме притесняваше точно въпроса с въргалянето в леглото като стане кално, обаче ти ме поуспокои. Явно те си знаят как да се чистят :) Иначе кое е това шампоанче, което ползвате, защото миризмите и при нас са проблем, даже понякога демонстрира колко "лошо" миришем като се парфюмираме и е в стаята :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#72 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 27 August 2013 - 08:54 AM

Annie,Аз ползвам сух шампоан спрей (прилича на пяната за коса) - много лесно и удобно се нанася, почиства почти веднага и има много приятен мирис седмици наред. След като го нанеса хубаво по козината, разресвам с четка по посока обратна на растежа на космите.
Ето като този (но в он-лайн магазините вече има голям избор на различни марки) давам ти примерен: Сух шампоан пяна

Също така за почистване ползвам и мокра хавлия или дебела кърпа, като разтърквам много интензивно и дълго, докато кърпата обере всичкия прах по козината. След това кучето е като къпано, даже ефекта е по-добър от къпане, защото козината не се накъдря, става много лъскава и все едно е сушен със сушоар
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#73 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 16 September 2013 - 04:32 PM

от скоро, може би след като позахлади времето се случва Арчи като лежи и реши да стане, да не си стъпва на едната предна лапичка, сякаш се е схванала и му трябва малко време да я раздвижи. Аз съм го забелязала 1 или два пъти, но на Боби майката повече пъти..... и някак не го приемам за нещо не нормално, но да се консултирам и тук. Същото "схващане" имаше и миналата есен, което траеше няколко седмици и отмина. И сега се чудя дали не е от времето. Не е постояно и се случва рядко, когато става. Това е и причината да не го помъкна по доктори, защото кво ще им обеснявам... пък и само да го стресирам и най-вероятно те ще му предпишат витамини. Случавло ли се и на вашие кучета и по-специално на по-старите. Защото нашия вече си остарява, той е на 6 години, но може и да е на 7... И какви витамини биха били подходящи? Лятото му издавахме две бурканчета Пентил ( или петнил) заради скубането. Иначе той милия вече става неудържим и се пълни с енергия заради времето. Все си мисля, че неговото "схващане" се дължи на това, че скоро не сме го тормозили с някой преход..... :)
User's Signature

Качена снимка

#74 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 02 October 2013 - 10:03 PM

здравейте, аз май си правя монолог тук, но да споделя за проблема на Арчи с куцането. Заведохме го на лекар, след като изчаках достатъчно и то не отминаваше, макар че последно ми се искаше да го стресираме с лекари, ама....
Та в неделя бяхме до Ветеринарна клиника "Свети Антим", понеже ни е близко и както предположих му направиха рентген. Както можете да се досетите му направиха 2 снимки (всяка по 25 лв за инфо +15лв преглед) , защото с една не можеше да се хване цялата лапа до раменната става. И така нищо му няма Качена снимкаКачена снимка
Ставите са му хипер добре ( поне на тази лапа), без признаци за износване, артрит и всякакви гадости. Около раменната и лакътната става са местата, както ми обесни док., около които биха могли да се образуват туморни клетки.....за щастие при нас липсват Качена снимка
И така предписаха му хапчета за 4-5дни Мувалис ( зависи как ги даваш, при нас е мнг сложна схемата и ние му даваме по една половинка на ден, но трябва по една половинка и от другата 1/4, обаче хапчето става на сол с тази 1/4). Уж щяла да мине куцотата за 2 дни (както и стана), въпросът е да не се върне.
Вероятността да се е появила според док. са килцата......на кантара беше 47 килаКачена снимка, което изобщо не мисля че е реално тегло, понеже преди 2 седмици в друга клиника го мерихме и беше 44, да не говорим, че напоследък получава факсове и не си яде гранулите...то всъшност е така цяло лято......но пак му лепнаха прякора "дебелчо"...малко се отнесох

Според мен обаче проблемът е другаде- просто доста се залежа последния месец и половина, тъй като не сме го водили по чукарите и никъде, че сме малко заети и все в Сф си седим....миналата година горе долу по същото време пак куцукаше, така че може и да е заради времето и влагата
User's Signature

Качена снимка

#75 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 02 October 2013 - 10:09 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 02 October 2013 - 08:03 PM, написа:

47 кила

:blink: много тежък тоя Арчи, защо го насилваш да яде тогава?
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#76 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 03 October 2013 - 07:47 AM

Може да е комбинация от няколко фактора - повишаване на влажността на въздуха, падане на температурата, намалено физ. натоварване и килцата :smile: Щом на снимката няма нищо, няма какво да ви притеснява. Килцата му не са малко, но зависи как се чувства той. Рая сега е 31-32кг. и се чувства много добре. Не е дебела, нито слаба, въпреки че това за нея е рекордно тегло. В събота ще я водим да я кастрират и след това трябва вече да му мислим, защото е доста лакома сега, колкото и да не ни се вярва :ab_041: . Стискайте палци всичко да мине по мед и масло, че аз малко се притеснявам за мечето ми. Знам, че операцията не е нищо особено, ама нали си ми е моето момиче....
User's Signature

Качена снимка

#77 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 03 October 2013 - 12:34 PM

е храната му е намалена, даваме му под нормата за килата според храната, и като сметнете че яде и през ден... затова се учудих на тея 47 кила в клиниката, още повече, че преди 2 седмици в друга беше 44 :(. Той и видимо е отслабнал в коремната област.... но за съжаление не можем да свалим под 44.....
Първата година след кастрацията задържа на 38 и после за половин отиде на 44, засега поне успяваме да ги задържим......Оф пак ще му намалям яденетето. То какви ли не гранули пробвахме.......за кастрирани, за нормални, за стари.....

Вес, стискаме палци за операцията....аз мнг плаках след като видях Арчи да излиза от упойката и как лапите му се разтваряха и не можеше да си седи на тях, ми падаше.......но на другия ден нищо му нямаше, а след 3 дни го замъкнахме и по чукарите на доста изморителен преход. Стресът май е повече за околните, защото гледката е плашеща :( Но пък го правите за нейно добро.
User's Signature

Качена снимка

#78 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 October 2013 - 07:25 AM

:mg_062: Стискаме палци да мине по мед и масло кастрацията на Рая :)

#79 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 04 October 2013 - 07:40 AM

:smile: Благодарим за подкрепата. Ще пишем как е минало всичко.
User's Signature

Качена снимка

#80 Потребителят е офлайн   modera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 15-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 04 October 2013 - 09:14 PM

Ves, много позитивни мисли и от мен за предстоящата ви операция. Късмет утре! Сигурна съм,че съвсем скоро ще препускате по поляните с пълни сили :)

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни