Dog.bg Форуми : Здраве и хигиена на Аляски маламут

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Здраве и хигиена на Аляски маламут

#81 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 07 October 2013 - 03:52 PM

Най-накрая ми остана време да пиша. Преживяхме един малък ужас :dh_188: Оказа се, че Рая има някакъв вид несъвместимост с упойката и както най-често ни се случва получихме страничните ефекти :dh_188: Като я упоихме (док ми е личен приятел и присъствах през цялото време) получи много странни мускулни спазми или по-скоро пристъпи. За радост бяха само 2 в началото и бяха кратки. Въпреки всичко операцията мина и то съвсем успешно, защото док се притесняваше, че може да ги получи пак при излизане от упойката. Естествено събота и неделя изповръща света. Сега е добре маймунката. Даже вече хапва. Най-важното е, че раната е съвсем спокойна и заздравява както трябва. Надявам се до седмица вече всичко да е забравено и да си тичаме по разходки. Разрежчето е съвсем малко. Няма и 10см. Скоро ще пуснем малко снимки на момата като се позахрани малко.
User's Signature

Качена снимка

#82 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 07 October 2013 - 07:20 PM

Показване на мнениетоves, в 07 October 2013 - 01:52 PM, написа:

Сега е добре маймунката. Даже вече хапва. Най-важното е, че раната е съвсем спокойна и заздравява както трябва. Надявам се до седмица вече всичко да е забравено и да си тичаме по разходки. Разрежчето е съвсем малко. Няма и 10см. Скоро ще пуснем малко снимки на момата като се позахрани малко.


Стискаме ви палци и чакаме да се оправи съвсем :smile:
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#83 Потребителят е офлайн   modera Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 15-January 13
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 09 October 2013 - 12:32 PM

Как е Рая, Ves? Сигурно вече прави опити за тичане :)

#84 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 October 2013 - 06:21 AM

Няма мераци да тича. Глези се с храната, но и ние не се даваме :) няма много сили, защото не хапва много адекватно, но днес и взех кисело млекце и определено я излъгах да хапне :) иначе е добре . Започна да идва на себе си . Щом започна да пее на комшиите като излизаме значи е добре :)
User's Signature

Качена снимка

#85 Потребителят е офлайн   Annie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 73
  • Регистрация: 05-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Перник

Публикувано: 10 October 2013 - 08:31 AM

Радвам се да го чуя. Е, сега и е паднало да се глези, няма как да не се възползва :smile: Чакаме пълно възстановяване и снимки как вече дивее :ae_085:
User's Signature

Качена снимка

#86 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 10 October 2013 - 08:12 PM

Стискаме палци да се възстанови скоро :ae_085:

#87 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 11 October 2013 - 09:44 PM

еххахах, явно женските доста по-тежко преживяват следоперативния период ..... важното е, че е добре и се възстановява. Ние и пожелаваме бързо да се оправи и да поднови разходките и щуротиите
User's Signature

Качена снимка

#88 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 29 October 2013 - 08:25 PM

Здравейте, Арчи пак започна да куца :(, но още не сме го водили на доктор. Пак е само като се залежи и реши да става, сякаш му е схваната лапата. Иначе няма други оплаквания. Хапчетата (Мувалис, които се оказа, че са и за хора), които ни дадоха миналия път ги пихем 4 дни и около 20-тина дни нямаше куцота, но от няколко дена пак я има.......Интересното е, че като е на свбода и ходи интензивно, няма оплаквания, което ме кара да да си мисля, че не е от натоварване, разтягане или нещо такова. Преди да го замъкна пак по рентгени и доктори, ми се щеше да изкараме някой курс с витамини. Някой да може да предложи за старички кучета, които е давал.....Вече сме и със 100 грама надолу откъм храна, да видим колко ще му падне теглото.....
User's Signature

Качена снимка

#89 Потребителят е офлайн   ElenaA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 262
  • Регистрация: 14-March 13
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 October 2013 - 07:15 AM

:( И ние с бабата сме така, също пихме нестероидни противовъзпалителни, които малко закърпиха положението, сега е на хондропротектори и диета и определено има малко подобрение - много по-активна е и не куца толкова като се залежи, но ги пие само от 2 месеца и се надявам след още 2 да има повече подобрение. За съжаление не тая надежда да се излекува на тази възраст от артрита, тя е на почти 9, но поне да не се влошават нещата.

Та хондропротекторите ги купувах от вета, но една бройка идва 35 ст., а тя пие по 4 на ден, да не говорим колко й се молех да ги изпие. Затова сега й взехме това http://www.amazon.co...2?ie=UTF8&psc=1 . Като цена е доста по-поносимо и някъде 3 пъти по-евтино, а и като количество е по-малко - таблетката е малка, наполовина на тия, които купувах. Половин таблетка е за куче между 5 и 21 кг, а една за куче до 33 кг. И цената е за 90 таблетки. А и отзивите в амазон са добри.

#90 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 30 October 2013 - 09:37 AM

Ух,Весе сега поглеждам към вашата темичка и виждам за премеждията на Райчето :dh_188:
Надявам се вече всичко да е ОК :wub:

ЕленаА ето тук можеш да хвърлиш едно око на препарати Joint Care цените са супер поносими.
http://www.viovet.co...pplements/c123/
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#91 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 October 2013 - 12:59 PM

Райчето е бомба. Има страшно много енергия и апетит :ab_041: Всичко мина успешно.

По въпроса със схващанията - и при хората има често срещан проблем на износване на хрущяла и лечението е такова - НСПВС и хондропротектори за стопиране на развитието на износването. Не знам дали при Арчи е такъв случая. Принципно със снимка би трябвало да се види дали има износване. Правихте ли му снимка и вижда ли се нещо?
User's Signature

Качена снимка

#92 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 31 October 2013 - 07:56 PM

да, правиха му на цялата лапа от раменната става до нокитите т.е 2 снимки, че не можеше да се побере в една. Снимките ни са чудесни, няма износване, няма атрит....просто великолепни. Дори ми обесни къде са уязвимите от туморни клетки места ( лакътната става) и там няма нищо. Затова и не мисля да го мъкна по доктори...по-скоро да му дам на някой снимката (понеже ни ги дадоха на дискче). Док ни каза да по-свалим килцата......та сега гладува милия, ама поне не си позволява да не си яде гранулите....
User's Signature

Качена снимка

#93 Потребителят е офлайн   ves Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 391
  • Регистрация: 18-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 05 November 2013 - 09:33 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 31 October 2013 - 07:56 PM, написа:

да, правиха му на цялата лапа от раменната става до нокитите т.е 2 снимки, че не можеше да се побере в една. Снимките ни са чудесни, няма износване, няма атрит....просто великолепни. Дори ми обесни къде са уязвимите от туморни клетки места ( лакътната става) и там няма нищо. Затова и не мисля да го мъкна по доктори...по-скоро да му дам на някой снимката (понеже ни ги дадоха на дискче). Док ни каза да по-свалим килцата......та сега гладува милия, ама поне не си позволява да не си яде гранулите....


Много интересно. Щом няма нищо на снимките следва да не е физически проблем. Може просто да му изтръпва крачето като спи... Пробвайте с намаляне на кг. Може да му идва тежки :smile: А може да се допусне да е имал стара травма, която да се обажда сега. Нали знаете след счупване и изкълчване как после си остава една досадна болка понякога - при захлаждане и влага... Може да е нещо такова.
User's Signature

Качена снимка

#94 Потребителят е офлайн   deede Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 26-March 12

Публикувано: 03 June 2014 - 07:38 AM

здравейте, някой може ли да ми даде координати на наистина добър очен лекар че ние май имаме проблем :( живеем в софия :(

#95 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 18 June 2014 - 02:57 PM

Здравейте, ние отдавна не сме писали, но искам да споделя за проблема с лапата на Арчи от по-горните постове. Някъде от октомври-ноември започнахем да му даваме хапчета ArtroNorm по схема ( първите 3 седмици по 2 на ден, след което се редуват 20 дни по 1, 20 дни по 2 на ден) и от март-април забелязахме да изчезва това куцане, което се появяваше, след като е лежал дълго време. Докторът ни ни предупреди, че ефект ще има след няколко месецаи действително се оправи. В момента продължаваме да му ги даваме :)
User's Signature

Качена снимка

#96 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 13 August 2014 - 07:55 PM

някой да се е сблъсквал с гъбичен проблем?
От чътвъртък до неделя с Арчи бяхме на Тетевен като сутрин и вечер разходките му бяха около реката със стабилно мокрене от негова страна. А преди това събота, неделя и понеделник пак бяхме по язовирите :(. И явно козината му по коремчето не можеше да изсъхне. В понеделник забелязахме раничка, като преди това го хванах няколко пъти да се ближе. Снощи обаче се беше усамотил в спалнята и като отидохме да го видим, раничките бяха няколко и някои ги беше разкървавил. Съответно днес ходихме на доктор и той му би инжекция, за да не се чеше, каза ми да го изкъпя с Низорал за хора днес и след 3-4 дни пак и да ида др.седмица. Според него са гъбички. Лошото е, че на мен ми и намирисва от време на време. Ако някой е имал гъбички по краката, ще ме разбере или ако ви се е случвало да сте на място, където е валяло мнг и се задържа мнг влага, се издава една специфична миризма.....

Та въпросът ми е, дали някой си е държал кучето така на вода и правил ли е такава инфекция :(. Понеже той пиеше от тази вода, а няма червни проблеми, пък и тати киснеше също във водата и той няма проблеми, си обеснявам това с невъзможността козинката му да изсъхне.
Изобщо нещо за гъбички по коремчето, по-точно около слабините..... да знаете
User's Signature

Качена снимка

#97 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 13 August 2014 - 09:18 PM

Моето куче имаше нещо подобно преди няколко седмици, но по линията на каишката - мокра екзема. Казаха, че е предизвикано от голяма влага и невъзможност тя да се изпари, тъй като каишката екранира навътре в козината. Всъщност беше мокра екзема със секрети, неприятна миризма и опадване на козинката на места. Предписаха ни курс антибиотици, мазахме с един разтвор, който ни дадоха от клиниката и с едно лекарство на Вирбак . Сложиха на кучето и инжекция срещу сърбеж. Мисля, че овладяхме положението, но мястото трябва да се подстриже и да се третира упорито с медикаменти - поне десетина-двайсет дни до хващане на корички на раничките. Във вашия случай сигурно ще трябва и яка ако се ближе много по раните - при нас нямаше как да се сложи точно на врата, а и там пък не можеше да се оближе. Сега къпем с един шампоан пак на Вирбак - Пиодерма и козинката видимо се подобри. Давам и добавки за козината - Дерма фит дог. Така или иначе плешивите участъци доста ще чакаме да се покрията с нови косми. Съветът ми е да го наблюдава ветеринар, буквално през два-три дни, защото тези състояния при кучетата се развиват много бързо.

#98 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 13 August 2014 - 10:24 PM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 13 August 2014 - 05:55 PM, написа:

някой да се е сблъсквал с гъбичен проблем?
От чътвъртък до неделя с Арчи бяхме на Тетевен като сутрин и вечер разходките му бяха около реката със стабилно мокрене от негова страна. А преди това събота, неделя и понеделник пак бяхме по язовирите :(. И явно козината му по коремчето не можеше да изсъхне. В понеделник забелязахме раничка, като преди това го хванах няколко пъти да се ближе. Снощи обаче се беше усамотил в спалнята и като отидохме да го видим, раничките бяха няколко и някои ги беше разкървавил. Съответно днес ходихме на доктор и той му би инжекция, за да не се чеше, каза ми да го изкъпя с Низорал за хора днес и след 3-4 дни пак и да ида др.седмица. Според него са гъбички. Лошото е, че на мен ми и намирисва от време на време. Ако някой е имал гъбички по краката, ще ме разбере или ако ви се е случвало да сте на място, където е валяло мнг и се задържа мнг влага, се издава една специфична миризма.....

Та въпросът ми е, дали някой си е държал кучето така на вода и правил ли е такава инфекция :(. Понеже той пиеше от тази вода, а няма червни проблеми, пък и тати киснеше също във водата и той няма проблеми, си обеснявам това с невъзможността козинката му да изсъхне.
Изобщо нещо за гъбички по коремчето, по-точно около слабините..... да знаете

Иси, къпането в застояли води не е препоръчително, защото често предизвиква после кожни проблеми при кучетата, особено с гъста козина като маламутите - най-често се хващат гъбички - които са много упорити, и понякога се лекуват много трудно и дълго. Но сигурно ли е, че Арчи има точно гъбички, а не някакъв друг кожен проблем? Ако не сте направили микробиологично изследване, го направете.
Ние имахме подобен проблем, и лечението продължи около 6 месеца, с почти 80% засегната кожа по тялото, изживяхме един огромен кошмар, но там първо лечението беше на алергия и изгубихме почти месец докато се установи точно какво е. Третирах в началото с йод разреден с глицерин, бихме три противогъбични ваксини, после започнах да го пръскам с противогъбичен спрей /Зоомикол, защото нямаше как да мажа цялото тяло с мехлеми/ а на по-поразените места мажех в началото със Спорил, после с Чаевец /това е мехлем с масло от чаено дърво - най-силния природен продукт срещу гъбички/.

По принцип когато има гъбички не трябва да се къпят и мокрят, защото водата много бързо разнася заразата по цялото тяло, също не бива да се сресва.

Миризма се появява при всички кожни проблеми.

Хубаво е и да дезинфекцираш местата, на които лежи, с белина, да изпереш и измиеш с белина постелките, купичките, нашийнците и нагръдниците - белината на 100% убива гъбичните бактерии.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

#99 Потребителят е офлайн   isi_ar4i Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 961
  • Регистрация: 27-August 10
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:кучето ми, планинатаааа, ски, фотография, филми.......

Публикувано: 13 August 2014 - 11:31 PM

оф, ужас, мнг гадни неща сте написали :(


Арчи влизаше само в течаща вода - на Тетевен. Пък яз. Голям беглик е мнг чист (това е планински язовир на 1400 м.н в и не се вливат селски или градкси канализации), там бяхме само за една вечер. Мисля че проблемът дойде от невъзможността да му изсъхне козината от реката :(, дано. Той в момента има рани, няма опадване на козината. Сега е спокоен и не се чеже, а аз съм по цял ден с него и го наблюдавам. Вече пуснах в пералнята всичко, на което лежи, нагръдници и т.н. и мих навсякъде в нас с препарат, но не белина. Ще видим, как се развиват нещата. Док .само го гледа, не е взимал секрети и проби. Явно изчаква до понеделник, за да види, как ще се отрази третирането с шампоана. Дано само да не стане по-зле.
А тези инфекции дали се хващат и от хората? Сега не му даваме да се катери по леглото, но до сутринта беше там, да не говорим, че из нас навсякъде се ръсят косми и т.н....
User's Signature

Качена снимка

#100 Потребителят е офлайн   Finwe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 971
  • Регистрация: 14-September 06

Публикувано: 14 August 2014 - 12:19 AM

Показване на мнениетоisi_ar4i, в 13 August 2014 - 09:31 PM, написа:

оф, ужас, мнг гадни неща сте написали :(


Арчи влизаше само в течаща вода - на Тетевен. Пък яз. Голям беглик е мнг чист (това е планински язовир на 1400 м.н в и не се вливат селски или градкси канализации), там бяхме само за една вечер. Мисля че проблемът дойде от невъзможността да му изсъхне козината от реката :(, дано. Той в момента има рани, няма опадване на козината. Сега е спокоен и не се чеже, а аз съм по цял ден с него и го наблюдавам. Вече пуснах в пералнята всичко, на което лежи, нагръдници и т.н. и мих навсякъде в нас с препарат, но не белина. Ще видим, как се развиват нещата. Док .само го гледа, не е взимал секрети и проби. Явно изчаква до понеделник, за да види, как ще се отрази третирането с шампоана. Дано само да не стане по-зле.
А тези инфекции дали се хващат и от хората? Сега не му даваме да се катери по леглото, но до сутринта беше там, да не говорим, че из нас навсякъде се ръсят косми и т.н....


Само гъбичките са заразни за хората - но дано да не е такова. Прочети за ефекта на етеричното масло от чаено дърво и си купи /от хуманни аптеки/ слагай си го на душ-гела и в кремовете /по една капка/ - то почиства и предпазва кожата от бактерии, унищожава гъбичките, аз си направих и спрей : в пулверизатор с вода, разредих 20-капки чаено масло, хем прогонва паразити, хем помага против гъбички. И просто предпазва. Прочети в гугъл, ще намериш доста интересни неща, не се паникьосвай, докато не излязат резултатите.

С гъбички се заразяват основно при понижен имунитет.
User's Signature

Щом Бог е създал глупака, значи има нужда от него

  • (6 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни