Dog.bg Форуми : Подарявам родословно клубно кане корсо

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Подарявам родословно клубно кане корсо Атина от развъдник Cane Corso Malina Valley, възраст 1 г. и 8 месеца.

#1 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 18 April 2011 - 07:53 PM

Подарявам родословно клубно кане корсо (женско) - Атина. Кучето е от първото клубно кучило на развъдник Cane Corso Malina Valley родено на 02.09.2009 г. Име по родословие - Aphrodite Cane Corso Malina Valley. Кучето е със всички поставени ваксини, микрочип, родословие издадено от Cane Corso Club Bulgaria и ветеринарен паспорт. Към момента е на възраст 1 година и 8 месеца. Намира се в София. Това е официалната суха част на нещата.

А сега по-човешката. Поради стечение на обстоятелствата от личен характер, в домът ни дойде и воторо куче. Съжителството на двете доведе до проблеми, в резултат на които, вземам това решение. Атина е домашно куче. До момента винаги е живяла в апартамент и е била обградена с топлина и човешка ласка. Хранена е само с висококачествена суха кучешка храна (неспоменавам марки за да не се приеме за реклама) и е получавала всички нужни ветеринарни грижи, касаещи нормалното и израстване. Казвам това, за да разсея всякакви съмнения относно това как е гледанa и са се отнасяли с нея. Смея да твърдя, че е получавала най-доброто, което може да бъде купено с пари и цялата обич, която може да се даде на любимо животно. Кучето е в чудесна кондиция без каквито и да било здравословни проблеми до момента.

КУЧЕТО СЕ ПОДАРЯВА. НАПЪЛНО БЕЗВЪЗМЕЗДНО. Искам да е ясно, че не търся каквато и да била финансова облага. Но тук идва момента, когато бих искал да кажа, че това не е ход на отчаяние тип "на всяка цена". Раздялата ми с него ще значи, че съм видял в бъдещите собственици на красавицата ми, хората, които ще я дарят с топлина и обич. Моля хората, които ще изявят желание да вземат Атина, да знаят, че ще седнем, ще поговорим, ще е важно за мен да видя в какви условия ще живее кучето и ред други неща, които ще коментираме при живата среща. Няма вариант тип, идваме, вземаме я и който от къде е. Кучето се дава само при условие, да бъде домашен любимец или верен страж на домашният уют. При никакви обстоятелства няма да бъде дадена на хора, за които поне за миг допусна, че има шанс да я окачат на веригата в двора или да я използват в кучешки боеве.

За произхода на кучето се чувствайте свободни ако изявите желание да влезете в контакт с хората от развъдник Cane Corso Malina Valley. Собствениците - Ваня и Пламен са безкрайно приятни хора и вярвам, че ще ви дадат с удоволствие нужната информация. От редицата ни срещи и разговори, които сме имали, смея да твърдя и едни от най-милеещите за породата Кане Корсо хора в България. Както казах, кучето е с официално клубно заверено родослове, в което фигурират моите данни като собственик, затова за бъдещия такъв трябва да бъде преиздадено повторно такова от клуба предполагам, но това са неща, които ще бъдат обсъждани на един следващ етап с бъдещия собственик.

В заключение, понеже съм виждал как подобни теми тук се превръщат в среда за спор и нападки, искам да помоля най-сърдечно, за разбиране и уважение към взетото от мен решение. Ще отговоря с удоволствие на всякакви въпроси. По-долу оставам телефонът си за контакт, както и публикувам последните актуални към момента снимки на Атина.

За контакти:
Борислав Борисов
GSM: 0898 400 746
E-mail: borislav.borisov@gmail.com

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Guest_phenomena_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 April 2011 - 08:22 PM

Да, личи че подхождаш сериозно към търсенето на истински стопани. Затова първо ти пожелавам късмет.
Освен проверката на новия дом и анкетата на кандидатите, препоръчвам ти да изготвиш и им предложиш договор, съобразен със Закона за задълженията и договорите. Една от клаузите трябва да е периодично допускане на стария стопанин до среща с кучето (напр. първоначално на два-три месеца, после може и веднъж годишно).
Трябва да се изясни въпроса с правото за прехвърляне на трето лице или някакво подобно разпореждане. Има такива случаи в живота и са крайно неприятни.
Евентуалните симпатични хора и добри гледачи ще имат ли право да развъждат и продават кученца? Може впоследствие да го ударят на бизнес, а аз знам че не е чак толкова хубаво за кучето да ражда постоянно. Някакви ограничения по този въпрос в договора?

Не съм мислил, но ти измисли какво следва да предвижда договорът за евентуално неспазване на задълженията от ответната страна.
Успех! И бъди нащрек, особено щом става въпрос за едро животно!

#3 Потребителят е офлайн   Bobolin Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 219
  • Регистрация: 25-September 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 April 2011 - 01:49 PM

Атина вече си има прекрасен нов собственик. Благодаря на всички, които проявиха интерес към кучето. Лично за себе си съм щастлив и удовлетворен за намерената развръзка и условията в които съм убеден, че ще живее щастлива, обичана и на воля, както тя заслужава. :smile:

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни