Dog.bg Форуми : Аз не ви харесвам!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аз не ви харесвам! магазини и друг бизнес, свързан с продажби на кучета и котки

#21 Потребителят е офлайн   СНЕЖАНКА Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1045
  • Регистрация: 22-February 06
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2011 - 04:28 PM

Цитат

Добавям:
Малък зоомагазин на Бул. Гоце Делчев Блок 1 (блока на ъгъла с Костенски водопад). Магазинчето е не повече от десетина квадрата. С месеци в аквариуми на витрината седят кученца. Повечето си отрасват там, докато ги купи някой, а ако станат прекалено големи уж ги връщали там, от където ги взимат. Питала съм от къде, не казват. Има и зайчета и други гадинки. Ще проверя името на фирмата.


Това е най-мръсния и миришещ магазино-кабинет, който съм виждала.
Колко са истински кабинет не знам, но на витрината им пише "ветеринарен кабинет".
Спомените ми са отпреди десетина години (от тогава не съм влизала в тая дупка).
Аквариумите с животните са толкова маломерни, че.....
И нищо не се е променило за толкова време - така са си откак ги помня.
Мисля, че една проверка няма да им се отрази зле. А най-добре е да ги затворят изобщо.

#22 Потребителят е офлайн   iglub Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 193
  • Регистрация: 11-February 11

Публикувано: 19 April 2011 - 04:41 PM

Има един зоомагазин на Патриарха като се тръгне от Попа към Раковски, на спирката на тролеите на Попа. Слиза се по едни стълби надолу. Клетките с животните гледат към улицата и редовно има хора, които мило им се дивят и радват :dh_188:

#23 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 April 2011 - 08:10 PM

на стамболийски и опълченска срещу мола - една приятелка си купи от там мопс, от съжаление...



#24 Потребителят е офлайн   sheba Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1472
  • Регистрация: 02-December 07
  • Gender:Female
  • Location:Перник и София
  • Skype:

Публикувано: 19 April 2011 - 08:25 PM

Аз лично от ЦВК направо ми дожаля, защото една млада докторка прави теста на Мила за Гана и той излезе отрицателен. При видими признаци на Гана те не започнаха веднага лечение. Казаха , че не ползвали серум, а имали специални ваксини , каквото и да значи това. Гади ми се от доктори - голяяяяям процент от тях са печалбари. То човешките са такива та животинските.
Най- големия проблем на докторите тук е самочувствието- това, че ако не са сигурни в нещо в някоя диагноза или имат нужда от помощ - те предпочитат да осакатят и да убият животно , отколкото да преглътнат егото си и да потърсят и мнение на колега......

Мисля си също, че в много от клиниките тежки и сериозни операции на БЕЗДОМНИ ЖИВОТНИ от стажантите в клиниките , за да се учат......това е то......

На срещата при Омбудсмана стана въпрос за предложение за промени в закона. Засегнахме и темата за развъдници и зоомагазини. Според мен или трябва да бъде забранена продажбата им в зоомагазини или ежемесечно въпросните да подават информация за закупените животни, теххния произход, ваксини, микрочип, и естествено адрес и име на закупилите го стопани........Цялата тазци инфо за се вкарва в единна система.
User's Signature

Истинската красота е невидима за очите - тя се вижда със сърцето.
http://www.facebook....100000299149953

#25 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 20 April 2011 - 12:11 AM

Шеба, мислиш ли, че поста ти е на място в тази тема.
Моля, виж за какво става дума в началото.
Има тема за жалване от лекари в съответния форум.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#26 Потребителят е офлайн   alice_goldness_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 115
  • Регистрация: 13-June 10
  • Gender:Female
  • Location:Plovdiv
  • Interests:Dogs

Публикувано: 21 April 2011 - 08:44 PM

Ето този сайт ми направи впечатление . Мисля , че някъде в предните постове го има , проверих , но това което ме потресе , беше изречението "Нашите зоомагазини се отличават с огромно стоково разнообразие, качество на стоките, " Значи животните са стоки , и даже има разнообразие ? Или това "Не всяка от изброените породи е налична в момента, но всяка би могла да бъде доставена." - Те ще ти ги доставят , като пица за вкъщи , или нещо бъркам ? Накратко , в този "зоомагазин" политиката е $ Животни нямаме , само стока , ако нещо ни липсва в склада , ще ти го доставим , ако купиш 2 взимаш безпатна доставка $ и това е . Хора , НЕ КУПУВАЙТЕ ОТ ЗООМАГАЗИНИ !
User's Signature

Качена снимка
"Две неща са безгранични - Вселената и човешката глупост...за първото не съм толкова сигурен!" А.Айнщайн

#27 Потребителят е офлайн   celtic soul Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 112
  • Регистрация: 11-March 11
  • Gender:Female
  • Location:Over The Hills And Far Away
  • Interests:Basement Cat

Публикувано: 28 April 2011 - 08:03 AM

За "Стефанов" и аз съм неприятно изненедана.
Имат голямо разнообразие и добри цени на храните.Накупих сума ти неща за Мел от там,сега чак ме е яд...
Зоомагазините са подтискаща гледка независимо какво предлагат:котки,кучета,хамстери или риби.Особено когато не се полагат и грижи за тях.

В този списък слагам ето този сайт,със зоомагазин:
http://www.zoomania.org/
В раздела "Ваши обяви" най-горе,по средата,има един куп животни плод на неизвестно какво,къде и как развъждане.
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 April 2011 - 09:29 AM

А къде предлагате да се продават гризачи и рибки ако не в зоомагазините?За кучета и котки е повече от недопустимо това е ясно.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   wind Икона

  • Упражнението за мозъка е мисълта
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 3566
  • Регистрация: 07-April 08
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 28 April 2011 - 12:16 PM

Аз пък стигам още по-далеч. Хора, защо са ви необходими затворници - били то рибки или гризачи? Най-доброто място за тях си е в естествената им среда. Ако кучетата не бяха одомашнени от вълци, чакали, най-доброто място за тях щеше да си е гората. Достатъчно е, че самите ние сме се затворили в панелни и тухлени клетки, защо да причиняваме това и на онези животни, които все още си имат естествена среда в природата. Освен, разбира се, ако не можем да им предложим достатъчно пространство и обстановка, максимално близка до естествената им, но колко от нас могат да си го позволят... Особено ми е мъчно за пернатите, дори и да им оставяме вратичката на клетката в стаята отворена ...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка

#30 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2011 - 12:17 PM

Показване на мнениетоwind, в 28 April 2011 - 12:16 PM, написа:

Аз пък стигам още по-далеч. Хора, защо са ви необходими затворници - били то рибки или гризачи? Най-доброто място за тях си е в естествената им среда. Ако кучетата не бяха одомашнени от вълци, чакали, най-доброто място за тях щеше да си е гората. Достатъчно е, че самите ние сме се затворили в панелни и тухлени клетки, защо да причиняваме това и на онези животни, които все още си имат естествена среда в природата. Освен, разбира се, ако не можем да им предложим достатъчно пространство и обстановка, максимално близка до естествената им, но колко от нас могат да си го позволят... Особено ми е мъчно за пернатите, дори и да им оставяме вратичката на клетката отворена ...


+1 :ba_025:
User's Signature

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 28 April 2011 - 12:39 PM

за рибките и гризачите специално с достатъчно голям аквариум се чувстват добре според мен(е не са ми го казали лично :ab_041: )За пернатите съм на сходно с вашето мнение.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 June 2011 - 11:08 AM

CANIS - школа за обучение на кучета
отврат

#33 Потребителят е офлайн   д-р Цветан Стефанов Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 07-March 09
  • Gender:Male

Публикувано: 29 June 2011 - 10:08 PM

Здравейте,
Внимателно прочетох дискусията до тук и съм длъжен като човек пряко засегнат да Ви кажа каква е истината:
1.В нашият нов зоомагазин в кв Студентски град е преустановена продажбата на кучета поне от около 20 дни,от откриването му до ден днешен е имало само две кучета .Едното стоя 8 дни а другото две седмици.
2.И двете кучета са били ЕДИНСТВЕНО и САМО на частни стопани с цел да им съдействаме за да продадат своите кучета.Ние никога за разлика от много други зоомагазини не сме си позволявали да взимаме кучета от разни "развъдници","вносители" от Словакия,Словения и незнам си още какви страни.
3.Кучето е стояло при нас не повече от 15 дни след което е било връщано на неговия собственик.Тези хора не са развъдчици,това са обикновенни хора на които са им се родили кучета и виждат трудност в тяхната продажба и понеже нашият сайт е с огромна посещаемост ние сме се ангажирали да му помогнем срещу определена комисионна което е нещо нормално.
4.Разбирам че сме трън в очите на много колеги,магазини и клубове които се занимават между другото с търговска дейност дори повече и от нас,с ниските си и разумни цени,добро и бързо обслужване нарушихме интересите на много хора.За това очаквах такива атаки,но истината е тази която е написана по горе.
5.Все пак не забравяйте че сайта вече е съсобственост на ветеринарна клиника "Син Кръст",която е помогнала на стотици кучета и тези хора там са последните които биха допуснали нехуманно отношение към животните.
User's Signature

Д-р Стефанов
cvetan.stefanov@gmail.com

#34 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2011 - 11:03 PM

Отговор в съседната тема
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#35 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 June 2011 - 11:04 PM

И аз ви отговорих в съседната тема.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#36 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 June 2011 - 11:07 PM

Показване на мнениетоceltic soul, в 28 April 2011 - 08:03 AM, написа:

В този списък слагам ето този сайт,със зоомагазин:
http://www.zoomania.org/
В раздела "Ваши обяви" най-горе,по средата,има един куп животни плод на неизвестно какво,къде и как развъждане.

Ми аз съм овца. Къде съм гледала не знам, това не съм го видяла. Преди време имахме спорове с Админа на форума на зоомания именно заради тези обяви, които бяха и из целия форум. След като изчезнаха, реших, че се е приключило. Така или иначе спрях да влизам там и не съм видяла подробностите.
Даже онзи ден си купих фанелка от магазина, Е, ще ми е за последно.
Жалко, че някои хора не искат да се променят.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#37 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2011 - 02:28 PM

чудно, просто чудесно
направооо

ОМММММММ

#38 Потребителят е офлайн   natali_hera Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 100
  • Регистрация: 29-July 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests: Животни, разстения и наука.

Публикувано: 18 September 2011 - 06:34 PM

Показване на мнениетоiglub, в 19 April 2011 - 04:41 PM, написа:

Има един зоомагазин на Патриарха като се тръгне от Попа към Раковски, на спирката на тролеите на Попа. Слиза се по едни стълби надолу. Клетките с животните гледат към улицата и редовно има хора, които мило им се дивят и радват :dh_188:

За този зоомагазин - аз съм доволна, кученцата там се продават с всички документи и дават гаранция за животинките. Оттам си взех хамстерка, казаха ми, че е бременна (прегледали са я - нещо, което в повечето зоомагазини не правят особено с хамстерите). Всеки път като минавам оттам кученцата имах вода и се хранят два пъти дневно. (Питала съм) Котките си имат голяма катерушка и храна и вода. Имат и ветеринарен кабинет, ветеринарката е добра. А след 10тото ми посещение там вече ми правеха и отстъпка ... Персонала там е мил, давала съм бездомни котета там, намират им стопани ... Мога с часове да разправям какви ли не неща за там.

Натали Хера работи в този магазин, за това е толкова доволна от него.
мод

User's Signature

Ако стопанина е направил нещо, не си го изкарвай на кучето му!

Не са ме хапали животни ... само ХОРА!

#39 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 21 September 2011 - 10:23 PM

Показване на мнениетоnatali_hera, в 18 September 2011 - 07:34 PM, написа:

Показване на мнениетоiglub, в 19 April 2011 - 04:41 PM, написа:

Има един зоомагазин на Патриарха като се тръгне от Попа към Раковски, на спирката на тролеите на Попа. Слиза се по едни стълби надолу. Клетките с животните гледат към улицата и редовно има хора, които мило им се дивят и радват :dh_188:

За този зоомагазин - аз съм доволна, кученцата там се продават с всички документи и дават гаранция за животинките.

Гаранция? Като се счупи, ще го заменят?!?

Нещо за четене...
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#40 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 27 September 2011 - 10:30 PM

За същия този зоомагазин имам доста по-различни впечатления, документирани със снимки. Кученца 2 броя в аквариум на витрината - лятото, на директно слънце - зад стъклото. Без вода, без храна, без сянка. Ще потърся снимката по дисковете, за да не съм голословна.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни