Dog.bg Форуми : Аз не ви харесвам!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аз не ви харесвам! магазини и друг бизнес, свързан с продажби на кучета и котки

#41 Потребителят е офлайн   Winnie the Pooh Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 143
  • Регистрация: 11-May 11
  • Gender:Female

Публикувано: 16 November 2011 - 12:36 PM

Мислех, че в нашия квартал- " Гео Милев" след като Анимото на Плиска спряха да продават животни ( макар че , ако ги попиташ вътре в магазина, пак ти предлагат да те снабдят с каквото животинче си посикаш, но поне не ги весят по витрината) вече няма такива магазини. И вчера с изумление останових на кръстовището преди парка на Редута по улица Гео Милев има зоомагазин, в чиято витрина в два аквариума един над друг - имаше- в горния един малък пинчер - на който едно детенце като смахнато тропаше с ключовете- акварюмите са толкова странно залепени, че кучето като драскаше по стъклото непрекъснатто си закачеше крачетата ..В долния лежаха 5 кутрета (ПЕТ) от най - различни породи. Толкова се вбесих, че директно си излязох...Направо ужас
User's Signature

С каквито се събереш - с такива се събираш. Мечо Пух
Качена снимка

#42 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 November 2011 - 12:54 PM

Показване на мнениетоWinnie the Pooh, в 16 November 2011 - 01:36 PM, написа:

Мислех, че в нашия квартал- " Гео Милев" след като Анимото на Плиска спряха да продават животни ( макар че , ако ги попиташ вътре в магазина, пак ти предлагат да те снабдят с каквото животинче си посикаш, но поне не ги весят по витрината) вече няма такива магазини.

Само за инфо - магазинът от доста време не е на Анимо
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#43 Потребителят е офлайн   Adonis of Angel`s staff Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 716
  • Регистрация: 15-March 07
  • Gender:Not Telling

Публикувано: 16 November 2011 - 01:49 PM

Здравейте,
Изчетох темата, повечето сигнали са за София, но все пак да споделя, че в зоомагазина в мол-а на Бургас, на втория етаж, се продават кучета и котки в аквариуми!!! :eg_033: :zz_020:
Мислех, че това е забранено вече, но уви...Информацията ми е от първо лице, единствено число - влязох за нова купичка, видях несретниците и си излязох! Това е преди около два месеца, оттогава не съм влизала. Надявам се да са прекратили тези продажби (а може и да са фалирали...напоследък често се случва!)

Ели Баранова
User's Signature

Ели Баранова - Sari4ka, в момента собственик на Adonis Of Angel's Staff
и свидетел на всичко в т.нар. "българска кинология" от 2005-та година насам.

#44 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 16 November 2011 - 03:03 PM

на бул. Братя Бъкстон в София, нагоре към Околовръстното има един зоомагазин, в който винаги продават животинки. хамстерчетата и другите дребни ги преживявам, но там винаги има кученца. последно имаше джак ръсел и дакелче. девойките им се радват и се грижат за тях, но все пак са в аквариуми. по мои спомени този магазин + ветеринарен кабинет (който просто няма да коментирам) е от същата верига като ветеринарната клиника в Младост зад пазара.

наблизо, ул. Пирин, има друг зоомагазин, в който също продават кученца и котенца, заедно с другите животни.

в Хит-а в Младост има един голям зоомагазин, в който преди съм виждала кученца на витрината. вътре има и други животни, но кученцата са на самата витрина, покрай която минават всички, които влизат да пазаруват в Хит-а.

освен това, отдавна не съм минавала от там, но мисля, че повечето хора знаят зоомагазина до площад Славейков, на чиято витрина редовно имаше кученца. това беше преди, в последно време не зная как е. но от там преди няколко години си бях купила хамстерче - много мило и сладко. за съжаление, животинката живя 1 седмица - беше болна. отказваше да пие вода, да си играе и ядеше малко. не успяхме да й помогнем.

#45 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 January 2012 - 03:09 PM

Поредният измислен сайт на търгаши, с обяви за кучета и котки от ферми.
http://www.lubimci.bg- http://www.lubimci.bg

Които като някои други са "яхнали" популярността на каузата на бездомните, за да се саморекламират по-активно:

Цитат

Вече имаме и магазин за дрешки, храна и аксесоари :) 10% от стойността на всяка поръчка се дарява в помощ на бездомни животни чрез Сдружение "Помощ за животните - ДАРА", познато като страницата ПОМОЩ ЗА ЖИВОТИНКИ В БЕДА във фейсбук


ОТ тук
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#46 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 January 2012 - 03:16 PM

ZOO City Center Sofia и http://zoocc-bg.com/

Уж няма животни на сайта, не се говори за тях в страницата втв ФБ, но за нова година имаха добър набор от кучета бебета.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#47 Потребителят е офлайн   IAB Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 168
  • Регистрация: 08-November 11
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 January 2012 - 03:19 PM

да добавя един зоомагазин в безистена при пазар Борово - продават кученца и котенца, освен всичко останало.

#48 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2012 - 03:36 PM

Показване на мнениетоIAB, в 05 January 2012 - 03:19 PM, написа:

да добавя един зоомагазин в безистена при пазар Борово - продават кученца и котенца, освен всичко останало.


ако това е магазинът в онази покрита част, то той си има и клиника, малко по-нагоре в квартала по улицата Тошев. да не ходите и там.
User's Signature

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 January 2012 - 03:45 PM

Никога, ама никога куче от тук - "Бандог", гр.Пловдив
Буш, ако това не е за тук, махни го.

#50 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 09 January 2012 - 09:05 PM

Д-р Петя Кьосовска от Кнежа - нелегитимен развъдник, неродословни кучета - и от самолет се вижда. Възмутена съм, че ветеринарен лекар може да плоди по междусъседски, представяйки кученцата (та и котенцата) за породисти!
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#51 Потребителят е офлайн   ilina888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 121
  • Регистрация: 20-December 08
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 13 January 2012 - 10:26 AM

Поздравления за темата! Искам да добавя и една отвратителна зооборса в Малашевци, където млади кучета, използвани за разплод живеят в безобразни условия!!!!!!!!!!!!!!!! Има малцина късметлиии най- често от декоративните породи, които веднага се спасяват и намират своите стопани. :(:( Което за съжаление стимулира тази гнусна търговия, с болни животинки :(

НЕ НА ЗООМАГАЗИНИТЕ, ДА НА ОСИНОВЯВАНЕТО!!!!!
User's Signature

“The average dog is a nicer person than the average person.”
― Andy Rooney


Качена снимка
Качена снимка

#52 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 January 2012 - 06:16 PM

Зоо сити център В сайта няма,но в магазините им на място има всякакви животни,вкл. кучета и котки!
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#53 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2012 - 03:58 AM

А може ли да включваме тук и компании, които тестват върху животни, като Unilever.

Аз не ги харесвам и не желая да им купувам продуктите и да ползвам техните марки. Смятам, че нещата са сходни със зоомагазините, но все пак, както кажете - ако ще е тук - изнамерила съм списък, разбира се, не съм проверявала всяка марка и компания една по една, за това най-сигурно е да се търси съответното лого и надпис на НЕ тестващите, но редица известни марки, които ползваме в ежедневието си са 100% убийци.
User's Signature

Качена снимка


#54 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 January 2012 - 04:05 AM

Ами ще ти кажа защо е по-добре да не включваме тук и такива.
Защото са прекалено много. Ако зпочнем да постваме всички компании, които провеждат тестове върху животни, то темата ще стане безкрайна. За повечето такива можеш да намериш инфо в нета. Черни, бели списъци, както и начини на маркиране на стоки нетествани.

Идеята на тая тема е да си останем в границите на България. И да се подсещаме за неморалните търговци. Както примера с магазин Зоосити център, който няма на сайта си животни, но в магазина да.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#55 Потребителят е офлайн   nellidi Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1139
  • Регистрация: 06-August 07
  • Gender:Female
  • Location:Burgas
  • Skype:

Публикувано: 22 January 2012 - 06:03 AM

ОК, няма проблем. все пак дано поста ми напомни и за този аспект и хората действително се поразровят в нета за "черните" и "белите" списъци, че положението с тестовете е страшно...

ще сложа само линк към един такъв - без да претендирам за изчерпателност и 100% достоверност, всеки сам да провери ако има желание - за по-известните марки има много информация. лично за мен е по-лесно да си харесам, намеря и употребявам НЕ тестваща марка, от колкото да запомня всички тестващи.
User's Signature

Качена снимка


#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 July 2012 - 01:16 AM

Ветеринарна клиника Мей - д-р Спас Караджов - работи с борса за кучета Вип Пъпи:
http://www.vippuppy-bg.com/za-nas/

Както и д-р Роман Асенов ветеринарен лекар в клиника "Свети Антим" - собственик на въпросната борса:

Показване на мнениетоRussianRoulette, в 17 July 2012 - 06:15 PM, написа:


Не знам как си представяте, един развъдник има СТО собственици! Няма двама, няма трима, няма десет човека - собственика на развъдник Руска Рулетка Е ЕДИН - д-р Роман Асенов ветеринарен лекар в клиника "Свети Антим"!





Показване на мнениетоспАЗъм, в 16 July 2012 - 11:36 PM, написа:

Показване на мнениетоRussianRoulette, в 16 July 2012 - 03:14 PM, написа:

За да не се ровите излишно, мога да ви услесня, най-лесно е да влезнете в сайта на Вип Пъпи и да проверите на страницата КОЙ обслужва тези кучета, а именно Д-р Спас Караджов! Той лично отговаря за здравословното състояние на кучетата. Той е човека който заверява и се разписва над здравните сертификати на кучетата от вип пъпи.



Показване на мнениетоyavor50, в 03 October 2008 - 08:47 PM, написа:

Цитат

Цитат

По-мнителните вероятно биха си помислили, че по този начин се отчита дейност, без оглед резултата....

Важен е резултата...никой не намира за уместно да се хабят ресурси за отчитане на безрезултатна дейност.Според тях вие повтаряте техни стари грешки,конкретизирам подписката и протеста в неделя.АФА е фондация с дългогодишен опит.ТЕ са тези,които извоюваха закона за защита на животните...ТЕ са се борили много пъти срещу такива безумни закони...Те са участвали във всички съставени нормативни актове.Не правят за първи път подобни протести,така че моето лично мнение е:най-добре ще направим,ако следваме примера им.За квалификацията на Явор,че правят всичко в духа на седемдесетте ли беше,по добре да остана без коментар...Аз се възхищавам на основателите на фондацията и всичко постигнато от тях,а то никак не е малко.В такъв случай мога да кажа на по-мнителните,че АФА са едни от малкото,които ако се захванат с нещо го правят както трябва...


Виж какво, мило ми наивно девойче, утре блестящата г-жа Боснева ще вземе да ти каже и, че благодарение на нея са спряли евтаназиите в Сеславци и, че е кастрирала най-много кучета в София. В момента въпросната госпожа разпространява слуха, че моя милост заедно с Радостина от Екоравновесие сме лобирали за временните приюти. Без коментар.

За твое сведение - същата госпожа е изключително близка и продължава да работи с д-р Спас Караджов, който над 5 години е работил като лекар в изолатора в Лозенец (тогава беше там) и лично е приспал над 40 000 кучета. Изводите сама си ги прави.

А истината за болшинството природозащитни организации е, че умират да си приписват заслуги. Доскоро се избиваха да се надвикват благодарение на кого са спрали да избиват кучета в Сеславци, сега ще се изпотрепат да убеждават шепата си привърженици как са спряли и Законопроекта за етажната собственост.


Показване на мнениетоagalina, в 20 October 2008 - 10:36 AM, написа:

Цитат

Аз съм страшно впечатлена от доктор Спас Караджов!
Невероятен специалист, хирург, диагностик! Отнася се винаги с внимание и любов към животните, с уважение!
Много мил и грижовен!
Интересува се, пита, отговаря на всичките ми безмислени въпроси и обяснява до най-малката подробност от какво и как има нужда кученцето ми, обръща и страшно много внимание и .. тя му се радва! :)

Д-р Спас Караджов ,който работeше години в Общинско предприятие Зоомилосърдие , база кв.Лозенец , София ли ?Ако е същият - невероятен специалист по евтаназиите - къде неколко десетки хиляди отрудени евтаназии. И аз страшно впечатлена- бях , съм и май и занапред се очертава да се впечатлявам ..И аз всеки ден го споменавам в молитвите си...


http://freeinf.tripod.com/bezdomni.htm

Цитат

Единственият ветеринарен лека в " Зоомилосърдие" Спас Караджов няма разрешение за упражнжняване на дейността от РВМС, затова пък работи и във Военна болница / вива-риума в Овча купел / и в частен кабинет на ул."Козлодуй" .


http://paper.standar...&article=111139

Цитат

Предприятието дава на ловците по 3,30 лв. за бройка. А ветеринарният лекар д-р Спас Караджов е получил 1478,40 лв.



http://iwns.tripod.c...10-zoom/bg.html
http://iwns.tripod.c.../vet.doctor.gif



Мил човек е д-р Спас Караджов.
Честен, почтен и най-вече много обича кученцата!



Повече за борсата тук: http://forum.dog.bg/...ost__p__1053863
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   KaiZen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 240
  • Регистрация: 24-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:Маркетинг, Реклама, Компютри, Котки и Кучета...
  • Skype:

Публикувано: 18 July 2012 - 10:25 AM

ЕвроЗооВет в Пловдив. Умърлушени котенца с влажни очички лежат в талашита в задната стаичка. Жалка гледка...
User's Signature

Гореизложеното е лично мое мнение и не ангажирам никого с него!

#58 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2012 - 10:22 AM

Много се чудех дали въобще да го пиша и дали да 'цапам' темата, но мисля, че е редно да го обява.

Днес, във връзка с тази тема, едва навих един шофьор на такси да ни вземе, нямах транспортна клетка, малката се гушеше в мен.

Такси на ОК Супертранс, които по принцип избягвам да ползвам заради неприятен опит с груби шофьори. Както и да е, действах първосигнално, а и не е за това постът.

Какво ме изуми и искам да споделя. Човекът до тази събота е имал котка, по неговите думи много мила и добра, била е на починалата му майка, последните 2-3 години е живяла с него. Родило му се бебе, обаче, и имало много косми от котката. И решили да я евтаназират. Тя била на 18 години, но здрава, само понякога се случвало да повръща. Евтаназията на тази ЗДРАВА котка са извършили във вет кабинет в София на ул Слатинска 44 (в интернет намерих това: Д-Р МИХАЙЛОВА, ЮЛИАНА А., адрес: София, ул. Слатинска 44). Причината: стопаните не са могли да я отглеждат повече, защото пуска косми, а имат малко дете. Били й търсили нови собственици, но не намерили.

НЕ ХОДЕТЕ в този кабинет! Каквото и да са обяснили стопаните (примерно, че животното е смъртно болно) лекарите би трябвало да са направили преглед и да са установили дали е наистина толкова болно, нали? Мен тази история ме втрещи и ужаси! Не бих работила с подобни вет 'лекари', които за 30 лв са погубили котка, която е имала сигурно още малко време пред себе си, но е могла да си го изживее, нали?

Признавам, не съм търсила контакт с кабинета, за да разбера повече, но приемам думите на шофьора за 'чиста монета', той разбра с какво 'хоби' се занимавам и не виждам причина да ме е излъгал, сам се кореше и съжаляваше за постъпката си, за паметта на майка си, за живота на котката...

ПС
Току-що все пак се обадих на д-р Михайлова, тя потвърди че котето е умъртвено по тези причини от нейни колега. Първоначалната й реакция беше, че те никога не биха приспали здраво животно, но след проверка с дежурния лекар, потвърди. Самата д-р Михайлова знам, че е съпричастна на каузата на бездомните и вярвам на думите й, че тя не би постъпила така. Но явно не и колегите й...

Знам, че постъпката не е срещу закона (де-факто), но аз наистина НЕ ХАРЕСВАМ подобни 'доктори'. И това е меко казано!
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#59 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2012 - 11:17 AM

Не ми се рови по наредби, ако някой може направо да цитира, но мисля, че това е и срещу закона.
Макар че не това е основното. Онова, човешкото, по-точно липсата му, е по-важно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#60 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2012 - 11:52 AM

Не мисля, че има смисъл от цитати в случая.
Но:
"Раздел VII
Евтаназия на животни
Чл. 179. (1) Евтаназия на животни се извършва от ветеринарен лекар, който
упражнява ветеринарномедицинска практика, с лицензиран ВМП.
(2) При евтаназия ветеринарният лекар вписва в амбулаторния дневник причините за
извършването й и използвания ВМП.
(3) Евтаназия се допуска при:
1. неизлечимо болни животни с необратими патологични изменения, причиняващи им
болки и страдания;
2. ограничаване и ликвидиране на заразна болест, която представлява опасност за
здравето на хората или животните;
3. приключване на опитите с животни, когато са довели до необратими патологични
изменения, причиняващи на животните болки и страдания;
4. животни, чието агресивно поведение представлява опасност за живота и здравето
на хората или животните." - ЗАКОН за ветеринарномедицинската дейност
Не пише нищо за пускане на косми!

Обаче наказнието какво е според същия закон - "Чл. 430. Ветеринарен лекар, който извърши евтаназия извън случаите по чл. 179, ал. 3
или в нарушение на изискванията по чл. 180, или наруши забрана по чл. 181, се наказва с
глоба от 100 до 200 лв., а при повторно нарушение - от 200 до 300 лв." - направоо....

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни