Dog.bg Форуми : Аз не ви харесвам!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Аз не ви харесвам! магазини и друг бизнес, свързан с продажби на кучета и котки

#61 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2012 - 12:02 PM

Показване на мнениетоElizd, в 01 October 2012 - 10:22 AM, написа:


Знам, че постъпката не е срещу закона (де-факто), но аз наистина НЕ ХАРЕСВАМ подобни 'доктори'. И това е меко казано!


направо си е срещу закона :

"74. "Особена жестокост" към животните е:
............
д) извършването на евтаназия в нарушение на този закон; "

И не е ли редно в такива случаи да се вземат мерки - ПОНЕ вътрешно - в клиниката? Или каквато е масовата практика - колегите ще си пазят гръбчетата на всяка цена?

Онзи пък, дето е гледал 18 години котето и с лека ръка го е убил....

#62 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 01 October 2012 - 12:03 PM

Има етична комисия към Ветеринарния съюз. Предполагам, че за да се случи нещо, трябва да се пусне сигнал до тях.

http://www.bvsbg.com...hp?menu_id=1815

Странно, но София не фигурира.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#63 Потребителят е офлайн   Chita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 316
  • Регистрация: 26-January 12
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2012 - 12:11 PM

Сигнал до областната колегия София?http://www.bvsbg.com/indexdetails.php?menu_id=137

#64 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 October 2012 - 12:25 PM

А "прекрасния стопанин" дали би свидетелствал? Или са достатъчни само амбулаторните дневници? И ако в тях са вписали някоя законна причина, как ще се докаже лъжата?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#65 Потребителят е офлайн   aldald Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 641
  • Регистрация: 05-August 11
  • Gender:Female

Публикувано: 01 October 2012 - 12:30 PM

Показване на мнениетоblueocean, в 01 October 2012 - 12:25 PM, написа:

А "прекрасния стопанин" дали би свидетелствал? Или са достатъчни само амбулаторните дневници? И ако в тях са вписали някоя законна причина, как ще се докаже лъжата?


Никак според мен - те едва ли са записали - умъртвяване на здрава котка, пускаща косми.

#66 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 October 2012 - 10:45 AM

Нямаше го в дневника (това имах предвид под 'де-факто не е срещу закона'). Затова д-р Михайлова въобще не допусна, че това би се случило в нейния кабинет. Според документацията, това НЕ Е извършено, никога не се е случило. Нямат умъртвявания през изминалия уикенд.

Стопанинът няма да свидетелства, разбира се. Нямам и връзка с него.

Ще се посъветвам с д-р Бобадова как да постъпя, мисля, че мога да намеря името на 'доктора'. Истината е, че не искам да вредя на д-р Михайлова, тя е помагала в разни 'мои' слатински случаи, а и наистина беше покрусена от това.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#67 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 03 October 2012 - 04:25 PM

Ето това е господинът (не мога да го нарека 'доктор'), извършил евтаназията*:

Цитат

Д-р Явор Стоянов
Завършил съм ветеринарна медицина в Тракийски Университет гр. Стара Загора през 1997г . От тогава работя във ветеринарни клиники в София. От 1998г. работя паралелно и като участъков ветеринарен лекар в системата на РВМС.
От 2001 г. сформирахме екип с Д-р Юлиана Михайлова. Интересувам се от вътрешни болести, терапия, акушерство, имунология, образна диагностика, физиотерапия, билколечение, алтернативна и народна медицина. Женен, с две деца.
В свободното си време се занимавам с различни спортове, както и туризъм, маунтинбайк, пещернячество и други активни дейности сред природата. Във всяка ситуация се стремя да давам най –доброто от себе си.



*
За да съм изрядна: точната информация, която получих, е че той е бил дежурен в събота.
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

#68 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 25 February 2013 - 03:13 PM

"Евала" на клиника Вет медика, Ямбол!

Цитат

Продават се...
- пинчери родени на 25.08.2010 - цена 150лв.

- ягтериери - родени на 08.06.10

- лабрадори родени на 08.09.2010
лабрадори-обява на зоомагазин вет медика

За повече информация се обадете на посочените телефони или използвайте формата за контакти от страница "контакти"!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#69 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 14 August 2013 - 08:47 PM

не съм убедена, че е за тук и се извинявам ако съм сгрешила мястото. и все пак: вече бившият ми фризьор си развъди котката - междусъседски и така помежду другото. доводите са тривиални, таткото няма общо с британска късокосместа, докато той твърди, че неговата е такава. разбира се, и това ме съмнява.


отдавна се опитвам да спазвам принципа да внимавам на кого си давам парите и надуша ли безпринципност изчезвам. ето това е салонът, в който не бива да ходите.

говорих му, пращах контакти с клубове, обяснявах за кастрацията, за бройката бездомници и как расте - стена. нямало да ги продава, щял да ги подари - негови приятели искали вече, имал поръчки. и така.

#70 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 November 2015 - 01:01 PM

Цитат

ПРИЯТЕЛИ, МОЛИМ ВИ, НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ ЗООМАГАЗИНИ, В КОИТО ПРОДАВАТ ЖИВОТНИ!
Споделяме тази снимка отново, за да ви информираме, че собствениците на зоомагазини "Анимо" (собственик и на ЦВК, където масово ентусиасти водят бездомни животни за помощ) и магазини и клиники "Зооцентър" (които имат зоомагазини по МОЛ-овете), са поискали от МЗХ, да отпадне от текстовете на съответната наредба задължението на собственици на зоомагазини, да осигуряват на животните слънчева светлина по време на престоя им.
Ако предложението им бъде прието, освен в малките аквариуми, животните, предлагани като стока, ще стоят и само на изкуствена светлина.Само и само, за да могат да ги продават и да печелят от това.
Сдружението ни настоява за забрана на продажбата на кучета и котки в зоомагазините. Те не са стока, а живи същества!

https://www.facebook...855479497892301
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

  • (4 Страници) +
  • « Първа
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни