Dog.bg Форуми : Хотел за кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хотел за кучета кое е най-важно?

#21 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 June 2011 - 04:53 PM

Във връзка с последния пост искам да допълня, че е много важно хотелът да не е пренаселен, защото понякога собствениците в желанието си за повече печалба препълват двора си и се получава обратния ефект. Ако са клетки и волиери индивидуални това не може да стане, но в дворчето - случвало ми се е да си взема кучето ошашавено, като сигурно и то е побъркало останалите кучета и персонал. Та аз специално не съм доволна от точно този тип хотел, който ползвах по гореспоменатите причини. Също така ако се оставят кучетата сами и без наздор събрани заедно в двор е доста опасно. За да не стане грешка, хотелът от който не съм доволна няма нищо общо с този от горния пост.

#22 Потребителят е офлайн   Doggy Deluxe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 20-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 16 July 2011 - 01:21 PM

Кучето най-вече се "ошашава" когато е затворено. :zz_209: Идеята на хотелите за кучета е животинките а се чувстват обрижвани за да може раздялата със стопанина да им се отрази минимално . Остаалто са кучкарници .Има разлика дали кучето ще е набутано в клектка с паница храна и вода или си играе и забавлява наволя и ще има контакт с хора. :dog:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 16 July 2011 - 01:40 PM

Много зависи на каква площ си "играе" - с колко други кучета наоколо, и дали има адекватен надзор през цялото време. Тук във форума съм срещала мнения и за нахапани кучета след подобно пребиваване. Аз например въобще не бях доволна от услугите на такъв хотел и ако ми се наложи отново или ще ангажирам човек да ми храни кучето, или ще прибегна до хотели, където всяко куче има собствено пространство и се разхожда по няколко пъти на ден. Не бих наричала така смело такъв тип хотели "кучкарници", а и по мои сведения единствения лицензиран хотел за кучета е точно такъв. Ако греша - поправете ме.

#24 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 16 July 2011 - 08:16 PM

Скъпа моя Аrina ти твоето куче в клетка ли го държиш ? Знаеш ли, какъв шок е за кучето което НИКОГА не е седяло в клетка да го сложат там и то само без собствениците си, с други лаещи животни около себе си ..
Точно този тип клетки наредени .. една до друга АЗ наричам кучкарници. Замисли се добре по въпроса "Ще извадят ли кучето поне за 10 мин. от клетката"
Ставала съм свидетел на точно такъв тип хотел. 10 мин. преди да дойдат хората да си вземат кученцето изринаха сумати фекалий от клетката, което е достатъчно да ме наведе на мисълта, че това куче не я е напускало ..
Какво значи на каква площ си "играе" и кавичките не мога да ги схвана :md_064:
Аз не съм чувала до сега за ЛИЦЕНЗИРАН :) хотел :flagbg:
Лицензиран не значи да има клетки, а да е регистрирана фирма да ти издават касов бон и т.н. Може колибки да има :ba_025: тогава няма да е лицензиран .. дали ? :ab_041: :ab_041:
Въпрос на разбиране е .. :)
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#25 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 16 July 2011 - 09:12 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 16 July 2011 - 08:16 PM, написа:

Скъпа моя Аrina ти твоето куче в клетка ли го държиш ? Знаеш ли, какъв шок е за кучето което НИКОГА не е седяло в клетка да го сложат там и то само без собствениците си, с други лаещи животни около себе си ..
Точно този тип клетки наредени .. една до друга АЗ наричам кучкарници. Замисли се добре по въпроса "Ще извадят ли кучето поне за 10 мин. от клетката"
Ставала съм свидетел на точно такъв тип хотел. 10 мин. преди да дойдат хората да си вземат кученцето изринаха сумати фекалий от клетката, което е достатъчно да ме наведе на мисълта, че това куче не я е напускало ..
Какво значи на каква площ си "играе" и кавичките не мога да ги схвана :md_064:
Аз не съм чувала до сега за ЛИЦЕНЗИРАН :) хотел :flagbg:
Лицензиран не значи да има клетки, а да е регистрирана фирма да ти издават касов бон и т.н. Може колибки да има :ba_025: тогава няма да е лицензиран .. дали ? :ab_041: :ab_041:
Въпрос на разбиране е .. :)

Вижте, не считам, че сарказмът в изказването Ви е уместен, и моля да не ме наричате "скъпа моя", защото не се познаваме въобще. За апокалиптични сцени, представляващи кучета, затворени в клетка сме чували всички, не стана ясно защо сравнявате всеки хотел за кучета с такова нещо. Лицензът за мен е важен като потребител - ако Вашите клиенти не държат на това - то си е тяхна работа. Аз пък съм чувала за лицензиран хотел, не искам тук да му правя реклама, затова няма да му пиша името, но е само един и там кучетата са в собствени волиери и се разхождат и обгрижват доста добре, видяла съм го това, както и съм говорила с доволни клиенти. Кавичките в думата играе може да ги схванете като набутани N на брой кучета в малък двор и оставени там да се тъпчат и да си пречат едно на друго, като има и "карцер" за провинилите се, ама докато се установи провинението, белята вече е станала. А, и забележката, че кучето е много необуздано, ама преди това са го приели в хотела и са ми взели парите. За какви разходки и игри говорим - просто кучета, наредени като мебели и се очаква да се забавляват едно с друго и да не шават много, ама има и по-грубички от тях. И моля да ми обясните, как един клиент, който взима кучето си нахапано или контузено, може въобще някаква претенция да има към "услугата", ако не се издават такива дреболии според Вас като касов бон и т.н.? То така всеки, разполагащ с двор може да приема колкото си иска кучета, да ги тъпче там и само да прибира пари - това за мен е далеч от понятието хотел за кучета обаче. Доколкото съм запозната по норматив се изисква и определено разстояние от околни сгради и т-н-
А, и моето куче се гледа перфектно, не се безпокойте за това. Но понякога наистине се налага да го оставя да ден-два и предпочитам то да е в безопасност и да чувства комфорт, който в предпочитания от Вас тип хотел то не получи. Иначе страхотиите от Сеславци сме гледали всички, ама не за това иде реч....
Също така темата беше, за да се проучат потребителските нагласи на този пазар ако не се лъжа, затова не ме нападайте, ако точно моите предпочитания не съвпадат с типа услуга, предлаган от Вас.

#26 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 19 July 2011 - 08:59 AM

Аз не предлагам услуги :) Разбрахте ме грешно. Мога да правя обаче сравнение от хотел до хотел. Оставяла съм го на два хотела до сега. От единия бях възхитена от другия огорчена. Точно от такъв тип хотел за който Вие казвате моето куче се върна с половин опашка. Не само Вие сте патили. Да не говорим, че кучето ми за 3 дни е било изкарано един път и то, за да му направят снимки които АЗ исках :ea_103:
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#27 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 19 July 2011 - 09:38 AM

Показване на мнениетоnadety90, в 19 July 2011 - 06:59 AM, написа:

Аз не предлагам услуги :) Разбрахте ме грешно. Мога да правя обаче сравнение от хотел до хотел. Оставяла съм го на два хотела до сега. От единия бях възхитена от другия огорчена. Точно от такъв тип хотел за който Вие казвате моето куче се върна с половин опашка. Не само Вие сте патили. Да не говорим, че кучето ми за 3 дни е било изкарано един път и то, за да му направят снимки които АЗ исках :ea_103:


все пак има хотели и хотели... не може да обобщавате така и да казвате, че всички от определен вид са лоши.. все едно да кажете, че всички 3-стайни апартаменти са лоши...

куч го оставяме в хотел с волиери.. всяко куче си има собствена доста просторна къщичка (стайче направо), добре облицована и със собствено дворче.. освен това кучетата се пускат поотделно в доста по-голям двор (заграден) да щъкат по няколко пъти на ден... а в някои случаи куч има достъп до този двор постоянно (единствено той естествено, без други кучета)..

оставяли сме куч многократно.. къщичките са чисти и без миризма, винаги когато сме отивали... често се случва да не е ясно точно кога ще го вземем.. ходили сме да си го прибираме по различно време, понякога сутрин, понякога следобед.. когато куч се е оказал единственото куче в своята редичка къщички, обикновено го заварваме да щъка из дворчето... куч винаги сме си го прибирали чистичък и добре изглеждащ...

така че да заклеймявате определен вид хотели, само защото имате лош опит с някакъв, определено е несериозно...
а хотел тип "домашна обстановка", където кучетата се разхождат свободно като у дома си, не е подходящ за всяко куче...
User's Signature

Качена снимка

#28 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 19 July 2011 - 10:32 AM

:smile: Пак се спекулира с някои неща.

Цитат

...Лицензът за мен е важен като потребител ...

Извинявам се, като потребител бихте ли пояснили - какъв точно лиценз трябва да притежава хотел за кучета? И коя е организацията или ведомството, което законово има право да лицензира такива места? (Същото важи и за училищата за кучета, и за "лицензираните дресьори").
Има определени условия, на които едно такова място трябва да отговаря - според една наредба, ЗЗЖ и ЗВМД. Но лицензиране?!?
Това ми напомня за времето, когато всяка фирма можеше да провежда курсове и да издава сертификати, а държавни учреждения ги признаваха за легитимни. :ab_041:

И сега - по темата: за мен един добър кучешки хотел трябва да отговаря на следните условия:
1. Добро отношение и грижа за животните. Това включва и достатъчно внимание за всяко от тях.
2. Достатъчно пространство за игра и добра хигиена.
3. Съобразяване с режима и начина на хранене, на които е свикнало кучето.
4. Достатъчно компетентен и съвестен персонал.
5. Разходки - поне 3 пъти на ден.
6. Ветеринарна грижа в случай на нужда. Приемане само на здрави и неразгонени кучета.
7. Наличие на транспорт.
8. Възможност за обучение за послушание - по желание на клиента.

А за да оставя моето куче на хотел - и препоръки от ползвали хотела.
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#29 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 July 2011 - 10:46 AM

Отговарям на зададения ми въпрос - лицензиран от Районна ветеринарно-медицинска служба и ХЕИ в съответния град , с разрешително от съответната община. След като и Вие знаете, че определен хотел трябва да отговаря на еди какви си изисквания, защо се изненадвате, че е нужен лиценз? Кой ще ги проверява тогава тези изисквания, ако не оторизираните държавни и общински органи? И тези санитарно-хигиенни изисквания никак не са маловажни, те са гаранция, че не може всеки с двор, който приема кучета за нощувка да се нарича "хотел за кучета". Това е моята информация, това са условията, на които държа при избор на хотел. Иначе имам едни добри съседи, които биха хранили кучето ми в моя или в своя двор, но това вече не е хотел, нали?

#30 Потребителят е офлайн   Doggy Deluxe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 20-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 19 July 2011 - 01:55 PM

Но въпреки всичо не лицензът гарантират грижите и спокойствието за кучето. :md_064:
И все пак най-важното е човек да обича животните. АКо е само за бизнеса... сами си правете извода колко ще се пбръща внимание на Вашето куче. Не нахапано и с половин опашка ще си го прибирате, ами недай си боже и в още по-трагично състояние.
За това гледайте и проучвайте внимателно хотелът който сте решили да ползвате. :dog:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 19 July 2011 - 02:52 PM

Да, с това не мога да не се съглася. То всъщност оттам би трябвало да се тръгва, когато човек стартира подобен бизнес. Иначе би било мъчение и за двете страни.

#32 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 19 July 2011 - 10:48 PM

Хотелите за кучета НЕ подлежат на лицензиране, а на регистрация по общия ред, определен от ЗВМД. Отделно - трябва да отговарят на изискванията на Наредба 41 (има линк към нея във важните теми) и подлежат на контрол от бившите РВМС (настоящи АБХ) :smile:
Но не хартийките и благословията на администрацията са важни тук, а отношението на хората към животните (каквото, виждам, е и вашето мнение).
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#33 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 20 July 2011 - 12:15 AM

Показване на мнениетоgabipap, в 19 July 2011 - 08:32 AM, написа:



И сега - по темата: за мен един добър кучешки хотел трябва да отговаря на следните условия:
1. Добро отношение и грижа за животните. Това включва и достатъчно внимание за всяко от тях.
2. Достатъчно пространство за игра и добра хигиена.
3. Съобразяване с режима и начина на хранене, на които е свикнало кучето.
4. Достатъчно компетентен и съвестен персонал.
5. Разходки - поне 3 пъти на ден.
6. Ветеринарна грижа в случай на нужда. Приемане само на здрави и неразгонени кучета.
7. Наличие на транспорт.
8. Възможност за обучение за послушание - по желание на клиента.

А за да оставя моето куче на хотел - и препоръки от ползвали хотела.

благодаря за ценното мнение,кратко и ясно :rc_036:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Mutt lover Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 31-August 11

Публикувано: 31 August 2011 - 09:55 AM

Аз миналата година ходих в Канада и взех кучето си със себе си.Покойната Тара...Но да не се отклонявам - вземи кучето със себе си,за да го пуснат в хотел с 3-4 звезди струва 70-120 лева (В България де,в Канада е 15 пъти по-евтино). :flagbg:

#35 Потребителят е офлайн   SilverBrilliance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 02 September 2011 - 02:18 PM

Показване на мнениетоgabipap, в 19 July 2011 - 10:32 AM, написа:


И сега - по темата: за мен един добър кучешки хотел трябва да отговаря на следните условия:
1. Добро отношение и грижа за животните. Това включва и достатъчно внимание за всяко от тях.
2. Достатъчно пространство за игра и добра хигиена.
3. Съобразяване с режима и начина на хранене, на които е свикнало кучето.
4. Достатъчно компетентен и съвестен персонал.
5. Разходки - поне 3 пъти на ден.
6. Ветеринарна грижа в случай на нужда. Приемане само на здрави и неразгонени кучета.
7. Наличие на транспорт.
8. Възможност за обучение за послушание - по желание на клиента.

А за да оставя моето куче на хотел - и препоръки от ползвали хотела.



+1
Освен това, за мен наистина добър хотел би бил този, който предлага както отделни къщички с индивидуално пространство, така и възможност за отглеждане на кучето в домашни условия - по този начин би бил удобен както за хора като мен, чието куче е свикнало да живее на двор и във собствена колибка през повечето време, така и за любимци, които предпочитат да се опънат на удобен диван :)
User's Signature

Качена снимка

http://www.balkanpet.net/index.php - Регистър за домашни любимци.

#36 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 January 2012 - 01:39 PM

Не съм сигурна, че от хотел за кучета се забогатява :) .. та една нощувка е 15 лв. .. камоли фирма да се регистрира и тем подобни .. За чужбина-да та там са мегаполиси, но тук ..
Имам две кучета женско( родословно) и мъжко (кастрирано). За мъжкото, ако го оставя на хотел се притеснявам от това да не се нарани, сбие ..и т.н. (за студ нямаме проблем предвид козината). За малката обаче .. страховете са много повече .. Освен за нарянаването се притеснявам от заплождане и кражба. Давам пример за един хотел до Пловдив, който рекламира, че продава смеска на хъски с лабрадор и т.н. На този етап бих се доверила само на себе си. За мен когато човек прави хотел за кучета първо трябва да проучи страховете на своите потенциални клиенти и след това изискванията им.
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#37 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 18 January 2012 - 02:08 PM

ако се забогатяваще от хотел за кучета,щях да бръмча из Пловдив с S класа :)

#38 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 18 January 2012 - 02:10 PM

nadety90 - Във всички хотели не приемат разгонени женски кучета, та нежелана бременност смятам няма как да стане. А относно опасението ти от кражба....ами това е такъв скандал, че не вярвам пък някой собственик на хотел да си рискува бизнеса по този начин. Все пак поема отговорност за животинчето за периода, през който е оставено.

#39 Guest_navar_*

  • Група: Гости

Публикувано: 19 January 2012 - 03:06 PM

ние приемаме разгонени женски,но в този случай животното не излиза от клетката ,освен за разходка на повод..

#40 Потребителят е офлайн   Rono Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 08-February 07
  • Gender:Female
  • Location:sofia

Публикувано: 27 March 2012 - 10:37 PM

Ние вече 2 пъти оставяме нашия младеж в един малък хотел. Първият път ми беше леко притеснено,но наши приятели го препоръчаха и се престрашихме. На кокера ни явно му допадна там, 2-рия път видимо се зарадва като стигнахме там. На нас също ни хареса- гледат кучетата в къщата си, съвсем както си е свикнал нашия;повече от 3 бройки не взимат и има достатъчно голям двор за дивеене. Въобще доволни останахме и тази година пак сме там.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни