Dog.bg Форуми : Хотел за кучета

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Хотел за кучета кое е най-важно?

#1 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 April 2011 - 01:00 PM

Налага ли Ви се често да пътувате и да се чудите на кой да поверите домашния си любимец?Искате да е в сигурни ръце,но къде?Вариантите май са само хотел за кучета.Какво според Вас е най важно да притежава един хотел?
Аз като човек,който също пътува и в последния момент намирам роднини,които да гледат животните ми най-важно за мен е отговорността,че животното е добре нахранено и хората при ,които е оставено са отговорни и бдят за сигурността му.
Споделете ваши мнения от хотели и какво Ви е направило впечатление-цени,условия,отношение,качество на предлаганите услуги-примерно фризури,вет.грижи ако се налага,хранене,обучение.
Ще се радвам да чуя всичко,което Ви е направило впечатление-добро или лошо!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 22 April 2011 - 04:18 PM

От хотела в м-т Боровец са ми чудесни впечетленията. http://www.dogwelcome.info/

Два пъти ми се е налагало да оставя малката - единия път само за през деня, понеже у нас слагаха плочки, а другия път за 2-3 дни, понеже бях извън страната.

Имат хубава виличка с добре заграден двор, спазват каквото им поръчаш за храненето, имаше си компания кучката (те имат 5 годишен кокер), занимавки е имало, пратиха ми снимки от престоя, а най-важното е, че хората наистина обичат кучета.

Честно казано, по-спокойно ми е да я оставя при тях, отколкото при роднини.

П.П. Направо е обидно как кучката изобщо не скърби за мен като е при тях :dry:
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 April 2011 - 04:50 PM

А за София някой нещо да препоръча?

#4 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2011 - 05:35 PM

Показване на мнениетоarina, в 22 April 2011 - 05:50 PM, написа:

А за София някой нещо да препоръча?

Не съм се възползвала от услугите му,но познавам собственика лично и му имам пълно доверие
хотел
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#5 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 22 April 2011 - 05:51 PM

Моето куче посещава този хотел: http://opashka.com/
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 April 2011 - 06:31 PM

А на мен ми е нужна информация за хотел за котки (ако може да ползвам темата, защото често хората с кучета имат и котки и трябва да решат два проблема едновременно).
Имам доста познати, които ме питат за това и не мога да съм им полезна.
Ако някой е посещавал, моля да сподели подробности. В доста от кучешките хотели пише, че приемат котки, но няма никакви подробности какви условия предлагат.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 April 2011 - 06:33 PM

Като цяло имам идея да правя хотел та затова разпитвам от какво сте доволни и от какво не,какво ви прави впечатление и такива работи.Проекта е в далечен план,но все пак.Като искам да има място и за бездомни да се настаняват на стационар.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 April 2011 - 06:37 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 22 April 2011 - 06:33 PM, написа:

Като искам да има място и за бездомни да се настаняват на стационар.

Значи най-важното е да имаш две сгради, всяка със собствен двор, за да не се събират кучетата със стопани с тези, които току-що са прибрани от улицата и са с неясен здравен статус (брех, какви изрази знам бе!).
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 22 April 2011 - 07:36 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 22 April 2011 - 06:33 PM, написа:

Като цяло имам идея да правя хотел та затова разпитвам от какво сте доволни и от какво не,какво ви прави впечатление и такива работи.Проекта е в далечен план,но все пак.Като искам да има място и за бездомни да се настаняват на стационар.

Много хубава идея, особено за хора, обичащи животните. За мен като потенциален клиент е много важно кучето ми да е в сигурни ръце, тоест хората да могат да се разбират добре с него, и то с тях. Искам ако е с други кучета, да има достатъчно място за всяко едно - нали кучетата не са мебели и не може да ги "натъпчеш" в един двор/стая и да им заповядаш да не шават. Когато самото куче пожелае, да има лично пространство за почивка. Чистотата е важна, разбира се. Важно е когато го взема, животното да е радостно, но и спокойно, а не стресирано. Идеята с видеокамери за наблюдение докато кучето е в хотела е добра, но ако имам наистина доверие в хотела може и без това. Важно е при уговорката за настаняване на кучето да не слушам само какви са изискваниятат на хотела, а да ме попитат и за моите предпочитания, все пак съм клиент, нали? Добре е и да видя в какви условия ще пребивава животинката през няколкото дни на престой. Задължително е според мен да има постоянно човек /поне през деня/, който да наблюдава и се грижи за животните. Защото иначе нали знаете, дворове много, всеки може да ги натъпче под навеса и да отиде на работа, а сутрин и вечер да им хвърли по една паница с гранули, ама това за мен не е хотел, в който бих си оставила кучето. Но като чета постовете ти съм сигурна, че твоята идея ще бъде осъществена успешно. И ти го желая, разбира се!

#10 Потребителят е офлайн   Rinusha Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 888
  • Регистрация: 05-February 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 April 2011 - 07:44 PM

Към всичко гореизброено бих добавила - ветеринарна грижа,24-часова.Може да е под формата на договор с определен кабинет,но за мен е важно да знам,че като поверя кучето/котката си на някого да съм сигурна,че ще се погрижи при нужда за него така,както аз бих го направила.Също възможност при спешност кучето да бъде заведено при личните му ветеринари,та нали те го познават най-добре.
User's Signature

Може да си разочарован ако не успееш,но си обречен ако не опиташ

#11 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 April 2011 - 10:08 PM

Благодаря Ви за отговорите,досега вашите мнения напълно съвпадат с моите лични ако аз трябва да поверя кучето си на някого.А повярвайте ужасно ми е трудно да ги поверя дори на собствените си родители,които се справят перфектно,но все пак мисълта,че никой друг не може да им даде това,което аз ме побърква.
Продължавайте да споделяте-кажете нещо за цената,колко мислите е нормална цена,защото аз лично не мога да определя колко струва спокойствието и благосъстоянието на кучето ми.
Ползвали ли сте фризьорски услуги и също така транспорт от местообитанието на животното до хотела и обратно предоставен от самия хотел?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   sin_zaek Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 27-November 08

Публикувано: 23 April 2011 - 08:27 PM

за нас при избора на хотел едно от най-важните беше да има отделни "къщички" за всяко куче и да могат да бъдат разхождани (или пускани да се разхождат) поотделно, не заедно с други кучета...
също така размерът и изработката на къщичката и големината на нейното собствено дворче, както и въобще начинът, по който са организирани нещата, ни повлияха.

транспорт от-до хотела е екстра, която не е за подценяване, а денонощните ветеринарни грижи са просто задължителни...
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   tip_nebrejen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 38
  • Регистрация: 05-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 23 April 2011 - 10:04 PM

Показване на мнениетоsin_zaek, в 23 April 2011 - 08:27 PM, написа:



транспорт от-до хотела е екстра, която не е за подценяване, а денонощните ветеринарни грижи са просто задължителни...

:ba_025:
User's Signature

Качена снимка


Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   nadety90 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 550
  • Регистрация: 19-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 26 April 2011 - 11:33 AM

Аз оставях своето куче на хотел около 3-4 пъти .. не помня с точност. За мен най-важното беше да е пуснат свободно из двора целият ден. Също да бъде оставен сам да прецени вън или вътре да спи. В нашия случай кучето винаги искаше да спи отвън. Нямало е случай, в който да го взема от хотела и да не е уморен. За мен показно е, че когато за втори път и всеки следващ го водихме само с наближаването на пресечката и се почваше лудо виене от радост. Аз съм твърдо против вързано куче на колиба ... и да се разхожда само сутрин и вечер. Храна винаги аз съм си носила :) За мен е важно да има с кой да си играе по цял ден свободен. Това е смисъла на думата "хотел за кучета".
User's Signature

www.luckydogs.alle.bg

#15 Потребителят е офлайн   Антония Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 185
  • Регистрация: 26-March 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 02 June 2011 - 02:45 PM

Показване на мнениетоagalina, в 22 April 2011 - 05:51 PM, написа:

Моето куче посещава този хотел: http://opashka.com/


И ние сме давали кучо 2 пъти в опашка и сме доволни.

#16 Потребителят е офлайн   Kukita123 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 34
  • Регистрация: 24-December 10

Публикувано: 02 June 2011 - 04:15 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 26 April 2011 - 11:33 AM, написа:

.... В нашия случай кучето винаги искаше да спи отвън. Нямало е случай, в който да го взема от хотела и да не е уморен. За мен показно е, че когато за втори път и всеки следващ го водихме само с наближаването на пресечката и се почваше лудо виене от радост. Аз съм твърдо против вързано куче на колиба ... и да се разхожда само сутрин и вечер. Храна винаги аз съм си носила :) За мен е важно да има с кой да си играе по цял ден свободен. Това е смисъла на думата "хотел за кучета".

Съгласна с всичко това, но кой всъщност е този хотел? Виждам, че си от Пловдив, така, че може ли връзка, или ако се ще се приеме за реклама, на лични?

#17 Потребителят е офлайн   Danidi Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 629
  • Регистрация: 06-May 10
  • Gender:Male
  • Location:София
  • Interests:лов риболов и ловни кучета

Публикувано: 03 June 2011 - 08:29 PM

Прикачена снимка
близо до София (10км.от околовръстното)
User's Signature

Качена снимка
Дани 0888-514135 .0878-514136
http://www.wix.com/buldog69/buldogfood

#18 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 June 2011 - 09:30 PM

идеята ми беше да давате насоки какво търсите,а не да става реклама за хотели.Не че има лошо в това,но е по добре мненията за препоръки за хотел да се отделят в друга тема.Разбира се ако и модератор сметне за добре,моля.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   jaspermmm Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 375
  • Регистрация: 05-April 09
  • Gender:Female
  • Location:Шумен и насам-натам
  • Skype:

Публикувано: 17 June 2011 - 10:34 AM

На първо място - сигурност.Искам да съм сигурна, че кучето ми ще бъде обгрижвано с внимание.На второ място, достъпност.Ясно ми е, че всеки иска по-високо качесто на по-ниска цена.Но ако ти се ноложи да оставиш кучето си за по-продължителен период, примерно над 4 дни, да има някаква отстъпка.
Ако в хотела се допускат кучета, чието поведение леко накуцва би било още по-добре.Под накуцва нямам предвид агресивно или абсолютно несоциализирано куче.Моята понякога решава, че може да си свърши работата вътре в къщи.Все по-рядко става, но се случва.Понякога никак не обича да остава сама и си го показва - лае.За наблюдението и ветеринарните грижи при необходимост съм напълно съгласна.За част от кучетата възможността да бъдат повече време навън е важна, за това колкото повече пространство, толкова по-добре.
В тази връзка, някой би ли ми препоръчал читав хотел, където цената е поносима? Пишете на лична.Благодаря.
User's Signature

Качена снимка

"Всеки ден по нас хвърлят камъни. Важното е какво градим с тях? Мостове или стени?"
Х.Дж.Браун

#20 Потребителят е офлайн   Doggy Deluxe Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 157
  • Регистрация: 20-May 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 June 2011 - 03:54 PM

Показване на мнениетоnadety90, в 26 April 2011 - 11:33 AM, написа:

Аз оставях своето куче на хотел около 3-4 пъти .. не помня с точност. За мен най-важното беше да е пуснат свободно из двора целият ден. Също да бъде оставен сам да прецени вън или вътре да спи. В нашия случай кучето винаги искаше да спи отвън. Нямало е случай, в който да го взема от хотела и да не е уморен. За мен показно е, че когато за втори път и всеки следващ го водихме само с наближаването на пресечката и се почваше лудо виене от радост. Аз съм твърдо против вързано куче на колиба ... и да се разхожда само сутрин и вечер. Храна винаги аз съм си носила :) За мен е важно да има с кой да си играе по цял ден свободен. Това е смисъла на думата "хотел за кучета".

Благодаря за рекламата, Наде! Много се радвам че сте останали доволни, най-вече Алекчо. Как е той? :dog:
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни