Dog.bg Форуми : Съдбата на Хораций се оказа много по-зловеща от колкото можехме да предполагаме

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Съдбата на Хораций се оказа много по-зловеща от колкото можехме да предполагаме

#1 Потребителят е офлайн   teoko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-April 11

Публикувано: 20 April 2011 - 04:20 PM

Здравейте!
От 12 дни съм в агонията след като котарак, който гледах на двора изчезна. Подозирам, че съседите, които мразят котки, са го отнесли някъде далеч - признаха, че са отнасяли малки котенца на Дружба /борсата/, за да ги разкарат оттук. Ходих и до Дружба и разлепях обяви за красивия принц Хорейшо/Хораций /на година и 2 месеца/, но въпросните хора са от Търговище и вечерта преди да установя липсата му, са пътували до там. А и нищо не би ги спряло да го захвърлят някъде по пътя.
Хораций познава само района на ул. Иван Асен в София.
Не знам какво мога да направя, за да си го върна. Моля се само да е жив и здрав и да намери пътя за дома...
Прилагам снимки...

Прикачени файлове



#2 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 21 April 2011 - 09:34 AM

Най-добре опитайте да говорите съвсем човешки с тях, за да разберете дали и ако да, къде са отнесли котето. Ако се дразнят от котки в двора, просто не рискувайте да отглеждате повече котета там, защото така ги обричате на неясна съдба.
Хорейшио е страхотен! Адаш на моя Хорейшио (на галено Ришу). Успех!
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#3 Потребителят е офлайн   buddy Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 807
  • Регистрация: 07-December 07

Публикувано: 21 April 2011 - 01:17 PM

И аз щях същото да предложа - говорете с въпросните съседи. Щом толкова дни котето не си е дошло, много е вероятно да е вече на друго място. Ако смятате, че на вас няма да кажат, използвайте посредници. Нека някой друг съсед, който е в по-добри отношения с тези хора да ги разпита, да им обясни, че тъгувате за котето и че няма да го оставите пак там, а ще му намерите/ или вече сте му намерили дом.
Дано да го откриете, чудесен е!

#4 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 23 April 2011 - 11:00 AM

Според мен ако не е кастриран е възможно просто да е хукнал подир някоя мацка. Моя приятелка преди години имаше сиамски котарак. Пролет и есен изчезваше за по около 2 седмици и се прибираше после с белези от битки и прегладнял.
Успех и дано скоро се появи мацко.

#5 Потребителят е офлайн   teoko Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 20-April 11

Публикувано: 25 April 2011 - 09:47 AM

Благодаря на всички, които ми писаха, съветваха и подкрепиха в този мъчителен период на неизвестност и търсене на истината къде изчезна котето Хораций.
Трябва да ви съобщя, че изходът на нещастното невинно младо и жадно за живот същество Хораций надминава и най-болното въображение.

След като за последен път го нахраних на 8 април привечер, Хораций е бил сполетян от нещастие - бил е подмамен от един от новите собственици на горния етаж, които само бегло познавах, и унищожен, за дето им миришело на котки в коридора и им пречило да си продадат имота...

Не мога да си простя факта, че не прецених, че може да има толкова зли хора и то не някъде около нас /все хора, които познанам от доста време, добри или лоши/, а над нас /непознатото зло/.

Аз съм с 5 домашни котки вкъщи и две стари кучета. Хораций ми бе потхвърлен и въпреки че почти месец го гледах вътре /особено в студовете/, реших да го приобщя на двора. Нашият квартал е пълен с дворни котки и миризмата, от която се оплакваха новите собственици над нас нямаше нищо общо с него. Те не живеят тук, а само вечер към 10 някой идва да нощува - без да пали осветление или отваря прозорци - поведение, което сега само по себе си ми се вижда патологично и злокобно.

Самообвинението ме разкъсва. Особено нощем ме обвзема агония, мислейки за мъките, през които е преминал Хораций преди на умре. Не мога да ви спестя факта, че на 8 април /петък/ след 10 вечерта, преди да си легна, неспестяващата нищо акустика на къщата ме накара да чуя необяснима шумотевица над нас и бързо притичване от стая в стая - но и през ум не ми мина какво се случва. Все пак инстинктивно започнах да чукам по тръбите на парното - скоро всичко утихна, а аз отидох да спя, преуморена от седмицата. Това е бил насилственият край на Хораций.

Бедната чиста душа - Хораций! Много искаше да влезе в къщата и се е заблудил при кого влиза. Сега ще си остане един вид с нас завинаги...
Искам да съдя злосторниците, но адвокатите ми казват, че много трудно може нещо да се докаже в съда, а в България закони няма. Поне ще подам жалба в полицията.

Моля се Хораций да ми е простил и вие също ми простете.

Теодора

Прикачени файлове



Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни