Dog.bg Форуми : Въпрос относно добермана

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Въпрос относно добермана

#21 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 28 April 2011 - 08:26 AM

Оооо, и аз ще се намеся! :md_064:

Показване на мнениетоDimitar Sh., в 27 April 2011 - 10:49 AM, написа:

малките мишки са се родили преди 5 дни и сега чакам да пораснат малко с мама и да ида да го взема

Първо, кученцето е добре да се вземе минимум на 3 месеца.
Навремето, когато търсехме добермани, нямаше клубно кучило, пък и моят инатест мъж беше убеден, че това е излишна изгъзица. Еми, не е така! Взехме два добермана, плод на махленско развъждане. Да чукна на дърво, всичко им е наред засега. Но имат кофти характер. Много са плашливи и не възприеха добре повода (което е повече моя грешка). В двора се мятат по вратата и лаят на революция, ако мине някой, но влезе ли вътре "врага" , се крият в клетката. :ab_041: С дъщеря ми са просто перфектни - женската се опитва да й бъде майка, а мъжкият се дърпа свенливо. :ab_041: Но това си е чист късмет, имайки предвид неизвестните в потеклото им.
Така че, не си прави излишни експерименти, а си купи куче от развъдник. И екстериорът ще е по-добър и характерът! Само за сравнение ще приложа снимка на моят БГ фаворит Хектор из Онгал и на моят неродословен Бруно фон Траката! :ab_041:
Прикачена снимка Прикачена снимка
Ако не забелязваш разликите, които са очевадни, ще те насоча - плитък гръден кош, висока задница, от ляво има голямо разстояние при кътниците, все едно липсва зъб, на врата има "ридж" като на гърба риджбек. Няма да продължавам, защото се ядосвам. :md_064:
Ти сам си направи изводи, Dimitar Sh. !

#22 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 28 April 2011 - 10:31 AM

Много на място е забележката, Камелия, но не мисля, че ще промениш решението на човека.

Между другото, на тази снимка Хектор е доста млад.

С напредване на развитието, разликата в стойка, излъчване и пр. става все по-фрапираща.

Прикачена снимка Прикачена снимка

П.П. Ама Бруно фон Траката как гордо звучи само! :ab_041:
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   Dimitar Sh. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 28 April 2011 - 11:05 AM

С удоволствие бих си взел доберман от развъдник,но нямам толкова големи финансови възможности,така че засега и на това съм доволен :smile: :smile:

#24 Потребителят е офлайн   frenk white Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 13-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 28 April 2011 - 11:23 AM

Разликата не е много голяма, но инвестицията си заслужава. Ще си спокоен да се довериш на кучето на 100 %. Нали знаеш поговорката, всичко евтино излиза по-скъпо :md_064:

#25 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 28 April 2011 - 01:54 PM

Не знам какви са ти доходите, но българските развъдници предлагат чудесни кученца на съвсем разумни цени, дори в сравнение със съседните ни държави. А кучето не е от днес за утре, поне десет години ще живееш с него, някой ден и твоите деца ще гледаш с него, и си заслужава да дадеш малко повече пари, но да си сигурен в характера.

Моята кучка не съм я водила на изложба за оценка на екстериора, но дотук показва чудесен характер - много е дружелюбна, спокойна, уравновесена. Любопитна е, игрива, няма следа от нервност, страх или агресия в нея. Вчера я накацаха десетина деца от 2 - 12 год. на разходката да я милват, а тя стоя спокойна и само отвреме навреме се опитваше да оближе някой. Като е оставена сама вкъщи не вие, не лае, не руши, а се занимава с нещо нейно си или спи. Не съм и мечтала за толкова безпроблемно и прекрасно куче. Благодарности, ongal :rc_036:

Очаквам с навлизане във зрелостта да се промени характера, да стане малко по-подозрителна към чужди хора, но нямам основания за опасения. Тя е моето златно момиче!
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Garo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 40
  • Регистрация: 06-January 10
  • Gender:Female
  • Location:Варна

Публикувано: 30 April 2011 - 09:26 AM

Показване на мнениетоfrenk white, в 27 April 2011 - 09:01 PM, написа:

Не съм може би аз човекът който трябва да те поучава, но ако искаш добермана за пазач, на верига навън в двора, не мисля че ще е честно към това куче. Добермана е социално животно, което има нужда от разходки и игри с други кучета, а не да са затворен, все пак това е работна порода. Ако наистина обичаш породата не би заточил животинката в двора и да я разхождаш вечер когато няма хора, не е сериозно най-малкото. Колкото до ушите, стоят клепнали заради неправилни грижи и безхаберие на стопанина, той вета е до копирането, след това стопанина поема щафетата. И пак казвам не искам да те поучавам или съдя :ae_085:



Не знам колко разбираш от добермани, аз бих казала , че разбирам дотолкова моето куче да е перфектно обгрижено и щастливо...
По повод на ушите ще ти кажа, че "клепналото ухо" не зависи само от стопанина, а и от куп други фактори.Така че, ако обичаш недей да изразяваш такива крайни мнения.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#27 Потребителят е офлайн   frenk white Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 23
  • Регистрация: 13-October 10
  • Gender:Male

Публикувано: 30 April 2011 - 12:29 PM

Лично за мен най-важния фактор е стопанина, това си е мое мнение, не ангажирам никой с него. :ae_085:

#28 Потребителят е офлайн   Dimitar Sh. Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 11
  • Регистрация: 24-April 11
  • Gender:Male
  • Location:Plovdiv

Публикувано: 30 April 2011 - 12:50 PM

Еми мога да покажа майката и бащата.. според мен са много красиви и доколкото знам те са с прекрасен характер,а колкото до ушите.. говорих с няколко човека и никoй не ми каза кое със сигурност може да се направи за да останат прави..мисля че след като се купират просто трябва повече време да стоят с /забравих му името на това с което се увиват ушите :ab_041: / и сичко ще е както трябва и сигурно някакви хапчета с калций или нещо такова :ae_085: :smile: :ae_085:

#29 Потребителят е офлайн   gabipap Икона

  • Непоправим оптимист
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2128
  • Регистрация: 03-August 06
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Животни, природа, истински хора, MLM. Здравословен и природосъобразен начин на живот. Хубави книги, нови знания - всичко, което ме провокира да мисля.

Публикувано: 30 April 2011 - 10:35 PM

За ушите е добре някой опитен да ти покаже как става това с опаковането и да ти каже какви точно грижи се полагат. С калция трябва да се внимава много - нож с две остриета е. Там е добре да се консултираш и с добър ветеринар.
frenk white, понякога се случват непредвидени неща и стопанинът нищо не може да нааправи. Преди години нашият юнак почти беше изправил ушите и го блъсна кола. Беше на 4-5 месеца, а докторите при операцията извадиха една шепа ситно натрошени костици. Нали се сещаш - каквото и да прави стопанинът след такъв случай - организмът пренасочва всички ресурси за оздравяване на костта. А ушенцата остават клепнали. (което в случая на Джими му придаваше симпатично добряшки вид :ab_041:)
User's Signature

Ако всеки от нас прави добре и отдадено това, което е негова работа, ако осъзнаем, кои са истинските ни желания и не пожелаваме това, от което нямаме нужда, ако помагаме на беззащитните - светът ще е едно прекрасно място!

#30 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 10 May 2011 - 06:12 PM

Показване на мнениетоDimitar Sh., в 30 April 2011 - 10:50 AM, написа:

Еми мога да покажа майката и бащата.. според мен са много красиви и доколкото знам те са с прекрасен характер,а колкото до ушите.. говорих с няколко човека и никoй не ми каза кое със сигурност може да се направи за да останат прави..мисля че след като се купират просто трябва повече време да стоят с /забравих му името на това с което се увиват ушите :ab_041: / и сичко ще е както трябва и сигурно някакви хапчета с калций или нещо такова :ae_085: :smile: :ae_085:

Ами дай да ги видим тези екземпляри! :md_064:
Родословието е нещо, което за незнаещият човек е просто хартийка. Но твърдение като това, че кучетата са с прекрасен характер е някак несериозно на фона на всички евентуални примеси, които може би има в предните поколения. Разбираш ли какво се опитвам да ти обясня?? Да, доберманът и доберманоподобното куче са страхотни на външен вид! НО!!! Гаранция занапред можеш да имаш само при куче с родословие. Характерът на кученцето, което ще вземеш не зависи само от този на преките родители, но и на предците им! А при куче с родословие знаеш кои са предците!
Ушите... За да е сигурно, че ще бъдат прави, ги купирай по-късо. Не много късо, но и не много дълги. Моите кучета изправиха ушите без да ги увивам в каквото и да е. Но са около 7-9см. А ми се искаше поне 15см. да бъдат. Както и да е!
Похвали се с кученцето си, дори да не е родословно. То ще е твоето куче, което те обича и ти е вярно до гроб! Надявам се, че дори да не оправдае очакванията ти, ще си го гледаш както заслужава!

#31 Потребителят е офлайн   niakoik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 02-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Сливен
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2011 - 10:18 PM

За мен пък е несериозно да се твърди,че родословните кучета автоматично имат отличен характер.Знам много кучета ,които имат никъкъв характер.И това обикновенно са най-красивите представители на породата.Така ,че това не е довод да си вземем родословен доберман.Дай да измислим нещо друго.
User's Signature

Качена снимка

#32 Потребителят е офлайн   ironic_ Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 535
  • Регистрация: 14-September 07
  • Gender:Female
  • Location:Германия

Публикувано: 11 May 2011 - 09:37 AM

Не е гаранция, разбира се. Всяко разпуснато, разлигавено, малтретирано куче може да стане проблемно. Но самите условия на легитимното развъждане (удостоверено с родословие) ти създават предпоставката да очакваш добър характер с доста по-голям процент на сигурност, отколкото при неродословно куче.

Няма нужда да обяснявам, наясно си - най-абсолютния минимум, за да се допуснат до развъждане, майката и бащата трябва да имат родословие и да са отишли на изложба, на която да имат поне 1 оценка отличен за бащата и мн. добър за майката. Това значи, че те да са били достатъчно спокойни кучета, та да може непознат човек да ги приближи, огледа, опипа, да им бръкне в устите. И техните родители да са били такива, и техните също и така много назад.

Като хванеш родословието и отвориш базата от данни онлайн, можеш да проследиш назад десетки поколения, до 1890 година, когато породата се е създавала. Можеш всяко куче да го видиш как е изглеждало, колко е живяло, какви оценки има, какви взети изпити и пр. Не ми казвай, че като вземеш кученце от съседско развъждане, дето не знаеш дали баба му не е била ротвайлер, можеш със същата степен на сигурност да очакваш нещо.
User's Signature

Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   niakoik Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 47
  • Регистрация: 02-December 09
  • Gender:Male
  • Location:Сливен
  • Skype:

Публикувано: 11 May 2011 - 10:41 AM

Няма две мнения ,че е така.За мен отдавна няма дилема родословно-неродословно.Но все пак не може да се смята ,че щом е от лигитимен развъдник и всичко е ок.Трябва да се внимава .Може би знаете как един от най-големите развъдници в Сърбия,че и в света се оказа ,че масово подменя родословия.Стана доста добър скандал в щатите след като направиха няколко ДНК теста и нито едно от малките не се оказа със същите родители.Но пак повтарям не трябва да се избира между родословно и нетакова.Правилно каза процента да попаднеш на лошо куче от легитимен развъдник е в пъти по-малък.
User's Signature

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Camellia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 636
  • Регистрация: 02-May 08
  • Gender:Female
  • Location:143040
  • Interests:143040

Публикувано: 11 May 2011 - 10:45 AM

Показване на мнениетоniakoik, в 10 May 2011 - 08:18 PM, написа:

За мен пък е несериозно да се твърди,че родословните кучета автоматично имат отличен характер.Знам много кучета ,които имат никъкъв характер.И това обикновенно са най-красивите представители на породата.Така ,че това не е довод да си вземем родословен доберман.Дай да измислим нещо друго.



Няма как да очакваш кученцата да се родят възпитани и обучени, с перфектен характер! Това е работа на стопанина! Аз като собственик на три неродословни добермана мога да твърдя, че родословният такъв е в пъти по-добър от моите, като качества и екстериор. Аз също познавах родословен доберман, внесен от холандски развъдник, който беше тотално див и асоциален. Многократно нахапал стопаните си и децата им. Не даваше на никой да го пипа, освен ако той не реши, не ходеше на повод, нападаше всеки, който повиши тон около него. Но беше с невероятен екстериор. Това значи ли, че всички родословни кучета са своенравни? Не! Ако искаш някаква гаранция, си вземаш родословно куче! :ae_085:

#35 Потребителят е офлайн   oppaaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 337
  • Регистрация: 03-May 07
  • Gender:Male
  • Location:Свиленград
  • Skype:

Публикувано: 11 May 2011 - 11:16 PM

Точно от това има нужда нашата порода,от добра реклама каквато правите точно в тази тема :ea_103:

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни