Dog.bg Форуми : Две манастирски кучета имат нужда от храна и дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Две манастирски кучета имат нужда от храна и дом

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 November 2011 - 09:29 PM

А как ги хранят? Да разсипват навсякъде, все едно храниш кокошки - с широк замах, в няколко посоки. Или на купчинки, но на прилично разстояние.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 November 2011 - 09:52 PM

Те си имат тави и им слагат на купчини на три места. Бабата, която се занимава с тях е сгъната на две, тежка и е с бастун. Тя сяда на една каса и ги варди да ядат всичките. Из дворчето има разхвърляни чували от храните, които носихме, последното вероятно им дават направо с чувала за да изядат всичко.



#23 Потребителят е офлайн   blueocean Икона

  • Терористка
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7895
  • Регистрация: 17-December 07
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 November 2011 - 01:55 PM

За да няма боеве аз храня като разсипвам в редица и на няколко места. Така всички могат да се хранят, дори от някоя редичка да бъдат изгонени, има друга.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

Качена снимка

#24 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 28 November 2011 - 02:13 PM

То ние какви ли не съвети давахме, но жената е възрастна, привита на две, понякога и се налага да държи за ръка и да води с нея още една бабичка, която не е добре с главата и може да избяга или да направи беля.

Просто всичко не е розово там, за жалост. Няма как да я накарам да прави точно това, което казваме :(



#25 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 22 December 2011 - 02:26 PM

Поздрави от манастирската банда на Мърфи :) Благодарим за поредното дарение за кучовците :rc_036:

Чак днес успяхме да я закараме, купих я още миналата седмица, но нямаше с какво да предвижим чувалите.

Днес ми се видя, че не са хранени, просто снега да вратата беше съвсем равен и нов, но може и да греша. За всеки случай им сипах храна, зарадваха се страшно, Черньо щеше да ми изяде и ръцете. Ама не се давам :)

Не са лоши, милите, само се радват и въртят дупетата. Бутат се, бързат... Черньо все още е слаб, но е много активен. Другите изглеждат горе-долу добре.

Този път снимах и "къщата" им за да видите къде се крият. Не е перфектно, но е много по-добре от нищо.

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 22 December 2011 - 03:45 PM

Много ми е драго За тези кученца, там е безопасно за тях, ииии е...и и кучешката колиба имат, чист въздух, място за игра, перфектно просто! Само храница им трябва достатъчно и ще са екстра!
:rc_036:

#27 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 January 2012 - 01:47 PM

Днес с доктора закарахме поредната порция на послушниците :)

Благодареним на Мърфи и butci, които не ги забравят! :ba_025: :rc_036:

Има и още добри новини от манастира. От известно време там се появи нова жена. Точно преди новата година бях им направила попара от хляб с консерва и я занесохме. Знаех, че бабите няма да се занимават с консервите и че може и да не стигне до кучовцита. Затова реших, че ще им носим.

Тогава видях жената за първи път. Ключа за дворчето им беше в нея, тя дойде с мен и каза, че сега тя ги храни и че на Черньо му дава от ръце. Не се страхува от тях и самите кучета явно я познават вече. И този път, когато им посвърши храната тя ми се обади и каза, че храната свършва. И че тя им варяла ориз. Което много ме зарадва. Значи можело, стига да има кой да го свърши.

Днес като занесохме нещата, пак тя беше там и каза, че ще им дава ориз консерва един път и един път сухото. Много се надявам всичко да е така, повече човек не смее и да желае.

Ето, днешната пратка :)

Прикачена снимка

#28 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 March 2012 - 05:32 PM

Отчет и от този месец :)
Мърфи не ги забравя и изпраща редовно паричките за храната на послушниците, за което много благодарим и от наше и от тяхно име.
Този месец се забавихме с доставката, един път ходихме, но явно беше късно и никой не ни отвори та чак днес занесохме храната. Имаше и за котките суха от butci, миналият път не можех да взема и нея и я занесохме днес.
Черньо определено е качил, което много ме зарадва, явно новата домакинка наистина ги храни редовно и наистина им вари и ориз и го бърка с консерви или други попари им прави.
Всичките момчета изглеждат добре. Черньо все още е по-сляб от другите, но важното е че качва и не е така ужасяващо слаб :)
Фото-отчет:
Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

#29 Потребителят е офлайн   iglub Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 193
  • Регистрация: 11-February 11

Публикувано: 04 March 2012 - 08:28 PM

А успяхте ли да кастрирате котките?

#30 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 March 2012 - 12:24 PM

Утре им е денят :) Чакахме да се стопли и за утре уговорихме час.
Надявам се, че ще имам късмета да заловя всичките за да ги обарботим наведнъж.

#31 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 07 March 2012 - 11:35 AM

Отчитам се. Оказа се, че котките са останали три. Едната женска била удушена от кучетата по време на студовете. Намерили са я вътре в бараката при тях. Не са я разкъсали, но е намерена там мъртва :(

Вчера хванахме останалите - една женска и двама мъжки, всичките са кастрирани. Включихме към тях и една от котките на Иван.
iglub, много благодаря отново за паричките и се извинявам за забавянето Качена снимка
И снимчици:
Мъжките - и двамата са рижаво-бели и пухкави.
Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

женската
Прикачена снимка

после ги оставихме заедно с клетки в една барака да се събудят на спокойствие.
Прикачена снимка


#32 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 09 March 2012 - 10:14 PM

Ама котешките били големи красоти! :wub: Да им е честита модернизацията!
Ро, има ли там нещо в което да им се сипва храната на кучовците, за да не се хранят от земята? Имам няколко легена, които бих могла да изпратя, но са чисто нови и се притеснявам да не им се намери друго приложение и да не стигнат до кучовците. Или няма такава опасност?
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#33 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 18 July 2012 - 04:11 PM

Манастирската банда се чувства добре. Черньо върза мръвка, изглежда много добре.
Благодарение на Мърфи, кучетата имат какво да ядат.

Свободни са, имат течаща вода постоянно.
Домакинката добре се грижи за тях, те я познават, дават и да ги гали и много и се радват :))

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка


#34 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2013 - 12:28 PM

Тази тема е за архив.
Не знам какво точно се е случило с кучовците, но преди около 2 месеца ходихме да занесем храна, както обикновенно и ни казаха, че някой е отворил вратата и били избягали преди няколко дни. Честно казано, не вярвам на това, но нямаше какво да направим. Кучетата ги няма.
Искам да благодаря на Мърфи, butci и на всички, които им помагаха, поне последната година не са били гладни.
Искренно се надявам да не са убити.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни