Dog.bg Форуми : Две манастирски кучета имат нужда от храна и дом

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Две манастирски кучета имат нужда от храна и дом

#1 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 April 2011 - 09:48 AM

Винаги ми беше интересно има ли кучета по такива места и как ли се гледат. Вчера имах възможност да разбера за кучетата на един манастир. Жените от там потърсили помощ за две от кучетата си. Искат да им намерят нов дом защото буквално няма с какво да ги хранят.
След работа качих се на колелото и към манастира. Запасих се с гранули, наденици, хапчета за глисти и апарата за снимане.
Кучетата в манастира общо са четири, бях много приятно изненадана, че женското е кастрирано.
Въпросните кучета, на които ще се търси дом са братя на 7 години. Единият се казва Женя, вторият ... беше нещо интересно на Ц, от рода на Циврьо ли. Мислех, че ще запомня, но не успях :)
Доста са слаби, никога не обезпаразитявани и ваксинирани. Големи момчета са, живеят в едно дворче, не е малко, имат си там постройки със сено вътре, където да се крият от лошо време. Не са и вързани. Личи, че ги обичат, но вече не могат да се грижат за тях и решили да намерят по-добро нещо.
Да, и имат нужда от социализация. Не са свикнали с чужди хора, но не се опитват да нападат. Лаят много, но когато извадих надениците - настана тишина. Направо чувах как преглъщат милите.
Нямам надежди, че за такива кучета ще се нареди опашка. Но ми се иска да опитаме. Поне да се обезпаразитят, ваксинират, кастрират и да им се помогне с храна. Жените там могат да ги държат известно време. Те ги хранят само с хляб и мноооооого рядко гранули. Но вече и хляба не достига за всички.

Молбата ми е - ако имате желание да помогнете с храна, свържете се с нас:
sharkobg@gmail.com
0882 646 551

Можете да дарине средства за тях по сметката ни:
Фондация „Шарко”
Първа Инвестиционна Банка
BG13 FINV9150 1014 9151 60

или чрез Paypal:

Качена снимка

Слагам и снимки на кучовците, имам и клипче, но ще мога да го кача след работа. На снимките не личи много, че са кльщави, може би на клипчето ще се вижда по-добре.

Ако искате да предложите дом на някое от тях - свържете се с нас.
Женя е по-бежавото, другото (с бяло на врата) и въпросният на "Ц" :)))
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка

#2 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 April 2011 - 06:22 PM

Слагам клипчето, то е мнооого кратичко.

Вчера получихме информация, че живота на тези хайвани е застрашен, има желаещи да ги стрелят. Мъртво куче не ще да яде. Не знам на кой пречат и с какво са го заслужили.

Всякакви идеи за храна или дом са добре дошли :(((



#3 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 April 2011 - 09:39 PM

край няма, ееееееееееей...

стискам им палци, дано близостта на свети двор да им помогне Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2011 - 05:51 PM

Малко новини за тези кучета. В четвъртък занесохме 10 кг гранули и поговорихме малко по-подробно с жените там. Основните проблеми са два - няма с какво да хранят кучетата и не могат да гледат кокошки заради тях, защото поради първата причина кучетата ги изяждат.

Предложихме да вържат момчетата на дълги синджири, да им сложат къщички и да си гледат и кокошките там. Поне за известно време защото дом няма да им се намери бързо (ако въобще се намери). Съгласни са, ако помагаме с храна, къщички и синджири. И нашийници съответно.

За това търсим - два нашийника като за НОК, два синджира по 4-5 метра и две къщички (пак като за НОК). Моля, ако някой може да ни помогне с нещичко от това ще е много, много добре. Преди около два месеца купувах синджир 5м, с карабините ми излезе 8 лв и стотинки.

Също така търсим помощ и за храната. Ние занесохме Чоки, най-евтиното, което намерихме тук. 13 лв 10 кг. В Била има и по 10 лв за 10 кг гранули. За един месец за тези две кучета трябват около 3 чувала, което прави 30-40 лв на месец. Ако има желаущи да помогнат било с храна било със средства за да я купим ще бъдем много благодарни.



#5 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 03 July 2011 - 05:29 PM

Днес най-накрая стигнахме и до манастира.
Тук е момента от все сърце да благодаря на butci.

БЛАГОДАРЯ! :rc_036::rc_036::rc_036:
Благодаря за изпратената (от чужбина!) храна. Тя е успяла да намери кой да дари тази храна, как да се докара до България и после до Пловдив. Огромни благодарности за което. И не само за храната. Факта, че някой се вълнува от съдбата на две ненужни кучета в някой си манастир е много важно нещо. Хората там меко казано са мнооого учудени.

Днес я занесохме, наснимахме хайваните. Те много се зарадваха на папото. Ситуацията там е абсолютно същата.
Молбата ми е отново, ако има желаещи да дарят - храна, два нашийника, два дълги синджира и две къщички. Или евентуално биха искали да дадат дом на момчетата - свържете се с нас.
А ето ги и тях.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#6 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 17 August 2011 - 10:39 PM

Тези момчета отново трябва да благодарят на butci, която не ги забравя и пак им изпрати 20 кг храна.

Благодарим от тяхно име и от нас! :rc_036: :rc_036: :rc_036:

Днес получихме храната и направо я занесохме. Взехме и хапчета за вътрешни паразити. Нашите момчета си имат нов "съквартирант". В същото дворче е преместено третото мъжко куче. Разбират се добре, което е най-важното. Дадохме хапчетата и на трите кучета. Пак само като видяхя кренвиш и замръзнаха.

Черньо, обаче, изглежда много зле. Станал е много слаб, ще видите, ако сравните последните снимки с днешните. Жената там каза, че Женя не давал на другите да се хранят и ги гони. Тъй като основно ги храни една много трудноподвижна жена, тя явно им сипва само една купчина. Днес им казах, да слагат на различни места за да могат всички да се хранят.

Но така или иначе утре ще говоря с доктора как да организираме на Черньо преглед и евентуално поне кръвни изследвания. Активен е, но изглежда ужасно.

Ето снимчиците от днес, бялото куче е третото мъжко. Също така слагам снимките на последното (четвърто) куче. То е една сладурана, радва се, върти дупето и се радва. Кастрирана е. Има и две женски котки, които жените искат да се кастрират, но не зная кога ще стигнем и до тях. Слагам снимката само на едната (бяло-тигровата).

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимка

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 19 August 2011 - 12:56 PM

Днес сутринта заедно с доктора пак посетихме манастира (толкова посещения на манастир не съм очаквала, че ще имам :)).

Според доктора, Черньо е в този вид само от недохранване. Той е жизнен, върти опашка, подскача. А и очевадната разлика между двете кучета е налице. Женя е загладил косъма, а Черньо е жив скелет. При все, че жените казват, че сипват на три места и се стараят да стоят там докато кучетата се хранят, явно нещо куца.

Затова ще се опитам да ходя там три пъти седмично и да ги храня. Както в Сеславци. Хем да свикват с чужд човек, хем да видим дали ще има промяна.

Другата седмица ще кастрираме Женя е Белчо (така ще викаме на третия, че той е безименен) и две женски котки. Благодарим на хората, помогнали с парички за кастрация на котките :rc_036:

И отново много моля - ако някой може да помогне с храна. Много, наистина много ще сме благодарни ако се включи някой.

А сега снимките от днес:

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимка

#8 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2011 - 05:27 PM

Манастирските ни послушници получиха още едно дарение.

Благодарим на Мария Д. (20 лв). Вчера бяхме в Пловдив и им купихме два чувала храна.

В сряда ходихме да ги храним ние и им занесох една кофа попара - хляб, мляко и извара. За малко да ме съборят, крокодилите :) Всички се нахраниха добре и изглеждаха доволни.

Прикачена снимкаПрикачена снимка




#9 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 August 2011 - 06:42 PM

Показване на мнениетоrodegunda, в 26 August 2011 - 04:27 PM, написа:

В сряда ходихме да ги храним ние и им занесох една кофа попара - хляб, мляко и извара. За малко да ме съборят, крокодилите :) Всички се нахраниха добре и изглеждаха доволни.

Сигурна съм,че е било истинско пиршество за тях!Дано Черньо скоро да "заглади косъма",че изглежда,че много го е закъсал милия :dh_188: .
:rc_036: за грижите и усилията!
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#10 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 October 2011 - 06:13 PM

Днес ми се обадиха от манастира. Храната отдавна е свършила и хайваните отнво гладуват.

На месец им трябват около 3,5-4 чувала за тримата, от тези на горната снимка. Това прави 48 лв. Случайно да има желаещи да помогнат? Едно чувалче струва 12 лв. Поне с мъничко, те пак ще се радват.



#11 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 05 October 2011 - 11:41 AM

Пратих малко!
Мисля си, че това биха били страшно щастливи кученца - само да имат редовно какво да похапват - все пак обичани, не вързани, на чист въздух и спокойствие :)))))))) с подслон над главата, когато вали...! :dog:

#12 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 05 October 2011 - 05:52 PM

Мърфи, благодарим! И си абсолютно права, те ще са абсолютно доволни, когато има какво да си хапнат. Още утре ще се старая да им закараме храната. :ba_025:

#13 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 09 October 2011 - 01:47 PM

В петък купихме 4 чувала и ги закарахме в манастира :)

Мърфи, бла-го-да-рим! :ba_025: :rc_036: Сега хайваните си имат храна за един месец!

Със същата храна там хранят и котките, те са 4 броя, две мъжки и две женски. Жените постоянно ни молят да кастрираме и тях, всичките. За тази цел ни трябват 100 лв общо - за четирите котки. Все излизат по-спешни нужди и тези котки остават на заден план. Ако има желаещи да спонсорират по една котка, или половин-котка - ще е супер! За женските ни трябват по 30 лв, за мъжките по 20 лв.

Забравих да кажа, че Женя и Белчо са кастрирани, Черньо го оставихме да пълнее. Този път нямах време да вляза при тях, човека, когото помолих да закараме храната много бързаше. Но ще ходя тези дни да ми подпишат протокола за получаване (бях забравила да ги взема) и ще наснимам и кучовците.

И малко снимчиции:

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимка

#14 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 November 2011 - 11:56 AM

Отново благодарим на Мърфи, която не забрави тези хайвани и ни изпрати 50 лв за да им купим храна!

Най-късно в понеделник ще ги заредим! Мърфи - :ba_025: :rc_036:

Също така още миналият месец получихме 100 лв от iglub за кастрации на котките там. За жалост все още не сме се организирали за залавянето. Ще се пробваме другата седмица с доктора да се справим.

Благодаря ви, че не ги забравяте!



#15 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 11 November 2011 - 08:49 PM

Имам предложение за котките. Оставете парите, изпратени ви за кастрация и с тях купете храна за животните, а аз всяка съб. и неделя съм в Пловдив на лекции (почти всеки път съм с кола). Може да се разберем да хванете котките и на 2 курса 2х2 да ги докарам до София, да ги кастрираме безплатно и да ги върна до Пловдив. Ако приемете идеята ми ми пишете или на 0889 89 98 13.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#16 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 25 November 2011 - 05:26 PM

Отчета от ходенето ни в манастира. Черньо продължава да бъде кльощав. Много. И другите ми се видяха отслабнали.

Явно жените се опитват да икономисват храната. Хранят ги, но по малко. Помолихме да им дават повече, пък ние да се опитаме да намерим повече. Котките също ядат от тази храна и явно не им стига на всички.

Мърфи, butci пак искам да ви благодаря. Ако не бяхте вие хайваните не се знае дали щяха да са живи все още.

И малко снимчици:

Прикачена снимкаПрикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка

Прикачена снимка




#17 Потребителят е офлайн   iglub Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 193
  • Регистрация: 11-February 11

Публикувано: 25 November 2011 - 05:50 PM

Ако не е подходящо сега да кастрирате котките, по-добре пренасочете парите, които съм пратила за кастрация или за други ваши подопечни или за храна. Няма смисъл да стоят. Като се стигне до кастрация пак ще ви пратя.

#18 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 November 2011 - 06:08 PM

Адски са слаби :dh_188:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#19 Потребителят е офлайн   Мърфи Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 776
  • Регистрация: 08-October 06
  • Location:София

Публикувано: 26 November 2011 - 07:37 PM

Дали на черничкото поне могат да се опитат да стоят при него докато се нахрани, те са направо скелети?! Аз се ангажирам до пролетта редовно да превеждам всеки месец по 50 лв. за храна за тях, така че да не се налага да пестят от храна!

#20 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 26 November 2011 - 08:37 PM

Те казват, че уж стоят и с тоягата ги разделят. На мен ми е странно, че няколкото пъти, когато присъствах точто Черньо налита да бие другите и те бягат, не се сбиха нито веднъж, другите отстъпваха.

Мисля си, че просто от тази храна хранят и четвъртото куче, женско и котките и просто не им стига.

iglub, благодаря ти, но иска ми се да ги кастрираме защото женските ще се окотят. Проблемите при нас са, че нямаме кола и залавяне + транспортиране е затруднено. Продължавам да мисля как да го направим за да можем да ги изчакаме да се събудят и да ги вирнем там.



  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни