Dog.bg Форуми : Как да научим кучето да се изхожда навън

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Как да научим кучето да се изхожда навън Оцени темата: -----

#41 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2006 - 06:31 PM

Цитат

Моето куче сега е на почти 5 месеца и го научихме да ходи по нужда на двора. Обаче ми прави впечатление, че като го извеждаме да разходка се стиска и си върши работата чак когато го приберем. Знам, че това не е нормално, но може ли да го променя по някакъв начин?

Напротив, нормално е. "Кучето е човек на навика" - то е свикнало на едно място - това си е неговата тоалетна и затова се връща там.
Като си свърши работата навън го похвали като за световно: "Браво, супер, ах какво си ми добро куче.." и тн. С чувство и го награди с лакомство.
Ще запомни последователността - "Правя нещо - получавам награда" и може и да почне по два пъти да го върши, че да намазва лакомство.
Може би около 8-мия месец нашата кучка вече ходеше само навън.

#42 Потребителят е офлайн   danny Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 939
  • Регистрация: 25-June 05

Публикувано: 17 May 2006 - 10:02 PM

Офтопик
Преди години кучето на едни познати се беше научило, че миризливите неща не се вършат там, където ти е креватчето и спиш. Пукна пролет и му изнесоха креватчето на балкона. Последователно, ден след ден, кучо нахълтвал в хола да се изпишка и изака навън и се прибирал в "дома си" на балкона... bravoS l)
User's Signature

Моето куче (лабрадор) има дисплазия - наследство от баща си Баркли Блондфел, който е куче на iglika (от този форум) и Мартин.

#43 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 09:44 AM

аз пак да питам b)

С пишкането се оправихме. Излизанията ни са 3 пъти на ден ( знам , че е малко ама няма как). Сутрин преди работа, следобед към 17'30 като се прибера на бегом и хубаво да се измори около 1 час и вечер към 11. Обаче си ходи на балкона някъде към 4-5 и все намирам тортичка. Гледа гъзно, крие муцуна в лапи ....да затварям ли вратата на балкона или той просто ще си го направи пред затворената?
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#44 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2006 - 11:14 AM

Извинявайте, че ще попитам, колко голямо (възраст) е кучето, че ме мързи да ровя.
Кога го храните? На колко от излизанията ходи по голяма нужда?
Може би така сте нагласили храненията, че към 4-5 вече не изтрайва и после гледа "гЪзно" b).

#45 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 11:21 AM

Цитат

Извинявайте, че ще попитам, колко голямо (възраст) е кучето, че ме мързи да ровя.
Кога го храните? На колко от излизанията ходи по голяма нужда?
Може би така сте нагласили храненията, че към 4-5 вече не изтрайва и после гледа "гЪзно" b).

s) хехе...това "гЪзно" много ми хареса bravoS

в събота прави 6 месеца ( ще се опитам да постна след малко едно фото)

сутрин - след разходка - 8'30
вечер - след разходка - 19'30

последна разходка 23 ч

на вечерната разходка си свършва работата и след това явно сомнамбулчи r) ...сутрин един път ходи навън един не

знам, че не е правилно преди разходка да се храни и аз не го правя, но той върши работата след мамбото
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#46 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 11:24 AM

ей го на вагабонта ама преди месец

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  Zak03.jpg (19.52K)
    Брой сваляния: 564

User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#47 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 May 2006 - 11:37 AM

Съединих двете теми за това пусто пишкане b)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#48 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 11:43 AM

хехехехе....ама два пъти ли ги пуснах?...сори...ето до къде води раздвояването на работното място b)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#49 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 May 2006 - 11:46 AM

Цитат

хехехехе....ама два пъти ли ги пуснах?...сори...ето до къде води раздвояването на работното място b)

Не бре w)
Ина беше дала линк към стара тема за същото - та аз събрах двете теми в едно.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#50 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2006 - 12:13 PM

Цитат

хехе...това "гЪзно" много ми хареса bravoS

Ти така си го написала, аз само те цитирах r)

Цитат

Обаче си ходи на балкона някъде към 4-5 и все намирам тортичка. Гледа гъзно, крие муцуна в лапи ..

Ще се примириш засега с тази тортичка, освен ако не можеш да го извеждаш пак по това време, че да си я върши навън.

#51 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 12:28 PM

s) предпочитам да се примиря пред риска да срещна някой почепен ....че то нашия квартал не е от най-тихите
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#52 Потребителят е офлайн   Mini Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 528
  • Регистрация: 09-December 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 18 May 2006 - 01:06 PM

О, то ставало дума за сутринта oleeee.
В никакъв случай не го извеждай по това време, щом кварталът ти е такъв. Потрай, още малко и той ще почне да "устисква".

#53 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 01:24 PM

Да Мини...това ми е проблема, просто се чудех ако затворя вратата ( защото аз заради него я оставям открехната) дали ще се преборим с навика ;)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#54 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 May 2006 - 01:42 PM

Цитат

Да Мини...това ми е проблема, просто се чудех ако затворя вратата ( защото аз заради него я оставям открехната) дали ще се преборим с навика ;)

Можеш да пробваш, рискувайки да се събудиш от неприятна миризма l)
Доста кучета съм наблюдавала - ако си позволяват да правят нещо на балкона, В момента , в който ги преместя в стая без балкон - стискат. Все пак аз говоря за големи кучета - порастнали.
Но ти можеш да пробваш - може да успееш така да го стимулираш да стиска и може би да направиш първата разходка по-рано.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#55 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 01:54 PM

Bush ще пробвам довечера и ще дам отчет....ако не те каня на среднощни разходки b)
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#56 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 18 May 2006 - 02:04 PM

Цитат

Bush ще пробвам довечера и ще дам отчет....ако не те каня на среднощни разходки b)

На разходки - може, но на търкане на надрискан килим - не мерси l)
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#57 Потребителят е офлайн   mamaZu Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 513
  • Регистрация: 13-March 06
  • Location:Sofia

Публикувано: 18 May 2006 - 02:06 PM

Цитат

Цитат

Bush ще пробвам довечера и ще дам отчет....ако не те каня на среднощни разходки b)

На разходки - може, но на търкане на надрискан килим - не мерси l)

килимите оттдавна са дигнати b) ...само плочки. Даже по едно време си мислех че като се заиграе и като се запързаля по тях я крак ще изкълчи я нещо....но сериозно ще опитам някаква промяна
User's Signature

Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи!

#58 Потребителят е офлайн   beny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 29-April 06
  • Location:Варна

Публикувано: 19 May 2006 - 12:55 PM

Здравейте,
Четах коментарите относно как да научим кученцето да пишка и ака на определени места. За пишкането разбрах, но ние с това нямаме проблеми. Почти от първият ден, когато си взех моя пекинез той започна да пишка на терасата.....е изпускал се е и в стаята. Тогава той беше на 50 дена. Сега пишка само навън. От около 5 месечна възраст той пишка само навън. Извеждам го сутрин за околи 30-40 минути и вечер за около час. Но имаме проблем с акането. От бебе си свикна да ака на терасата и в килера и продължава да ходи само там, но не и навън. Да уточня, че кученцето ми е вече на 7 месеца. Следя му навиците, и ако съм в нас го усещам кога отива да ака, защото почва да рови с лапички. Когато го хвана на"местопрестъплението" му се карам, но станало ли е късно незнам, дали карането има ефект. Значи той има навика да ака почти веднага след ядене. Опитах на няколко пъти да го изведа навън след ядене, но нищо..........обикаляме, разхождаме се, но не ака. И приберем ли се в нас, отива на терасата и си ака. Незнам какво да направя за да се научи, че навън трябва да се ака. И дали не е късно вече???!!!

#59 Потребителят е офлайн   mil_ Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 11311
  • Регистрация: 04-October 04
  • Gender:Male
  • Location:София, Борово

Публикувано: 19 May 2006 - 01:18 PM

Не ми се пишеше по темата, защото хиляда пъти съм го казвала.
Личното ми мнение е, че не трябва да се учи кучето да ака/пишка в банята или на терасата.
Първото ми куче се научи точно на два месеца на тези неща (бях го взела на 50 дни). До двегодишна възраст пръдължаваше да смята терасата за тоалетна.
Второто не го учих, оставих го да ги прави тези неща където му скимне, не му се карах, нищо не правих по въпроса. На 5 месеца се приключи веднъж завинаги с пишкане и акане където и да било у дома. Подчертавам, без никакви възпитателни мерки.

Много хора ще ми възразят, всеки избира сам кое му е по-удобно. b)

"Кучето е човек на навика". За да подкрепя думите си, ще ви разкажа случка с Макс, първото ми куче.
Когато за първи път го заведох на село, където има огромен двор, беше на 5 години. След първата нощ му отворихме вратата да си се разхожда навън и да прави каквото си иска, мислехме, че ще помързелуваме дълго.
Нищо подобно! Обикаля, скимти, не си върши физиологичните нужди, плаче за разходка.
Чак като му се сложи нашийник и повод, хлопна се врата и стъпи на асфалт прие, че това е "разходка" и време за акане и пишкане. Не че ги вършеше нещата на асфалта, просто без да мине по улица покрай коли и пешеходци, гордо снабден с повод, това за него не беше разходка. Туйто!

#60 Потребителят е офлайн   beny Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 29-April 06
  • Location:Варна

Публикувано: 19 May 2006 - 01:30 PM

Цитат

Не ми се пишеше по темата, защото хиляда пъти съм го казвала.
Личното ми мнение е, че не трябва да се учи кучето да ака/пишка в банята или на терасата.
Първото ми куче се научи точно на два месеца на тези неща (бях го взела на 50 дни). До двегодишна възраст пръдължаваше да смята терасата за тоалетна.
Второто не го учих, оставих го да ги прави тези неща където му скимне, не му се карах, нищо не правих по въпроса. На 5 месеца се приключи веднъж завинаги с пишкане и акане където и да било у дома. Подчертавам, без никакви възпитателни мерки.

Много хора ще ми възразят, всеки избира сам кое му е по-удобно. b)

Искам да уточня, че не съм учила кученцето да ака и пишка на терасата. Той си отиваше сам там и си вършеше работата. С пишкането се справихме......само навън от около 2 месеца. Но с акането незнам какво да правя. Просто навън не се и опитва да го направи, а върнем ли се от разходка отива и се изаква. Четох, че не е хубаво да се извеждат преди и след ядене около 2 часа. Така, че не знам какво да правя след като той ака само след като се е нахранил. Както писах по-горе, нарущих това"правило" и веднага след вечеря го извеждах, за да се научи да го прави навън. Но засега без успех.

  • (5 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни