Dog.bg Форуми : Проява на силна агресия към хора.Моля помогнете!

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Проява на силна агресия към хора.Моля помогнете!

#1 Потребителят е офлайн   mean_lady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 04-December 10

Публикувано: 28 April 2011 - 07:55 PM

Здравейте! Искам да ви разкажа за моето кученце и нашият проблем :) .Казва се Хадес и е на 11 месеца.Игриво палаво кученце с характер при това доста буен.Като беше малък ходеше при хората държеше се дружолюбно с тях,но от няколко месеца сякаш ги мрази.Само да види човек и започва да го лае и то узлобено,втурва се към него и най-много да го захапе за панталона но нищо повече.Най-много налита на мъже.Не позволява никои да се доближи до мен а камоли да ме пипне.Когато човек доиде удома не го пуска едва след извесно време на увештаване и на даване на вкусотийки спира да го лае.....Можете ли да ми помогнете,да ми кажете как да го отуча от този навик да лае вси4ки и как да му намаля злобата.А относно мен си има голям респект когато му се карам стои мирен слуша ме и навежда глава каквото му кажа го прави(в повечето случаи нали все пак е куче).Благодаря предварително на всички:)

#2 Потребителят е офлайн   deliana85 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 92
  • Регистрация: 03-November 08
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 28 April 2011 - 09:45 PM

Здравей
Много неприятен проблем е това с лаенето. Повечето кучета го правят, но до колкото разбирам вашето се опитва и да хапе. Казваш, че теб те слуша - карай му се и не му позволявай такива волности. Не го оставяй така да му се размине. И това, че му даваш лакомства, за да го "омилостивиш" когато не слуша не мисля, че е добра стратегия. Кучето може да приеме това като поощрение за поведението си и да се научи, че щом лае и налита по хората-получава наградка. Не мисля, че ако проявява агресия ти трябва да му се глезиш и да го увещаваш. Така само го насърчаваш повече.
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   mean_lady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 04-December 10

Публикувано: 28 April 2011 - 10:28 PM

Карам му се дори го и пошляпвам,но то се стаява и само да се разсея и пак почва на нова сметка.....Казвам му не свива ушите и след секунди се едно нищо не съм казала ....това е то че специално за този проблем ем слуша от време на време....Почнах да се притеснявам да не е хванал бяс .....но си има всички ваксини ...сега започва да съзрява полово и си мислех че може да е от това да се е разгонил нещо такова но едва ли ...

#4 Потребителят е офлайн   Дизел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 975
  • Регистрация: 20-January 11

Публикувано: 28 April 2011 - 10:36 PM

Мъжкото куче не се разгонва...

Има си методи и начини ... намери точния епизод който ти трябва на Сизър Милан "Говорещия с кучета"... и ще ти стане много по лесно ... с викане и шляпване... не става...

Бяс се хваща чрез ухапване от заразено куче от бяс... или чрез попадане на слюнка върху рана на кучето ... като шансовете при второто са малки ...


Ако след гледането на точния епизод на Говорещия с кучета... не можете да се справите... потърсете специалист... всичко това с цел за в бъдеще да нямате проблеми с кучето и да може да го пускате свободно да бяга ;) :ba_025:

Едит: Още нещо ... животните не мразят, това го забрави... мразим само ние хората...
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   mean_lady Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5
  • Регистрация: 04-December 10

Публикувано: 29 April 2011 - 12:58 PM

Аз си го пускам да бяга но трябва постоянно да викам когато тръгне да лае някого за да го спра или да бягам подир него когато се наложи а относно за СизърМилан ... колкото и да гледам,а аз съм гледала такижа епизоди......пробвала съм неговите техники но все пак аз не съм той и не ми се получават нещата :)
ю

#6 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 18 August 2011 - 10:08 PM

Милан работи с кастрирани кучета.А кучето Ви демонстрира териториална агресия,като се изживява и на Ваш собственик.И пак Милан би Ви попитал-то знае ли,че е куче,а не човек?Къде в йерархията сте го поставили?И...спи ли с Вас в леглото?
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни