Dog.bg Форуми : съвети след кастрация на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

съвети след кастрация на куче

#21 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 03 May 2011 - 09:18 PM

Нормално е, спокойно. Не й давайте храна. Чак утре. Сега само водичка по малко.
Утре сутрин ще е много по-добре.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#22 Потребителят е офлайн   SilverBrilliance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 04 May 2011 - 07:43 AM

Наистина вече е много по-добре. Не е повръщала повече, пие вода и хапва с желание, но още и давам само леки храни. Сутринта дори отиде на двора (попринцип там живее), разходи се и с малко подканване от моя страна се прибра .. Там си се чувства най-добре, но ще изчакам поне до довечера преди да я пусна. :smile:

Раната и е наистина малка, около 2 см, няма никакъв секрет или кръв, не ни дадоха антибиотици, защото са и сложили инжекция с удължено действие - в общи линии само мога да благодаря на екипа от Немски кастрационен център за търпението и професионализма, защото си вършат работата с голямо усърдие и любов, макар и да го правят безплатно :smile: :rc_036:
User's Signature

Качена снимка

http://www.balkanpet.net/index.php - Регистър за домашни любимци.

#23 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 04 May 2011 - 10:00 PM

не се притеснявай от утре вече ще се държи напълно както преди,ще си е игрива ще си хапва,аз вече започвам да се притеснявам другата седмица как ще ни извадят конците,изобщо няма да легне и да стой мирно доктора да и изкара пете конеца,пръскаме раната два пъти на ден с спрей и като и кажа легни ляга само за секунда и веднага бяга ,доктора каза,че ако не стои мирно ще и бие пак упойка за да извади конците на мен изобщо не ми се иска пак да и бият упойка,ако някой се сети друг вариант моля да пише,много ми е притеснено

#24 Потребителят е офлайн   SilverBrilliance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 05 May 2011 - 08:11 AM

Нашите конци за такива, че не се махат (резобрируеми мисля че се казват), за което също съм много щастлива, но Рая позволява да и гледам раната, стои мирно. Според мен няма да ви се налага упойка - ще намерите начин да стои. Ако трябва може да отидете 2ма човека, за да я държите :smile:

П.С. Научих я да си дава корема, за да мога да я реша.Отначало и тя не искаше да стои, но с галене по коремчето установи, че няма да и правя нищо лошо и вече дори сама ляга да я реша.
Казвам го, защото може да пробваш така - казваш и да легне, и започваш да я галиш, без да вижда спрея или нещо друго, а като види че е приятно, тя сама ще иска още, а ти ще имаш възможност да направиш каквото трябва :smile:
User's Signature

Качена снимка

http://www.balkanpet.net/index.php - Регистър за домашни любимци.

#25 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 09:05 AM

Показване на мнениетоATANASOVA, в 02 May 2011 - 02:13 PM, написа:

Здравейте!
Имам мъжко и женско куче от различни породи.Съвсем скоро ни предстои кастрация на мъжкият,заради нежелан евентуален контакт (скачка) между двамата.
Някои сигурно доста ще ми се посмеят,но ще си задам въпроса.Интересува ме всъщност,дали след кастрацията ,ще се осъществява полов контакт между тях?
Да,знам,не би трябвало да има бременност(в случая),но ще се стига ли до сношение все пак?
И двамата си живеят вътре в дома ни,как би се отразило на кастрирания мъжки,разгонената женска под носа му?

До 4 месеца хормоните все още ще влияят на мъжкия,дори ще еректира при възбуда.Все още ще отделя и смегма.Значи...има си риск.Но няма наистина да е толкова наострен и похотлив.Не ми е ясно пък на мен едно нещо-единият тестис,външния,на Руни е кастриран,но седи.Та разбирам,че само тръбата са прекъснали ли?И в този случай...хм,пак има леко бяло зацапване,но дали може все още и да еякулира сперматозоиди?Повече от два месеца е вече кастриран,но си ги души и качва "момите",ако има сгода.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#26 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 05 May 2011 - 09:13 AM

Цитат

Не ми е ясно пък на мен едно нещо-единият тестис,външния,на Руни е кастриран,но седи.

Обикновено това е торбичката, която се свива с времето и дава илюзия, че не е празна. Сигурна ли си, че тестиса си е вътре? :)

Зацапването е често разпространена инфекция, която няма връзка със сперматозоидите (мисля).
п.п. http://forum.dog.bg/..._1&#entry213409
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#27 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 10:16 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 05 May 2011 - 09:13 AM, написа:

Цитат

Не ми е ясно пък на мен едно нещо-единият тестис,външния,на Руни е кастриран,но седи.

Обикновено това е торбичката, която се свива с времето и дава илюзия, че не е празна. Сигурна ли си, че тестиса си е вътре? :)

Зацапването е често разпространена инфекция, която няма връзка със сперматозоидите (мисля).


Относно кастрацията на Руни-сигурна съм единствено,че ми е предаден кастриран и че ветовете,които тук му махнаха конците,потвърдиха,че наистина е така.При Арес бяха премахнати,той имаше зеленикаво изтечение,което постоянно цапаше пода.Апропо-това също ме една от причините да го кастрирам.24 часа след кастрацията му,това изтечение изчезна като пресечено.При Руни е белезникаво бяло,никога не е цапал,понеже просто се появава при възбуда от женска или нещо друго,а той си го почиства и сам,когато се появи.Рядко--2-3 пъти на ден да се лизне.Дали се е свил тестисът?-дори не съм се сетила да проверя.Но се вижда,макар и все по-трудно.Ако питате защо визирам само един-другият е бил в коремната кухина и също е бил премахнат,естествено.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#28 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 12:04 PM

[quote name='Ариел' date='05 May 2011 - 09:05 AM' timestamp='1304579155' p
До 4 месеца хормоните все още ще влияят на мъжкия,дори ще еректира при възбуда.Все още ще отделя и смегма.Значи...има си риск.Но няма наистина да е толкова наострен и похотлив.

Ха такааа!!Като се има предвид,че 2-то разгонване на момичето предстои следващия месец,и кастрирането на момчето може и да не помогне......Боже опази !Това пък съвсем не го знаех!
И сега дилемата ми става още по ожесточена-дали да кастрирам мъжкият,или да слагаме хормонални инжекции на женската ??!Качена снимка
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#29 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 05 May 2011 - 12:24 PM

а защо не кастрирате женската?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 12:49 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 05 May 2011 - 12:24 PM, написа:

а защо не кастрирате женската?


Поради ред причини...Уговорка с развъдника,а и искаме поне веднъж да извадиме поколение от нея и засега ще се въздържим от нейното кастриране.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#31 Потребителят е офлайн   D-r Koko Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Ветеринарен лекар
  • Мнения: 1597
  • Регистрация: 20-June 06
  • Location:Пловдив

Публикувано: 05 May 2011 - 04:29 PM

Моите наблюдения, а и източниците които ползвам посочват че вероятно заплождане може да стане до две седмици след кастрацията на мъжкото куче и да се причини от останалите живи и узрели в семепроводите сперматозоиди. След този период покриването е безопасно. Но никой не може да ви каже колко време ще продължи да се опитва и дали въобще ще се опитва да прави скачки. Тестостерон се отделя и от надбъбречните жлези и при по-чувствителни на действието му индивиди половия нагон може да продължи практически до края на живота.
User's Signature

ветеринарен кабинет "Д-р КОКО" гр. Пловдив
тел: 0887415207 032/693578
Аз не съм най-добрия лекар, аз просто си върша работата.

#32 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 May 2011 - 06:15 AM

Атанасова,не предприемай хормонално подтискане с лекарства.Има теми тук за огромната им вреда.Ако мъжкият досега не е правил скачки,ще го понесе и по-лесно този период,при положение,че вече ще е кастриран.Сега ще стискате зъби,но следващото разгонване вече няма да му влияе.И да нямах родословна мома наедно с неродословен под един покрив,пак бих предприела (всъщност това явно ми е станало практика) кастрация.Да попитам-хъскито ли е девойката от "сой"?Не че това има връзка с предстоящия и период по принцип.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#33 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 06 May 2011 - 02:58 PM

Девойката е догото.Като знам какви нерви и страхове ми костваше 1-то и разгонване,и как едва успях да я опазя от набезите на северняка(знаем за пословичната потентност на северняците),няма да допусна второ такова преживяване,още повече че и двамата са тийнеджъри(7 мес. им е разликата ). Уговорих неговата кастрация за след 10-на дни,надявам се нейното разгонване да е след месец поне...
Ядосвам се на себе си,защо не го направихме по рано това всъщност..
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 06 May 2011 - 04:32 PM

Е,мъдро решение си взела.Относно кастрирани сибирци-вече съм с втори такъв,така че и аз,на свой ред,мога да ти дам някои съвети,ако имаш нужда,а и на всеки,който се интересува.Успех!И за да не излезна съвсем от темата-тази интервенция при мъжките е в пъти по-лека,те си лижат рядко шефовете,дразни ги само,като сядат на конците си,но и това е,докато ги махнат.На 24-час са като нови след това.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#35 Потребителят е офлайн   SilverBrilliance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2011 - 06:13 PM

Аз отново имам въпрос :ab_041: Нормално ли е след като са я оперирали, да е по-агресивна? В смисъл не е да напада всички, не налита, но ако някое куче я закача или пък се доближава до нея докато си ближе раната веднага реагира ..

П.С. Предполагам че е защото още не е зарастнала раната, а и я сърби целия корем заради бръсненето, но все пак реших да попитам.
User's Signature

Качена снимка

http://www.balkanpet.net/index.php - Регистър за домашни любимци.

#36 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 May 2011 - 08:54 PM

според мен това не е агресия ,а предупреждение,че не желае да я закачат.Нещо като: ''не виждаш ли че сега се мия ,не ме закачай'' само,че на кучешки :ab_041:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#37 Потребителят е офлайн   SilverBrilliance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 May 2011 - 09:38 PM

И аз така си мисля, защото преди не е имало нищо такова, а и определено доста я дразни раната, сърби я, като цяло е по-нервна в момента.
Не ръмжи, както когато кучетата го правят с цел бой, но се озъбва и лае... Наистина и аз мисля че е като защитна реакция.
Може да не я извеждам известно време, понеже сме в къща с двор, докато и се оправи раната и и поникне малко козинката :) Мисля че така ще е най-добре - хем тя да не се нарани, хем да не си създаваме конфликти с приятелите (кучета) ..
User's Signature

Качена снимка

http://www.balkanpet.net/index.php - Регистър за домашни любимци.

#38 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 08 May 2011 - 04:15 PM

Все пак е преживала известен стрес.След всичките мъчения по клиники,кастрация,ехография,упойки за изследвания и какво ли не,Руни цял месец не ми даваше да го прегръщам през гърба-мислеше,че се опитвам да го катурна.Всичко ще отмине и ще е предишната.Не поощрявай нервното и поведение,не я успокоявай,покажи и,че трябва да ги игнорира.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#39 Потребителят е офлайн   SilverBrilliance Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 66
  • Регистрация: 15-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 08 May 2011 - 06:23 PM

Надявам се да отмине :)
Като цяло както казах не тръгва с ясна идея за бой, души се с другите кучета и след това подминаваме, но просто в някои моменти, когато другото куче реши да я закача или да я души по обстойно, след като вече са се "поздравили", тя реагира, като го залайва и се озъбва, но създава представа точно че го прави като предпазна мярка, в смисъл не е злобното ръмжене, ежене и налитане.
Знам как лае, когато е със злоба, а този лай е някак по-писклив, сякаш се кара на другото куче и иска да го отдалечи.
User's Signature

Качена снимка

http://www.balkanpet.net/index.php - Регистър за домашни любимци.

#40 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 09 May 2011 - 10:50 PM

да и аз забелязах ,агресивно поведение на нашата Сарка след кастрацията,даже когато си играем и се гушкаме седи някак на нащрек още не може да се успокои,към края на седмицата ще и махаме конците дано след това да се успокои,иначе засега изобщо не се занимава с раната и конците сигурно спреят с който я пръскам и е неприятен даже не се и лижи.

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни