Dog.bg Форуми : съвети след кастрация на куче

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

съвети след кастрация на куче

#41 Потребителят е офлайн   victoe_A6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 31-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 10 May 2011 - 07:43 AM

Здравейте,
по-горе споделих, че дакелът ни е кастриран съвсем скоро - преди 3 седмици. Всичко мина бързо и безпроблемно. Грижим се и за възрастен осиновен ирландски сетер, некастриран, поради многобройните му здравословни проблеми когато го взехме. По принцип е много спокоен и ленив, изпитва досада от закачките на младия дакел, но ги понася стоически. Е онзи ден започна една игра, едно подскачане, гонене...голям кеф, докато аз не се усетих, че всъщност сетерът ухажва дакелът, стигна се до такива преследваници, че се наложи да ги разделим в отделни стаи. Реших, че дребното се е вмирисало на нещо, но след изкъпването му, преследването продължава, макар и не толкова усилено. :ab_041: Та въпросът ми е - има ли логично обяснение на ситуацията?

#42 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 14 May 2011 - 09:29 PM

здравей те,ние вече сме добре днес ни извадиха конците държахме се много послушно чак и аз се учудих много,но тази вечер забелязах друг проблем цял следобед кучето се върти да пикае пикае малко пак се върти и се напъва да пикае/няма запек/ започнах да я галя по коремчето за да я разгледам и забелязах, че вулвата и е много надута и червена,поразрових темите единствено ми излиза че така става при разгонените кучета ,но при нас това отпада а и личи че я боли когато пикае,на ветеринар ще я водя чак в понеделник,според вас какво може да е,дали да отворя нова тема,въпросът ми май не е за тази тема,помагайте.

#43 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2011 - 09:34 PM

Заведете я още утре при ветеринар,не чакайте понеделник.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#44 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 15 May 2011 - 01:08 PM

така и направих не издържах и сутринта се обадих на доктора да я прегледа,биха и две инжекции и три дни ще пие два вида хапчета,доктора каза, че има възпаление и ще и мине за три-четири дни.

#45 Потребителят е офлайн   kino Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 125
  • Регистрация: 13-April 11

Публикувано: 15 May 2011 - 09:36 PM

Показване на мнениетоvictoe_A6, в 10 May 2011 - 07:43 AM, написа:

Здравейте,
по-горе споделих, че дакелът ни е кастриран съвсем скоро - преди 3 седмици. Всичко мина бързо и безпроблемно. Грижим се и за възрастен осиновен ирландски сетер, некастриран, поради многобройните му здравословни проблеми когато го взехме. По принцип е много спокоен и ленив, изпитва досада от закачките на младия дакел, но ги понася стоически. Е онзи ден започна една игра, едно подскачане, гонене...голям кеф, докато аз не се усетих, че всъщност сетерът ухажва дакелът, стигна се до такива преследваници, че се наложи да ги разделим в отделни стаи. Реших, че дребното се е вмирисало на нещо, но след изкъпването му, преследването продължава, макар и не толкова усилено. :ab_041: Та въпросът ми е - има ли логично обяснение на ситуацията?


Абе то хич май не е смешно, пиша тук, защото вече седмици наред наблюдавам същата картинка с една друга двойка такива, както и с домашни кучета и кастрирано бездомно- не мога да се начудя за женско ли вече го приемат или какво?Определено не сте изключение, но да кажат етолозите по въпроса.

#46 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 16 May 2011 - 08:54 AM

И ние днес рано сутринта ,кастрирахме нашия господинчо. Дори още не е излезнал съвсем от упойката,прави опити да става,но още са безуспешни.
Ако някой се сеща някакви по специални грижи които трябва да се полагат в това му състояние,нека ги сподели моля. Докторът ми каза само,да го пазя да не се ближе,че е с химическа превръзка ,кога ще извадиме конците и....толкова.
Дано всичко е наред.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#47 Потребителят е офлайн   koniarska Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2842
  • Регистрация: 25-July 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2011 - 09:18 AM

Сложете му яка,защото при първия удобен случай ще започне да се ближе.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#48 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 16 May 2011 - 09:21 AM

Показване на мнениетоATANASOVA, в 16 May 2011 - 07:54 AM, написа:

И ние днес рано сутринта ,кастрирахме нашия господинчо. Дори още не е излезнал съвсем от упойката,прави опити да става,но още са безуспешни.
Ако някой се сеща някакви по специални грижи които трябва да се полагат в това му състояние,нека ги сподели моля. Докторът ми каза само,да го пазя да не се ближе,че е с химическа превръзка ,кога ще извадиме конците и....толкова.
Дано всичко е наред.

Това означава ли, че вече сте си го прибрали в къщи?! :ud_009:
От доста време чета, че едва ли не се счита за нормално куче, котка или каквото и да било да се прибира все още упоено :eg_033: ...Хора моля ви...Какво е това безобразие?!Хайде може и да се опитам да разбера, ако се отнася за бездомни животни(предвид натовареността), въпреки, че и там ми е трудно :dh_188: ...Но домашни е недопустимо... :eg_033:
Едно от основните правила, когато се дава животно за кастриране е, че може да се прибере единствено, когато е абсолютно събудено от упойката и в добра кондиция.То затова идеята е , че се води рано сутрин на гладно и се прибира следобяд не преди 16-17 часа (или поне, когато е абсолютно събудено)...Претендирайте професионално отношение от доверените ви лекари!!! :mg_062:

P.с..Атанасова доколкото разбрах за момче става на въпрос...Не се притеснявай, гледай да не се ближе и ще е като нов съвсем скоро...А противовъзпалителни антибиотици предписаха ли ви?
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#49 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 16 May 2011 - 09:48 AM

Взехме си го събуден,но не в кондиция.Мрънкаше си още и едва преди малко се изправи и залитайки си търсеше място където да повърне.Кастрацията ни беше за 6 сутринта,а в 7.15 вече си го бяхме взели.
От медицинска гледна точка,може би си прав/а че е по добре кучето да се взима не под влияние на упойката,но аз лично предпочитам това,пред варианта да стои цял ден,в това състояние, сред непозната за него обстановка,хора,вероятно в клетка(а той никога не е стоял в такава),смятам че това ще е голям стрес поне за моето куче.

А антибиотици не ми предписаха!?! Хм..
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#50 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 16 May 2011 - 10:02 AM

Е не се стряскаи, може да са му били инжекция с продължително действие(аз лично не ги одобрявам)...Предпочитам аз да си им давам хапчета в последващите 5-7 дни.Това, което ме дразни е , че явно и това не са сметнали за необходимо да ти уточнят...

По отношение упойката теб може и да ти е по спокойно, но не е правилно...Това все пак е пълна анестезия и ако се замислиш самата операция е елементарна и не е кой знае какво(за опитни и знаещи лекари), но упойката е един от най важните фактори.Тук(Italia) няма значение какво иска стопанина, нямат право да ти върнат несъбудено или все още неадекватно животно.Еее, ако не се запънеш и не им подпишеш около един милион формуляра(които докато подпишеш, то ще е излезнало от упойка :smile:)Хайде стига съм те притеснявала...Успех на сладура :wub: и си попитай за ЗАДЪЛЖИТЕЛНИТЕ следоперативни антибиотици. :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#51 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 16 May 2011 - 10:49 AM

Показване на мнениетоATANASOVA, в 16 May 2011 - 08:48 AM, написа:

Взехме си го събуден,но не в кондиция.Мрънкаше си още и едва преди малко се изправи и залитайки си търсеше място където да повърне.Кастрацията ни беше за 6 сутринта,а в 7.15 вече си го бяхме взели.
От медицинска гледна точка,може би си прав/а че е по добре кучето да се взима не под влияние на упойката,но аз лично предпочитам това,пред варианта да стои цял ден,в това състояние, сред непозната за него обстановка,хора,вероятно в клетка(а той никога не е стоял в такава),смятам че това ще е голям стрес поне за моето куче.

А антибиотици не ми предписаха!?! Хм..

Е нееее пак прочетох и... :eg_033:
Това време, което си написала е ненормално...Направо не е истина... :ud_009:
Тук ми идва да напиша доста неща, но ще се въздържа засега, защото се познавам на какво съм способна, когато се нервирам много...няма да доведе до нищо добро...

P.с..Моля те сподели, какво са ти казали по отношение следоперативните антибиотици. :ae_085:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#52 Потребителят е офлайн   evridika Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 28-January 08
  • Gender:Female

Публикувано: 16 May 2011 - 12:00 PM

Да се включа и аз по въпроса с антибиотиците и изписването на пациента.
Нашата кастрация беше насрочена за 12 ч. Към 14.30ч. доктора се обади да каже, че всичко е минало нормално, кучето се е събудило от упойката и може да минем да я вземем след 16.30ч. Не са я държали в клетка, когато отидохме си лежеше събудена на една постелка на земята и при нея беше доктора и една сестра за компания. Движеше се на собствен ход и махаше с опашка. Когато се прибрахме естествено повърна, и гледаше да полегне, защото я дърпаха конците. До следващата сутрин почти през цялото време спеше, от време на време ставаше да се разхожда и пак лягаше. Общо взето беше малко отнесена. Бяха й сложили антибиотици и обезболяващи за 24 часа. На следващия ден отидохме на контролен преглед, за да махнат абоката, като преди това поставиха пак антибиотици и обезболяващи за още 24 часа. Дахоха ни и таблетки антибиотик за следващите 5 дни. Кучето вече си беше жизнено, хранещо се и т.н. На третия ден вече беснееше по двора даже счупи яката, та се наложи да я лепим с тиксо. С всеки изминал ден ставаше все по жизнена. На 10-тия ден отидохме да махаме конците и доктора като ни видя умря от смях - цялата яка беше кърпена с тиксо, как оцеля не знам- беше я счупила на 5-6 места :ab_041: Кучката естествено не искаше да влезе в кабинета, та се наложи доктора да излезе, натиснахме я 3ма души + доктора да легне на земята и след 5 сек. конците бяха махнати. Свалихме яката и това беше. След това естествено 2-3 дни не си отлепи муцуната от корема, така яростно блишеше навсякъде, че се зачервяваше. А обръснатия корем я дразни и до днес. Но всичко минава и заминава. Надявам се бързо да порасне козинка, защото е много смешна сега :ab_041:

Малко се отплеснах от същината, но и на мен ми се струва странно да изпишат кучето час и половина след операцията и да не предпишат антибиотици.... :dry: (случая на ATANASOVA)
User's Signature

Качена снимка

#53 Потребителят е офлайн   grigo009 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1036
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Italia

Публикувано: 16 May 2011 - 12:26 PM

Показване на мнениетоevridika, в 16 May 2011 - 11:00 AM, написа:

Да се включа и аз по въпроса с антибиотиците и изписването на пациента.
Нашата кастрация беше насрочена за 12 ч. Към 14.30ч. доктора се обади да каже, че всичко е минало нормално, кучето се е събудило от упойката и може да минем да я вземем след 16.30ч. Не са я държали в клетка, когато отидохме си лежеше събудена на една постелка на земята и при нея беше доктора и една сестра за компания. Движеше се на собствен ход и махаше с опашка. Когато се прибрахме естествено повърна, и гледаше да полегне, защото я дърпаха конците. До следващата сутрин почти през цялото време спеше, от време на време ставаше да се разхожда и пак лягаше. Общо взето беше малко отнесена. Бяха й сложили антибиотици и обезболяващи за 24 часа. На следващия ден отидохме на контролен преглед, за да махнат абоката, като преди това поставиха пак антибиотици и обезболяващи за още 24 часа. Дахоха ни и таблетки антибиотик за следващите 5 дни. Кучето вече си беше жизнено, хранещо се и т.н. На третия ден вече беснееше по двора даже счупи яката, та се наложи да я лепим с тиксо. С всеки изминал ден ставаше все по жизнена. На 10-тия ден отидохме да махаме конците и доктора като ни видя умря от смях - цялата яка беше кърпена с тиксо, как оцеля не знам- беше я счупила на 5-6 места :ab_041: Кучката естествено не искаше да влезе в кабинета, та се наложи доктора да излезе, натиснахме я 3ма души + доктора да легне на земята и след 5 сек. конците бяха махнати. Свалихме яката и това беше. След това естествено 2-3 дни не си отлепи муцуната от корема, така яростно блишеше навсякъде, че се зачервяваше. А обръснатия корем я дразни и до днес. Но всичко минава и заминава. Надявам се бързо да порасне козинка, защото е много смешна сега :ab_041:

Малко се отплеснах от същината, но и на мен ми се струва странно да изпишат кучето час и половина след операцията и да не предпишат антибиотици.... :dry: (случая на ATANASOVA)

+ 1
Според мен това е един достатъчно добър примерен вариант, как би трябвало да протече целият процес по една кастрация, на достатъчно добро и професионално ниво... :ba_025:

P.s..Атанасова извини ме, че реагирах малко емоционално в предишните постове(дано не съм те натоварила излишно)...Просто, когато бързам и се нервирам едновременно, връзката мозък-пръстчета-клавиатура ми се получава малко хаотично.. :ab_041: :md_064:
User's Signature

Успелият е винаги част от разрешението.
Губещият е винаги част от проблема.

Успелият сравнява постиженията с целите си.
Губещият сравнява постиженията си, с тези на другите.

#54 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 16 May 2011 - 01:42 PM

А не,не съм се натоварила,ама малко се шашнах.......Та звънях да питам де,,и ми каза че няма нужда от антибиотици ,сложил е инжективно някакъв депо антибиотик и отделно още в кабинета беше казал че може да има изтечение на някаква синкава слуз от противовъзпалителното което е сложил на мястото. От много години ходя в тази клиника(още с предното ми куче),имам им доверие ,дано и този път всичко е наред.
Вече ходи нормално,не залита,излиза навън но само по нужди и пак се прибира да спи,много спи,но явно е нормално.Надявам се утре вече да си е същото лудо диване
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#55 Потребителят е офлайн   elena_78_78 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 04-September 10

Публикувано: 16 May 2011 - 08:35 PM

ай де аз пък направо ще ви взема акъла,нас ни кастрираха в 18 ч.защото исках най добрият ветеринар в нашият град да я кастрира тоест насрочи ни след като му мина работният ден/частен кабинет/ взехме си я точно 45мин. след това,имах ме доста голям разрез с пет конеца поставени на доста голямо разстояние един от друг, това за нашата кастрация иначе Атанасова за след кастрацията доктора ни изписа за три дни болкоуспокояващи и антибиотик ,един спрей да пръскам два пъти на ден раната ,мисля,че заради спрейя само веднъж си подуши раната и никога не се облиза,иначе утре вашето кученце ще си е много добре не се притеснявай.

#56 Потребителят е офлайн   victoe_A6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 31-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 16 May 2011 - 08:39 PM

а представяш ли си ако не беше "най-добрият" - сигурно щеше да помоли да асистирате на операцията.....
това е несериозно...........

#57 Потребителят е офлайн   ATANASOVA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 21-October 09
  • Gender:Female
  • Location:пловдив

Публикувано: 19 May 2011 - 06:12 AM

Моето малко,сладко момче си отиде......завинаги.Вчера!
Два дни след кастрацията си отиде без никакви признаци,симптоми или каквото и да било. Сутринта се разходихме,прибрахме се,легна да спи,а когато се върнах на обяд от работа....не се беше събудил,не ме посрещна....
Заключението от аутопсията е масирани кръвоизливи на стомаха и дебелото черво,следствие от нещо токсично.Но аз не съм убедена в това.
Боли! Много ме боли!!
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   Лола Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 969
  • Регистрация: 08-July 08
  • Gender:Female
  • Location:Сливен

Публикувано: 19 May 2011 - 06:28 AM

ATANASOVA най-искрени съболезнования
Аз следих темата и направо се шокирах сега ... бъдете силни :rg_057:

#59 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 19 May 2011 - 07:30 AM

Ужасно съжалявам :dh_188:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#60 Потребителят е офлайн   victoe_A6 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 45
  • Регистрация: 31-July 10
  • Gender:Female
  • Location:Sofia
  • Skype:

Публикувано: 19 May 2011 - 07:41 AM

ATANASOVA, прегръщам те, моите съболезнования :dh_188:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни