Dog.bg Форуми : Алергия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Алергия

#21 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 04 July 2013 - 11:05 AM

Ако имате проблем с алергия или атопичен дерматит най добре се консултирайте с ветеринар за храненето.Ориза може да се използва като елиминационна диета за известно време и след като се успокои (ако причинителя е храната) да се добавя внимателно по един вид протеин за да се разбере към какво реагира.Има и хипоалергенни храни на пазара ,може и тях да ви препоръчат.
User's Signature

Качена снимка

#22 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 04 July 2013 - 12:40 PM

Показване на мнениетоdidkoslawow, в 04 July 2013 - 11:59 AM, написа:

аз затова питам който е хранил с ориз да каже , и от ориза не се ли запича много ? и това не пречи ли

Аз съм хранила с ориз и месо около 2 месеца,но не заради някакъв хранителен режим,а защото така прецених,че ще е най - добре за кучето ми. Давах му по 2 купи доста пълни - сутрин и вечер. Може и много да е било,но кученцето беше малко и не е имало проблем нито със запичането,нито с затлъстяване.
User's Signature

Качена снимка

#23 Потребителят е офлайн   trion Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 17-April 17

Публикувано: 17 April 2017 - 04:15 PM

Здравейте,

Темата е стара, но реших да пиша, тъй като проблема е масов и други хора може да потърсят решение и да попаднат тук. Общият фактор при вас е храната Роял канин, много често предизвиква алергия със следните симптоми-силен сърбеж и всички последици от него-рани, инфекции и тн. Алергията е с натрупване-трябва да се яде по-дълго време, не се появява от едно хранене. Алергията се предизвиква и от хиполалергенната Роял Канин. Най-вероятно е от царевицата в нея. Аз минах на хипоалергенна храна от друг производител (бяла риба и картофи) и кучето се оправи за 10 дни. В най-лошия случай просто спрете всякакви гранули.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни