Dog.bg Форуми : Алергия

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Алергия

#1 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 12 May 2011 - 11:02 AM

Здравейте. Имам въпрос към всички.
Нашият Фу запя старата песен на нов глас. От 5-6 месеца се борим със зачервявания по лапите, които го сърбят и денонощно се ближе като освирепял, отнасяйки шамари и крясъци за да ни остави да спим. Водих го по доктори, лекуваха какви ли не неща..естествено първо гъбички, после уж някаква бактерия, пи антибиотик, пръскахме го с някакви спрейове за подсичане, че било от снега и влагата, после мазахме с някакви мехлеми за микози, за кожни дерматити и вече честно казано ми писна . Можело да се вземе проба ама не била на 100% сигурна като изследване, и никой не е вземал. Показват ми се някакви снимки и книги за да се доказват диагнози, пиодермити. Според мен си е резултат на хранителната алергия която си има по рождение и яде само хипоалергична храна. До колкото чета в нета и гледам по английските сайтове пише че са алергии.
Някой от вас има ли подобен проблем с кучето,ближат ли си лапите, имат ли зачервявания, какво ги правите?
Помогнете ми плиййс :)))

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 12 May 2011 - 11:12 AM

Здравей, Candle :re_037:
Ние имехме подобен проблем с хранителна алергия. За съжаление тя мнгого трудно се диагностицира и лекува. В отговор на въпроса ти- с моите лекари сме обсъждали, че може да се прояви с много разнообразни симптоми като сърбежи, зачервявания, лош мирис, възпалние на ушите, повръщане, подути и червени лапички. Но може да е алергия и от треви, препарат... Ако сте правили кожни проби за гъбички, микози и всякакви такива и резултатите са отрицателни, пробвайте с диета само на варен ориз, като постепено добавяте зеленчуци и дръги продукти. При нас след дълги лечения за какво ли не, куп напразно изпити хапчета, инжекции и мазила с един месец диета на ориз се изчисти, симптопите отшумяха и започнах да й тъся подходяща храна :ae_085:

#3 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 12 May 2011 - 11:21 AM

Напълно е възможно да е от влагата. И при двете ми кучета се появява същото в периоди когато вали и е кално и се налага постоянно миене на лапите. Влагата между пръстите особено в по-топло време изключително благоприятства развитието на гъби. Аз процедирам така и за няколко дни всичко се оправя и нямаме проблем: мажа между пръстите с разтвор на имаверол или сребърна вода след като ги измия и подсуша хубаво. Лятото, когато не е кално и е хубаво времето мия лапи много рядко, забърсвам хубаво само с влажна кърпа и по този начин избягваме това зачервяване и постоянното близане на разранените участъци, което влошава проблема. Кучетата ми са самоеди, но в случая не мисля, че има значение породата. Ако е хранителна алергия не би следвало да се появява само между пръстите зачервяване и ранички. Обикновено се засягат слабините - мишнички примерно и коремче. Опитайте това което аз правя и се надявам да ви помогне. А ако не - поне няма да навреди :ba_025:

#4 Потребителят е офлайн   dgindeva Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 477
  • Регистрация: 21-April 09
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 12 May 2011 - 11:34 AM

И ние имахме подобен проблем, казаха че от честото миене на лапи било, започнахме да подсушаваме лапичките след миене по обстойно и след това ги пудрех с бебешка пудра. Също имахме мокри рани между пръстите и често ги ближеше, но с пудрата се оправи много бързо.
През алергия също минахме, по метода на изключването действахме и се оказа че е от пилешкото от магазина. Факт от домашно пилешко нито следа от алергия Качена снимка! Правете си сметка какво ядем Качена снимка???
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Хърс Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 221
  • Регистрация: 24-November 08
  • Gender:Male

Публикувано: 12 May 2011 - 11:40 AM

Показване на мнениетоdgindeva, в 12 May 2011 - 09:34 AM, написа:

И ние имахме подобен проблем, казаха че от честото миене на лапи било, започнахме да подсушаваме лапичките след миене по обстойно и след това ги пудрех с бебешка пудра. Също имахме мокри рани между пръстите и често ги ближеше, но с пудрата се оправи много бързо.


И пудрата е много добър вариант. Имаверол ползвам за да елиминира евентуални гъби. Това е страхотен продукт. Знам за много ветеринари използващи го върху себе си и семейството си. А сребърната вода е известна с това, че унищожава хиляди бактерии и микроорганизми. Използвам я за почистване на очите също. Скоро на единия куче се замърси окото. духаше много силен вятър а той от малък е с по-нежни очички и от най-малкото запрашаване започват да секретират. Две промивки на окото в рамките на един ден със сребърна вода оправиха проблема.
Успех :smile:

#6 Потребителят е офлайн   hamata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-September 10
  • Gender:Male

Публикувано: 12 May 2011 - 07:42 PM

Здравйте, и ние имаме кожни проблеми започнаха от втория месец,Голям ад е за "здрасти" в къщи се питаме Макс много ли се чеса.Незнам какво да правим .Първо се лекувахме за демодекоза,после ваксина за гъбички .Мазахме с какво ли не -с лекарства за гъбичли ,с дог екзем,пихме 3 седмици антибиотик и какво ли не.Бяхме на хипоалергична храна и 4 месеца на преднивет.С преднивета се чувсташе най-добре .Сега мислим да му вземем кръвна проба за алергия.Ако можете помогнете.Нашите пъпки са по гънките ,между лапите зад ушите ,около очите.Ще го пратя снимка.:dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 12 May 2011 - 09:27 PM

Благодаря ви за отговорите,
Днес ни изписаха преднивет- което доколкото разбирам е отново хапче за алергия, но имам спомен че сме го пили и пак си е на това положение. Ушите го сърбят също, което е признак на алергия отново, но пък и е логично каквото има по лапите, ближейки ги да си го вкарва и в ухото, докато се чеше....Абе ужас. Наистина повечето от вашите проблеми звучат доста подобно. От влагата се влошават лапите, сърбят го ушите, когато яде нещо което не е хипоалергична храна се влошава, и тогава се появява и по козинката като червени петна. Наистина, разреждала съм гранулите хипоалергична храна с ориз, защото и аз съм чувала че не е проблем за алергията. Но дали е точно алергия...всеки доктор си е на свое мнение. Пръскахме с един спрей лапите, който е против гъбички и е нещо като пудра против подсичане, незнам вие дали сте ползвали подобно нещо, но имайки добър ефект на лапите започва обаче яростно чесане на ушите....и така си противоречат и се навързват нещата, че човек да не знае вече какво да си прави гадинката :))) Може да пробвам това със сребърната вода, или пък да му пазя лапите от често миене и влага..Мерси за съветите.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#8 Потребителят е офлайн   sweety_bonbon Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 98
  • Регистрация: 13-November 09

Публикувано: 13 May 2011 - 09:38 AM

Имайте предвид, че може и самата хипоалергенна храна да не му понася- при нас се оказа точно това 6месеца на такава храна+ всякакви хапове и само временен ефект- преднивет също сме пили- при нас имаше ефект само докато го пиеше и не спря чесането... Само оризът ни спаси, въпреки че поотслабна доста тогава, сега е добре и ядеме нормална храна само, че с агнешко.

#9 Потребителят е офлайн   hamata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-September 10
  • Gender:Male

Публикувано: 13 May 2011 - 11:59 AM

Прикачена снимкаПрикачена снимка
Прикачена снимка
Ето снимки .Смятам и аз да му сваря ориз и да яде една седмица.И пи нас беше с преднивета същото.Имаше е ефект ама пак се чеше.Ох,дано да намерим решение ,че луднахме.
User's Signature

Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 21 May 2011 - 10:23 PM

Hamata, какво ви каза лекаря за това? Каза, че е алергия ли? При нас не се проявява по този начин. По телцето ако има зачервявания не го сърбят, и има козинка, просто са зачервени петна, а лапите го сърбят и ги ближе.

#11 Потребителят е офлайн   hamata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-September 10
  • Gender:Male

Публикувано: 22 May 2011 - 08:54 AM

Candle честита рожба:af_089:
Ами докторите мислят ,че е алергия и затова след 2 седмици ще ходим да му вземат проби .При нас е голямо чесане и близане.
User's Signature

Качена снимка

#12 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 27 May 2011 - 10:21 PM

Показване на мнениетоhamata, в 22 May 2011 - 07:54 AM, написа:

Candle честита рожба:af_089:
Ами докторите мислят ,че е алергия и затова след 2 седмици ще ходим да му вземат проби .При нас е голямо чесане и близане.

Ами пиши какво е станало после след като излязат изследванията, че ми е много любопитно. Тук ми казаха че са скъпи изледванията за алергия, и никой не ми направи конкретни проби. Разкажи какво точно му правиха след това :ba_025:

#13 Потребителят е офлайн   hamata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-September 10
  • Gender:Male

Публикувано: 29 May 2011 - 06:41 AM

Candle,непременно ще пиша.На 08.06 ще ходим в Търново и там ще му вземат кръв и ще ти кажа.Дано вече се разбере какво му има.Много се чеше милият.:dh_188:
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   hamata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 42
  • Регистрация: 04-September 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 June 2011 - 08:44 AM

Candle,ходихме в Търново и лекарите казаха ,че е алергия върху която се е насложила и бактериална инфекция.Сега ще ядем храна на Royal canin Hupoallergenic 2 месеца.Ще почистваме ушите с Епи-Отик и 2 пъти дневно ще слагаме капки Декзорил.Два пъти седмично ще го къпем с Pyoderm.Един месец ще пие Clindavet и към храната ще добавим Megaderm.След една седмица ще излезе и антибиограмата и ще видим дали ще сменим антибиотика.Това е при нас дано има резултат от това лечение .Вие как сте.
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   jabo7a Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 10
  • Регистрация: 27-December 10
  • Gender:Female

Публикувано: 07 July 2011 - 12:52 PM

Видях тук, че има проблем подобен на нашия и понеже след седмица ще ходим при ветеринарния лекар, дали може да направим нещо за тази седмица, да мажем с нещо или не знам, не я сърби, но излизат и гнойни някой път :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#16 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 01 July 2013 - 09:23 AM

а по колко ориз и за колко време се дава ?

#17 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 01 July 2013 - 11:03 PM

Показване на мнениетоdidkoslawow, в 01 July 2013 - 10:23 AM, написа:

а по колко ориз и за колко време се дава ?

Зависи на каква възраст е кучето. Поинтересувайте се по колко калорий дневно трябва да приема и имайки предвид,че 100 грама Ориз варен съдържа 110 Kcal изчислете по колко трябва да яде :)
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 02 July 2013 - 02:00 PM

на 1 година и 1 месец е тежи около 13-14кг :) ако може някаква таблица ще съм благодарен

#19 Потребителят е офлайн   anelia_888 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 481
  • Регистрация: 16-August 12

Публикувано: 02 July 2013 - 10:36 PM

Показване на мнениетоdidkoslawow, в 02 July 2013 - 03:00 PM, написа:

на 1 година и 1 месец е тежи около 13-14кг :) ако може някаква таблица ще съм благодарен

Ами аз не мога да помогна, не съм и срещала подобна таблица из форума..
User's Signature

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   didkoslawow Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 25
  • Регистрация: 05-July 12

Публикувано: 04 July 2013 - 10:59 AM

аз затова питам който е хранил с ориз да каже , и от ориза не се ли запича много ? и това не пречи ли

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни