Dog.bg Форуми : Френски булдог с новородено бебе

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Френски булдог с новородено бебе

#1 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 12 May 2011 - 11:24 AM

Здравейте!
Бременна съм почти в 9ти месец, и както се досещате всички баби и майки ме питат какво ще правя с кучето. Искам да си го оставя и да си го гледам естествено.
Въпроса ми е кои от вас са се сблъсквали с подобно предизвикателство, да родят след като вече имат куче ( богато на косми, алергии, зачервявания и сърбежи)
Смятам да не ги събирам в една стая в началото естествено, но космите си хвърчат навсякъде, колкото и да чистя, пък и тези негови кожни проблеми ме притесняват. Кучето си има ваксини, но не смятам че това е особено успокояващо.
Помогнете ми със съвети и опит моля :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 12 May 2011 - 11:32 AM

ето няма от какво да се притеснявате http://forum.dog.bg/...B6%D0%BD%D0%B0/
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   rymena Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-May 11

Публикувано: 12 May 2011 - 11:33 AM

Показване на мнениетоCandle, в 12 May 2011 - 11:24 AM, написа:

Здравейте!
Бременна съм почти в 9ти месец, и както се досещате всички баби и майки ме питат какво ще правя с кучето. Искам да си го оставя и да си го гледам естествено.
Въпроса ми е кои от вас са се сблъсквали с подобно предизвикателство, да родят след като вече имат куче ( богато на косми, алергии, зачервявания и сърбежи)
Смятам да не ги събирам в една стая в началото естествено, но космите си хвърчат навсякъде, колкото и да чистя, пък и тези негови кожни проблеми ме притесняват. Кучето си има ваксини, но не смятам че това е особено успокояващо.
Помогнете ми със съвети и опит моля :)

Здравей, чудесно е твоето очакване, няма по-прекрасно усещане от това да станеш родител :ba_025: . Аз моята дъщеря, която вече е на 10 години я отглеждам от първият и ден с куче, че и коте в нас. Когато се роди дъщеря ми имахме най-невероятния кучо в нас-източно европейска овчарка, огромен мъжкар. Всеки знае какви косми са, а и още имах килими в нас тук таме. Слава Богу, детето ми няма нито алергии, нито ми е страдала от някакви болести, които по някакъв начин да са свързани с косми и животинки. Напротив, смятам, че това, че расте с животинки в нас и помага и я учи на съзнание и грижа.
Успех и ти пожелавам едно прекрасно и най-вече здраво бебче! :)
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   georgia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 11-June 10

Публикувано: 12 May 2011 - 12:16 PM

Честито! Аз лично не бих се разделила с кучето си при тези условия, а и във форума има много хора, които си имат и куче и бебе.. И другото, което мисля е, че не самото куче предизвиква алергии, а заобикалящата ни среда ни отключва за тях.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 12 May 2011 - 07:43 PM

Наше приятелско сем. имат кокер и малко бебе :) И те си ги гледат заедно,а кокера така се скуби,че не е истина :)
Аз лично също бих си ги гледала заедно :) Те даже в отделни стаи не ги отделят и нямат проблеми :)
User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 12 May 2011 - 10:06 PM

Благодаря ви за успокоението, много искам да си го запазя, не искам да се разделям с най- добрия си приятел. Мисля да направя всичко възможно за да съжителстваме всички щастливо. Ще чистя колкото мога повече, чудя се за тези стийммоп или прахосмукачки с воден филтър, въпреки че не ми се дават излишни пари :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#7 Потребителят е офлайн   rymena Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 10-May 11

Публикувано: 13 May 2011 - 08:27 AM

[quote name='Candle' date='12 May 2011 - 10:06 PM' timestamp='1305230762' post='947451']
Благодаря ви за успокоението, много искам да си го запазя, не искам да се разделям с най- добрия си приятел. Мисля да направя всичко възможно за да съжителстваме всички щастливо. Ще чистя колкото мога повече, чудя се за тези стийммоп или прахосмукачки с воден филтър, въпреки че не ми се дават излишни пари :)
[/quote
Стийн моп е добро решение за мен, аз имам и съм много доволна, наистина почиства добре. А и сега има от тези комбинираните, малката особено я ползвам ежедневно, дори и да нямах животни и дете, пак щях. :wb_052:
Не бих се разделила с любимата животинка заради някакви предразсъдъци, че би навредила на детето ми. Е, друг е въпроса ако се окаже, че нещо не му понася на бебока, тогава....
User's Signature

Качена снимка

#8 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 21 May 2011 - 10:29 PM

Здравейте, вече съм мама! Занесохме на кучо памперс от болницата за да се запознае с миризмата на бебо, преди да са го изписали. Сега ми е чудна реакцията на кучо като се приберем вкъщи с бебо. Изчистили сме подовете и ще пробвам да държа кучето в коридора, за да не влиза в началото няколко седмици при бебето. Направо незнам как ще им обръщам внимание и на двамата, как ще се чисти, ...незнам..Наистина може да купя стийммоп. Чудя се дали да не изчистя пода с един препарат за болници, но пък кучо има алергии и ще вземат да му се зачервят пак лапите..хем тъй- хем тъй..и двамата трябва да ги пазя.

#9 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 May 2011 - 10:32 PM

Честито да Ви е жив и здрав бебока :be_107:
ще се справите не се притеснявайте,просто ще ви дойде малко нанагорнище отначало :smile:
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#10 Потребителят е офлайн   kara and cveti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1314
  • Регистрация: 04-December 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2011 - 11:01 PM

Candle, това е чудесна новина :smile: Честита ви първородна рожба! Да е живо и здраво бебчето!
Не се тревожи, сигурна съм, че много ще се харесат с кучо и след време ще са неразделни приятели :md_064:

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   Sparky_TabY Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 299
  • Регистрация: 24-July 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 22 May 2011 - 09:44 PM

Candle Честито Ви бебче, :ra_180:
да ви е живо и здраво и много хубави моменти за цялото ви семейство.
Не се притеснявай, ще се справите щом имате желание, а си личи че найстина имате голямо. Ще ви стигне времето и за двамата, и съм сигурна че кучето и бебето ще се разбират страшно много. :gd_044:
Поздравления отново, няма по хубава новина от това :ug_119:

#12 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 23 May 2011 - 01:51 PM

Поздравления за бебока и леко да премине оставащото време до голямото събитие :ba_025:
Тук има поне двама потребители ,на които им се родиха бебенца след като си взеха френчита.Вероятно ,ако се включат ще ти бъдат полезни с още инфо .А иначе при нас вече е така:
:wub:
Прикачена снимка
^^^^
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   Candle Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 144
  • Регистрация: 05-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Varna

Публикувано: 24 May 2011 - 07:15 PM

Благодаря ви много, милички за хубавите пожелания :beer: Много приятно ми стана като ви четях! Виждам че не съм единствената която си обича жУвотното толкова, че да не иска да се разделя с него при каквито и да било обстоятелства :ea_103: Гушнете си кучовците от мен и поздрави и гукане от бебо :md_064:

#14 Потребителят е офлайн   The Girl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 31 May 2011 - 07:41 PM

Здравей Candle и честито ви бебенце!!!
И ние се сблъскахме с тази дилема преди 5 месеца.Всичките ми познати и роднини ми казваха да махнем кучето.Като им казах ,че мислим да си го гледаме с бебето всички ме критикуваха и даже осъждаха."Ама как така бебе и куче!!!"Наистина се притеснявах дали бебето няма да развие някаква алергия от кучето ,пък все пак то излиза и на вънка и кой знае какви микроби носи в къщи,но щом си поддържаш хигиена не е проблем.Консултирах се с педиатърката и тя също ме увери ,че не е проблем за бебето да живее с куче!Даже било по-опасно ако имаме аквариум с рибки и ,че от тях се предизвиквала някаква алергия ,ама каква...Та ...ние решихме напук на всички да си оставим кучето!!!Все пак съм го отгледала от бебенце и то ми е като дете :wub: !
Не сме държали разделени кучето и бебето и то умишлено.Щом пристигнах от болницата веднага дадохме на Чара да го подуши и да свикне с миризмата му и с неговото присъствие.Чара поревнува малко ,като ревността и се изрази с няколко дена" гладна стачка" и това и беше.След това свикна с плача на бебето,защото в началото когато малкия заплачеше тя се скриваше под масата и свиваше уши.
Сега до такава степен го обича ,че постоянно иска да го ближе,но има ограничение само по ръчичките :ab_041: .Много е внимателна с него.Оставям ги да лежат заедно на едно легло като Чара толкова внимава да не го настъпе с лапа ,че чак слиза от леглото все едно е на забавен кадър :ab_041: .Пък и бебо и дава за душичката сега :ab_041: като я зграби за кожата и няма пускане.Много и се радва и като я види и започва да се смее.Страшна картинка са двамата :wub: .Слагам снимки за доказателство :) Ако имаш някакви въпроси на разположение съм,макар че не влизам често.
Прикачена снимка
Прикачена снимка
User's Signature

Качена снимка

#15 Потребителят е офлайн   Valka Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Validating
  • Мнения: 271
  • Регистрация: 20-May 10
  • Gender:Female
  • Location:Stara Zagora
  • Skype:

Публикувано: 31 May 2011 - 08:17 PM

The Girl много са милички двете душички сладки :)))) Да са ти живи и здрави :)
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   The Girl Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 60
  • Регистрация: 28-October 09

Публикувано: 01 June 2011 - 06:54 AM

Благодаря ти :wd_043: !!!
User's Signature

Качена снимка

#17 Потребителят е офлайн   ivanpetrov1987 Икона

  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3
  • Регистрация: 23-August 11

Публикувано: 23 August 2011 - 08:40 AM

Страхотни са! Браво! Честито за бебето, макар и със закъснение. И аз съм на мнение, че животните не пречат на бебетата и няма смисъл да ги изоставяме!

#18 Потребителят е офлайн   Ch@Rlie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 650
  • Регистрация: 26-October 09
  • Gender:Female
  • Location:Бургас

Публикувано: 01 September 2011 - 02:13 PM

Candle, пропуснала съм хубавата новина. Честито, бъдете здрави и щастливи :smile:
Аз също от скоро съм бременна и ме заваляха добронамерени съвети да махнем кучето. Засега не обмислям нищо такова, макар че имам известни притеснения относно хигиената и дали ще се справя. Моля те, сподели как вървят при теб нещата в това отношение. Все още не съм водила Чарли на ветеринар, не ми е останало време, да го питам дали се налага нещо по-специфично като изследвания и грижи.
The girle, тези снимки да ми едни от любимите във Фейсбука :wub: Толкова са мили и сладки :wub:
Момичета, кажете вашите кучовци усещаха ли, че сте в по-специално положение, Чарли засега май не се е усетил.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   Hidden_treasure Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 35
  • Регистрация: 05-July 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 April 2014 - 11:05 AM

Здравейте, приятели! Предстои ни да си имаме бебе в началото на октомври и исках да попитам има ли някои от вас опит в отглеждането на бебе съвместно с френчи :)
Не знам как ще реагира , ще направим всичко възможно да не се почувства пренебрегнат , но все пак яко някои има опит ще се радвам да сподели някой съвет.
Благодаря и приятен ден на всички :vb_024:
User's Signature

Всяко куче заслужава дом, но не всеки дом заслужава куче!

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни