Dog.bg Форуми : Моля за помощ :)

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Моля за помощ :) изразена в информация

#1 Потребителят е офлайн   Bam Bam Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 12-May 11

Публикувано: 12 May 2011 - 08:47 PM

Здравейте!
Преди седмица,отваряйки вратата на колата,един кокер се появи отнякъде и влезе вътре. Оказа се,че е изгубен,но според мен по-скоро изхвърлен,тъй като никой не си го търси(а и намерих повода му захвърлен в квартала). Беше много наплашен и само се гушкаше в мен... Та реших да го задържа и да го гледам. Проблемът обаче е,че никога не съм гледала куче и наистина си нямам и на идея какво да правя. Естествено има и още много други проблеми,за които ще съм много благодарна да ми помогнете. Кучето е мъжко,много диво и енергично. Заведох го на лекар,обезпаразитиха го външно и вътрешно. Лекарката,която го прегледа,каза,че е здрав и че е на възраст между година и две. За съжаление аз съм на работа и през деня ме няма. Кучето плаче (за мен?) през цялото време,пишка и ака вкъщи. Като се прибера изпада в някаква неистова радост. Следи ме навсякъде,дори докато се къпя стои в банята. Пробвах няколко пъти да го затворя,но драска по вратите и лае много силно. През дните,в които съм по цял ден с него и го извеждам често, си се изхожда навън. Научен е да сяда и да дава лапа,та дори и другата,но го прави избирателно,по-скоро като му давам храна. Когато е превъзбуден и му се играе или има чужд човек в къщи,обаче изобщо не ме отразява.Нито ме слуша,нито сяда. Когато му се скарам за нещо,престава за секунда и след това се връща към същото занимание. Друго,което не ми харесва е,че е страшно лаком. Дори когато пия вода идва и ми се качва по главата. Няколко пъти се залях вече ;) Измислих му име,но естествено той изобщо не отговаря на него. На разходките е много хаотичен-ходи в различни посоки,омотава си повода около дървета и храсти... Когато го викам,не реагира :( Много е страхлив и изобщо не социализиран. Мисля,че е бил нахапан от улични кучета,защото намерих по тялото му следи от заздравели рани. Знам,че отговорите на моите въпроси ги има из форума,но те се отнасят до малки кученца,а моето е между година и две. Предполагам,периодът за обучение отдавна е минал.Та моите питания са следните:
1.Има ли нещо по-специално в грижата за кокера?Колко често трябва да го водя на ветеринар?
2. Как най-бързо мога да го науча да привикне към новото му име? И колко време ще отнеме... Все пак година и нещо се подвизавал с друго прозвище.
3. Как да науча толкова голямо куче,че у дома не е ...хм..най-доброто място за пишкане и прочие?
4.Как да го накарам да спре да плаче,когато ме няма и да спре да ходи след мен,когато съм вкъщи?
5. И..какво трябва да направя,за да стане малко по-уравновесен по време на разходките :)?
Така като се замисля-пълна съм с въпроси,но ще спра до тук. Много ще се радвам,ако някой ми отговори... Всичко е много ново за мен. Предполагам,че съм също толкова изплашена,колкото и кокерченцето.


Благодаря!

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   Brani and Max Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1693
  • Регистрация: 15-February 08
  • Gender:Female
  • Location:Благоевград

Публикувано: 12 May 2011 - 11:13 PM

Здравейте! понеже имам усещането, че ситуацията е спешна, ще се опитам да ви дам кратък отговор, поне за първоначална насока за поведение.така като ви слушам, положението не е лошо, макар сега да ви изглежда трагично :) имайте предвид, че кокерите са много емоционална и чувствителна порода. връзката със стопаните е много важна за тях, страдат много при липсата им и силно се привързват. моят е на 4 години и продължава да ме следва из къщата навсякъде. е , разбира се не е вманиачен като при вас, но все пак го прави. хаотичното му поведение е част от породните му белези - претърсващо куче, не забравяйте :) хаотичното тичане, енергично размахване на опашката и муцуна залепена за земята :) обучението на кучето продължава през целия му живот, също както при хората. никога не е късно да научи нови правила, особено когато се има предвид, че кучетата искат да се харесат на стопаните си. при вас основният проблем е, че кучо най-вероятно е поредното захвърлено куче от безотговорни стопани,или загубен сладур. попадането на улицата и тежкият живот там са го наплашили, възможно е да бил преследван от улични кучета и това е влошило ситуацията. той е изключително стресиран и ви го показва доста недвузначно :) пишкането в къщи и постоянно следене е точно това. по този начин привлича вниманието ви към него. Макс е на 4 години и продължава да пишка в къщи, винаги когато се чувства изолиран или не му е обърнато достатъчно внимание. ако твърдо сте решили да го задържите, за което уверявам ви няма да съжалявате, имате два варианта за името:
- пробвайте най- често използваните имена за кучета, като ги извиквате с весел глас и наблюдавайте реакциите на кучо, може да уцелите :)
- избере му ново име и го използвайте възможно най-често. винаги когато контактувате с кучето, първо казвайте името и винаги поощрявайте реакциите му на новото име.
това от което най-много има нужда сега е, много любов, внимание и грижа, за да се почувства сигурен и обичан, за да се отпусне и да свикне с вас. но не забравяйте, че и сега е времето за установяване на правилата на бъдещото ви съжителство - не използвайте физически наказания или крясъци, затваряне в друга стая или подобни, това само влошава положението. бъдете строги и следвайте безотказно правилата, но не бъдете груби. за ветеринар - нищо по-особено, пожелаваме ви да го посещавате само за ваксини, внимавайте за осили лятно време в ушетата или лапичките. ушите са слабото им място, обърнете повече внимание. и разбира се, всяко отклонение от нормалното му поведение или състояние са основание за повишено внимание от ваша страна. имайте търпение и с постоянство всичко ще се нареди. достатъчно разходки, игра и контакт с вас, ще бъдат магическо лекарство. когато сте на разходка бъдете спокойни, кучето ще усети вашето спокойствие и също ще се успокои. когато се превъзбуди, просто го спрете, задръжте го докато се усмири и тогава го похвалете.винаги ясно поощрявайте правилните и желаните действия и коригирайте моментално нежеланото поведение. иии, май вече е време да спра да пиша.... тук има още ужасно много информация, която ще ви е много полезна, почвайте да четете. желаем ви много прекрасни мигове заедно и скоро да ни зарадвате с чудни снимки :) успех и поздравления за благородната постъпка да му дадете втори шанс :)

П.П. кучо е страшен сладур, няма да ви е скучно с него. той ще ви се отблагодари за благородството стократно!
User's Signature

Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   dedo.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 37
  • Регистрация: 28-February 10
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 14 May 2011 - 09:55 PM

Здрасти, все едно чета за моя дивак. Кокера ти според мен е на около 4 месеца.
За сравнение може да видиш моя кокер на 4 месеца когато беше :

Прикачена снимка

май доста си приличат. Ако е около тази възраст е нормално да прави бели в къщи. Консултирай се и с друг Вет. Отностно ветеринарите в момента е много важно да му слагаш редовно фронтлайн или адвантикс или каишка против бълхи, кърлежи и др.

Отностно щуреенето няма скоро да се оправи, хаотичните движения на вънка също, оплитането на каишката в дървета, брони и всичко (до сега сме на 4-та каишка) :) вече сме на година и половина и всички работи дето си ги описала горе ги прави (без ходенето по нужда в къщи) :)

Въоръжи се с търпение, като порасне ще имате много хубави моменти.

Поздрави

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни