Dog.bg Форуми : Истинско ли е чихито според вас?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Истинско ли е чихито според вас?

#21 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2011 - 06:51 PM

Соня, стискам ти ръка за мнението, направо ме изпълни, защото и на мен ми писна да слушам "няма родословие - няма порода", "кастрирай" и т.н, едни и същи неща, повтаряни като сектантска мантра. Супер досадно е вече. На това отгоре на това кученце може да се изкара бяло родословие и след 4 поколение всичките му потомци ще имат право да участват на изложби като пълноправни чихуа.

#22 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2011 - 06:53 PM

Първо никой, няма мания за родословия. Просто някой хора ги вълнува както и развиването на породите, така и да намалее безконтролното плодене, в резултат на което има толкова бездомници.
Относно породата, човек трябва да знае как се създава и развива тя и кое прави едно куче породисто.
Всяка порода е създадена за да отговаря на определени качества както екстериорни така и поведенчески. След като то не е селектирано с цел да се запазят и подобрят неговите качества, това че кучето прилича на някакво не означава че е от тази порода. Колкото и на някой хора да не им харесва има огромна разлика в повечето случеи между родословни и неродословни кучета в характера и във външния вид.

Не виждам кое е толкова обидно, момичето само пита смесено ли е и повдига темата за родословия паспорти и тн. Сама си е виновна, че са я излъгали, защотото първо си взема куче после се интересува. :wf_039:

#23 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2011 - 07:07 PM

Vesela_5 да нямаш предвид мнението на Sonia05 :wc_055:
За белите родословия може да се изкарат, но смисъл има когато или е някакъв изключителен екземпляр или породата е рядка.

#24 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2011 - 07:10 PM

Соня ще ме извиняваш ама и хабер си нямаш от чистопородно развъждане.В мнението ти ,видях себе си преди 10-15 години наивен и правдив ,ама йок оказа се че чистопородното развъждане е култура,начин на живот и дори култ.Всичко извън това са просто кучета. :ae_085:

Alexy, ще ме извиняваш, ама си имам хабер от чистопородно развъждане и то от повече от 15 години :re_037:

Знаех си, че така ще се реагира на това, което написах и е жалко, много жалко, защото по този идиотски начин, по който се отнасяте губите потенциални купувачи от легитимните си развъдници, но това си е ваша работа, аз не развъждам чихита, само ви гледам отстрани. Със здраве и помнете - стандартът прави породата, родословието само го потвърждава :smile: или няма родословни кучета (било чихита или други породи) които въпреки родословието имат такива дефекти, че едвам се разпознават като представители на тази порода? Но както и да е. Карайте както си знаете.

#25 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2011 - 07:19 PM

Ами кучето си е куче - създадено, за да бъде обичано, независимо породно или не. Както споменаха по-горе само легитимно родословие може да докаже породността на дадено куче. Що се отнася за бялото родословие - то се използва в практиката, обикновено за нови породи с малко екземпляри. За нашата порода, например бели родословия не се издават по решение на ОС на клуба. Защо - ами много просто, никога няма как да познаеш какво точно има в 2-3 и т.н. коляно на родителите и прародителите на добре изглеждащото куче без родословие. Един пример - на една разходка срещнахме куче, отговарящо до някаква степен на стандарта на нашата порода и на опита ми да разговарям със собственика за произхода му се оказа, че той си правил експеримент и родители на това красиво куче са Догоподобно без родословие и ... лайка! Генетиката е трудна наука и никога няма как да знаеш, какво ще изскочи и ще те изненада в един момент - с родословията, поне можеш да имаш по-реалистичен поглед за бъдещето. :md_064:
User's Signature

Качена снимка

#26 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2011 - 08:10 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 21 May 2011 - 06:51 PM, написа:

Соня, стискам ти ръка за мнението, направо ме изпълни, защото и на мен ми писна да слушам "няма родословие - няма порода", "кастрирай" и т.н, едни и същи неща, повтаряни като сектантска мантра. Супер досадно е вече. На това отгоре на това кученце може да се изкара бяло родословие и след 4 поколение всичките му потомци ще имат право да участват на изложби като пълноправни чихуа.



Благодаря ти, Vesela_5, дано повече хора да разберат какво имам предвид.

#27 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2011 - 09:00 PM

Мнението ми е такова, защото съм виждала родословни кучета, на които можеш да им видиш родата 20 поколения назад, а те самите не приличат на нищо. Тотален брак, обаче родословнооо, опитват се да го пробутат за хиляди пари. Това са скапани спекулации. Доста развъдчици са по-големи търгаши от колкото си мислите.

#28 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 21 May 2011 - 09:09 PM

Хора за какъв стандарт говорите?Кой определя стандарта?!? Колко оценки от изложби имат родителите?!? :ab_041: И дали ако кучето беше закупено от правилното място щяхме да отговаряме на подобни въпроси? Вижте бялото куче на снимките(мисля че е бащата) и после погледнете дори най-лошата снимка на истинско чихуахуа. Нямат нищо общо(не съм развъдчик но разликата е очебийна дори за любител).. За каква загуба на хартийки говорите?? Тука няма "ако", то мирише а и не снимаме филм.. Няма как да се загубят хартийките. Вманиачени не сме ние дето и обяснихме с прости думички че кучето е мелез.. вманиачен/а е собственика на въпросното куче. и понеже при наличието на толкова информация и истински развъдници се е набутал, сега от хората, които са запознати се иска да не кажат истината.. Да кажем: "да чихуахуа е" :ab_041: Както иска да му вика, ако иска и немски дог да го нарича, на мен ми е все тая, обаче това няма да го направи по-породисто.. То просто не е и няма никога да бъде чихуахуа.. и не е виновно кутрето за това, виновни са неинформирате стопани.

повтарят се тия неща, защото точно от тоя тип вманиачени стопани въдят и после продават болни кучета.. питайте тия като нас дето им гледат приплодите и дето през месец ходят при чичо доктор.. Тия кучета от такива неинформирани са създадени със всичките си болести... Същите ги бият за да ги възпитат и им оставят травми за цял живот.. Тия същите, които въдят по гаражите не са прочели как изобщо се обучава куче на елементарни хигиенни навици..

Затова, ако вие сте отговорни стопани, дори и да не го кастрирате не развъждайте това куче, не го водете на оценки. просто си го обичайте и толкова. :ba_025:

Доста развъдчици са били лоши..Кои ферми са добри и кои от въдещите в гарсониерата са добри? Кои им правят иследвания.. Сега е толкова лесно да попаднеш на читав развъдник, че няма накъде повече.. малко само трябва да се размърда човек.

#29 Потребителят е офлайн   paloma_blanka Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Dogo Group
  • Мнения: 377
  • Регистрация: 18-November 07
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2011 - 09:35 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 21 May 2011 - 09:00 PM, написа:

Мнението ми е такова, защото съм виждала родословни кучета, на които можеш да им видиш родата 20 поколения назад, а те самите не приличат на нищо. Тотален брак, обаче родословнооо, опитват се да го пробутат за хиляди пари. Това са скапани спекулации. Доста развъдчици са по-големи търгаши от колкото си мислите.


Vesela_5, всяко стадо си има мърша, но не поставяй всички под общ знаменател - болшинството развъдчици милеят за породата и никога не биха си "плюли" на името с търгашки сделки. Никой не е казал, че всички родословни кучета са перфектни и без недостатъци, напротив - имат своите недостатъци (особено когато става въпрос за кучета пет клас), както впрочем всяко куче (няма перфектно куче!), но тук говорим за породна принадлежност - че родители, прародители и т.н. на родословното куче са известни и са от тази порода. Родословно куче с дисквалифициращи недостатъци получава родословие, то е от тази порода, но се изключва от разплод. Това няма как да се постигне при неродословните кучета, всичко се въди и няма как да разбереш какво точно има записано в гените на неродословното куче.
User's Signature

Качена снимка

#30 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2011 - 10:23 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 21 May 2011 - 09:09 PM, написа:

Хора за какъв стандарт говорите?Кой определя стандарта?!? Колко оценки от изложби имат родителите?!? :ab_041: И дали ако кучето беше закупено от правилното място щяхме да отговаряме на подобни въпроси? Вижте бялото куче на снимките(мисля че е бащата) и после погледнете дори най-лошата снимка на истинско чихуахуа. Нямат нищо общо(не съм развъдчик но разликата е очебийна дори за любител).. За каква загуба на хартийки говорите?? Тука няма "ако", то мирише а и не снимаме филм.. Няма как да се загубят хартийките. Вманиачени не сме ние дето и обяснихме с прости думички че кучето е мелез.. вманиачен/а е собственика на въпросното куче. и понеже при наличието на толкова информация и истински развъдници се е набутал, сега от хората, които са запознати се иска да не кажат истината.. Да кажем: "да чихуахуа е" :ab_041: Както иска да му вика, ако иска и немски дог да го нарича, на мен ми е все тая, обаче това няма да го направи по-породисто.. То просто не е и няма никога да бъде чихуахуа.. и не е виновно кутрето за това, виновни са неинформирате стопани.

повтарят се тия неща, защото точно тоя тип вманиачени стопани въдят и после продават болни кучета.. питайте тия като нас дето им гледат приплодите и дето през месец ходят при чичо доктор.. Тия кучета от такива неинформирани са създадени със всичките си болести... затова, дори и да не го кастрирате не развъждайте това куче, не го водете на оценки. просто си го обичайте и толкова. :ba_025:

Доста развъдчици са били лоши..Кои ферми са добри и кои от въдещите в гарсониерата са добри? Кои им правят иследвания.. Сега е толкова лесно да попаднеш на читав развъдник, че няма накъде повече.. малко само трябва да се размърда човек.


Ей, явно е много трудно да запазите добрия тон и да не нагрубявате! Като не сте разбрали примерите, които дадох, толкова по-зле за вас и за умствения ви багаж.

Месеци наред чета изцепките с това - няма родословие, няма порода! Да, родословието трябва да гарантира породата и здравето на кучето, но не винаги, за съжаление. Има развъдчици, с легитимни развъдници, (и не става дума за въдещи в гарсониера, а за хора с развъдник колкото игрище) няма да споменавам породата, които правят операции на кучетата си, за да получат висока оценка на изложба, познайте дефектът дали няма да се предаде по наследство на родословното им поколение.

Затова аксиомата - няма родословие, няма порода е смехотворна! Има породисти кучета без родословие - факт, колкото и да не ви се иска да го приемете.

Не съм против развъдниците и родословието, добре е да има родословие, за да се следи дефекти да не се предават и да се изключват от разплод кучета с дефекти, но стига с това дамгосване на кучета, че не са от съответната порода ако нямат родословие! Стига с това - щом нямаш родословие, кучето ти е мелез! Смешно е! Като си загубиш личната карта не преставаш да си човек, но не можеш да докажеш кой си и от къде си - това е и това обяснявайте на хората - за да са сигурни - да си купуват кучета от развъдник с родословие, а ако нямат родословие - да не си развъждат кучето. А за породата се гледа СТАНДАРТЪТ, да стандартът, родословието само може да го потвърди, пак го казвам и ще продължавам да го казвам!

Какво значи - бялото на снимката? И вие не можете да твърдите със 100% сигурност, че кученцето за което става дума е мелез - затова е СТАНДАРТЪТ - човек се хваща и гледа - глава, уши, захапка и т. н., и т.н. и не по снимка, а се гледа самото куче.

И между другото - пише се 'изследвания' а не 'иследвания'. Лека вечер.

#31 Потребителят е офлайн   Ancheto Икона

  • Да се радваш на живота като чихи <3
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4922
  • Регистрация: 18-May 06
  • Gender:Female
  • Location:Варнааааа
  • Interests:Anfaris.King Chihuahuas kennel
    +359 884 733 611
    skype : anna_maria_dimitrova
  • Skype:

Публикувано: 21 May 2011 - 10:24 PM

luckana, здравейте. Да Ви е живо и здраво кученцето.

Искам да Ви попитам според Вас така наречените родители приличат ли Ви на чихуахуа? А бялото куче? То дали има изобщо порода?

Това дава пълен отговор на въпросът Ви! Кученцето не е чихуахуа!! Това, че имате мелезче нима ще Ви накара да го обичате по-малко? Спрете да трупате отрицателни емоции и се радвайте на фъстъчето от все сърце.

Когато човек иска породисто куче не се задоволява с търсене в обявите 1 -10 дни, а търси с месеци и ако трябва чака години. Пълно е с псевдоразвъдчици с легитимни развъдници, които развъждт всичко, което може да ражда било то с дефекти, заболявания или с недъзи. Такива хора съсипват ПОРОДИТЕ, съсипват животните и лъжат постоянно подменяйки кучила.

За неопитен човек като Вас в породата, е трудно да разбере когато го лъжат продавачите.

#32 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 21 May 2011 - 10:26 PM

Показване на мнениетоvalnata, в 21 May 2011 - 09:09 PM, написа:

) няма да споменавам породата, които правят операции на кучетата си, за да получат висока оценка на изложба, познайте дефектът дали няма да се предаде по наследство на родословното им поколение.


е бъдете конкретна кой е този развъдник,коя е породата?Нека не стреляме напосоки.
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#33 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 21 May 2011 - 10:39 PM

Показване на мнениетоShiBumi_GirL, в 21 May 2011 - 10:26 PM, написа:

Показване на мнениетоvalnata, в 21 May 2011 - 09:09 PM, написа:

) няма да споменавам породата, които правят операции на кучетата си, за да получат висока оценка на изложба, познайте дефектът дали няма да се предаде по наследство на родословното им поколение.


е бъдете конкретна кой е този развъдник,коя е породата?Нека не стреляме напосоки.


О, не, благодаря, няма да го чуете от мен. Който иска - да разследва.

#34 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 21 May 2011 - 11:28 PM

Много е лесно да пуснеш бомба и да се обърнеш и да си заминеш след това! Всичко, което казвате е в сферата на научната фантастика "ако, това, онова", "имало такова и онакова" Хайде да си говорим нещатата с истинските им имена? Имате ли мнение по въпроса дали това конкретно куче е чистопородно?
Каква порода развъждате и как се казва Вашият развъдник? Ако не кажете кой е развъдника/развъдниците, които обвинявате е излишно да се споменава изобщо. Човекът без документи ще си остане човек, както и кучето без родословие си остава куче. Не виждам нищо обидно в това да кажеш на някой, че произхода на кучето му е неясен, щом той сам пита за това (очевидно и сам си има съмнения по въпроса). Но Вашето мнение за умствения багаж на хора, които не познавате може да запазите за себе си.

#35 Потребителят е офлайн   Sonia05 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 21-May 11
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2011 - 12:13 AM

Показване на мнениетоLenard, в 21 May 2011 - 11:28 PM, написа:

Много е лесно да пуснеш бомба и да се обърнеш и да си заминеш след това! Всичко, което казвате е в сферата на научната фантастика "ако, това, онова", "имало такова и онакова" Хайде да си говорим нещатата с истинските им имена? Имате ли мнение по въпроса дали това конкретно куче е чистопородно?
Каква порода развъждате и как се казва Вашият развъдник? Ако не кажете кой е развъдника/развъдниците, които обвинявате е излишно да се споменава изобщо. Човекът без документи ще си остане човек, както и кучето без родословие си остава куче. Не виждам нищо обидно в това да кажеш на някой, че произхода на кучето му е неясен, щом той сам пита за това (очевидно и сам си има съмнения по въпроса). Но Вашето мнение за умствения багаж на хора, които не познавате може да запазите за себе си.


О, да, ако разговаряхте възпитано - вие и вам подобните, можеше и да поговорим повечко по въпроса кои са развъдниците. Много подскочихте изведнъж - кои са, какви са. Само че нищо повече няма да обяснявам. Опитах се да ви помогна да си осъзнаете грешката. Очаквах, че ще се получи спор с радио и така и стана - без значение какво ви се говори, вие си повтаряте едно и също и продължавате да държите арогантен, груб и обиден тон.
Окей - продължавайте в същия дух, но не е зле да имате едно на ум, че това отвратително отношение прави лоша услуга на развъдчиците - прогонвате им потенциалните бъдещи клиенти. От къде знам ли? Имам възможност да говоря с много хора и доста от тях са отвратени от отношението и речника на защитниците на развъдната дейност в този форум. Така правите лоша услуга на развъдниците и тласкате хората точно там, от където уж искате да ги предпазите.
Между другото - забележката за умствения багаж беше обида отправена първо към мен, аз само я върнах. Не ви се харесва да отговарям на обидите 'на хора, които не познавам', тогава защо ме обиждате като и вие не ме познавате? Останете си със здраве и ако обичате, не ме занимавайте повече.

#36 Потребителят е офлайн   Lenard Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 197
  • Регистрация: 22-July 10
  • Gender:Female

Публикувано: 22 May 2011 - 12:57 AM

Вие сте, радиото, не отговорихте на нито един мой въпрос и пак започнахте с някакви история, хора и тн.
Аз и "менподобните" :ab_041: в случея всичките сме с неродословни кучета наподобяващи дадена порода и нямаме нищо против неродословните. Никой не е казал че родословието или породата краси кучето. Но все пак този който харесва дадена порода я харесва заради нейни определени качества.
Просто въпроса беше ясен - "чистопородно чихуахуа ли е?" Щом момичето пита това й се обяснява какво е порода, какво е родословие и какво е паспорт :ab_041:
Не виждам аз лично с какво съм обидила вас или нея, че и да ме изкарвате и невъзпитана...
Да беше попитала сладко ли ми е кученцето - да сладко е, но не й беше такъв въпроса.

:tb_195:

#37 Потребителят е офлайн   zoo Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 101
  • Регистрация: 07-November 07
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2011 - 01:23 AM

Тази тема се повтаря периодически и винаги протича почти по един и същ начин. За жалост след дълги и многократни обяснения на много от колегите им писна и се отказаха да пишат във форума. От всичките коментари до момента само един е направен от развъдчик на чихуахуа. Не е най-добрия вариант да се прави оценка на едно куче само по снимка, но от това което виждам кученцето има черти на чихуахуа, но не може да се твърди че е от тази порода. Бих казал, че е сладко и се надявам да е здраво и много да ви радва.Качена снимка
User's Signature

Качена снимка

#38 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 22 May 2011 - 08:01 AM

Соня няма да промениш нашето мнение,просто не стигат доводите да промениш мнението.За това е и форума всеки споделя неговата гледна точка.Беше зададен въпрос,беше отговорено.Това,че отговора не устрайва питащие вече от там нататък си е негов проблем.И обидите дойдоха първо от автора на темата,но явно бяха разистени от модератор или редактирани,защото много бързо изчезнаха.Не може да задаваш въпроси на които не си готов да чуеп отговорите.Аз никъде не видях от тук пишещите някой да е държал лош тон или да е казал нещо обидно.Хората си изказаха мнението.А това,че не желаете да споделите името на развъдника си е ваша работа,но е некоректно да забърквате развъдник в такава каша,казва му се хвърляне на прах и изведнъж да се фръцвате и ;;няма да ви кажа пък''Всички (повечето)тук сме за чистопородното развъждане!!!
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

#39 Потребителят е офлайн   valnata Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1326
  • Регистрация: 28-January 10
  • Gender:Male
  • Location:Варна

Публикувано: 22 May 2011 - 10:33 AM

Показване на мнениетоSonia05, в 21 May 2011 - 10:23 PM, написа:




Ей, явно е много трудно да запазите добрия тон и да не нагрубявате! Като не сте разбрали примерите, които дадох, толкова по-зле за вас и за умствения ви багаж.

Месеци наред чета изцепките с това - няма родословие, няма порода! Да, родословието трябва да гарантира породата и здравето на кучето, но не винаги, за съжаление. Има развъдчици, с легитимни развъдници, (и не става дума за въдещи в гарсониера, а за хора с развъдник колкото игрище) няма да споменавам породата, които правят операции на кучетата си, за да получат висока оценка на изложба, познайте дефектът дали няма да се предаде по наследство на родословното им поколение.

Затова аксиомата - няма родословие, няма порода е смехотворна! Има породисти кучета без родословие - факт, колкото и да не ви се иска да го приемете.

Не съм против развъдниците и родословието, добре е да има родословие, за да се следи дефекти да не се предават и да се изключват от разплод кучета с дефекти, но стига с това дамгосване на кучета, че не са от съответната порода ако нямат родословие! Стига с това - щом нямаш родословие, кучето ти е мелез! Смешно е! Като си загубиш личната карта не преставаш да си човек, но не можеш да докажеш кой си и от къде си - това е и това обяснявайте на хората - за да са сигурни - да си купуват кучета от развъдник с родословие, а ако нямат родословие - да не си развъждат кучето. А за породата се гледа СТАНДАРТЪТ, да стандартът, родословието само може да го потвърди, пак го казвам и ще продължавам да го казвам!

Какво значи - бялото на снимката? И вие не можете да твърдите със 100% сигурност, че кученцето за което става дума е мелез - затова е СТАНДАРТЪТ - човек се хваща и гледа - глава, уши, захапка и т. н., и т.н. и не по снимка, а се гледа самото куче.

И между другото - пише се 'изследвания' а не 'иследвания'. Лека вечер.


Кой нагрубяваме? Нагрубяваме човека като му казваме, че кучето му не е чихуахуа ли? :ab_041: :ab_041: Аз мога да твърдя за бялото на снимката защото за разлика от теб съм запознат с породата, па макар и любител.. Ясно си личи, че кучето не е закачило нищо от чихуахуа..Уши, уста, глава=бг пинчер. Като те дразнят нашите отговори просто не ни чети.Нормално е след като има въпрос да последват и отговори-това нали е форум? И да,няма как на черното да се каже бяло, колкото и да не ти се харесва това..Благодаря ти че ме поправи! Ако сега се запознаеш и с породата цена няма да имаш.. Айде лек ден и не се Убиждайте толкова. :ab_041:

#40 Потребителят е офлайн   Scarabee Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 19-May 11

Публикувано: 22 May 2011 - 10:57 AM

Изчетох всички мнения по темата и само едно мога да кажа уникални сте! Ние си имаме две сладуранки и си ги обичаме без да имат родословие. Смятам за правилно мнението че белезите определят породата а не документите. Някои от тях са доста по- съмнителен произход от самото животно. :dh_188: Е да нашите са мелезчета въпреки внесени от развъдници от Чехия и Герания и какво от това ние си ги Обичаме!!!! :ba_025:

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни