Dog.bg Форуми : До представителите на всички фондации и организации за защита на животните.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

До представителите на всички фондации и организации за защита на животните. Спешна нужда от помощ за болна жена с много животни..

#21 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 29 December 2011 - 01:24 PM

Говорила съм с ветеринар, който ще помогне с взимане на кръв на място и с микроскопско изледване. Писала съм мейл на Помощ за животинки в беда, пуснали информацията във ФБ.
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#22 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 December 2011 - 01:48 PM

DDG , благодаря!
Има осиновени кучета, но лошото е, че хората злоупотребяват и изхвърлят в кашончета пред двора и нови и нови... Сега кучетата там са 32!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#23 Потребителят е офлайн   lilly5 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 13-December 09
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 29 December 2011 - 11:36 PM

Сега си припомних - били са 27, има осиновени, сега са 32!
User's Signature

Кучето е единственото същество, което обича теб повече, отколкото себе си.

#24 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 29 December 2011 - 11:52 PM

Каква убийствена сметака само....Били 27,имало осиновени...обаче сега са 32! :ud_009:
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#25 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 30 December 2011 - 12:25 AM

Има осиновени кучета, просто след това са изхвърлили цяло кучило пред вратата и, междувременно намира още едно съвсем малко бебе на пазара...и така пак възстановява високата бройка, че дори я надхвърля... Не виждам кое е неразбираемото тук...факт е , че положението там е доста сериозно и има нужда от помощ.
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#26 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 04 January 2012 - 12:45 AM

Показване на мнениетоRasta, в 29 December 2011 - 10:25 PM, написа:

Има осиновени кучета, просто след това са изхвърлили цяло кучило пред вратата и, междувременно намира още едно съвсем малко бебе на пазара...и така пак възстановява високата бройка, че дори я надхвърля... Не виждам кое е неразбираемото тук...факт е , че положението там е доста сериозно и има нужда от помощ.




Нещо не си ме разбрала правилно....

Не ме познаваш,а и май не си наясно с какво се занимавам,та да знаеш,че съм напълно в час как се е получила тая равносметка с животните...

Мисълта ми беше,че е ужасен самият факт,че при все усилията на жената и хората,които се опитат да й помогнат,животните не само не намаляват,а и се увеличават....

Хора безотговорни и тъпи,колкото искаш... И няма край,това е жалката истина.... :dh_188:
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#27 Потребителят е офлайн   lilly5 Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 452
  • Регистрация: 13-December 09
  • Gender:Female
  • Location:ПЛОВДИВ

Публикувано: 04 January 2012 - 05:52 PM

Аз обаче съм определено подозрителна - който не знае, от 10 месеца прекалено много общувам със събирач и виждам какво е, когато уж бил искал да си почине, няма пари себе си да издържа, ами виснал на 86-годишната си майка и на сестра си, но не може да се удържи да подмине куче и си мечтае да го окачи на синджира.

Съвсем не искам да кажа това за дамата, която не познавам, но все пак не можеш да наливаш вода в буре без дъно, просто преценявайте внимателно.
User's Signature

Кучето е единственото същество, което обича теб повече, отколкото себе си.

#28 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 04 January 2012 - 07:50 PM

Жената на месец дава по около 2000 лв за кучетата и котките си, това са твърди месечни разходи , без да броим ако се наложи за нещо лекарска намеса. Последно е продала студиото си в Созопол за да може да смогне с животните... Не виси на никой на главата финансово, лошото е обаче, че се изчерпва и не се знае до кога ще може да крепи положението. Иначе животните и са нахранени и не са останали без внимание или разходка, просто са много, тя изнемогва вече, болна е и нещата стават все по-сложни там...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#29 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 04 January 2012 - 09:27 PM

Показване на мнениетоlilly5, в 04 January 2012 - 03:52 PM, написа:

Аз обаче съм определено подозрителна - който не знае, от 10 месеца прекалено много общувам със събирач и виждам какво е, когато уж бил искал да си почине, няма пари себе си да издържа, ами виснал на 86-годишната си майка и на сестра си, но не може да се удържи да подмине куче и си мечтае да го окачи на синджира.

Съвсем не искам да кажа това за дамата, която не познавам, но все пак не можеш да наливаш вода в буре без дъно, просто преценявайте внимателно.
за жалост - прилича си отсякъде на събирач. И аз дълго съм сърбала попарата им та ..им знам навиците.
Друг освен Раста май не ходил на място?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#30 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 04 January 2012 - 09:35 PM

Заради случая с дирофиларията се появи призив във фейсбук да се организира взимане на кръв на място за тестове на останалите кучета. Намерила съм лекар, който е съгласен да отиде и да направи микроскопско изследване. Като се организираме от към време, ще отида на място и ще имам повече информация.
И аз отначало заподозрах типичен събирач. Не мога обаче да съм категорична, без лични впечатления. По всичко личи, че кучетата са добре обгрижвани.
Факт е, че като знаят съседи, че на дадено място се гледат много кучета непрекъснато им се подхвърлят кашончета с нови и нови.
Нима можем да оприличим приюта в Богров или пък Кастрационния център в Студ. град на "събирачи"? И там им подхвърлят кашончета, нали?
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#31 Потребителят е офлайн   AnastasiaZ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-June 16

Публикувано: 30 June 2016 - 03:17 PM

Преди два дена е имало пожар в къщата на Маргарита Атанасова в Банкя. Съобщиха ми преди малко. Имало е загинали животни. Има снимки на изгорели помещения. Жената има спешна нужда от всякаква помощ, дори се е оплакала че дрехите и са изгорели. Аз ще изпратя малко пари, други които познавам също. Сега е сухо и топло, но аз не знам дали жената заедно с кучетата и котките ще имат покрив на главата когато завали.

Моля всеки който може да се включи с помощ каквато намери за добре.

Адресът е гр. Банкя, кв. Бели брег, ул. Елин Пелин 8. Телефоните са 0887 18 93 47 или 0889 28 31 13.

Може още да следите събитието във ФБ

#32 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 10 July 2016 - 11:27 PM

Интересни коментари има в групата втв Фейсбук. Надявам се, че няма да бъдат прочистени неудобните.
Доколкото схващам, това е класически случай на събирачество. Жената, май е и излъгала, че е болна от рак.
Не знам до колко е пострадала къщата, но може да се окаже добър повод да й се попречи да продължи да събира животни.

Ще постна и един цитат, взет от групата, за тези, които не искат да ровят там:

Galina Konzova:

Цитат

Истината е , че събирачите трябва да получават помощ от институции и организации ,но за спрвяне с психическия проблем, за да не стават заложници на тяхното заболяване животните. АЗ лично не мога да помогна с нищо, нито имам право да упреквам човек с психични отклонения. Германците не знаят какъв е случая, не знаят , че преди време няколко български организации са и помагали, че тя не е била коректна с тях и животните не са били дадени нито за кастрация ,нито за осиновяване. САмо една малка част от тях са получили помощ , а тя е искала постоянен контрол върху ''нейните'' животни , смятайки , че тя им дава най-доброто,. Това не я прави лош човек, тя е просто болен такъв. НАй-голямата помощ би била да се изтеглят /ако е възможно/ животните, а МАргарита да бъде поета от близки, защото ме съмнява институциите да имат адекватна реакция и практика за такива случаи.

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#33 Потребителят е офлайн   AnastasiaZ Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 30-June 16

Публикувано: 13 July 2016 - 06:45 PM

Насърчаването на дискриминацията на хора които се различават малко повече от нас не е проява на просветление. "Събирачка! Душевноболна! Трябва да я вземат и да я лекуват !" ОБАЧЕ добра или недобра стопанка, дамата се грижи все пак за чуждите изхвърлени животни доколкото може.
ДВА ЕТАЖА НА КЪЩАТА МАЙ СА ИЗГОИРЕЛИ...
"Тъкмо сега да я сложим на мястото и тази!" "Дайте да и натрапим нашата помощ, да и изтеглим животните!" Остава да попитаме такива доброжелатели - къде можете да изтеглите животните точно? Защо първо не изтеглихте 30те хиляди софийски кучета преди да са загинали в приюта? За справка: Екоравновесие - http://ecoravnovesie...BD%D0%B0%D1%81/

Ние нормалните хора се грижим добре за едно-две или три животни. Като ни подхвърлят някое коте или куче отгоре - все сме гледали да се отървем по накакъв благовиден начин. Има и други хора, слава Богу. Те не са като нас и не разкарват изпадналите животни...

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни