Dog.bg Форуми : До представителите на всички фондации и организации за защита на животните.

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

До представителите на всички фондации и организации за защита на животните. Спешна нужда от помощ за болна жена с много животни..

#1 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 22 May 2011 - 06:48 PM

Буш,знам,че повтарям темата,но искам повече хора да я видят и за това ще публикувам това,което намерих и тук.


Това е публикувано на сайта на Немският кастрационен център и на страницата на Заедно.. във Фейсбук. Не мога с нищо да помогна :dh_188: ,но се надявам,че като публикувам писмото тук,ще се намери някой или някои,които ще имат възможност да направят нещо...




Зов за помощ от г-жа Маргарита Атанасова




Получихме писмо от г-жа Маргарита Атанасова (поместено по-надолу), в което тя излага своята трогателна и тъжна история. От Немски кастрационен център сме съпричастни към проблема и се обръщаме с молба за помощ към всички които обичат животните и биха могли да помогнат. Освен за кучетата помощ се търси и за няколко десетки котки.



ДО
ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА ВСИЧКИ ФОНДАЦИИ
И ОРГАНИЗАЦИИ ЗА ЗАЩИТА НА ЖИВОТНИТЕ



НЕ ЗОВ, А ВОЙ ЗА ПОМОЩ
От Маргарита Симова Атанасова
,

за контакт: GSM 0887 18 93 47 или 0889 28 31 13,
имейл адрес: margyatanassova@yahoo.co.uk


УВАЖАЕМИ ДАМИ И ГОСПОДА,

От края на 2002 година откупувах малтретирани от стопаните им кучета. Продадох апартамента си в центъра на София и се изтеглих с всички любимци да живея на вилата си в Банкя. Десетки погребах сред сълзи и страдания, но и десетки успях да спася.
В момента имам 27 кучета. Всичките са кастрирани, с паспорти, ваксинирани и обезпаразитени. Храня ги здравословно. Сутрин и вечер, на групи, с нагръдници, ги извеждам на разходка.
Всичко беше чудесно и под контрол, докато миналата, 2010 година, през месец ноември се наложи да приспя трима от своите любимци. Едното беше с рак на трахеята, едното беше с хилоторакс и след шест операции ми казаха, че положението е безнадеждно, а беше само на четири годинки. Третото беше с възпаление на малкия мозък. Това ме срина окончателно и аз рухнах психически и най-вече физически. От притеснение получих срив на имунната система и се разболях едновременно от два вида бронхопневмония, морбили и лаймска болест. Странното е че системно обезпаразитявам кучетата с капки на Фронтлайн и никое няма кърлежи. Отказах да постъпя в болница на лечение за да бъда близо до своите любимци. Пълзях с тях по полето дори на минус 15 градуса, а аз самата бях с температура 41 градуса. Но оцеляхме. Отстраниха оперативно лимфните ми възли и се оказа, че съм болна от рак на гърдата. През март получих сепсис на дясната ръка и претърпях четири операции.
ОТЧАЯНА СЪМ. Пръснах хиляди лева за лекарства и за лекари. Все по-трудно мога да се справя с прехранването на любимците. Всяка година, през месец март, им инжектирам 8-валентна ваксина, но тази година закъснявам. Не съм ги обезпаразитявала външно и вътрешно вече 4 месеца, а ежедневно ги разхождам по полето, където пасат крави и кози. На няколко пъти забелязах кърлежи. Нещата излизат от контрол.
През годините, на няколко пъти наемах хора да разхождат и хранят кучетата, докато съм в командировка, но все попадах на немърливци или на крадци. От една година ги обгрижвам съвсем сама. През последните месеци трудно им почиствам и това ме терзае.
Моля, помогнете ми да намеря добър дом и стопани поне за част от тях!!!
Красиви са. Не са агресивни. Добре са възпитани.
Бих задържала само 4-5 от тях, които са здравословно проблемни. Едното е болно от рак. Две са простреляни и са с дефект при придвижване. Едно е със счупена колянна става. А едно е със скъсано сухожилие на предната лапа. Предпочитам те да си угаснат редом с мен.
Готова съм да изпратя техни снимки с описание на възраст, килограми, поведение за всяко едно от тях.
МОЛЯ, ПОМОГНЕТЕ МИ ДА СПАСЯ ПОНЕ ДЕСЕТИНА - ПЕТНАДЕСЕТ ОТ ТЯХ!!!!!!!
В ПРОТИВЕН СЛУЧАЙ ТЕ, ВСИЧКИТЕ, СА ОБРЕЧЕНИ ДА ЗАГИНАТ ЗАЕДНО С МЕН.
Зная, че е много трудно, но моля Ви, обърнете се за помощ към чуждестранни организации. Сигурно там, някъде някой би бил щастлив да получи за приятел едно от моите деца /разбирай моите кучета/.


С уважение и почит към всички, които обичат животни:
Ваша Маргарита Атанасова
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#2 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2011 - 09:06 PM

Буш, темата май е за кампаниите?

#3 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 22 May 2011 - 09:14 PM

Ами, то май ще се търсят домове на тези кучета, така че е по-добре да е тук.
Ще махна дублиращата се в Кампании.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#4 Потребителят е офлайн   Polence Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 931
  • Регистрация: 16-April 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 22 May 2011 - 09:57 PM

прости
права си

#5 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 23 May 2011 - 09:26 AM

Писах на жената да ми прати снимки на някои от животните,но не ми е отговорила още...
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#6 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 23 May 2011 - 10:46 AM

Показване на мнениетоArha, в 23 May 2011 - 09:26 AM, написа:

Писах на жената да ми прати снимки на някои от животните,но не ми е отговорила още...

И аз така.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#7 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 23 May 2011 - 11:25 AM

Показване на мнениетоbushkata, в 23 May 2011 - 08:46 AM, написа:

Показване на мнениетоArha, в 23 May 2011 - 09:26 AM, написа:

Писах на жената да ми прати снимки на някои от животните,но не ми е отговорила още...

И аз така.




:ba_025:
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#8 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2011 - 08:27 AM

Цитирам цялото писмо, което получих. Надявам се, че няма грешка с подредбата на снимките.



Здравейте мили хора

Благодаря на всички, които още през първите дни след разпращането на моя зов за помощ се отзоваха и се опитаха, всеки по своему, да ме подкрепи!
За мое огромно съжаление, по-голямата част от Вас проявиха желание да осиновят от мен някое по-дребно породно кученце. Уви, добри хора, трябва да Ви кажа, че малките породи кучета трудно оцеляват при тежки условия, т.е. трудно издържат на малтретиране. Събирала съм десетки захвърлени в кофите или пребивани малки породи, но почти никое от тях не оцеля. Умираха в ръцете ми от епилептични пристъпи след побой по главата, от бъбречна недостатъчност, след ритници в бъбреците, от анемии, от рак или просто тихичко угасваха и не дочакваха утрото за да се порадват на моите грижи. При мен оцеляха само тринки - Рози, която открих захвърлена в студа на улицата / живя при мен десет години, но накрая умря от рак на гърдата/; Моли, която намерих заедно с братчето й Мили в един контейнер за боклук / но нея приспах през ноември миналата година, заради неизлечим хилоторакс и моята гордост Мили, който е на пет годинки и е жив и здрав и мног, много игрив, но той е неразделен с немската овчарка Тара - също на пет годинки, която спасих на един кръстопът, беше само на 2 месеца. Аниха- померанска лисичка, откупих от едни хора, които дори не пожелаха да ми кажат какво яде и какви навици има. Нея приспах пак през ноември миналата година - рак на трахеята.Но поне поживя щастливо и охолно при мен цели 14,5 години.
Сега имам кученца, за които ще Ви разкажа с по няколко думи като ги номерирам в реда на изпращане на снимките:
1. Рико на 10 години - откупих го от пияница, който си гасеше цигарите в него. Сега е болен от рак на кожата и ще го запазя за себе си до край. Кастриран

Прикачена снимка


2. Бянка на 8 годинки - беше само на два месеца, когато в проливен дъжд една жена я подритваше по шосето. Прекрасна териерка с невероятно благ характер. За това я кръстих Бянка, въпреки че цялата е черна - заради снежно бялата й душа Кастрирана

Прикачена снимка


3. Пасха сега на 7 годинки - намерих го на около двумесечна възраст до Руски паметник със счупен таз и голянна става. Оперирах го и сега е добре, но има проблем с колянната става и що го запазя до край Кастриран
Прикачена снимка


4. Бруна, 5.Рино и 6.Роки са на 6 годинки - майка им дойде пред вратата ми, роди ги и умря от изтощение. Отгледах ги от бебенца със спринцовка и сухо мляко Нан. Много са жизнени, пъргави и добър нрав Кастрирани
Прикачена снимка
Прикачена снимка
Прикачена снимка

7. Бък, 8. Прити 9, Рич - на 5 годинки - дечица на Бруна, преди да я кастрирам. Много жизнени, любвеобилни, предани, безпроблемни. Кастрирани
Прикачена снимка
Прикачена снимка



10. Мили на 5 годинки - вече разказах за него. Кастриран
11. Тара на 5 годинки - вече разказах как я открих - невероятно интелигентна, грижовна, всеотдайна, игрива, но ще я запазя, защото е със скъсано сухожилие на предна лява лапа
За другите ще напиша заедно с изпращането на снимките във второто писмо

благодаря на всички Ви
с уважение
Маргарита Атанасова

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#9 Потребителят е офлайн   butci Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 706
  • Регистрация: 08-November 06
  • Gender:Female

Публикувано: 26 May 2011 - 09:49 AM

Бушка,според мен има разминаване с описанието и снимките на номер 2 и 3:
2. Бянка на 8 годинки - .....я кръстих Бянка, въпреки че цялата е черна (според мен се отнася за 3-та снимка)
3. Пасха сега на 7 годинки - намерих го... (на снимка 2 кучо е мъжки,поне на мен така ми се вижда...)
User's Signature

" Величието на една нация, нейния нравствен прогрес, може да се определи според начина, по който тя се отнася към животните." Махатма Ганди

#10 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2011 - 10:03 AM

:ba_025:
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#11 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 26 May 2011 - 11:00 AM

Има ли някой, който лично се е запознал със ситуацията?
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#12 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 26 May 2011 - 07:45 PM

Цитат

Здравейте отново,
днес ще продължа с описанието на останалите любимци.
Последното, за което вчера пиках ,беше Тара. Тара има проблем със скъсано сухожилие на предната лява лапичка. За сега това не й пречи много, но лекарите ме предупредиха, че с годините проблемът ще се задълбочава и това ще ограничи чувствително нейните движения. Тя е родена на 04.09.2006 г.
12. Рита е родена / приблизително/ през 2007 година. Свлече се полумъртва от глад и изтощение пред гаража ми. Денят беше дъждовен - преди 3 години. Отворих вратата на гаража и тя припълзя навътре. Приличаше на скелет с наметната кучешка кожа. Сега е изключително жизнена, напориста, много подвижна. По някога я пускам с часове да тича из полето и когато се прибирам от работа , тя се прибира обратно при мен.
13. Джони беше на около два месеца, когато срещнах стопанина му с вързоп в ръка. Във вързопа беше Джони с камък на шията, подготвен за давене в близката река. Откупих го и от тогава се сдобих с един изключително пъргав, подвижен, щастлив куч. Като го гледат как препуска из полето, всичко го нарекоха Джони-стрелата. Роден е на 08.01.2007
14. Мама Шуши / 03.04.2004 г./също беше един залитащ скелет, когато пристигна пред моята врата - преди пет години. След един месец изненадващо роди две бебета - 15.
Джъмбо и 16. Биги на 02.03.2007 г. Тя е малко своенравна, но е добра. Жизнена и безпроблемна е. За съжаление, когато бебетата й навършиха годинка, крадци ги простреляха с десетки съчми. На Джъмбо предното краче беше пречупено от изстрелите, а Биги беше с безброй кървящи рани по главата, гърдите краката. Едва го спасих. Но от тогава е много наплашен и е изключително душевно раним. При всяко по рязко движение приляга и скимти неспокойно. Леко е забавен и в реакциите си. За това ще го задържа докрай при мен.
17. Кис 18. Рекс и 19. Точица бяха родени от майка им в дървата пред къщата ми през октомври 2009 година. Двадесет дни по-късно намерих майка им мъртва сред полето. Беше отровена.Отгледах ги по до болка познатия начин. Сега са трима прекрасни юнаци. Кис е великият целувач. Когато се връщам от работа скача и започва да ме целува като винаги ми носи в устата си подарък от наръч съчици. Преди да кастрирам Точица тя ме изненада като роди в осмия неин месец. Две кученца. Добри хора осиновиха момченцето, а момиченцето е още при мен 20 Велвет. Тя е родена преди една година и половина. И мамата и момиченцето са кастрирани.
21. Опра заедно с братчто й Майк ги изхвърлиха пред вратата ми насред студовете и снеговете през декември. Бяха на около 2 месеца. И тях ги отгледах, но през пролетта Майк го откраднаха. Дано е жив, здрав и обичан! Опра е с вид на каракачанка. С изключително уравновесен и спокоен характер. Безпределно предана Родена на 15.11.2009 год.
22. Белчо се присламчи към храната на моите любимци и е постоянен страж на външната ми врата. Сега е на около 3 години. Много любвеобилен и гальовен. Наричам го моят гальовен , голям Болон / като огромна болонка/
23. Дъбчо е с вид овчарско куче. Много е игрив, умен, изпълнителен, послушен, добронамерен. и Той се присламчи, незнайно от къде към нашия сплотен колетив. Също е на около 3 години.
24. Доги е куче, което хранех в продължение на година и половина, ежедневно минавайки през Суходол - най-прекия и безпроблемен път от Банкя за центъра на София. Беше безумно мършав и жалък. И миналата 2010 година, през август, стопаните му го бяха вързали с връв за водосточната тръба и казаха, че ще го застрелят, защото вече им пречи. Не мислих дълго и го метнах в колата. Сега е добре охранен 63 кг почти Кангал. Но от два месеца възникна и с него проблем. Излъгаха ме ,че е на 6 години, но може би е на повече. Започна да криви със задницата. Даже започна да се спъва и да залита. На рентгеновата снимка се виждат доста износени прешлени. Оперирах и доста голям, но слава Богу, доброкачествен тумор на гърдите му. Явно и той ще трябва да си остане с мен.
26. Луци е на около 7 месеца. Беше мъничка , колкото шепата ми, когато я спасих насред шосете за Банкя. Тичаше безгрижно, а колите профучаваха покрай нея. Спрях с колата напреки на шосете за да не я смачкат, догоних я и от тогава си е моя. Сега е една прекрасна, млада дама с копринени, дълги, черни коси. Много прилича на сетер, но чисто черен. Много е послушна, весела, игрива.
За 26 и 27 няма да пиша защото се смачквам от мъка по тяхната загуба.
Всичките ми кучета са ежегодно ваксинирани, редовно вътрешно и външно обезпаразитявани. За съжаление тази пролет не успях да ги ваксинирам и обезпаразитя. Всичките имат паспорти. Всички са кастрирани с изключение на Луци - още е мъничка, но в най-скоро време ще я кастрирам, Доги, защото не е добре и не знам на каква възраст е, Не са кастрирани Бък и Рич, защото ги бях подарила на един човек от Дупница,но той не ги гледаше добре и си ги прибрах обратно
На всички кучета съм дала ден и месец към годината на раждане, макар и да не знам , за някои от тях кога точно са родени. Но реших, че е хубаво всеки да си има рожденна дата, на която да празнува рожден ден И ние празнуваме всеки рожден ден.
Всяка сутрин в 6.00 извеждам кучетата на разходка , на групи по 7-8. Слагам им нагръдници и с поводите тръгваме из полетата. Разхождам всяка група поне по половин час. Доги разхождам отделно. Вечер ги разхождам, когато се върна от работа - към 19.00ч. Храня ги в топлите дни само по веднъж, а когато е студено по два пъти. Купувам пилешки фенери -300 кг. на седмица. Но с тях храня и стоте котки, които се стекоха от цяло Банкя. Кълцам на ситно, на един дръвник фенерите и им ги давам. Не е вярно, че суровата храна прави кучетата по-агресивни. Важно е възпитанието! Купувам от Метро и по 10 чувала от по 20 кг. суха храна за кучетата и по два чувала от по 10 кг за котките. Веднъж седмично купувам преоценен хляб - по 5 чувала с по 30 хляба. Не се стряскайте от количествата! Багажникът на колата ми винаги е пълен с кофи с храна и раздавам по пътя до окато стигна до работното си място. Всички кучета по трасето познават колата ми.
Идват и много таралежи да се хранят при мен. Редовно има поне по 10. Идват катерици, за които пълня кошници с орехи, но ги слагам на най-горния етаж за да са далеч от котките. Там слагам и хранилките самоделки, през зимата за птиците. Тогава купувам чували с фуражен слънчоглед и така оцеляват в най-големите студове поне 15 вида птици, не прелетни. Идват стотици при мен. Гледката е прекрасна
Уви, вижда се края на този мой животински рай.
Дано поне намеря добри хора, които да приютят по едно две кученца, по една - две котки.
Благодаря на всички добри хора предварително
Ваша Маргарита Атанасова
във Facebook можете да видите всички снимки на животинките на моя профил Margarita Atanassova

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#13 Потребителят е офлайн   Arha Икона

  • Pessi-Mystic
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1349
  • Регистрация: 30-November 08
  • Gender:Female
  • Location:Ненормалната София (Бояна)
  • Interests:Животни,природа,
    музика,книги,мотори,
    ветеринарна медицина.

Публикувано: 27 May 2011 - 10:33 AM

Някой знае ли дали някоя организация се е заела да й помага и дали някой има лични контакти с жената?
User's Signature



Life Sucks,And Then You DIE!
We're spinning round on this ball of hate,there's no parole, there's no great escape.
It's such a brutal planet,it's such a living HELL!

#14 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 27 May 2011 - 10:41 PM

...
http://www.facebook....65858&sk=photos

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#15 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 08 July 2011 - 01:49 AM

Албумът вече е почти пълен.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#16 Потребителят е офлайн   DDG Икона

  • Попътен вятър
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 1959
  • Регистрация: 10-January 11
  • Gender:Female
  • Location:София, с. Кладница

Публикувано: 08 July 2011 - 08:49 AM

Аз пак да потитам, някой лично запознал ли се е със ситуацията? Освен от задомяване, кучетата имат ли нужда от нещо - храна, лекарства, ваксини?
User's Signature

I can't stop the war, shelter homeless, feed the poor
Can't walk on water, I can't save your sons and daughters
I can't change the world and make things fair
The least that I can do is Care.

#17 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 25 October 2011 - 02:20 PM

Утре по светло- сутринта около 10 ни е уговорката- ще отида да снимам и ще ви ги покажа. Има и котки- ако някой може да помага и за тях ще е чудесно. Маргарита има нужда не само от задомяване на кучетата, а и от храна, обезпаразитяващи и ваксини.
Който има желание, ще го запозная лично с нея. Тя е прекрасен и много сърцат човек, но не може да смогва сама вече...
Намерих място от където бихме могли да взимаме храна на по-ниски цени. Нека няколко човека се съберем и отделяме по нещо символично...
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#18 Потребителят е офлайн   Rasta Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1755
  • Регистрация: 05-March 07
  • Gender:Female

Публикувано: 29 December 2011 - 01:03 PM

Защо не съм сложила снимки тук, нямам идея:

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка

Качена снимка


Лошата новина е това:

Снощи, след кръвен тест се установи, Че Рино е инфектиран чрез ухапване от комар с дирофилария, паразит който се движи в периферната кръв оносна система на животното и възрастните засядат в сърцето. Не е опасно за хора, защото там няма среда за развитие, но е много опасен за кучета и котки. Наложителен е кръвен тест и за останалите 31 кучета при Маргарита Атанасова, за да се установи кое е заразено и кое не, защото последващо ухапване от комар на заразено животно ще разнесе заразата и по другите. Болестта предизвиква инфаркт у животните.
Маргарита няма да се справи с всичките разходи сама, за това нека кой колкото може да дари за да бъдат спасени животинките!

банка ДСК IBAN BG80STSA93000018848660 на името на Маргарита Симова Атанасова

или paypal margyatanassova@yahoo.co.uk
моля Ви спешно е. Всяка една инжекция, а за всяко инфектирано куче са нужни по няколко инжекции струва 100 лв
Моля помогнете!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
User's Signature

И чашите бяха опразнени, и бутилката с гърло разбито, и вратата беше заключена, а леглото широко открито. И безбройни звезди от стъкло ни предсказваха щастие в тая като в приказка великолепна, отдавна неметена стая.

#19 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 29 December 2011 - 01:15 PM

А колко струват тестовете за всичките кучета?
Има ли осиновени кучета? Виждам, че от 27 в първия пост са станали на 31?
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#20 Потребителят е офлайн   Elizd Икона

  • Прекалено лековерна...
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 2500
  • Регистрация: 13-August 09
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 December 2011 - 01:22 PM

Тъй като и аз съм доста зле с финансите, единственото, което мога да предложа, макар че е капка в морето, е да пренасоча парите от 2 календара за тестове и лекарства.

Много силно се надявам и други хора да дарят по малко...

Не зная много за болестта, но от малкото, което научих покрай случаите в Бургас, лечението е трудно, скъпо, а за съжаление паразитите са коварни и водят до доста рискове...
User's Signature


*
Толкова по-зле:
"Пуснете вкъщи кучето, покрито с кал.
И толкова по-зле за хората, които не обичат
нито кучетата, нито пък калта.
....
Не могат никога да се измият тези,
които казват, че обичат кучета,
но при условие, че... "
Жак Превер, Превод: Иван Бориславов

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни