Dog.bg Форуми : Масова покупка на FURMINATOR

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Масова покупка на FURMINATOR

#1 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 25 May 2011 - 11:53 AM

след темата http://forum.dog.bg/...the-furminator/ и безбожната надценка в българия което излиза на 80-90лв. за large намерих на подходяща цена с доставката (40лв.) копие на Furminator Deluxe което е много близко до оригинала. Не се различава острието и дръжката. Различава се само по логото :) но върши същата чудесна работа. Тествано вече върху няколко голдъни и немска овчарка :)
Някой ако има желание да поръчаме повече бройки които може да легнат на по-ниска цена нека да ми пише на скайп gogobyte . Доставката става за 2 седмици.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#2 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 May 2011 - 08:53 AM

Намерих по-евтиния вариант на Furminator който с доставката излиза на 25лв.
Засега са поръчани 3 бройки ако има повече с обща доставка цената ще падне.
Прикачена снимка
Другия се води deluxe със механизъм за избутване на космите който идва на 40лв
Прикачена снимка

#3 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 May 2011 - 09:01 AM

За поръчки моля пишете ми на скайп gogobyte . Доставката става за 2 седмици.

#4 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 31 May 2011 - 10:42 AM

Само да допълня, че тримера на Furminator е препоръчителен за дългокосмести породи (голдън, хъски, дългокосмести овчарки и подобни) тъй като зъбците могат да наранят кожата на по-късокосместите породи. За по къси козини препоръчвам тримерите на Ferplast на които зъбците са по-къси и по заоблени по края за да не драскат кожата на кучето.

#5 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 02 June 2011 - 08:28 AM

Утре до 18:00 е срока за поръчки след това няма да поръчвам повече :)

#6 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 13 June 2011 - 03:01 PM

След дълги и мъчителни разговори с доставчика се оказа че няма налични бройки но за сметка на това намерих от друго място Furminator Deluxe и отново след дълги уговорки тъй като се събраха доста бройки му бутнах доста от цената.

Цената на която идват с общата доставка е 30лв. +доставката в БГ

Имайте готовност при добри обстоятелства в края на тази началото на другата седмица да пристигнат.

Дано на никой не му е проблем да даде 5лв отгоре. Но за да съм коректен ако някой го притеснява цената нека ми пише за да не му го пращам. Ако има отказали се ще ги пусна във форума за продажба.

#7 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 07:45 AM

Показване на мнениетоgogobyte, в 31 May 2011 - 10:42 AM, написа:

Само да допълня, че тримера на Furminator е препоръчителен за дългокосмести породи (голдън, хъски, дългокосмести овчарки и подобни) тъй като зъбците могат да наранят кожата на по-късокосместите породи. За по къси козини препоръчвам тримерите на Ferplast на които зъбците са по-къси и по заоблени по края за да не драскат кожата на кучето.

Триминг при хъски,особено за изложба,не се допуска.Изключение се прави само за козинката между пръстите на лапите,където се задържа кал и не е хигиенично.Козината им се явява естествен регулатор в жегите и лично аз не препоръчвам за нашите горещи летни месеци да го лишим от естествената му защита.Колкото е рекло да си падне по естествен начин,ние само бихме му помогнали с изчеткване и ресане.Косъмът така ли иначе вече е напуснал папилата си.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#8 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 09:31 AM

Показване на мнениетоАриел, в 14 June 2011 - 07:45 AM, написа:

Показване на мнениетоgogobyte, в 31 May 2011 - 10:42 AM, написа:

Само да допълня, че тримера на Furminator е препоръчителен за дългокосмести породи (голдън, хъски, дългокосмести овчарки и подобни) тъй като зъбците могат да наранят кожата на по-късокосместите породи. За по къси козини препоръчвам тримерите на Ferplast на които зъбците са по-къси и по заоблени по края за да не драскат кожата на кучето.

Триминг при хъски,особено за изложба,не се допуска.Изключение се прави само за козинката между пръстите на лапите,където се задържа кал и не е хигиенично.Козината им се явява естествен регулатор в жегите и лично аз не препоръчвам за нашите горещи летни месеци да го лишим от естествената му защита.Колкото е рекло да си падне по естествен начин,ние само бихме му помогнали с изчеткване и ресане.Косъмът така ли иначе вече е напуснал папилата си.


Ариел недей да говориш за продукт който не си ползвала. Тук нестава въпрос за триминг в истинския му смисъл. Фурминатора НЕ е средство за подстригване или триминг. Той просто помага по да се свали излишната, слаба, мъртва козина. Нито се сваля излишно нещо в повече нито кучето замясва на плешиво. Напротив! След ресане с фурминатора кучето изглежда много по-добре. Доколкото до подкосъма отстранява се излишния и си остава здравия. Идеята тук е съвсем различна за разлика от тримера. Предпочиташ цялата къща да ти е в косми и кучето да се дави в тях като се ближе? Сам всеки може да прецени кое за него е по-добре. Аз лично невиждам проблем с регулирането на топлинния обмен при кучето а мойто е 80% черно. Лятото това става чрез най горния слой козина а не подкосъма. Подкосъма има по-голяма роля зимата. За тези които ходят по изложби много добре са запознати с продукта. Ако имаш възражения заповядай на площадката да ми видиш кучето в какво състояние е козината му след ежедневно ресане.

#9 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 14 June 2011 - 09:35 AM

Не забравяйте, че Фурминатора реже, не просто "изресва" стара козина. Нямам дълъг опит (ползвам го много рядко), но си мисля, че ежедневната му употреба не е много удачна.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#10 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 09:40 AM

Аз нямам проблем с ресането. Дори мисля че козината му се задравява така защото все по-малко козина пада всеки път. По този начин новата козина расте по-бързо и става по-здрава. Да не говорим че отстранява не само ненужната козина но и сваля всякакви боклуци бълхи и всякакви паразити полепнали по козината. Единственото което мога да препоръчам е преди да се реше да се огледа за кърлежи тъй като има вероятност да се обезглави някой при ресане.

#11 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 11:00 AM

Последно за кой фурминатор става върпос-режещия или само премахващия отпадналия вече косъм?Не коментирай как се охлажда хъски,особено с 95% черна козина,не забравяй за какви условия и работа е било създадено и не на последно място-взимай под внимание разликата в структурата на подкосъма при различните породи.Само ако си гледал и НОК и хъски,би бил на моето мнение,но съм длъжна да го кажа от личния си опит с двете породи.Справяла съм се чудесно само с четките за хъски и след периода на линеене в нас не е падал и един косъм.Не отричам ефекта на тези продукти,но...не препоръчвам да се ползва за хъски.Понякога прекалените грижи по едно животно са нож с две остриета.
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#12 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 11:26 AM

Показване на мнениетоАриел, в 14 June 2011 - 11:00 AM, написа:

Последно за кой фурминатор става върпос-режещия или само премахващия отпадналия вече косъм?Не коментирай как се охлажда хъски,особено с 95% черна козина,не забравяй за какви условия и работа е било създадено и не на последно място-взимай под внимание разликата в структурата на подкосъма при различните породи.Само ако си гледал и НОК и хъски,би бил на моето мнение,но съм длъжна да го кажа от личния си опит с двете породи.Справяла съм се чудесно само с четките за хъски и след периода на линеене в нас не е падал и един косъм.Не отричам ефекта на тези продукти,но...не препоръчвам да се ползва за хъски.Понякога прекалените грижи по едно животно са нож с две остриета.


Този фурминатор НЕ реже. Режещия е с вградено острие което се регулира и е много скъп.
Структурата на този гребен е такъв че обира подкосъма и мъртвата вече козина. Доколкото до нашите климатичните условия кучетата биха се чуствали по-добре без подкосъм :)

Цитат

Косменото покритие се състои от косъм и подкосъм, подкосъма се състои от дебели, тънки, почти като коприна косми. Кучета,които са приспособени да живеят в студени условия имат по-дебел и по-дълъг подкосъм.Кучета, които живеят в топли помещения, или в южни райони, много често нямат подкосъм.

Неспоря че не помага, знам че се явява като изолация но природата си знае... като почне да пада по добре да се отстрани отколкото да стои по кучето защото мъртвия подкосъм се спластява и тогава се получава обратния ефект.

До колкото до грижата всеки е на различно мнение но в крайна сметка това е само психологичен ефект за стопанина и задоволяване на вътрешното му спокойствие. Не че изцяло нямат нужда от грижа но в повечето случаи това зависи от вътрешната нагласа на стопанина и колко е вманиачен на тема хигиена и чистота :)

Снимка (и)

  • Прикачена снимка


#13 Потребителят е офлайн   Ариел Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1895
  • Регистрация: 20-August 09
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 12:16 PM

Или преди да вземе такъв,да го изпробва,както вече съм направила с този,посочен на снимката.Определено не останах доволна в сравнение с четките,които се предлагат за хъски,сваля в пъти по-малко козина от тях,скубе кучето и му е дискомфортно.Подходящо е за ретривъри-защото и върху тях съм го изпробвала и правя разликата.Пак повтарям-това,което не реже.И за шпиц не го препоръчвам.Пак след като съм го пробвала.В крайна сметка четящите тук могат да си извлечат един прост извод-докато не се пробва,да не дават,ако нямат,излишни пари.Или поне да попитат за тяхната порода някой има ли наблюдение доколко са подходящи и ефективни.Какво пишело като реклама....то и паста за избелване на зъби се рекламира по тв,но колко върши работа?
User's Signature

....нито дъжд,нито смях,нито слънце....

#14 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 14 June 2011 - 01:31 PM

Аз предлагам като дойдат да се съберем и да направим един общ груминг и да споделим резултатите наживо :) Аз от хъски съм свалял най-много.
А за останалите могат да направят по една снимка преди-след-свалена козина

#15 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 15 June 2011 - 01:45 PM

Така.... поради причината че темата много се разводни искам да направя няколко разяснения защото има вече заблудени потребители заради предните няколко поста.
Фурминатора за който става въпрос е този от снимката която прикачам 1:1
Прикачена снимка
На този фурминатор острието му е 1:1 със оригиналния. Различават се само по горната част на дръжката и нищо повече. Да острието е остро. Да сваля подкосъма и мъртвите косми.
Не е е резец (тример) в истинския му смисъл. Но върши много по добра работа :)
Тримера за който се спореше е подобен на фурминатора но с ДОПЪЛНИТЕЛНО режещо острие което е подобно на това:
Прикачена снимка

Този фурминатор НЯМА нищо общо със ситните четки или гребени за разресване изброени по долу както някой хора си го представят - които невършат на 10% от това което сваля фурминатора
Прикачена снимка Прикачена снимка Прикачена снимка
да не говорим за евтиното копие от 10лв (на което неможах да намеря снимки което е с пластмасово острие) и подобни... дано е станало достатъчно ясно посредством снимковия материял.

#16 Потребителят е офлайн   Letty Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1243
  • Регистрация: 27-May 08
  • Gender:Female
  • Location:Бяла Слатина -- > Варна

Публикувано: 16 June 2011 - 04:20 PM

Имам същия фурминатор. Честно да си кажа наистина не ми харесва. Че пада много козина, пада, спор няма. Обаче забелязвам, че и реже основния косъм. Ползвам го рядко, особено при обилна смяна на козината. Иначе сме с гребенче и се сресваме без проблем.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

15.03.1997 - 10.12.2011 - R.I.P. Rino! Always in my heart...

#17 Потребителят е офлайн   bushkata Икона

  • No brain - No pain
  • PipPipPip
  • Група: Модератори
  • Мнения: 27930
  • Регистрация: 19-May 05
  • Gender:Not Telling
  • Location:Макондо

Публикувано: 16 June 2011 - 11:44 PM

Показване на мнениетоLetty, в 16 June 2011 - 04:20 PM, написа:

Обаче забелязвам, че и реже основния косъм.

Реже, да, това се опитах да кажа и по-горе.
User's Signature

Качена снимкаКачена снимка
Нали уж някога хората слушали кукувицата, за да разберат колко години ще живеят. Аз по цял ден ги слушам две кукувици от единия орех на другия и обратно, и бая кукания чух, едва ли ще доживея толкова. Но се замислих, че именно хората, които се спират за момент да послушат кукувицата, живеят по-дълго. Защото знам ли, това щастие и спокойствие от ей такива простички неща, сигурно е полезно за здравето.
http://avocett.blogspot.com

#18 Потребителят е офлайн   Anuk Икона

  • северен вятър
  • Икона
  • Покажи галерията
  • Група: Без дом
  • Мнения: 5391
  • Регистрация: 27-December 07
  • Gender:Not Telling
  • Location:София

Публикувано: 17 June 2011 - 09:41 AM

Когато го ползвах за първи - да не кажа и последен път
успях да направя дупка на Анук.
Не до кожа, но стана едно петно дето основния косъм се скъси и то видимо.
Сега го пробвах и на хектор - той е с нормална козина на хъски и за него не става.
Общо взето не го ползвам - така, че не е панацея.
Много по-добра работа ми върши четката с въртящи се зъби
Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 June 2011 - 08:28 AM

Все още няма и следа от поръчката!
Вчера говорих със доставчика и ми казаха че имало вероятност да е задържана на митница? квото и да значи...
Съжелявам че така се получава но независи от мен.

#20 Потребителят е офлайн   gogobyte Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 77
  • Регистрация: 16-May 11
  • Gender:Male
  • Location:Пловдив

Публикувано: 29 June 2011 - 12:51 PM

Всичко българско и родно е толкоз долнопробно...

Отидох днес до пощата да видя какво се случва с пратката. И а познайте... прашасва си. И в същия момент нито помен от известие нит нищо че имам пратка която ме чака там. Пратката е пристигнала на 17.06
Просто нямам думи...

Днес ще ги изпратя на всички.

  • (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни