Dog.bg Форуми : Американско Були

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Американско Були Американското Були - Съвършената Порода !

#21 Потребителят е офлайн   velizaar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 02-September 11

Публикувано: 10 January 2012 - 05:43 PM

Г-н Dimo ,думата "интериор" беше използвана като метафора за поведенческите качества, способности и особености не само на външните (екстериорните),съжалявам че толкова много съм те притеснил и наранил крехката ти душевност с това си изказване,но явно чувствителноста която демонстрираш се разминава до голяма степен с качествата на кучето което се вижда на профила ти....Не виждам защо трябва да определяш някой за тъп само заради това ,че не си разбрал метафора,пример или изказване,това говори по скоро за обратното:)))....но да говорим за кучета по -добре....ако имаш още нещо лично към мен ,моля на ЛС....няма да ти откажа нито отговор ,нито среща за да ми обясниш дали съм тъп или остър.....

#22 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 10 January 2012 - 07:08 PM

Оставям с впечатление, че питбула се счита за съвършеното, непобедимо, 1000% свободно от генетични болести куче, което е с желязна психика и "интериор" на Терминатор 3. По-долу прочетох една нелепост, че питбула имал "поносимост към травми". Алооо, какво значи това, няма куче с поносимост към травми, а просто с по-висок праг на болка. Амстафа и питбула имат общо произход, и то неотдавнашен, и ми е много забавно когато някой ги описва все едно са някакви породи от различни планети едва ли не.

#23 Потребителят е офлайн   velizaar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 02-September 11

Публикувано: 10 January 2012 - 07:30 PM

Да,с правилно впечатление си останала ,че Пит Була е непобедимо куче ,но сравняван с други такива все пак:)))
"Поносимост към травми" означава,че въпреки тежки такива ,кучето продължава да се бие и не се отказва ,за разлика от другите "бойни" кучета(не казвам породи ,защото Пит Була не е официално признат,но това в случая няма значение...това е и друга тема ,която очаквах ,че ще започнем да обсъждаме:)))..)
Поносимост към болка и тежки травми са две много различни неща ...има много кучета с висок праг на поносимост на болка,на само ИСТИНСКИЯ Пит Бул продължава да се бие при тежки травми...
Моля сега фалшивите алтруисти и природолюбители ,които папкат пържоли по празниците(само защото им харесва вкуса на месце) да не ме нападат.В случая обсъждам характеристиките на Пит Була ,а не изказвам мнение ЗА или ПРОТИВ кучешките борби,двубои ,ролки,тестове или както искате ги наречете.
Междо другото има достатъчно класна литература по въпроса издадена в БГ,както и в гугъл,моля някои хора първо да се запознаят и после да започваме коментарите от А и Б за тези породи(съжалявам ако звуча малко или много претенциозно:)..)

#24 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2012 - 11:16 PM

Показване на мнениетоVesela_5, в 10 January 2012 - 07:08 PM, написа:

Оставям с впечатление, че питбула се счита за съвършеното, непобедимо, 1000% свободно от генетични болести куче, което е с желязна психика и "интериор" на Терминатор 3. По-долу прочетох една нелепост, че питбула имал "поносимост към травми". Алооо, какво значи това, няма куче с поносимост към травми, а просто с по-висок праг на болка. Амстафа и питбула имат общо произход, и то неотдавнашен, и ми е много забавно когато някой ги описва все едно са някакви породи от различни планети едва ли не.

Явно искаш съвремения стаф все още да е питбул.Това разбирам аз от твоето писание.Уви,съвремения стаф е порода различна от пита.Екстериорното развъждане па макар и от 80-тина годинки си е казало думата.За съжаление това не е само при стафа уви,при доста породи е на същото ниво ,че и по зле.Жалко за животинките,те и идея си нямат к`ви идиоти са хората.

#25 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 10 January 2012 - 11:28 PM

Показване на мнениетоvelizaar, в 10 January 2012 - 07:03 AM, написа:

Абсолютно вярно,че гореспоменатите наследствени проблеми са наследствени за Ам Стафа,а не за Пит була,който е по скоро интериор(гейм,издръжливост,поносимост на травми и т.н.,),отколкото екстериор както си мислят повечето собственици на такива "пит були" закупени по обяви и непроверени в реална ситуация дали наистина са ПИТ БУЛ.

Каква е точно проверката "в реална ситуация дали наистина са ПИТ БУЛ " ?
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#26 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 10 January 2012 - 11:41 PM

Показване на мнениетоagalina, в 10 January 2012 - 11:28 PM, написа:

Показване на мнениетоvelizaar, в 10 January 2012 - 07:03 AM, написа:

Абсолютно вярно,че гореспоменатите наследствени проблеми са наследствени за Ам Стафа,а не за Пит була,който е по скоро интериор(гейм,издръжливост,поносимост на травми и т.н.,),отколкото екстериор както си мислят повечето собственици на такива "пит були" закупени по обяви и непроверени в реална ситуация дали наистина са ПИТ БУЛ.

Каква е точно проверката "в реална ситуация дали наистина са ПИТ БУЛ " ?

Е ти пък и питаш.Като без да иска го изпусне да се сбие някъде.После що си мислят хората така за любимата ми порода.

#27 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2012 - 12:05 AM

Показване на мнениетоpa4anga, в 10 January 2012 - 09:16 PM, написа:

Явно искаш съвремения стаф все още да е питбул.


Той е. Единствено по-тежката му конструкция не му позволява да притежава издържливостта на питбула. Има много спортове, в които участват питбули и които ме вдъхновяват - аджилити, уейтпулинг, дълъг скок, висок скок, дълъг скок във вода..
И другото, което твърдя е, че съвременния питбул, който не се развъжда по схемата "за битки" също е едно перфектно социализирано куче, което не изпитва агресия към себеподобни.

Цитат

но само ИСТИНСКИЯ Пит Бул продължава да се бие при тежки травми


Сори, ама ти как ще разбереш дали един питбул е ИСТИНСКИ? Като го пуснеш да си бие и да продължи след като получи тежки травми ли? Ебаси мисленето. Има достатъчно други спортни мероприятия, в които може да се тества психиката и издържливостта. Плюс това за да участва което и да е куче в такива мероприятия, трябва да е подготвено добре, за да се предотвратят травми, да се храни максимално качествено и дори да се дават специални добавки за поддържане на ставите и сухожилията.

Я да пусна линк на един кенел за питбули, на който съм фенка, но повярвайте тези кучета от десетилетия не са помирисвали боеве и тем подобни долни дейности, които да "доказват" че питбула аджеба е истински питбул. Има само един фактор, който доказва принадлежността на едно куче към дадена порода и това е родословният документ. - http://www.caragankennel.com/

#28 Потребителят е офлайн   pa4anga Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 328
  • Регистрация: 02-January 10
  • Gender:Male

Публикувано: 11 January 2012 - 12:13 AM

Мила моя,каза вица на деня.Съвремения стаф не е питбул уви-съжалявам но това е факт и разликата не е само костната система.Излагаш се!

#29 Потребителят е офлайн   velizaar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 02-September 11

Публикувано: 11 January 2012 - 08:21 AM

Пит Була и Ам стафа имат и много прилики и много разлики....
Първо приликите:
-и двете са кучета
-много често ,но не винаги изглеждат идентично
...и приликите свършват до тук..........:):):) (неточен цитат от книгата "Пит бул-книга за бойния булдог)
Разликите:
-дълбок гейм(разбирай борбеност понякога над 2 часа)
-в състояние да продължи боя при тежки травми(фрактури,разкъсваня и т.н.),които все още са съвместими с живота,дори и до настъпването на летален изход(пак неточен цитат,а не мое теоритично просветление)
Да, ам стафа е прекрасно куче казвам го от опит(клубен шампион съм за 2006 год. с Temida of Angel Staff),може да участва в много състезания и да побеждава,но наистина му липсва дълбокия гейм присъщ за истинския Пит.Има огромна разлика между професионален бой,вдигане на тежести или бягане,никой не може да бъде убеден Майк Тайсън колко добър професиналист в бокса е ,ако го караха да тича или да вдига тежести:)))))Има различни тестове за това дали притежаваме истински Пит Бул (не травматични за кучето,иначе естествено се губи смисъла от такива),които са обсъдени и предложени в проф. издания за това куче като-"Пит Бул-книга з Бойния булдог","Пит Бул","Пит Бул-кучето което говори с боговете" и т.н.(последната е неиздавана в БГ,но може да се намери при желание).
Pachanga,въобще не мисля ,че да изпускаш боен Пит да се сбие пред блока с друго куче доказва нещо ,освен огромната простотия и "селска чест" на собственика му,(надявам се че това ти изказване е опит за шега),много кучета лесно могат да бъдат направени агресивни,но това е различно от ЕФЕКТИВНИ.....
Agalina,за съжаление или не (зависи от моралните възгледи на човек),един Пит дали е истински такъв ,може да бъде разбрано само във тест включващ единоборство(състеание,ролка и т.н.),разбира се ,направен професионално и максимално безопасно за двете кучета,няма как да разбереш кой е по добър ако няма състезание(при бойците -бойни спортове,при футболистите-футбол,щангистите-вдигане на тежести и т.н.)...същото е и при кучетата....затова през годините Пит Була се е запазил като най -доброто бойно куче,защото са се кръстосвали най -добрия с най -добрата от ринга(не изолжбения),като в случая говорим за ПРОФЕСИОНАЛНО развъждане...
За хора с по високи морални възгледи (но много от тях фалшиви или неозъзнато фалшви защото: консумираме месо заради това че ни харесва вкуса му,отглеждаме ЛОВНИ кучета и ходим на лов като убиваме диви животни с автоматично оръжие или с нашите гончета в съотнощение 10 към 1в полза на кучетата ни,или храним нашите домашни любимци с храна за която е използвано месо и са убивани други животни заради нашето хоби и любов към кучетата и т. н.,т.н.) от и с предпочитания за по масивни кучета има породи като Ам стаф,Стаф бул и т.н
Пак поврарям,не изказвам мнение ЗА или ПРОТИВ кучешките борби,обсъждаме породата...силно се надявам разговора да не завие рязко към морал и обвинения ,ами да се придържаме към споделяне на мнения и опит за любимите ни кучета било то Ам Стаф,Пит бул,Ам були и т.н. ...................поздрави

Мод: След това мнение, velizaar е с бан за пропагандиране на насилие и бой с кучета!


#30 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2012 - 02:25 PM

Ааа, ти ли си този Велизар, който гледаше Темида на терасата и като реши да я връщаш на Антоанета, й поиска 2500евро за това, че си я гледал няколко години. И после си взе стафбул от Тихомир. И това ли кученце ще захвърлиш като ти омръзне? Сега виждам възхваляваш гейма на питбулите, избра ли си най-накрая перфектната порода? Благодаря, че ми сподели кой си, не ме интересува мнението ти и думите ти, защото с действията си си показал друго.

#31 Потребителят е офлайн   LilTed Икона

  • Играчът е мъж, макар да е малко момиче...
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1534
  • Регистрация: 28-August 08
  • Gender:Female
  • Location:Пловдив

Публикувано: 11 January 2012 - 02:47 PM

Извинявам се,че се намесвам в тема,въпреки че обещах да не отговарям на хора,на които явно по човешки не може да се обясни,че е най - добре да всеки да си гледа в неговия си двор.Това не е темата за и против питбула и кой е по-по-най от АСТ и АПБТ,нали?
Има си място за такива спорове - има специална тема в подфорума на стаффа.
Все пак тук е място да се плюе тази анаболизирана и агонизираща американска съседска мастия и за убеждаване в това,че тези,които ги харесваме,сме някакви абсолютни тъпанари.

Приятен ден и пак моля да ме извините! :smile:
User's Signature

В памет на убитото момче Ангел от с. Катуница
Обявяваме Траур !!! НИЩО НЕ Е ЗАБРАВЕНО, НИЩО НЕ Е ПРОСТЕНО!!! ........... Почивай в мир!


"Модераторите са готини пичове" Lauta

#32 Потребителят е офлайн   velizaar Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 21
  • Регистрация: 02-September 11

Публикувано: 11 January 2012 - 04:36 PM

Скъпа Vesela 5или 6,как може куче което е "гледано на терасата" да стане клубен шампион?!?!?!?Но,моля ако се интересуваш от моя морал и лични съображения относно кучетата ми моля, бих ти обяснил,но само на ЛС за да не занимаваме хората тук......А ти явно си доста зомбирана от някои хора с абсолютно грешна информация,но нейсе....не си първата такава след общуване с въпросните хора.....Та даP.s си говорим за бойни породи......:))))
P.S.Впрочен драга Весела на снимките изглеждаш добре,ако още проявяваш нездрав интерес към личната ми особа ,мисля че можем да го уредим...:):):)

#33 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 11 January 2012 - 11:27 PM

Голям цирк е станал в таз тема! :) :) :)

И що сте баннали човека сега, щото бил постнал
неща от книга написана от чужд автор, преведена и
издадена в България преди доста време? Вельо, твърде
отдавна спрях да чета, пиша и качвам снимки в тез теми.
Тука просто влизат хора от тия дето са като коне с капаци.
Такива които винаги казват на черното - бяло, само и само да
показват че са против насилието, че пита и стафа не са еднакви
на кръв и твърде различни като възможности и издражливост. Никой
ли вече не разбра че питбула не се бие със братята си защото го кара
собственика му, защото някой го друса или защото специалната тренировка
го кара да яде себеподобните си на ринга? Много често и това нещо е
описано във литературата за питбула в кучилата се раждат кученца,
които никога през живота си нямат желание да се бият. Наричат
се хладни кучета и е краино наивно да се твърди че са били
убивани от развъдчика си. Има много неистини свързани с
питбулите, пит "спорта", развъждането, гледането и
тренирането им. Това вашето е чесане на езици!

Край на писането ми тук, поне за година...
:re_037:
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#34 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2012 - 11:39 PM

Показване на мнениетоTORMENTOR, в 11 January 2012 - 09:27 PM, написа:

Голям цирк е станал в таз тема! :) :) :)

И що сте баннали човека сега, щото бил постнал
неща от книга написана от чужд автор, преведена и
издадена в България преди доста време?

Вероятно е баннат заради това, което НЕ Е цитат, а негово си мнение :.
"....за съжаление или не (зависи от моралните възгледи на човек),един Пит дали е истински такъв ,може да бъде разбрано само във тест включващ единоборство(състеание,ролка и т.н.)",
"....затова през годините Пит Була се е запазил като най -доброто бойно куче,защото са се кръстосвали най -добрия с най -добрата от ринга(не изолжбения),като в случая говорим за ПРОФЕСИОНАЛНО развъждане.."

п.п.Но си адвокат ти , защитата ти е уникална - като онова ,дето гейм- тестваните ти питове хелбой от изтрития ти сайт били всъщност тествани за ...птичари :))))

.
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#35 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 11 January 2012 - 11:44 PM

Показване на мнениетоTORMENTOR, в 11 January 2012 - 09:27 PM, написа:

Голям цирк е станал в таз тема! :) :) :)

Никой
ли вече не разбра че питбула не се бие със братята си защото го кара
собственика му, защото някой го друса или защото специалната тренировка
го кара да яде себеподобните си на ринга? Много често и това нещо е
описано във литературата за питбула в кучилата се раждат кученца,
които никога през живота си нямат желание да се бият. Наричат
се хладни кучета и е краино наивно да се твърди че са били
убивани от развъдчика си. Има много неистини свързани с
питбулите, пит "спорта", развъждането, гледането и
тренирането им. Това вашето е чесане на езици!



Видно ти си навътре в "спорта". Нищо ново де..
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#36 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 11 January 2012 - 11:46 PM

Книгата за бойния булдог я имам и най-полезна е частта, в която се описва храненето и необходимите протеини, мазнини, витамини, минерали и т.н. на кг телесно тегло. Дотук добре, но ще споделя нещо: Имам женско стафче в Пловдив. Гледа го едно много свястно семейство, най-малкото дете в семейството е на 12 години. Преди няколко дни големия му брат се е засякъл с негов съученик, 12 годишен келеш, който като е видял кучето е казал: "Я, аз имам същото, дай да ги пуснем да се сбият!"
Воала!

Нека не забравяме, че този форум е много посещаван и тук четат много деца и неориентирани индивиди, които биха приели неправилно обясненията на Велизар за дълбок гейм, борбеност и тежки травми. Дръжте си ги за вас тия информации и не ги изкарвайте на показ моля.

Тихомире, надявам се твоето кученце да е в добри ръце, защото не бях чула добри отзиви за състоянието на Темида.

В раздела Без дом има няколко "хладни кучета", които имат нужда от осиновяване, след като са били употребени най-долно за кучешки битки и след това захвърлени..

#37 Потребителят е офлайн   agalina Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 6537
  • Регистрация: 22-October 05
  • Gender:Female

Публикувано: 12 January 2012 - 12:33 AM

не знам що мажеш - деца четяли, книгата , дрън дрън , просто тук си праскат постове "спортисчета" - сбъркана работа отвсякъде! А и с някои от тях - изявени "тестващи"- видно сте си близки - не че съм учудена..
И не ги препращай към Без дом , ако може ..мерси
User's Signature

PUNISH THE DEED , NOT THE BREED !

#38 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2012 - 01:47 AM

Не можах за 5 години да видя един твой пост, от който да не струи негативизъм и сарказъм. Не само в този форум.

#39 Потребителят е офлайн   TORMENTOR Икона

  • First Duke of Tormentor
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5557
  • Регистрация: 21-October 05
  • Gender:Male
  • Location:Силистра

Публикувано: 12 January 2012 - 02:33 AM

Показване на мнениетоVesela_5, в 11 January 2012 - 11:46 PM, написа:

.....

Тихомире, надявам се твоето кученце да е в добри ръце, защото не бях чула добри отзиви за състоянието на Темида.

В раздела Без дом има няколко "хладни кучета", които имат нужда от осиновяване, след като са били употребени най-долно за кучешки битки и след това захвърлени..

Не поддържай версии на ония дето уж ненавиждаш заради развъждането и отношениета им
към собствените им стафове. В момента се показваш като някой махленска клюкарка, някой
чул че еди си кой не си гледал кучетои такива. Аз лично съм виждал Темида на няколко
изложби в супер кондиция и то довеждана от Велизар, включително и в Загреб беше в
топ кондиция. Кученцето което има от мен, също е в перфектно състояние и недей
така гадно да го нападаш, без да си свидетел на казаното от тебе. По същата
логика и за теб оня чичканеца писа гадни квалификации. Нали си говорихме
веч, стига слуша престарели и изкофели тикви - в тях няма нищичко! :)

А пък за хладните кучета няма какво да си говорим, просто вие
не знаете какво е изтинско хладно куче, защото то се преценява
не много лесно. Но, просто няма смисъл да си пишем неща които
такива като другата престаряла и изкуфяла тиква, веднага
хваща за доказателства и започва да сочи с пръст...
User's Signature

"TORMENTOR" Kennel . 7500 Silistra (BULGARIA) . +359.887.798.427

Качена снимка

#40 Потребителят е офлайн   Vesela_5 Икона

  • Afrodita of Angel's staff
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2664
  • Регистрация: 28-April 07
  • Gender:Female
  • Location:Бургас
  • Interests:American Staffordshire Terrier
  • Skype:

Публикувано: 12 January 2012 - 01:22 PM

Това е информация, която съм получила преди 3 години. Аз никой не ненавиждам, Тихомире, просто констатирам ситуации, Темида беше върната поради невъзможност или нежелание за отглеждане и за да бъде върната беше поискана доста тлъста сума. Която, ако не бъде заплатена цитирам "щял да я остави да изгние на терасата."
Кучката може да е била в топ кондиция за тази изложба в Загреб, но доколкото си спомням, е била доста агресивна и са брали ядове с нея. :) Това са неща, случили се преди години, а както знаеш миналото не може да се промени. Да му е живо и здраво стафбулчето и да го гледа добре.

  • (3 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни