Dog.bg Форуми : Зоо-борса "АНИМАЛ"

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Зоо-борса "АНИМАЛ"

#1 Потребителят е офлайн   Lemmy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-May 11

Публикувано: 31 May 2011 - 08:38 PM

Здравейте мили хора, пиша ви с огромното желание дави предупредя, ако сте решили да си взимате куче не правете грешката, която аз направих да си вземете куче от развъдник "АНИМАЛ". През април (рази година) реших да си взема бордър коли от този развъдник. След многократни разговори с шефа на развъдника(чието име не знам дали мога да спомена) имного мейли, които получих със снимки, някои от които после разбрах свалени от нета, кучето дойде на 6.о5.2011г. Беше ми докарано с рейс на Централна гара - София, след като преди това многократно ми беше обещано да го доставят до адреса ми, "защото този развъдник зареждал 60 магазина в София". Пристигна в багажника на автобуса, без кашон след близо 7 часов път. Още вечерта започна да дриска кръв. Ясно ми беше, че е парвовироза. От 7 май до преди една седмица се лекувахме от този ужасен вирус, пребори го, за парите по лечението няма да говоря. От развъдника ми казаха,че са му правени първите ваксини и,че е обезпаразитено и ще дойде с паспорт, дойде с паспорт, в който не пишеше нищо, а в него имаше едно листче с написани ваксини. На 8 май му дадохме противобезпаразитяващо и резълтат: 2 топки, като за плетене глисти. Веднага звънах на развъдника, те ми казага" кучето беше добре вие сте го разболяли. От днес кучето е на нови антибиотици, в резултат на парвото червата му са овредени. Само на 2 мсеца моя Леми пребори парвото, но дали ще пребири и този проблем? Незнам. Искам само да и предупредя за този развъдник или както там се нарича, защото за мен не е такъв...

#2 Потребителят е офлайн   georgia Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 111
  • Регистрация: 11-June 10

Публикувано: 31 May 2011 - 09:05 PM

Много ясно, че не е развъдник! Един истински развъдник не развъжда 20 породи, а това, на което вие сте попаднали, е борса! Стискам палци кученцето да се оправи.
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   arina Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 474
  • Регистрация: 11-December 09
  • Gender:Female

Публикувано: 31 May 2011 - 09:27 PM

Никой истински развъдник няма да "зарежда 60 магазина в София". Трябвало е още тогава да го разберете това. Дано кученцето се оправи и е без последствия.

#4 Потребителят е офлайн   Chiita Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2796
  • Регистрация: 01-February 06
  • Gender:Female
  • Location:третия етаж...

Публикувано: 01 June 2011 - 11:07 AM

Една и съща история се повтаря ,независимо от породата!Няма такъв Развъдник! ТУК
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   Lemmy Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 2
  • Регистрация: 31-May 11

Публикувано: 01 June 2011 - 08:41 PM

Късно го разбрах, мерси за пожеланията за кучето, но за жялост то се влошава все повече и повече....

#6 Потребителят е офлайн   evelina_pom Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 275
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female

Публикувано: 04 June 2011 - 08:37 AM

Стискаме палци кученцето Ви да се оправи. За жалост по много неприятен начин разбрахте грешката си :dh_188:

#7 Потребителят е офлайн   батко Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 36
  • Регистрация: 24-August 11
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 26 August 2011 - 01:05 PM

Приателю на твое място бих посетил лично този развъдник "анимал"и бих набил канчето на този който е продал кученцето.

#8 Потребителят е офлайн   rulemaker Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 27 August 2011 - 05:49 PM

Не че като си купи от реномиран развъдник има гаранция, че ще има по-добро и по-здраво кученце. Май забравихте тая тема http://forum.dog.bg/...D%D0%B8-%D1%82/

#9 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 27 August 2011 - 06:08 PM

в тази тема ставаше въпрос за съвсем друго... при появил се "проблем" и адекватна реакция от страна на развъдника да поеме отговорност новият собственик имаше нереални претенции. и освен това в последствие се оказа, че наистина проблем НЕ Е имало и кучето си е съвсем наред. и все пак това са живи същества, не е мобилен телефон... боледуват, понякога дори при най добри грижи и при най-добро желание от страна на развъдчика да избегне всички генетични заболявания.

#10 Потребителят е офлайн   йорки-арчи Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 1
  • Регистрация: 15-March 11

Публикувано: 27 August 2011 - 07:02 PM

Показване на мнениетоLemmy, в 31 May 2011 - 08:38 PM, написа:

Здравейте мили хора, пиша ви с огромното желание дави предупредя, ако сте решили да си взимате куче не правете грешката, която аз направих да си вземете куче от развъдник "АНИМАЛ". През април (рази година) реших да си взема бордър коли от този развъдник. След многократни разговори с шефа на развъдника(чието име не знам дали мога да спомена) имного мейли, които получих със снимки, някои от които после разбрах свалени от нета, кучето дойде на 6.о5.2011г. Беше ми докарано с рейс на Централна гара - София, след като преди това многократно ми беше обещано да го доставят до адреса ми, "защото този развъдник зареждал 60 магазина в София". Пристигна в багажника на автобуса, без кашон след близо 7 часов път. Още вечерта започна да дриска кръв. Ясно ми беше, че е парвовироза. От 7 май до преди една седмица се лекувахме от този ужасен вирус, пребори го, за парите по лечението няма да говоря. От развъдника ми казаха,че са му правени първите ваксини и,че е обезпаразитено и ще дойде с паспорт, дойде с паспорт, в който не пишеше нищо, а в него имаше едно листче с написани ваксини. На 8 май му дадохме противобезпаразитяващо и резълтат: 2 топки, като за плетене глисти. Веднага звънах на развъдника, те ми казага" кучето беше добре вие сте го разболяли. От днес кучето е на нови антибиотици, в резултат на парвото червата му са овредени. Само на 2 мсеца моя Леми пребори парвото, но дали ще пребири и този проблем? Незнам. Искам само да и предупредя за този развъдник или както там се нарича, защото за мен не е такъв...


Здравейте
Искам да се присъединя към мнението на Lemmy и да ви разкажа и моята история, относно "развъдник" Анимал. Иначе имат прекрасен сайт - www.animalbg.com.
За огромно съжаление кученцето ми (йоркширки териер) почина на 02.05.2011 при нещастен инцидент едва на 3 месеца и половина, а го бяхме взели на 36 дни. Всеки минал това изпитание може да разбере как се чувствахме. Всички ужасно много бързахме да си вземе ново кученце - същото, за да замести липсата на първото. И така на 04.06.2011 намерих този "чудесен" сайт и един отзивчив варненлия (аз живея на 300 км. от Варна) каза, че тъкмо тия дни по Гергьовден ще ходи до Чехия или Словакия и ще ми донесе оттам. Бяхме във възторг от чутото и от късмета, който имахме. Изпратих хора да го капарират, като капарирахме кученце до 3 месеца, йоркширски териер, мъжко с първа ваксина. Уговорката беше за неделя или понеделник. Пуснах отпуска и отпътувахме с трепет към Варна. В понеделник бяхме в зоомагазина (ако може да се нарече така), посрещна ни мъж (с не български произход) и каза, че кучето си почива от пътя в развъдника и да го вземем на следващия ден. Тъй като нямахме търпение попитахме дали може да отидем до развъдника. Е, да, ама не. Той бил на 60-80 км. от Варна, в някакво село, пък нашия човек бил изморен от пътя и не можело. Зароди се леко съмнение, че няма такъв развъдник, а че продавача въобще не е пътувал зад граница, но ... надеждата умира последна. Във вторник сутринта господина се обажда, че ветеринаря в момента му слага последната трета ваксина и го преглежда и да отидем да го вземем по обяд. И така пак сме пред зоомагазина ... и от един мизерен багажник на една трошка се показва една нещастна душица (примряла от страх), наподобяваща йоркширски териер, на незнайна възраст. След няколко грешни паспорта, които изрови от някъде (то все бяха с някакви дати на ваксини и на раждане от преди година, на женски кученца и безрой други несъответствия) ни каза, че май паспорта го няма. Естествено, колкото и да ни беше мъчно, се отказахме от кученцето, като попитахме за капарото, което сме дали, а не сме получили това което искаме. Е, естествено това ни беше отказано. През цялото време докато бяхме там се обаждаха хора по телефона и се оплакваха от здравето на някое и друго животинче, но явно това вече не беше негова грижа. Та, може и вие да сте се обаждали точно тогава....
Всеки има избор, но това е моята история.
Сега си имам чудесно йорки, което всички обожаваме в къщи.

#11 Потребителят е офлайн   rulemaker Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 28 August 2011 - 11:01 AM

Показване на мнениетоmanus, в 27 August 2011 - 06:08 PM, написа:

в тази тема ставаше въпрос за съвсем друго... при появил се "проблем" и адекватна реакция от страна на развъдника да поеме отговорност новият собственик имаше нереални претенции. и освен това в последствие се оказа, че наистина проблем НЕ Е имало и кучето си е съвсем наред. и все пак това са живи същества, не е мобилен телефон... боледуват, понякога дори при най добри грижи и при най-добро желание от страна на развъдчика да избегне всички генетични заболявания.

Значи това че костта над китката е несъразмерно голяма е нищо. Ясно тогава ;)

#12 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 28 August 2011 - 07:30 PM

ми всъщност се оказа че не е несъразмерно голяма, в периода на растеж от недостиг на калции временно кучето е имало проблем, който напълно е отшумял. това е всичко.

#13 Потребителят е офлайн   rulemaker Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 15
  • Регистрация: 14-August 11
  • Gender:Male

Публикувано: 29 August 2011 - 09:27 PM

Защо говориш глупости бе човек, този дефект остава ЗАВИНАГИ ! Мислиш ли че има толкова наивни хора, които ще ти повярват, че се е оправила лапата?

#14 Потребителят е офлайн   manus Икона

  • Claymore
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1299
  • Регистрация: 28-February 05
  • Gender:Male
  • Location:София, България

Публикувано: 31 August 2011 - 08:46 AM

като говорим за ГЛУПОСТИ да те питам ти прегледа ли кучето? доктор ли си? знаеш ли какъв дефект е имало или си си направил мнение вече? защото аз ти казвам какво се случи в онази тема в ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ и какво се оказа накрая. стопаните са били притеснени, някой доктор е поставил прибързано по-тежка диагноза, но в крайна сметка кучето се оправи напълно и всички са щастливи.

#15 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 01 September 2011 - 10:41 AM

Нека модератор смени името на темата от развъдник на борса или нещо подобно ....просто името развъдник небива да се осира с такива хора.
User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#16 Потребителят е офлайн   desi79 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1592
  • Регистрация: 09-September 09
  • Gender:Female
  • Location:Испания

Публикувано: 02 September 2011 - 12:14 AM

Снимките в този сайт са крадени.
На една от публикуваните там снимки е куче от развъдник за Кане Корсо Caelus Antiquum
След намеса,снимката към днешна дата е сменена с друга,евентуално също крадена от някъде.
Обсъждано е тук http://forum.dog.bg/...F/page__st__100
User's Signature


Никой не може да те накара да се чувстваш посредствен без твоето съгласие.
Елинор Рузвелт

#17 Потребителят е офлайн   North face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 4588
  • Регистрация: 05-August 04
  • Gender:Female
  • Location:Bulgaria,Sofia
  • Interests:siberian husky, akita,amerikan akita pomeran, grooming and handling.

Публикувано: 02 September 2011 - 01:00 PM

А породите как си ги кръщават,да плаче ли човек или да се смее....:ab_041:

Далматинец (Индийско Далматинско гонче)хахаха


Померан (Померанско Немско Модно куче) - дабъл хахахаха


User's Signature

Golden Nicol siberan huskies
Качена снимка

Сибирско хъски - истината е повече от две сини очи

#18 Потребителят е офлайн   kootko Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 384
  • Регистрация: 07-January 08
  • Gender:Female
  • Location:София
  • Interests:Развъдник ДемиДиор - померан и малък шпиц

Публикувано: 02 September 2011 - 01:57 PM

:ud_009: :ud_009: :ud_009: :ud_009: е това е просто абсурдно............ не знам какво да кажа.......... :rd_139:
вчера ме питаха дали се продават в България "ПУМЕРАНБОО".......... :mg_062: - Миии Не знам............ СИГУРНО И ТОВА Е НЕЩО МОДЕРНО....... знае ли човек
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   PetkovL Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 33
  • Регистрация: 07-December 11
  • Gender:Male

Публикувано: 07 December 2011 - 11:46 AM

Здравейте,
заглавието на темата ми хареса. Искам да споделя и моя горчив опит с борсите за кучета. Не се учудвайте, че тази борса е www.animal-bg.com и собственикът се казва Веско, който в магазина за кучета освен, че е адски мръсно, се продават автомобилни аксесоари и всякакви щуротии. Та аз реших да подаря кученце, порода "чихуахуа" и попаднах съвсем случайно на този търгаш, който ми обеща кученце от развъдник, което да ми даде след 55-тия ден от раждането ( падаше се около началото на август 2011 год.). Кучето трябваше да бъде обезпаразитено, с поставени две ваксини и микрочип на цената от 550 лв. Стори ми се изгодно, защото ми беше близо - гр. Варна, а в околността нямаше развъдници или обяви за кучета. Бях убеден, че купувам куче от развъдник и според мен си струваше чакането. Взех го на 02.08.2011 год. забележете - от "развъдника", който няма нищо общо със село Ягнило, а кученцата бяха донесени на магистралата след Аспаруховия мост в един кашон.
Та един месец кучето беше опсипвано с всички грижи - докато в един момент то просто припадна и не знаехме какво да правим. Обиколих всички клиники във Варна - денонощни, защото кученцето беше пред умиране. За съжаление само му поставяха системи и не можеха да поставят диагноза. Звънях няколко пъти на въпросния измамник и той ме насочи към "неговия" втеринарен лекар д-р Манолов. За щастие докторът се оказа наистина голям професионалист и откри генетичен проблем в кучето, не можеше да се изпишква, наложи се операция и престояване в клиниката. За щастие всичко се оправи, сега кучето не се изпишква както трябва, но си го обичаме и правим всичко за него. Установихме, че кучето няма нищо общо и с чихухуа, а се оказа че е мини-пинчер. Като говорих с въпросния борсаджия каза, че ако умряло щял да ми продаде куче с намаление. Както и да е, кучето ми е живо и здраво, щастливо, но споделям своето мнение да предпазя хората от ужаса, който изживях.
От тук нататък предприемам действия срещу този измамник и ще сезирам всички възможни институции (НАП, Комисия за защита на потребителите и РИОКОЗ) докато не му затворим фермата за кучета. Надявам се много хора да се присъединят към мен
Надявам се кучетата да ви са здрави!
Успехи!
Лъчезар Петков
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

#20 Потребителят е офлайн   ShiBumi_GirL Икона

  • Dog Lover
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 9508
  • Регистрация: 21-January 08
  • Gender:Not Telling
  • Interests:Dogs,Schutzhund,BH, IPO

Публикувано: 07 December 2011 - 05:46 PM

Ами просто сте искали да минете тънко.ВъвВарна ИМА ЛЕГИТИМЕН РАЗВЪДНИК за чихуахуа!!!
Просто е трябвало да се поинтересувате повече преди да купите куче,което ще е с вас 10-15 ,а може и повече години.Винаги ми е интересно как хората намират този сайт да се оплачат след като вече са купили куче,а не преди да го купят?
User's Signature

Dog Lover
The Ultimate Breed-German Shepherd Dog!!!
Качена снимка
[url=http://www.minidog.info]Качена снимка

  • (4 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни