Dog.bg Форуми : Овчарските кучета на Балканите

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
  • (232 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

Овчарските кучета на Балканите

#41 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 05 January 2007 - 05:55 PM

Никой от вас не казва точната истина и мисля ,че няма ,защо да я повтаряме.Този диспут го има и обяснението също по напред в темата и който иска, да го намери и прочете.Какво се въртиме в кръг ,като грамофонна плоча.А само ДОГ ще го попитам да ми каже коя е тази овчарка дето е запазена от вековете и е призната след това за порода.??Само една посочи!
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#42 Потребителят е офлайн   HAN Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1064
  • Регистрация: 08-June 05

Публикувано: 05 January 2007 - 06:09 PM

Ееех г-н Съдия, пак разсмивате аудиторията! l) l) l)

#43 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 05 January 2007 - 06:19 PM

А ,HAN смешника се появи,какво го вълнува клоуна!?? l) bash
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#44 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 05 January 2007 - 06:44 PM

Хммм, интересна дискусия....
А какво разбирате под "еднотипни"?

#45 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2007 - 06:59 PM

Някои породи нямат тип както примерно при нюфа са американски и канадски,отговарят на стандарта който е един,но имат лека разлика в структората на косъма и дължината на муцуната.Нямат ли няколко типа и отговарят ли на стандарта са еднотипни(поне аз за това използвам тази дума).
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#46 Потребителят е офлайн   Face Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2238
  • Регистрация: 13-July 04
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2007 - 07:04 PM

OFF TOPIC!!!
Tая тема пак тръгва в яка посока - BIG BROTHER III, форумен вариант l) l)

#47 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 05 January 2007 - 07:27 PM

Цитат

А само ДОГ ще го попитам да ми каже коя е тази овчарка дето е запазена от вековете и е призната след това за порода.??Само една посочи!

Laikata,
не съм ДОГ, но се сещам за поне една такава порода wink

(изборът не е случаен, пример за това как се утвърждава порода - от работно фермерско псе до право на СС на Cruft's и признаване от FCI)

Тази:

Прикачени файлове



#48 Потребителят е офлайн   Huskypower Икона

  • Rebel At Heart!
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5075
  • Регистрация: 29-March 05
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Публикувано: 05 January 2007 - 07:41 PM

bonboni, породите имат вътрепородни типове. Те се получават предимно от различните линии, които са участвали при създаването на дадена порода. Тълкуванието и параметрите на стандартите позволяват това да става без проблем. Това, че отговарят на едно описание и имат общ вид, не означава, че вътре в породата не могат да са различни като тип.
User's Signature

HUSKYPOWER - THE POWER WITHIN!
JulyVell Siberians

For the world I'm just a person, for my dogs I'm just the world!

Качена снимка

#49 Потребителят е офлайн   sheltie Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1792
  • Регистрация: 31-August 04
  • Location:BG

Публикувано: 05 January 2007 - 08:29 PM

Цитат

Цитат

А само ДОГ ще го попитам да ми каже коя е тази овчарка дето е запазена от вековете и е призната след това за порода.??Само една посочи!

Laikata,
не съм ДОГ, но се сещам за поне една такава порода wink

(изборът не е случаен, пример за това как се утвърждава порода - от работно фермерско псе до право на СС на Cruft's и признаване от FCI)

Тази:

Само че основно бъркаш това , че едно фермерско куче е способно да получи СС на Крафтс!!!От сума ти години НЯМА такъв случай.
А колкото до полагането на работен изпит на изложбените бордъри - няма как , все пак са основно работни. А да те попитам след като си наясно с тази порода - по какво се различават изложбените от работните бордъри още докато са бебета?
Ако не можеш да ми отговориш , значи още има какво да учиш!
User's Signature

ИЗКЛЮЧИТЕЛЕН ПРЕДСТАВИТЕЛ И ВНОСИТЕЛ НА КУЧЕШКИ И КОТЕШКИ ХРАНИ  BOSCH ОТ ГЕРМАНИЯ[br][br]ARMONIA DI COLORI- БАЛКАНСКИЯ РАЗВЪДНИК ЗА ШЕЛТИ И КОЛИ!!!

#50 Потребителят е офлайн   bonboni Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 5760
  • Регистрация: 19-June 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 05 January 2007 - 08:39 PM

Цитат

bonboni, породите имат вътрепородни типове. Те се получават предимно от различните линии, които са участвали при създаването на дадена порода. Тълкуванието и параметрите на стандартите позволяват това да става без проблем. Това, че отговарят на едно описание и имат общ вид, не означава, че вътре в породата не могат да са различни като тип.

аз мисля,че написах за какво използвам тази дума като общо.
User's Signature

"Някои хора са като 1 стотинка - двулицеви и не струват нищо!! "

Качена снимка MASTERPIECE OF BALKAN-NEWFOUNDLAND KENNELКачена снимка

#51 Потребителят е офлайн   michael Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 311
  • Регистрация: 07-February 05

Публикувано: 05 January 2007 - 09:15 PM

[quote] [(изборът не е случаен, пример за това как се утвърждава порода - ОТ работно фермерско псе ДО право на СС на Cruft's и признаване от FCI)

Тази: [/QUOTE]
Само че основно бъркаш това , че едно фермерско куче е способно да получи СС на Крафтс!!!От сума ти години НЯМА такъв случай.
А колкото до полагането на работен изпит на изложбените бордъри - няма как , все пак са основно работни. [/quote]
sheltie,
а къде в написаното от мен е упоменато, че СС на Cruft's е печелен от "фермерско" куче bl)

примерът беше за "овчарка дето е запазена от вековете и е призната след това за порода". Ако искаш да кажеш, че породата се развива в определена насока - в случая подобряване и уеднаквяване на екстериорните признаци - да, така е. Такова развитие търпи всяка една порода. В конкретния случай радостното е, че развъдчиците се стремят породата да не загуби и характерните си работни качества. 1super

#52 Потребителят е офлайн   DessyD Икона

  • Advanced Member
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 4080
  • Регистрация: 25-February 06
  • Gender:Male
  • Location:PLOVDIV, BG

Публикувано: 06 January 2007 - 12:36 AM

Поправете ме ако греша, но нали целта на една селекция при кучетата е максимално успешно съчетание между работни качества и екстериор (там където е възможно, защото за декоративните породи не знам как би могло да се получи). Мисля, че проявените работни качества винаги се толерират. А полагането на работен изпит или въвеждането на работен клас доколкото ми е известно зависи от съответните сдружения (клубове, федерации). Колкото до спечелването на титли и победи, знаете, че нещата са доста субективни, все пак се оценяват от хора. Но пък и не всички породи могат да изглеждат толкова впечатляващо, независимо от популярността им или от проявените работни характеристики. На последното световно в Полша бях много приятно изненадана от класирането на първо място на това перфектно брако италиано. За мен обяснението е, че този път съдиите са били фенове на ловните породи, иначе самата порода не е толкова атрактивна като екстериорни данни, нищо че има много добри работни качества. От време на време "някой се сеща" и за такива породи, спомнете си миналогодишния победител на Cruft's - австралийската овчарка.
User's Signature

Това, което ни тревожи не е това, което НЕ ЗНАЕМ, а това, което ЗНАЕМ, ЧЕ НЕ Е ВЯРНО.
"Животът е трагедия за този, който чувства и комедия за този, който мисли" Фрасоа дьо Ларошфуко
"Можеш да победиш другите със собствените си доводи. Но да ги убедиш можеш само с техните."
Жозеф Жобер, "Мисли, максими и есета"
God says: Animals are my quite beings. Now they remain silent to cruelty but the day of reckoning they will talk!.." Mevlana Celaleddin Rumi

#53 Потребителят е офлайн   Laikata Икона

  • MOD
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1629
  • Регистрация: 24-October 06
  • Gender:Male

Публикувано: 06 January 2007 - 01:46 PM

Michael,мисля че с отговора ти към bonboni и показаната снимка ,сам си отговаряш и си противоречиш.Не мисля ,че има нужда да споря,явно не си добре осведомен за породата ,която ни показваш,там баш са еднотипни кучетата и ти сам отговори ,как се прави това. victoryVVV
User's Signature

ХУКНАЛ ДЖОНИ НАШ ДА ПИТА,КАК ДА СВИКНЕ СЪС ТРУДА,
НО СЕ СПЪНАЛ И ПОЛИТНАЛ,ЗЪРНАЛ МРАВКАТА В ПРАХА.

#54 Потребителят е офлайн   borislav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 11-December 06

Публикувано: 08 January 2007 - 04:47 PM

Цитат

А да те попитам след като си наясно с тази порода - по какво се различават изложбените от работните бордъри още докато са бебета?
Ако не можеш да ми отговориш , значи още има какво да учиш!

Я кажи по какво се различават?

#55 Потребителят е офлайн   borislav Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 130
  • Регистрация: 11-December 06

Публикувано: 10 January 2007 - 11:20 AM

Цитат

bonboni, породите имат вътрепородни типове. Те се получават предимно от различните линии, които са участвали при създаването на дадена порода. Тълкуванието и параметрите на стандартите позволяват това да става без проблем. Това, че отговарят на едно описание и имат общ вид, не означава, че вътре в породата не могат да са различни като тип.

Съгласен съм с това ваше мнение. Нормално е да има вътрепородни типове, по-поетично мога да ги нарека дори нюанси, за мен това дори е предимство, което говори за богат генофонд.

#56 Потребителят е офлайн   nikigeen Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 3727
  • Регистрация: 25-August 06
  • Gender:Male
  • Location:Кюстендил

Публикувано: 29 August 2007 - 06:06 PM

Току що получих съобщение по електронната поща от известния на всички ни господин Николай Атанасов.В него той ме уведомява ,че в Германия на 25.08 ,полицията и ветеринарните служби са затворили голям развъдник на кучета Кангал.Собственика не се грижел за тях В момента има 120 големи кучета ,а се очаква и 15 кучки да родят.Всички кучета се раздават безплатно на хора ,които желаят да се грижат за тях - подаряват им се!!!Вече има заявки от Германия ,Холандия и САЩ.Единствения разход ,който трябва да се направи е да се отиде на мястото в Германия и да се вземе оттам.
В момента господин Атанасов е в Турция и след няколко дни ще бъде в Анкара на изложба и там ще се срещне с германката,която е спасила кучетата и в момента се грижи за тях.Ще разпита за детайли ако някой прояви интерес и съответно ще даде детайли за мястото от където да се вземат.
Ще дам неговите имейли за въпроси:
cynology@gmail.com
office@alleydog.com
Обаче действайте своевременно,че отива до една ферма ,където няма интернет.
А тук може да видите снимки по операцията на спасяването:
http://www.kangalfor...chen-Hilfe.html
User's Signature

"Животните са голямото мълчаливо мнозинство,без право на глас,което може да оцелее едиствено с наша помощ" Джералд Даръл

#57 Потребителят е офлайн   zozolin4eto2 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 294
  • Регистрация: 30-August 07

Публикувано: 04 September 2007 - 12:46 PM

На село имаме две кара4анки. Много умни ку4ето и изклю4ително красиви. Вдъхват на хората страх , но ина4е са много добри4ки. Перфектни паза4и и верни приятели , които ти пазят гърба от всеки ! Едната е женска на 10 години някъде (не знам то4но , но е възрастна) и ве4е не е толкова жизнена като преди , но е весела и прекрасна . ТО4КА w) w) w) w)


А ето го и Баро (Барон) на 2 години и половина , който е много жизнен и игрив още младок.Имахме проблеми с него наскоро , но се оправи и вижте го какъв е хубав (снимките оба4е са от преди половин година) Надявам се ку4етата да ви харесат 1super 1super 1super


Ето един албум с малко техни снимки от преди половин година малко на разходка...По-едрият разбира се е Баро w)

http://www.snimka.bg...album_id=169595
User's Signature

Качена снимка

#58 Потребителят е офлайн   orlandopg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 07

Публикувано: 05 September 2007 - 06:23 PM

Овчарски кучета от Балканите:

България:

Българско Овчарско куче

Прикачени файлове



#59 Потребителят е офлайн   orlandopg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 07

Публикувано: 05 September 2007 - 06:26 PM

Гърция:

Гръцко Овчарско куче(Hellenikos Poimenikos)

Прикачени файлове



#60 Потребителят е офлайн   orlandopg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 626
  • Регистрация: 11-February 07

Публикувано: 05 September 2007 - 06:27 PM

Сърбия:

Шарпланинец

Прикачени файлове

  • Прикачен файл  6arplan.jpg (28.51K)
    Брой сваляния: 542


  • (232 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Темата е заключена

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни