Dog.bg Форуми : Кърлежи и бълхи

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кърлежи и бълхи

#1 Потребителят е офлайн   snac24 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 04-January 11

Публикувано: 14 June 2011 - 04:53 PM

Здравейте ! Всеки път след разходка намирам по кучето си поне 3-4 кърлежа. Обезпаразитяването му трябва да действа още поне 15 дена (сложих му го преди 10) и има доста добра каишка против кърлежи и бълхи. Но всеки път му откривам и кърлежи и бълхи. Моля, ако някой има такъв проблем да пише или ако знае нещо по ефикасно ... Днес открих 2 кърлежа в леглото ми, а в нас има дете на 3 години.

#2 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 14 June 2011 - 11:30 PM

Kiltix Bayer - и няма да помислиш за друго обезпаразитяващо , срок на действие 7 месеца срещу кърлежи и бълхи , проверено от две години нямам оплаквания - никакви .........
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#3 Потребителят е офлайн   DiLqNkaa Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 158
  • Регистрация: 12-July 10

Публикувано: 14 June 2011 - 11:32 PM

А как се отразява на козината?
User's Signature

Качена снимка

#4 Потребителят е офлайн   lidiya Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1784
  • Регистрация: 06-January 07

Публикувано: 15 June 2011 - 05:54 AM

Показване на мнениетоsnac24, в 14 June 2011 - 02:53 PM, написа:

Здравейте ! Всеки път след разходка намирам по кучето си поне 3-4 кърлежа. Обезпаразитяването му трябва да действа още поне 15 дена (сложих му го преди 10) и има доста добра каишка против кърлежи и бълхи. Но всеки път му откривам и кърлежи и бълхи. Моля, ако някой има такъв проблем да пише или ако знае нещо по ефикасно ... Днес открих 2 кърлежа в леглото ми, а в нас има дете на 3 години.



Не пишете с какво е третирано кучето.
Аз първо бих сменила мястото на разходка на кучето, явно там където го водите има твърде много паразити. Намерете си таблетки на Xtra Care с бирена мая и чесън, аз съм изключително доволна. Освен, че предпазват от кърлежи и бълхи, влият много добре на храносмилателната система, кожата и козината.
Повечето препарати предлагани на пазара, действат на принципа "отравяне на кръвта". Според мен е безсмислен варианта, кърлежа или бълхата полазват и ухапват кучето и след това умират, а и винаги съм се питала как се отразява на самото куче това "отравяне на кръвта", със сигурност не много благоприятно. Разбира се ветеринарите ще ви предлагат различни неща в зависимост от кой продукт получават по-голяма отстъпка.
User's Signature

Качена снимка

Качена снимка

Отмъщението е най-сладко, когато не влагаш чуства и е като доброто вино, поднася се добре отлежало и добре изстудено.

#5 Потребителят е офлайн   Molibaby Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 276
  • Регистрация: 24-June 09
  • Gender:Female
  • Location:варна

Публикувано: 15 June 2011 - 09:08 PM

Показване на мнениетоDiLqNkaa, в 14 June 2011 - 11:32 PM, написа:

А как се отразява на козината?


Леко се посмачква от каишката само , но не е нещо фатално , за разлика то тази течна мазнотия , която изливах върху нея и дори да спазвах дозата, т.е да плащам цяла пипета а да ползвам половин пак си мазнее.

http://www.shop.zoom...rodi-35-sm.html - ето и инфо за нея
User's Signature

Качена снимка
Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   snac24 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 13
  • Регистрация: 04-January 11

Публикувано: 16 June 2011 - 08:33 AM

Ние сме с Kiltix Bayer и advantix на Bayer и пак му намирам след всяка разходка... Сменихме мястото на разходка, но отново е същото.

#7 Потребителят е офлайн   Yo-li Икона

  • Member
  • PipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 26
  • Регистрация: 01-December 10
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 20 June 2011 - 09:11 AM

Привет,
ние използваме Вирбак ампула.
Вярно е, че омазнява козината, но при нас действа срещу паразитите.
Йоли не харесва ампулата - сърби я и направо се побърква. Затова я третирам няколко дни преди къпане.
За нас този вариант е ок, защото каишките са прекалено силни за нея.
Другото, което ни пази от кърлежи и бълхи е, че май са пръскали в градинката където се разхождаме.
В квартала няма дори комари :af_089:

#8 Потребителят е офлайн   Miki2 Икона

  • Група: Потребители
  • Мнения: 4
  • Регистрация: 29-February 12
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 17 May 2012 - 12:00 PM

Показване на мнениетоlidiya, в 15 June 2011 - 05:54 AM, написа:

Показване на мнениетоsnac24, в 14 June 2011 - 02:53 PM, написа:

Здравейте ! Всеки път след разходка намирам по кучето си поне 3-4 кърлежа. Обезпаразитяването му трябва да действа още поне 15 дена (сложих му го преди 10) и има доста добра каишка против кърлежи и бълхи. Но всеки път му откривам и кърлежи и бълхи. Моля, ако някой има такъв проблем да пише или ако знае нещо по ефикасно ... Днес открих 2 кърлежа в леглото ми, а в нас има дете на 3 години.



Не пишете с какво е третирано кучето.
Аз първо бих сменила мястото на разходка на кучето, явно там където го водите има твърде много паразити. Намерете си таблетки на Xtra Care с бирена мая и чесън, аз съм изключително доволна. Освен, че предпазват от кърлежи и бълхи, влият много добре на храносмилателната система, кожата и козината.
Повечето препарати предлагани на пазара, действат на принципа "отравяне на кръвта". Според мен е безсмислен варианта, кърлежа или бълхата полазват и ухапват кучето и след това умират, а и винаги съм се питала как се отразява на самото куче това "отравяне на кръвта", със сигурност не много благоприятно. Разбира се ветеринарите ще ви предлагат различни неща в зависимост от кой продукт получават по-голяма отстъпка.



Здравейте Лидия,

Във връзка с препоръчаните от Вас таблетки можете ли да ни кажете по колко и как ги давате. Целогодишно, известно време преди сезона на кърлежите или по някаква схема.

Благодаря предварително!

Поздрави,
Miki2

#9 Потребителят е офлайн   YORK ANASTASIA Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 2866
  • Регистрация: 21-October 04

Публикувано: 20 May 2012 - 09:25 PM

Няма такива таблетки !
Вземете си фронтлайн или Адвантикс за външно обезпаразитяване слагайте ги редовно според указанията. За вътрешно аз харесвам Дронтала и Панакура...

Поздрави !
User's Signature

http://yorkanastasia.com
facebook: Mariya Tsaneva
tel za Bg :+359 888 600 751
tel za Croatia :+385 977 600 751

#10 Потребителят е офлайн   danyyy93 Икона

  • Member
  • PipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 27
  • Регистрация: 03-July 10

Публикувано: 15 July 2012 - 06:38 PM

споделете мнение - http://www.zoosviat....products_id=444 / това ? или http://www.zoosviat....products_id=851 това ? от ADVANTIX просто не съм доволна вече.. не действа повече от 2 седмици .. :)

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни