Dog.bg Форуми : Кастриране или хапчета ?

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Кастриране или хапчета ?

#1 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 11 July 2004 - 11:37 AM

Привет ! Котката ми пак се разгони, цяла вечер слушам мяукане и ... тя направо полудява. Търка се, ляга по гръб, вдига лапите нагоре и почва ... мррр, мяу, ... цяла вечер не спа никой. По принцип и давам хапчета, нонестерон, но мисля че не е много полезно за нея. А да я кастрирам не искам. Има ли друг начин, освен да я кастрирам ? Сърце не ми дава да го направя.

#2 Потребителят е офлайн   dog.bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Root Admin
  • Мнения: 13834
  • Регистрация: 05-July 04
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Публикувано: 13 July 2004 - 03:25 PM

Има, разбира се. Мъжка котка .

#3 Потребителят е офлайн   alekian_yona Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1873
  • Регистрация: 08-July 04
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2004 - 04:48 PM

Хапчета никааак не е полезно, съдържат хормони и някои писани не ги понасят и краят може да бъде летален. Мисля, че кастрацията е най-доброто разрешение, но е добре животното да е раждало поне веднъж, удължава се живота му.. А кастрацията - при опитен ветеринар тя не е болезнена, а и животното не разбира нищо от това, което му се случва :)
User's Signature

Той е специален, защото е един от първите станал 'благородник' и гордо носи името си Бритиш - това гръмко име, избрано от първите му господари - англичаните, защото е създаден, за да бъде независим, солиден, неукротим, излъчва стабилност и сила и толкова много нежност.

#4 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 10 August 2004 - 12:58 AM

Сърце не ми дава да я кастрирам. За раждането не е раждала, тя е сляпа и се страхувам дали и бебетата няма да са слепи. Ако са, никой няма да ги вземе и ще се наложи да живея с още котки, а не зная и как ще реагира кучето. В общи случаи и давам нонестерон или някаква френски хапчета - не помня точно името. Обаче е много зле ... мяука, не се спи. Хубавото е, че е за няколко дни, но се случва почти през месец.

#5 Потребителят е офлайн   kiara Икона

  • Newbie
  • PipPipPipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 7
  • Регистрация: 21-August 04

Публикувано: 21 August 2004 - 03:17 AM

аз имам котарак, когато е размножителният период, направо се побърквема всички вкъщи. той решава, че трябва да маркирва всичко у нас , а миризмата е меко казано неприятна. вече е на 6 години, мисля си, че вече е късно за кастрация, а и наоколо опитните и способни ветеринари са трудни за откриване. направо ме побиват тръпки, че този период пак идва...
User's Signature

По-добре да загубиш няколко битки, воювайки за мечтите си, отколкото да бъдеш победена, без да знаеш за какво се бориш.

#6 Потребителят е офлайн   kalis Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 49
  • Регистрация: 29-June 04
  • Location:BG

Публикувано: 02 September 2004 - 11:34 AM

Предишната ми котка, Роско, беше мъжка и знам какво е. Толкова беше див, че накрая скочи от третия етаж, беше разгонен и повече не се върна. Иначе е в квартала, спи на гаражите отгоре и има малък харем от няколко котки. Даже и ме познава ... бяга от хора, а когато съм там ми дава да го галя. Обаче другите котки бягат и той с тях. Не зная, реших че е щастлив там и си го оставих, само отвреме на време им оставям храна отгоре на гаража, че има много кучета около блока.

#7 Потребителят е офлайн   skogkatt_bg Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 430
  • Регистрация: 23-September 04
  • Location:Sofia

Публикувано: 23 September 2004 - 01:51 AM

Nikoga ne e kusno da se kastrira edin mujki /ili jenska.../ i tova go znaiat vsi4ki razvud4ici. V momenta, v koito vuprosnoto jivotno ne vliza v planovete za razvujdane - nai-kusno okolo 8-10 godina - se kastrira. Ima i veterinari, koito kastrirat mujkari i v domashni uslovia... I slava Bogu, 4e cenite ne veterinarnite uslugi ne sa dostignali evropeiskite, shtoto togava shteshe mnogo da ni se stujni...

Li4no poznavah kotki, koito si umriaha nerajdali na po 4-5 godini sled redovno davane na Nonoestron...Mnogo tujno..., s napravo izglnili vutreshnosti... Chuval sum za hap4eta /injekcii/, koito NE sa na hormonalna osnova, ama...ne sum popadal na tiah - za tova shte e dobre da se proiznese nqkoi zapoznat sas svetovnia pazar veterinar.

Uspehi na vsi4ki!:)
User's Signature

Hristo[br]skogkatt_bg@yahoo.com

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни