Dog.bg Форуми : Поредните изоставени кученца - спешно търсят подслон

Към съдържанието

 
 
 

Свернуть Прикрепени тагове

Не са намерени подобни тагове
Страница 1 от 1
  • Икона
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

Поредните изоставени кученца - спешно търсят подслон давам кошарка за по-лесно отглеждане

#1 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 23 June 2011 - 05:16 PM

Натъкнах се на кученца в кашон. Доста мърляви, сякаш дъжд ги е валял, но по-скоро давени в близкия канал и после извадени от там. 4 на брой, по-красиви от нормалното :dry: Намират се на много опасно място. Опитах да ги преместя под едни храсти, за да не са на слънце, но там пък намерих мъртва котка с рани по задните крака. Районът е такъв, че вечер минават глутници. Не всичкото отгоре е и страшно натоварено с движение. Давам кошарката на Веси, не съм я питала, но се надявам да няма против, заедно с талаш за по-лесно отглеждане. На около 1.5 месеца са, хранят се сами и са много мили и нещастни. Едното е жълтичко, тип лабрадор. Нужен им е нещо като мазе, гараж, нещо такова, само да не са там. Ще помогна с намирането на дом, но финансово не мога. С кошарката наистина няма да са толкова проблемни откъм хигиената.

Дано някой се навие :dh_188:

Оставям си тел - 0888796889
User's Signature

Качена снимка

#2 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 23 June 2011 - 05:24 PM

Охх, дано се намери някой. За кошарката - няма проблем :ba_025: Така наистина е удобно и няма проблем, ако има други домашни любимци. Те са си оградени и прибрани и не пречат на никой. Заемат 1/2 кв.м. на всякъде може да ги намести човек, стига желание да има и малко местенце :ae_085:

Успех на малките, Дени :rc_036:

#3 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 24 June 2011 - 10:46 AM

Дени, какво става с бебетата? Някакви новини...

#4 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2011 - 10:59 AM

Чак довечера ще мина. Не знам...нямам вяра...Ужасно ми е мъчно и ми е за първи път така да отмина абсолютно безащитни създания.
User's Signature

Качена снимка

#5 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 24 June 2011 - 04:47 PM

Там са, бяха се натръшкали от жегата, изпиха сума ти вода и живнаха разбира се. Много са дребнички милите, не ги виждам дълго на това място, а и утре като завали, нямат подслон...Тоя жълтият гледайте какъв поглед е извадил...просто да се гътнеш.
Ох, не знам на кой да се моля, ще направя всичко необходимо да намерят домове и ще ги намерят, но финансово нищо не мога да направя. Не забравяйте и за кошарката, много е лесно с нея.

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#6 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2011 - 11:39 AM

След снощната буря, малките бяха разбира се премъзнали, а кашонът им разпаднат. На всичкото отгоре бяха привлекли и някакво друго куче, което душеше там. Появи се и някъв господин от блока, който ме нахока, че не можело да останат там. Обясних му, че ще ги махна до няколко дни, търся вариант, изхвърлих разпаднатия кашон да не му боде очите и сложих друг, който им е малкък. Не е добре там, не знам, всеки път ходя със свито сърце. Започнаха и да припкат като видят човек, който минава по улицата. Ужас някакъв...

Снимка (и)

  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка
  • Прикачена снимка

User's Signature

Качена снимка

#7 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 25 June 2011 - 12:28 PM

Да ги преместим на ливадите до нас и да им направим дървена къщичка? Не е особено добър вариант, но това е всичко, с което мога да помогна :(
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#8 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2011 - 09:23 PM

Напомням...
На косъм съм да ги занеса на ливадите на Ма-ти. Но ми се искаше нещо по-сигурно. Днес някой им беше оставил вода и купа с мляко. Много са живички и вече виждам колко са красивички. Дребни са, ще останат дребни. Едното има остра муцунка като на лисичка, много интересно.И са едни сиви такива, красива окраска. Обаче страшно припкат като видят човек в близост и се налага да използвам грубост, за да ги отблъсна. Отдалечават се и въобще не им пука. А шосето е на 2 метра. Всеки ден ме е страх, че ще намеря някое прегазено, тръгнало след поредния минувач. И деца видях, че се отбиват.
User's Signature

Качена снимка

#9 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 27 June 2011 - 09:40 PM

Уфф да му се навиди, какво се дърпа народа - гледат се лесно, забавата е гарантирана :wub:

#10 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 27 June 2011 - 09:41 PM

Да, и аз мога да кажа същото. Винаги съм се ужасявала от малки кученца и хигиената, но моите две грозотии вече се научиха да вършат всичко само на пелена. А като дам и кошарката ще е съвсем лесно.
Обещавам и помощ с транспорт и намиране на домове! Само да ги приберем. А и тия са по-красотни...
User's Signature

Качена снимка

#11 Потребителят е офлайн   rodegunda Икона

  • планински вир
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7045
  • Регистрация: 30-October 07
  • Gender:Female

Публикувано: 27 June 2011 - 09:51 PM

Да се включа и аз - страхотно нещо е да имаш куче-бебе вкъщи. Забавлението е невероятно. Ние в момента също имаме едно такова, много се чудих, но грам не съжалявам, че го прибрахме.
Хора, не се ослушвайте, дайте им шанс! Все пак за временно става дума.

#12 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2011 - 07:11 PM

Днес най-мъничкото изтърсаче не беше добре. Имам силни подозрения, че е свръх опаразитено, но за мое най-голямо съжаление, мога да му купя препарат чак утре. Имаше засъхнала кръв на вратлето му, не искаше да яде, коремът му беше огромен и постоянно мрънкаше със странни звуци. В мен имам и цестал и бихелдон, но доколкото знам те не са подходящи за мъници. Дано е добре до утре...
Отново моля за приемен дом поне за него. То е най-мъничкото, с муцунка като лисиче.
User's Signature

Качена снимка

#13 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2011 - 08:23 PM

Върнах се да му дам цестал по мое усмотрение. Пълен провал. Всеки опит да го докоснеш започва и завършва с кански писъци. Отпуснато е и стои както го оставиш. Не иска да преглъща. Дано оцелее някак си.
User's Signature

Качена снимка

#14 Потребителят е офлайн   vesi792007 Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Покажи галерията
  • Група: Потребители
  • Мнения: 618
  • Регистрация: 15-January 09
  • Gender:Female
  • Location:Германия/София

Публикувано: 29 June 2011 - 09:33 PM

Заведи го в ДХ да го видят и да му дадът Дронтал паста. Ние другата седмица вземаме заплати, та ще покрием каквото му трябва (кажи че мамата или таткото на Акито ще мине - демек Акитови). Повече за съжаление не мога да направя :dh_188:

#15 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 29 June 2011 - 09:43 PM

Пастата ще я взема още сутринта, ще ходя да водя котка за кастрация. Ако до вечерта е живо, ще го заведа.
User's Signature

Качена снимка

#16 Потребителят е офлайн   Ma-ti Икона

  • Advanced Member
  • PipPipPip
  • Група: Потребители
  • Мнения: 1357
  • Регистрация: 13-September 09
  • Gender:Male
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2011 - 11:01 AM

Как е малчо днес?
User's Signature

ВИПАССАНА
"Нашето дело може и да е капка в морето, но без нея морето ще намалее, пък било то и с една капка!" Майка Тереза

#17 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 30 June 2011 - 08:30 PM

Aми все така за жалост. Като отидох, тримата си изграеха на тревата, само той лежеще в кашона. Дойде и човекът, който им оставя мляко. Хубавото е, че той работи на паркинга срещу мястото, но лошото е, че утре излиза в отпуск за 1 месец. Каза, че днес му е давал месо в устата и е хапнало малко насила. Аз му дадох хелмицид, алтернатива на пастата дронтал, дадох и на другите. Дано утре е по-добре. Веси, благодаря за предложението, но понеже знам, че и вие не сте цъфнали, ще се въздържа за сега. Надявам се това да е от силно опаразитяване.
А най-лошото е, че човекът каза, че днес поне 10 пъти ги е местил от шосето. Постоянно изпълзявали там. Затова мисля утре да ги местим на ливадите. Там пък имало от време на време мотористи. Та, не знам вече...Дано са късметлии.
User's Signature

Качена снимка

#18 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 01 July 2011 - 08:20 PM

Няма ги вече кученцата. Днес някъв умник тръгнал да ги хвърля в канала, добре че едното изпищяло, та излязъл човека от паркинга, взел ги, преместил ги под съседния блок, те плъзнали, две се загубили. Минал друг човек прибрал ги. Казал, че ще ги гледа в къщата си с двор наблизо. После казал, че намерил и другите две. Кое е вярно, не знам. Единственото хубаво е, че малкото се било оправило, хранило се самичко и било по-живо.
Най-лошото е, че подозирам кой "герой" ги е взел. Казал е, че живее до близкото училище и аз веднага си спомних скандала, който беше избухнал преди време за един откачен, който прави глутници в Бъкстон. Не мога да изровя темата, но ще пиша на Сиберия ако може да дойде с мен да взема малките и да ги закарам на ливадите. Ходих днес да видя ливадите, не е най-доброто, но добро.
User's Signature

Качена снимка

#19 Потребителят е офлайн   deni_avr Икона

  • Speechless
  • Икона
  • Група: Без дом
  • Мнения: 7282
  • Регистрация: 18-April 06
  • Gender:Female
  • Location:София

Публикувано: 09 August 2011 - 03:07 PM

Вчера се видях с пазача, който се грижеше няколко дни за малките, преди откачалника събирач да ги понесе. Та той ми разказа развитието на тази злощастна история...
Въпросният откачалник е точно този, за когото си мислех и за когото беше пускана и обсъждана тема в Новини. Срещу него има и подадени жалби в полицията. Той стоварил малките на поляната и тутакси мъжките били разкъсани. Другите две "за да не му тежали на съвестта", той занесъл и оставил на някаква бензиностанция.
Спокойно можем да кажем, че 99% всички са мъртви.
Много ми е гадно. Когато се докоснеш до тях е съвсем различно отколкото ако четеш темата и гледаш снимки. Изтърсачето ми беше най-мило и така се зарадвах като разбрах, че се е оправило след обезпаразитяващото.
Дано ми простят и те за закъснението, за малодушието, за моткането...

:dh_188:
User's Signature

Качена снимка

Страница 1 от 1
  • Не можеш да публикуваш нова тема
  • Не можеш да отговаряш в тази тема

1 потребители четат тази тема
0 потребители, 1 гости, 0 анонимни